Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
zeljko
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Feb 26, 2011 1:11 pm

Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od zeljko » Uto Mar 08, 2011 5:19 am

Napala me sva zetova rodbina kod sestre, a na kraju i ona, i ja prvi put rekoh vradžbina, maja 2010. U junu 2010 nosio sam pismo efendiji zbog jedne rijeći mojoj majci - predšizofren. Inaće prethodno sam ležao u ustanovi zbog okršaja sa političarima koji ruše društvo i ne daju mi posao. Dočekala me jedna žena kod efendije, pogledala u zemlju i potom očima na mene kao zaljubljena, bila je islamski odjevena. Na putu kući djeca me upitaju od kuda ideš, a kad sjedoh kući u glavu mi udarii da mi to žena i od tad sam opčinjen njome bio, kao efendija joj tata.

Nakon 10 dana dolazi lice na forum i napada me namjerno vjerskim stvarima, tumačenjima, prosipa po forumu moje informacije putem mojih usta i svađamo se. On kao hipnozom pokazuje mi razaranje djela grada i ja ga molim da ne čini to. Predstavlja se uticajem na daljinu kao šejtan lično, a to mu kćer i kao bi li ja sa njima i nju.

Slika
15.8.2010 Dolazi Allah sa oblacima igra, prvo formirani od oblaka moja djeca idu, pa ja i ona zagrljeni, pa formirano od oblaka EL ROI, pa EL ALLAH, pa zastor kao, te formirani meleci veliki i mali potom. Ništa ljepše nisam vidio , kao koncert. Nikako toj kući nisam mogao prići, potom prošetah. Jednom prilikom napadalo me nešto iz vazduha dok se nisam poklonio na jednoj muslimanskoj zemlji (Mehovci), a jednom prilikom bi čudan oblak na Goloj pllanini. Nisam nikomu nikad nažao ništa ni učinio, mogu reći.

On je prestao sa mnom biti, ali počela je stalno biti ona i Allah nas posječivao. Onda su mi rekli da ležim Allah naložio da idem na psihijatriju, prethodno je kaže ona lebdio iznad mene i ja vidih to. Na psihijatriji je ušao u doktoricu koja je imala florescentno zelene oći i tako Allah priča sa mnom kao je li sve u redu. Lebdio je još dva puta iznad mene. Potom 2 mj ona je stalno ta džinica tako se i predstavila bila sa mnom kao zove se Nermina i čerka je efendijina, i non stop me usmjeravaše na toga efendiju. Nikad u životu nije mi se nešto slično desilo.

Mnogo me lagala, navela me da se posvađam s ukućanima, i dođe opet hitna i ja na psijihatriju. Ona je dobra, ali me lagaše, vodio sam ljubav s njom kao sa ženom, u stvari ja sam spavah, a Allah to gleda i kroz dijete me pita ''jesi proradio''. Svašta mi se izdešavalo. U stvari ležao sam sam i kroz misli vodio ljubav s njom.

Bio sam često sa sestrinom djecom i vradžbina izgleda otjera ih od mene, i kad rekoh tom šejtanu efendiji što mi uradi s djecom, on ih pusti i djeca gle dođoše.

Negdje početkom 11mj 2010 ja bih kod tog efendije za koga kažu da najviše zna i on mi reće da ima dva sina, znaći nema kćer, ja mu kratko rekoh nešto samo, a ne ovo sve, rekoh mu zašto sam nosio pismo i za ženu, a majka mi kaže da on sve o meni zna da ne moram puno pričati, pa ne znam šta mi činiti. Rekao mi je prvo psihijatri, pa onda On i da dođem nakon nove godine, i još nisam mu otišao.

Pre nego što sam ga vidio efendiju kad sam ga jednom prilikom tražio, istjerao me njegov sin iz dvorišta govoreći da nema Nermine, a potom kad je došao mlađi hodža smijao se i bezobrazno slušao razgovor, zato što su čuli da sam se zaljubio u tu ženu kojoj sam nosio pismo, a oni tvrde da je to žena mlađeg hodže i na kraju uvrijeđen valjda hodža mi zaprijeti.

Čudno mi ovo sve, može li ko dati neki savjet, jako sam ljut na ovo sve od jučer, najgore ljut sam na efendiju.

Što se tiče mog vjerskog usmjerenja, pripadam nikomu, već mohikancima, a ovi me htjedoše sebi.

Eto. Zna li ko što o ovomu i što bi to bilo, ta džinica možda je još u meni ali ćuti, nije mi naškodila osim lažima, a u jednom momentu bi još jedan džin u meni kao efendija.

Isto tako tih pola godine kao da su me pratili mongi i policija pa i helikopteri.

