prelazak na islam

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Sre Apr 06, 2011 5:37 am

ZIMICA TRESE JAO SI GA,NEMREM TO TRPETI A KAJ JE HARIS GOVORIL DA NEK IDEM U DISCO'a kaj bum tam nek dobim napad budu me deli na psihijatriju.oni to ne shvaćaju

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Sre Apr 06, 2011 5:41 am

To ti je odlicno, elhamdulillah, sto grce prste! Hoce van-tako izlaze!

Mozes napraviti mix da te zagrije, ako podnosis veoma ljuto:kasicica djumbira, pola kasicice mljevenog cilija, kasicica karija, pola crnog bibera kuhas u 0.5 L mlijeka (vindijino je halal) tri min. Dodas kad se prohladi dvije-tri kasike meda i malo mekinja ili kokos brasna. Popijes.

Mozes kupiti u apoteci gingko, a isto piti i caj od majcine dusice i ruzmarina-po kasika na pola L vode.

Eto, to ce te razbuditi i zagrijati.

Kreni polako sa terapijom kako sam te savjetovao. Namaz, dove iz hisnul muslima(evo za pocetak ponovi 100x la illahe illellahu wahdehu la sherike lehu lehul mulku lehul hamdu we huvve ala kulli shejin qadiir), abdest, kupke, maslinovo ulje, ezan ili el Beqara, gdje boravis, piti dosta maslinovog ulja i naucene vode, cajevi, izazvati ciscenje crijeva, jesti mekinje (apoteka), hurme, suhe smokve, kajsije i masline(vidi 100g zelenih dnevno uz jelo).

Da te Allah pomogne u dobru, amin!



Haris je pisao nebuloze, nadam se da se salio, izgleda da jeste! Ti je haram i moze ti samo pogorsati situaciju. Ako nesto nebi trebala, sigurno to ne!

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Sre Apr 06, 2011 5:52 am

sad da vam dok još mogu ispričati što se tiče moje obitelji baka od majke mama je bila pravoslavka mama mi je jučer pričala kad sam poposdne kod nje bila da je jako zaklinjala a pak prabaka od oca baka je živjela dugo ja kad sam mala bila išla sam pod prozor i čula kaj je govorila vrag ti odnesel tomu,vrag ti odnesel katu to je bila moja baka njena kćer i tako je svu djecu redom zaklinjala.svi su pomrli brzo nakon nje.jedino taj jedan njen sin je živ ima 85 g vozi se na biciklu ništ mu nije i hoda k teti kad god dođe tam teta se s mužem svađa.teta je zvala neku vračaru a ta živi u varaždinu sve joj je istinu rekla i rekla da ima muslimanku neku da je ta muslimanka napravila copriju na bijeli veš na puni mjesec pa je teta mene napala kaj bi ja ja se toga bojim nebi nikad takve stvari radila niti neznam.a ta ista vračara je romkinji rekla da ima rak tankog creva i tak je i bilo.no ta žena je prešla kemoterapiju i živa je počela se debljati no kaj da je sam vrag u njoj pogled joj se promijenio i mene posebno gleda nekak kak ta je žena mogla reći sve što se događa no ovo je slagala za copriju al jedino ja sam muslimanka u familiji,sestrična je sigirno opsihirena kaže da muža nemre videti čim ga vidi kaže da bi ga zadavila a ništ joj ne radi

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Sre Apr 06, 2011 5:56 am

kod mame me nije tak strah kaj tu kod doktora onda možda oni tu vole biti kad je velika kuća i ima i podrum i tavan kod mame je 2 soban stan mama je jako uredna a znam da oni vole prljavo mama nema nikakve kipove al imamo mačku mačka me neće ni gledati zadnjih dana čak me išla grebati,ima jedino goblene i tam su oči no nije neugodno kaj tu kod doktora.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Sre Apr 06, 2011 6:03 am

i opet cvile valjda im smeta kaj mi vi pomažete to ne plačem ja.akhi čitala sam da se žena nesmije uvijati dok hoda ali ja baš ko za inat imam nekakav čudan hod,upadljiva sam jer sam i visoka i svak me gleda kak god da se obućem.još imam i plavu kosu.imala sam dugu kosu pa sam se ošišala skroz jer su me dirali po kosi i čupali za kosu znala sam se probuditi ko da me struja drmala,ne oblačim se u kratke haljine ni usku robu

