Ako neko zna?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Miran
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 10:59 am

Ako neko zna?

Post od Miran » Čet Mar 24, 2011 6:16 pm

Volio bih ako Enes može da odgovori, a može i neko ko zna.
Kada liječnik ustanovi da je gotovo, treba li proći neko vrijeme da se to završi ili džini izađu prije ili za vrijeme učenja rukje?
Meni je rečeno da sam izlječen, ali nisam se osjećao ništa bolje, pa sam promjenio liječnika, ali s vremenom počeo sam osjećati neka poboljšanja i polako nestajanje nekih problema i kada nisam koristio nikakvu terapiju.
Znači, liječnik (provjeren kako kažu - šejh Abdurezak) je 100% siguran da je gotovo. Kaže da ne može biti greška.
Postoji li ikakva šansa da se provjeri ovo??

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Ako neko zna?

Post od akhi » Čet Mar 24, 2011 7:22 pm

Mozda imas urok ili neki sihr bez dzina unutar tijela. Trebao si se raspitati sa sejhom za sta ti je ucio rukju.

Kako ces testirati ima li sta?

Ovako... Slusaj suru El Beqaru pa poslije Enesovu audio rukju. Ako se ne trzas i ako nema oduzetosti, a znojis se i jezis se, najvjerovatnije je urok.

Poslusaj pa napisi sta si osjetio.

Kod koga sada ides?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ako neko zna?

Post od Haris » Čet Mar 24, 2011 7:47 pm

A ni to nije mjerilo.

Ja sam znao biti kod Enesa i tokom rukje nema nikakvih reakcija posebnih. Sve mirno, kao da nema problema, a ja znam da ima i osjetim.
Kao da momci nisu došli na saslušanje :D

A Allah najbolje zna..

Esselamu alejkum.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Ako neko zna?

Post od akhi » Čet Mar 24, 2011 10:09 pm

A, mozda je tebi ili Enesu bio opao iman... To ti je kao da imas najostriji dvorucni mac, ali ako nisi jak da baratas s njime, dzaba ti. Procitaj knjigu sejha Abdusselama Balija el Misria. Imas je na "Ostalo".

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ako neko zna?

Post od Haris » Pet Mar 25, 2011 2:13 am

Njima (onima koji mi uzrokuju probleme) smeta učenje pa ko god učio. Ne vjerujem da to ima presudnog značaja u određenom momentu.

Miran
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 10:59 am

Re: Ako neko zna?

Post od Miran » Pet Mar 25, 2011 2:54 pm

Kod mene je kada koristim terapiju nemam reakcija, ni na rukji ni slušanju Kur'ana, a van terapije imam.
Svi su mi rekli da je sihr, nisam se nikad znojio i sl, samo reakcije.
Nije mi jasno na osnovu čega liječnik može biti 100% siguran da sam izlječen? Volio bih zato da Enes kaže kako je to moguće, može i neko drugi ako zna. To mi je malo čudno.

Selam.

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Re: Ako neko zna?

Post od lavica21 » Pet Mar 25, 2011 4:20 pm

Selam
Ja sam isla kod par ucaca, svaki mi kaze drugcije.
Najgore je bilo kad sam otisla kod ucaca u New Yorku, kad sam plakala i htjela da se ubijem od nekog bola, a on mi kaze nije tebi nista..ali ... ali... hajd ti kuci insAllah bice bolje, ti si ok. Ja mu kazem nemogu s roditeljima sjediti ni u oci nikome gledati, nemogu.... Kako neces moci, moja zena bi bila sretna da moze svoje vidjeti nije ih vidjela toliko i toliko godina, evo ti tespih uci zikri....I ja zikrila i prestala plakati .... Uglavnom moj muz mu povjerovao i nakraju sam ispala upuscana i brezobrazna. Nje ti nista, sve je to u tvojoj glavi - tako bi mi reci kad me podzu dzini napadati, kad neznam za sebe...
Napokon, nakon 7 godina naidzem na Abu Mujabida, i on natjera moga dzina da progovori, napokon nakon 20 god mi moji roditelji vjeruju da sve sto sam im govorila je istina, nisam umisljala i lagala. (imam probleme od kako sam djevojcica, ili bebica?)
Tako da ti savijetujem da ides kod par ucaca, jer kod svakog je drugcije. Ja cim vidim ucaca odmah znam (dzin zna) mogul ga zezati, ili ga se bojim. S Enesom je bilo zeze, jer sam se samo smijala i smjeskala, mada je Enes odmah skontao o cemu se radi i rekao mi kakav je moj problem, sto mu moji nisu povjerovali. A Abu Mujabida kad sam vidjela odmah sam se uozbiljila, znala sam da ga nemogu zezati i da ce biti zestoko :-)


ok, nadam se da sam ti bar malo pomogla


i jos nesto: Lijecnik (ucac) nezna dali je izlijecio bolesnika, a bolesnik zna, jer je on taj koji osjeca.

selam :-)

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Ako neko zna?