Čudan svijet.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od Senad » Uto Mar 08, 2011 10:46 pm

Selam
Mir Božji

željko ovaj forum je pravo riješenje za tebe . Tvoj probem si slikovito obrazložio očito je da se radi o transcedentnim silama koje upravljau tvojim razumom.

Ono što treba da znadeš da ako planiraš ići kojekakvim hodžama ,babama po pomoć u propastit će te.

Pokušaj da se skoncentrišeš i sabereš snagu pa da posjetiš Enesa. Trebaš se dobro potruditi da sve to od sebe odstraniš.


Svako dobro

zeljko
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Feb 26, 2011 1:11 pm

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od zeljko » Sre Mar 09, 2011 7:28 am

Sve me navodilo na tog efendiju i ja njemu ću uskoro, majka mi kaže da je on najjaći u širem regionu, dolazi tu i u BL, od Enesa ili nekog ko zna molio bih odgovor ovdje. Ja sam rekao najbitnije i dovoljno.

Allah mi došao na prozor nabrojao grijehe i blago otišao.
Najgore u mnogim stvarima sam od džinice lagan, lagala me, i na to sam jako ljut.
Teško mi je što oko nekih rijeći islamske terminologije moram vrijeme trošiti, npr. duže vrijeme tražim što je to džin i na kraju uvidim da je to duh. Rođen sam u evropskoj terminologiji a ne islamskoj, mada sad kad mi je ukazano ova zadnja mi najviše i odgovara.

Ne smatram sebe bolesnom osobom, jedini grijeh mi je bio puštanje sperme i s tim sam se dugo borio i uspio sam 2,5 godine ne pustiti, možda me zato posjetiše. Odkad sam je ponovo pustio nema ih već 2mj, baš od tad. Za druge grijehove ne znam, samo taj sam iumao i kad god sam ga učinio on se otklanjao od mene, i sad zadnjih dana počinio sam to i njih nema, ali ne osjećam da se on otklonio od mene. Ljut sam sad na sebe zbog tog, ali me jako čudi što je On to pustio sve na mene i da budem lagan, nisu mi laži naškodile, ali mi krivo.

Jedva sam i to gore sročio i rekao, teško mi je rezimirati što me snalazilo u drugoj polovini 2010, ali puštam vremenu.

Rečene su mi svjetske stvari, o svijetu o postepenim dobrim promjenema i u nas i u svijetu.
Ja sam vjerski ogorćen na diobe ljudi i svađe, zato sam postrani svega, vezano za ono moje i pripadam i ne pripadam svima.

Sve što mi rekoše bi istina kao.

I kaže meni džinica ''Allah je naredio sad će doći po tebe'', ''Mi smo zvali policiju '', i zaista ja ležim u sobi i za desetak minuta eto policije, ima netko uvezan i na zemlji s tim, samo ćute od mene, neće da mi kažu.

Previše je, vrijeme će pokazati, a sve je od Njega i na nebesima i na zemlji, i dobro i nedobro, i mnogo što nedobro možda je za naše dobro.

Ko zna što, rado bih čuo.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od daneS » Sre Mar 09, 2011 10:26 am

es-selamu alejkum

ok,pošteno izbrisali
ali nekom se nemože pomoći bez obzira što za svaku bolest ima lijeka.
i siguran sam da taj lijek nije na ovom forumu za ovakav profil.
Allah mi došao na prozor nabrojao grijehe i blago otišao[/quote ,zaniml,jivo
ovakvim profilima može pomoći mohikanac, jer koliko sam razumio njegov govor on pripada mohikancima.
Senade, uz poštvanje do Tebe ovo nikako nije točno-
željko ovaj forum je pravo riješenje za tebe . Tvoj probem si slikovito obrazložio očito je da se radi o transcedentnim silama koje upravljau tvojim razumom.
Altruizam kao tvoja osobina, nije baš u ovom primjeru dobra.
neka bude kako biti mora
kako god bilo, ISKUŠNJA nije bolest
ma opet ja, budite u miru i ako neešto nije sa vašim pravilima obrišite i halalite, a ja ču se za oprost boriti
kad emocije negovore, metak je kao lijek,zanimljivo, i kad emocije govore, isto vrijedi.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od Haris » Sre Mar 09, 2011 1:49 pm

Zar nema ljepšeg načina nego da se kaže lud si? I traži jaču dozu lijekova..

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od daneS » Sre Mar 09, 2011 2:23 pm

ES-SELAMU ALEJKUM
Haris, ima načina milion, a možda i više, ja znam i svjestan sam.
Neka je mir sa nama.
A sad ja, kako znaš-te da nije baš to najbolja terapija.
Uspješnost napada je dobro izabrana taktika, ako je cilj napada pobjeda.
selam, mada ovakva opaska sa tvoje strane bi trebala biti na pm

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od Haris » Sre Mar 09, 2011 3:15 pm

Nema se od koga šta krit :)
A i možda se postidiš ako je javno. Onako se čovjek uzoholi pa kaže "Šta mi pametuješ?"