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Sre Apr 06, 2011 6:15 am

kaj se tiče turske ovak vam je to bilo mjesto u kapadokyi manje tam mi je neki čovjek rekel da imam 12 đinova i jednoga komandanta koji me hoće oženiti da ako hoću da me spase odmah uzeti islam i vjenčati se jer će me taj đin ubiti.tak sam ja za njim ponavljala sve kaj je rekel a onda da taj zapis nosim oko vrata vodu sam pila i palila nekakve papire u 5 ujutro i još jedno doba popodne no nemogu se sjetiti.nikakave muške nisam od tad imala i nisu mi ni trebali pa mislim da stvarno onda može biti da je to đin kaj misli da mi je muž sanjala sam proste snove no nisam obračala pažnju no svako sam jutro i večer radila abdest onda samo mi se nije više dalo

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Sre Apr 06, 2011 6:26 am

Magdalena, te me gatare ne zanimaju i to ne uzimam ni za sta. Taj tvoj post treba izbrisati, ili ti ili moderator! Ne smijes im nista vjerovari! Sve su to sihribazi!



Bitna je tvoja soba, ne kuca, ali svakako bolje idi majci. Zivotinje vide dzine pa je mozda maca poradi toga tako reagovala.

Sto se tice tvoga izgleda, mogla bi sebi izgleda lahko naci jednog finog muslimana za muza, sto ti svakako preporucujem. Bit ce ti daleko lakse, inshaAllah.

Svakako bi trebala nositi siru odjecu, koja skriva,a ne otkriva, dok se ne odlucis staviti mahramu.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Sre Apr 06, 2011 6:29 am

Ti su isto bili gatari, prevarili su te! Dobro je sto od tada nisi imala muske.

Islam brise ono prije njega. Od sada si cista od proslih grijeha, ali pazi se da ne zapadnes ponovno u njih.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Sre Apr 06, 2011 6:45 am

ZNAM SAD MI JE JASNO NO ŠTA JE BILO BILO JE NEMOGU VRATITI VRIJEME VALJDA JE TAKO MORALO BITI,SVE JE BOŽJA VOLJA VJEROVATNO DA ME UPUTI NA PRAVI PUT SADA NO SAD TEK DOLAZE MUKE,KAJ SE TIČE GRIJEHA NAPADAJU MENE SA SVIH STRANA NO NIŠT OD TOGA

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Sre Apr 06, 2011 6:51 am

Jeste, subhanAllah, mozda te je Allah tako uputio, sa tim problemima. Takvih, koji su se vratili vjeri, u zadnje vrijeme na ovom forumu je bilo desetak!

Idi, kreni sa terapijom pa se javi poslije kako ti je ili ako imas nejasnoca.

Da te Allah pomogne u dobru, amin!

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Sre Apr 06, 2011 1:35 pm

sad sam i pokajanje napravila aonda takav napad je bio mama mi je donijela vode one pa sam se smirila dobro da mi nije to palo na pamet napravit kod doktora nebi se on snašao još bi dobio inzult noćas idem k mami spat dogovorit ću se na poslu jer bolje mi je tu nema kipova a tamo imaju prostora kolko hoće imam osjećaj da će noćas biti borba gora nego jučer već su počeli sada me i smiju mi se u glavi užas

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od Haris » Sre Apr 06, 2011 1:37 pm

akhi napisao:Haris je pisao nebuloze, nadam se da se salio, izgleda da jeste! Ti je haram i moze ti samo pogorsati situaciju. Ako nesto nebi trebala, sigurno to ne!
Haris nije pisao nebuloze, niti se šalio, niti je rekao da se to treba raditi. Samo sam rekao da džini ne vole druženja. Da ne bi neko pogrešno shvatio, na to se mislilo. Ne vole druženja, buku i sl. Nije rečeno da se mora ići na disko da bi se izliječili.