Post od akhi » Pet Mar 25, 2011 5:06 pm

Interesantno. Imas reakcije van ucenje Kurana? Kakve su reakcije? Obavljas li redovno namaz? Ucis li Kuran? Zikris li vecernji i jutarnji zikr? Nebih sada da prejudiciram, da govorim bez znanja. Prvo odgovori na pitanja gore. Osnova svakoga lijecenja je povratak vjeri, pridrzavanje sunneta, ostavljanje novotarije, oslonac na Allaha Subhane.

@lavica21

Koja je razlika u samoj pojavi izmedju ucaca kojima si isla? Je li se Abu Mujabid pridrzavao sunneta? Zahtjevao od tebe da stavis zar dok je ucio isl.?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ako neko zna?

Post od Haris » Pet Mar 25, 2011 5:11 pm

... osim onoga što je i onako spoljašnje...

Zar lice nije spoljašnje? To ispada da današnje žene koje se pokrivaju samo maramom nisu pravilne? Naravno, da se ne okrene na raspravu kao i obično, samo pitam i tražim odgovor, inšaAllah.

Miran
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 10:59 am

Re: Ako neko zna?

Post od Miran » Pet Mar 25, 2011 5:23 pm

Znači kada koristim terapiju (namaz, zikr, kur'an i ostalo) nemam nikakvih reakcija ni kad slušam rukju ni kur'an sam. Kada ne koristim terpaiju mogu klanjati, zikriti, učiti kur'an sve bez problema, ali čim počnem slušati kur'an počnu reakcije, nervoza i ne mogu da slušam kur'an.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Ako neko zna?

Post od akhi » Pet Mar 25, 2011 5:56 pm

@Haris

Zenino cijelo tijelo je avret, prema misljenju vecine ehli sunnetskih ucenjaka. Ebu Hanifa ima drugo misljenje. Nema sumlje da je zar sunnet. Znas li da su ga sve zene prije sezdesetak godina nosile u Bosni? Procitaj knjigu "Cuvanje cednosti" ako zelis detaljnije znati.

@Miran

Brate, postoji mogucnost da se vracaju ili da imas teze vesvese iz vana. Uglavnom, za oba slucaja, trebas cijelo vrijeme koristiti terapiju i konstantno se popravljati u vjeri da bi se zatvorili prilazi. Znaci, opet na rukju ili sam uci ako znas, zikrove zastite, kupanja, curkotovo sjeme (saku s vodom svaki dan!), dova, nocni namaz u zadnjoj trecini noci, ucenje El Beqare svaka tri dana, sto vise uci Kuran, slusaj predavanja sa :..?"#4%.com... Vidi, ako zelis, opet s Abdurrezakom. Reci mu kakav ti je problem, detaljno-mozda mu nisi prije dobro pojasnio.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ako neko zna?

Post od Haris » Pet Mar 25, 2011 6:34 pm

Da, ali ne vjerujem da to može biti ključni razlog.
Kako sam imalo upućen, rečeno je da su potrebni uslovi kao za namaz. A zar nije farz da bi se namaz ispunio.

Kao što kažeš, to je više radi čednosti. I čini mi se da će više koristiti učaču, u slučaju da mora posmatrati ženu, nego samoj ženi. Jer žena ionako žmiri, njoj je vazda isto, osim ako blicne štagod ispred očiju :) A učač je taj koji posmatra reakcije. Opet jedna od ključnih reakcija je kada osoba plače. I slično. Tako da treba i to uzeti u obzir.

Uglavnom, Allah zna najbolje, to sam siguran i smijem se zaklet. :D

Miran
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 10:59 am

Re: Ako neko zna?

Post od Miran » Pet Mar 25, 2011 8:07 pm

Razgovarao sam sa Abdurezakom poslije toga više puta ali on i dalje isto misli, čak preko nekih njegovih bliskih prijatelja, sve objasnili ali on kaže da su to samo vesvese, nema šanse da su džini više. Išao sam i kod drugih nekih, isto mišljenje, da nema ništa, osim šejha kod kojeg sad idem, on kaže da ima sigurno. Ja znam da imam još probleme iste kao i prije ali istina s vremenom od kako sam završio sa Abdurezakom kao da nestaju polako :?: nekad mislim možda i nije, možda kako vrijeme odmiče nestaju. Stvarno čudno. Zato bi volio da Enes kaže koliko je ovo moguće, ako neko zna je li zauzet možda pa ne dolazi na forum?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ako neko zna?

Post od Haris » Pet Mar 25, 2011 8:38 pm

Javio je da će biti odsutan. Pa strpi se malo, pa će on inšaAllah odgovorit. ;)

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Re: Ako neko zna?

Post od lavica21 » Pet Mar 25, 2011 8:57 pm

Selam

Nemora zena nositi zar kad joj se uci rukja, samo mora biti propisno obucena, bez sminke i mirisa.
Kad zena udze u prostoriju gdje se uci rukja, on joj kaze da obuce carape.
Razlika izmedzu njega i drugi ucaca je on ima razne metode da natjera dzina da se javi, jedna od metoda je stavi stap na zene, ili ruku na muskarce kada im uci. I lagano udara na mjesto gdje je dzin, tako da to umori dzina i on progovori. Sto znaci da je mojim dzinima trebao neko grub da bi se nakon toliko godina javili.

Odgovori