A ovako imam argumente ;)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od Senad » Sre Mar 09, 2011 3:17 pm

Esselamu alejkum
Senade, uz poštvanje do Tebe ovo nikako nije točno-
Zašto smatraš da nije točno i šta je to što bi trebalo. Prema mom dosadašnjem iskustvu ako je ovo sve kako je željko napisao tačno ,ne vidim drugo riješenje osim da posjeti Enesa ili nekog ispravnog šejha , KOja je to druga opcija u ovom momentu?

OVakav slučaj da je osoba musliman preporučio bih Nisada ef. koji je malo jačeg temperamenta, Enes ima blagu narav koja bi prema mojoj procijeni možda bila u početku djelotvornija jer zaista smatram da je ovo težak slučaj i da je isljučivo za učače rukje koji ispravno rade.

Esselamu alejkum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od Haris » Sre Mar 09, 2011 4:32 pm

Opet, i da nije problem, treba uzet sve opcije pa jednu po jednu otkidat. Ako nije problem ovog karaktera onda idemo dalje. Nećemo nagađat.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od daneS » Sre Mar 09, 2011 5:53 pm

es-selamu alejkum,
Haris, prvenstveno sam ti napisao da je za pm iz razloga da se neudaljavamo sa teme, na postu kojeg je postavio dotični.

Senad,ja bih mohikanca preskočio, neka ga Doc Holliday liječi.
nekažem da sam u pravu, Allah dž. š najbolje zna

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od Haris » Sre Mar 09, 2011 6:26 pm

Tu jesi u pravu. Allah dž.š. najbolje zna :)

zeljko
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sub Feb 26, 2011 1:11 pm

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od zeljko » Čet Mar 10, 2011 8:14 am

Izgleda da je ovde bilo nekih odgovora koji su obrisani, ja samo ujutro gledam riječ ovdje.
Čemu prepirke, ja sam pitao i ko zna neka se drži teme.
Dakle ko zna, ko ne zna i ko neće netreba ni da odgovori, a može mi i na privatnu poruku reći.
Nadasve Allah će mi sam ukazati na ovo sve što me iznenadilo.
Ja jesam musliman ako to tješi ove koji kažu mohikanac, taj izraz sam upotrebio da iskažem pustinjaštvo koje su mnogi u istoriji imali odmečući se od iskvarenih ljudi ka Bogu.
Mislite li da su muslimani svi koji to rođenjem steknu?
Ne, obrezanje je po djelima.
I među nemuslimanskim narodima može se naći onaj koji je Bogu ugodniji djelima od nekoga recimo ko je rođen kao (navodno) musliman. To nije stvar rođenja, već opredjeljenja.

Javljati ću se samo ako stvarno neko može reći, ali teško, i ko nešto vidi i zna će prečutati.
Efendija komu ću ići vjerovatno zna, ako i ne zna rekoh ko će mi vremenom dati odgovor.
I Muhameda su zvali ludim i mnoge proroke pa Gospodar ukaza ko je ko.
Ja govorim o stvarima koje ne shvatam, a vi se držite moderne nauke umjesto istinske skrušenosti ka Gospodaru.
I ne očekujem odgovor ovdje, ali ko zna možda čujem što da neko zna nešto.
Tema može i da potone.
Moje ime na istočnjačkom glasi Murat. Na kineskom ne znam kao i na ostalim jezicima, jer prijevod svega ima.

Čemu prepirke, zna se tema, pozovite me na drugu temu o drugim stvarima, ovdje neću.

Na kraju Senade hvala na ozbiljnim odgovorima. I da znaš džin mi nije štetu nanio, već pričao istine i laži.

Selam.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od Senad » Čet Mar 10, 2011 8:50 am

zeljko napisao:Izgleda da je ovde bilo nekih odgovora koji su obrisani, ja samo ujutro gledam riječ ovdje.
Čemu prepirke, ja sam pitao i ko zna neka se drži teme.
Dakle ko zna, ko ne zna i ko neće netreba ni da odgovori, a može mi i na privatnu poruku reći.
Nadasve Allah će mi sam ukazati na ovo sve što me iznenadilo.
Ja jesam musliman ako to tješi ove koji kažu mohikanac, taj izraz sam upotrebio da iskažem pustinjaštvo koje su mnogi u istoriji imali odmečući se od iskvarenih ljudi ka Bogu.
Mislite li da su muslimani svi koji to rođenjem steknu?
Ne, obrezanje je po djelima.
I među nemuslimanskim narodima može se naći onaj koji je Bogu ugodniji djelima od nekoga recimo ko je rođen kao (navodno) musliman. To nije stvar rođenja, već opredjeljenja.