Ima ljudi koji se izliječe od jedne rukje, koji ne klanjaju namaz, samo urade određene terapije, dok ima i onih koji se bore godinama. Nije mjerilo da neko primi Islam i da riješi problem, nije mjerilo da se pokrije i riješi problem.

Zamisli da se tučeš sa malim djetetom, jednom ćeš ga udariti i on je na zemlji. A zamisli da se tučeš sa grdosijom, dva puta većom od sebe. Potrebno je vrijeme i vrijeme da ga oslabiš, a zatim odstraniš od sebe. Otprilike tako.

Terapija, zikr, namaz i ostalo je oružje kojim ćeš uspjet prije riješiti problem.
akhi napisao:Magdalena, te me gatare ne zanimaju i to ne uzimam ni za sta. Taj tvoj post treba izbrisati, ili ti ili moderator! Ne smijes im nista vjerovari! Sve su to sihribazi!
Nema potrebe za brisanjem, post može biti koristan, kako bi drugi izvukli pouku i prepoznali varalice.
Ako obrišem post i ti ispod napišeš kao odgovor to ne treba raditi. Šta će pomisliti onaj koji ne zna šta se dešava kada bude rupa. Mislit će da pišeš to ne treba za ono iznad što je korisno.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Sre Apr 06, 2011 1:49 pm

ovo ste harise dobro napisali ta grdosija nije ni sama što je najgore i trebati ću jajoš puno muka proći no zaista čovjek kad je u neznanju a pogotovo stakvim stvarima spreman je na sve zato ljudima treba objasniti šta valja a šta ne ja mislim da ste vi zato tu da pomognete meni ste hvala allahu pomogli izveli ste me na pravi put a sad je na meni da se borim i hrvam dalje s njima.ja ćim ozdravim ja ću ljude upućivati za koje znam da rade takve stvari da to nije ni od boga dozvoljeno a i koliku štetu može donijeti ali ima ljudi koji ne vjeruju dok na svojoj koži ne osjete naime ja sam pala u veliku zamku

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od Haris » Sre Apr 06, 2011 2:05 pm

Borit ćeš se sad, i shvatati kao kaznu sve ovo, a kad počneš shvatati kao iskušenje, kao nagradu, kao nešto puno veće od samog problema, onda će ti postati sve jasno, kako i šta. Kada shvatiš da te Allah swt nagradio imanom, uveo u Islam, pa inšaAllah, sutra postaneš mu'minka, počneš namaze izvršavati, to je tek vrijednost.

Sve te razumijem kroz šta prolaziš, jer isto sam prošao. Čak ni svjesna nisi šta se dešava, i puno razmišljaš o tome ko je, zašto, kako, gdje, ali baci to iza sebe. Ne brini se, taj neko je sebi pripremio mjesto u Džehennemu, Allah da nas sačuva toga, i nema za njeg veće kazne. Izgubljen je i na ovom i na onom svijetu.

Roditelj udari dijete jer ga voli i želi da ga odgoji, a u duši sam sebe kida. I to nije kazna, nego ljubav. Pa kako da tebe Gospodar tvoj mrzi, koji je stvorio i tebe i tvoje roditelje, i sve ostalo? On te voli, pa ti je dao sve ovo. To ćeš vremenom shvatiti.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Sre Apr 06, 2011 3:11 pm

Samo polako i bez panike...i dramatiziranja.Znas sta ti je raditi i korak po korak, ako mozes i tri odjednom, ovisno koliko si u stanju.
I nemoj se razocarat ak zapnes il ak ne bude islo, Allah daje lijek ako hoce.
ako se razocaras, pa i zato postoji lijek. ne tuguj!
Haj malo smijeha:
diiiiiiiiiaaaaaaaaaajeeeeeeeeeeesciiiiiiiiioooooooo .-)
=========~

Odgovori