prelazak na islam

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Uto Apr 05, 2011 6:39 pm

i eto magy, u ova tri - cetiri posta zadnja od mene i akhi ti je sve receno. Nema ti se vise sta reci, ni tebi ni drugima, pa svako to nastoji raditi koliko je u njegovoj moci. Samo bez panike, straha. Ali bih te ja za kraj jos jednom uputio na izucavanje islama, njegovih osnova, basic.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Uto Apr 05, 2011 6:41 pm

Mesha, brate, polahko. Kakvog Zijada citiras? Zar ne shvacas da je Magdalena muslimanka, da trazi pomoc od Allaha subhane u svojim postovima, da je izgovorila sehadet, da ima volju klanjati.

Brate, halali, brzas. Nemoj je sada o ihsanu. Ona je tek izgovorila sehadet.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 6:52 pm

JA SAM VAM SVE NAPISALA ŠTA TO ZNAČI MORALA UZETI ISLAM NO KUD SAM SADA POSLALA PORUKU I NAPISALA SAM VAM DA SAM PUŠAČ ONDA NE SMIJEM NI PUHATI U VODU ŠTA ĆU SAD

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Uto Apr 05, 2011 6:54 pm

sta je Zijad lose rekao, samo da se odmakne od loseg drustva (sta ja znam mozda su joj drustvo svakvke osobe) . Savjetovali ste joj da uradi ovo ili ono, pa Zijad Ljakic kaze da se maknu sve stvari koje mogu stetu nanijeti (u ovom slucaju kipovi, slike..ako je u mogucnosti, korak po korak, to je bio savkjet svih vas koji ste joj pisali, zar ne?), kaze joj da se moli i da trazi pomoc od Allaha svt, iskreno da se moli i da se bori protiv sebe.
Da se razumijemo i nemuslimani mogu ovo raditi, kao i oni koji su tek postali muslimani. Ne vidim sta je tu lose, osim sto to nije navika pa sad valja se starih navika rijesiti. Posto Magdalenu ne znamo, savjetovao sam joj da ode ucacu uzivo. I naravno da uci o islamu.
E sad, a sve ovo vazi i za ostale.
To je bila poanta onoga sto sam htio reci sa onim postom.
doduse ja sam zijadov tekst malo kopirao i iskoristio ga za ovaj slucaj s ciljem da se jasno ukaze kako sam gore napisao. Za svaku losu naviku,djelo vrijedi isto, a to je Zijad napisao tj. sve ovo gore receno mozes primijeniti kod svakog problema kojeg se zelis rijesiti bilo malih bilo velikih.
A ja magy ne znam, ona nek uradi sta je u njenoj mogucnosti.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: prelazak na islam

Post od mesha » Uto Apr 05, 2011 7:01 pm

MAGDALENA napisao:JA SAM VAM SVE NAPISALA ŠTA TO ZNAČI MORALA UZETI ISLAM NO KUD SAM SADA POSLALA PORUKU I NAPISALA SAM VAM DA SAM PUŠAČ ONDA NE SMIJEM NI PUHATI U VODU ŠTA ĆU SAD
aj ne panici, pa i muftija je pusac da mu se ruke tresu (oivdje ne pravdam njegovo pusenje al to sad nije tema)
Ne panici, nes nista..uci i postupi kako ti je savjetovano onoliko koliko je u tvojoj mogucnosti. Ne opterecuj se bezveze i prekomjere.
Izadji malo setaj, citaj sta ti je napisano i uradi koliko mozes. danas jednu ciglu ugradi, sutra pola, preksutra nista, al do kraja mjeseca zid ;)
NE panici!

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Uto Apr 05, 2011 7:08 pm

Trebas se odvici pusenja, no sada uci na vodu bez obzira na to. Idi obavi sto sam ti napisao. Ostavi se sada foruma.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 7:11 pm

OPET PLAČEM NEJDE NEMOGU BROJATI KOLIKO SAM PUTA PROČITALA ALI JA NA NAŠEM GOVORIM NEZNAM NA ARABSKOM

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Uto Apr 05, 2011 7:18 pm

Ne moze na nasem, moze samo na arap. Uci ako nista sa transkripcije, dok ne poslusas izgovor.

Mozes sehadet uciti.

Jesi li pustila ezan?

Popij caj od djumbira sa dosta meda dok se ne razbudis.

A, dobro je sto places, jako dobro jer njima nije dobro.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 7:22 pm

DOBRO A KAK ĆU JA NEJDEM SPAVAT BET VODE

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Uto Apr 05, 2011 7:35 pm

Hajde, izgovori sehadet nad vodu i ulje 7x i obavi kupanje, pijenje i mazanje.

Sta spavati, mislis kasno ti je vec, zelis leci spavati? Mozes ono sve obaviti za oko sat vremena. Hajde, prestani kukati i kreni.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 7:41 pm

NEDAJU MI NI TO POČINJEM CVILITI NE PLAKATI VEĆ CVILITI ONDA OPET PUSTIM EZAN PA PRESTANE KOJE SU OVO MUKE LJUDI DRAGI JA OVO NEMOGU VIŠE IZDRŽATI JA BOLJE DA ME NEMA JA TAK NEĆU ŽIVJETI

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 7:55 pm

SLUŠAM AJET KRAVU I KAD JE TO ČITANO JA SAM JEDVA USPIJELA 7 PUTA K.ŠEHADET ČITATI.ŠTETA DA NISTE VIDJELI TO MOJE IZVIJANJE I CVILJENJE PO KUĆI JE LUPALO NO STRAŠNO SAD JOŠ ULJE MORAM NE MOGU NE DAJU MI MIRA SAD NAPADAJU KO LUDI SAD SAM IH TEK RAZBUDILA HOĆE LI ONI IKAKO OTIĆI NOĆAS,NEMOJTE ME SAD OSTAVITI KAD MI JE NAJTEŽE EVO OPET NAPAD DOLAZI IAKO ČITA

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Uto Apr 05, 2011 8:03 pm

Slusaj, tebi nije nista, vec njima. Pusti ezan i uzivaj. Itekako je dobro sto cvilis, ne bi valjalo suprotno. Ne boj se nista, kupanje, mazanje, pijenje, spavanje. Pusti vec jednom ezan dan i noc, da se cuje samo u tvojoj sobi.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: prelazak na islam

Post od akhi » Uto Apr 05, 2011 8:07 pm

Evo, ja cu veceras svracati na forum pa pitaj sta treba.

MAGDALENA
Mlađi član
Postovi: 63
Pridružio se: Sub Apr 02, 2011 8:57 pm

Re: prelazak na islam

Post od MAGDALENA » Uto Apr 05, 2011 8:18 pm

PA SLUŠAM EL BEKARE TO DUGO TRAJE A ŠTA AKO ME NOĆAS UBIJU JA NISAM OVO TREBALA SAMA RADITI NO SAD JE GOTOVO IL TO IDE S MENE DOLJE IL JA POD ZEMLJU JA TOG NEĆU A SPAVATI NEĆU SIGURNO PRVO OD STRAHA A DRUGO TO MORAM IZBACITI SA SEBE

Odgovori