Javljati ću se samo ako stvarno neko može reći, ali teško, i ko nešto vidi i zna će prečutati.
Efendija komu ću ići vjerovatno zna, ako i ne zna rekoh ko će mi vremenom dati odgovor.
I Muhameda su zvali ludim i mnoge proroke pa Gospodar ukaza ko je ko.
Ja govorim o stvarima koje ne shvatam, a vi se držite moderne nauke umjesto istinske skrušenosti ka Gospodaru.
I ne očekujem odgovor ovdje, ali ko zna možda čujem što da neko zna nešto.
Tema može i da potone.
Moje ime na istočnjačkom glasi Murat. Na kineskom ne znam kao i na ostalim jezicima, jer prijevod svega ima.

Čemu prepirke, zna se tema, pozovite me na drugu temu o drugim stvarima, ovdje neću.

Na kraju Senade hvala na ozbiljnim odgovorima. I da znaš džin mi nije štetu nanio, već pričao istine i laži.

Selam.
Esselamu alejkum

Mir Božiji

željko ti nemaš pravo da se predstavljaš krivo u takvim problemima ako su istinski. Ako si musliman onda trebada kažeš da si musliman ali danisi upuće u tu problematikuoko transcedentni sila.

Takvi problemi koje ti navodiš u stvarnosti postoje jer poznajem ili sam poznavao osobe sa takvim fikcijama.

Nema tu oni su meni samo lagali, Mješanje svjetova je zabranjeno, Čovjek ima svoj svjet, šejtani -džini svoj svjet, i svjet meleka ono što je čovjeku znano. Koliko još svjetova ima tonas ne treba da sikira ,

U tvojoj priči susreće se svjet džina i svjet čovjeka. To mješanjenje je zabranjeno po bilo kojoj osnovi.


POlazim od činjenice da tražiš pomoć. Ako ti ne želiš da ti se pomogne onda je suvišno sve,. Taj efendija kojem ćeš ići ima svoje ime i prezime i metode kojim radi. Kada sam ti rekao da si došao na pravo mjesto (forum) to zaista i mislim ako želiš da ti se pomogne. Ako budeš išao ,kao što sam ranije rekao koje kakvim sihirbazima, onda ti ni ovaj forum ne može pomoć - Istina i zabluda nisu isto, halal i haram nisu isto. Ako je taj efendija kojem ćeš da ideš sihirbaz onda je to harama,

Ti možeš da biraš to je do tebe, Sreća je samo u istini! Nema lijeka u oneme što je zabranjeno!!!!


Sretno

Selam

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od akhi » Čet Mar 10, 2011 9:20 am

Murate, to sto si prozivio je cisto dzinsko tj. sejtansko djelovanje, dosaptavanje ili "vesvesa".

Da bi saznao vise o tome procitaj ovu knjigu pa nam reci sta mislis o onome sto ti se desilo:

http://www.zumodrive.com/file/download/ ... 1296216200

Posto trazis Istinu, znaj da je nema nigdje sem sa Islamom. Sam si se uvjerio u to.

Sada trebas uciti vjerske propise kako bi postao musliman, ispunjavajuci norme i obaveze koje su neophodne da se izvrse kako bi bili muslimani prema Allahovom govoru u Kuranu i prema postupcima i govoru posljednjeg poslanika Muhameda saws, a ne prema imenu ili svojim strastima i tvrdnjama koje nisu nista doli lazne sejtanske nade dobacene ljudima.

Citaj knjige iz Kutubhane na :..?"#4%.com. Poslusaj predavanja o akidi.

Da te Allah swt uputi, amin! Samo iz Allahove Subhane milosti biva uputa.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Re: Pitanje (Čovjek, pa džini, pa Allah).

Post od daneS » Čet Mar 10, 2011 1:11 pm

es-selamu alejkum.
vidi vidi, od jadnika do propovjednika, e, željko željko.
sam si rekao da si mohikanac, a sad odjenom musliman, dobar si .
prepirke nije bilo, nego jasno izrečen stav iza kojeg stojim,ali dotični su milijeg mišljenja i sa pravom su izbrisali
ako pomoć trebaš, upute prave ćeš dobiti ovdje,ako hoćeš nešto drugo reći npr koliki si musliman ili nešto drugo otvori temu.
e,sad na kraju ,na kineskom si Bruce Lee
I da znaš džin mi nije štetu nanio, već pričao istine i laži.
-ova ti je dobra, zanima me kako si razlučio šta je istina a šta laž.
nemjenjaj društvo super ti je vidim.
selam

Odgovori