Zivotne Hamajlije

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Edis
Posmatrač
Pridružio se: Sub Jan 15, 2011 9:51 pm

Zivotne Hamajlije

Post od Edis » Ned Jan 16, 2011 2:15 pm

Esselamu alejkum, skoro sam bio u Bosni pa sam sa zenom iso kod neke zene sto saljeva strave. kada smo tamo dosli preporucila nam je da uradimo zajednicku jer je to bolje pa sam i pristao na to. kad je zavrsila rekla nam je da sebi napravimo zivotne hamajlije i da nadjemo vodu sa 3 otvorena izvora pa da se okupamo sa tom vodom, prvi dan na podne i aksam, pritom da se na podne hamajlija snese niz tijelo jedanput a na aksam dvaput. sledeci dan na sabah opet da se kupa i da se hamajlija snese triput i tek onda da se stavi oko vrata, najbolje u neku koznu tasnicu i da se nosi do kraja zivota. moje pitanje je sada dali da to uradimo jer vidim na internetu da nije bas preporucljivo da se nose te hamajlije, pa sad neznam sta bi uradio. ako neko zna konkretan odgovor molim za pomoc. hvala

Haris
Veteran
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Kontakt:

Re: Zivotne Hamajlije

Post od Haris » Ned Jan 16, 2011 3:04 pm

Esselamu alejkum,

Kao što si i pročitao nije preporučljivo, jer Poslanik kaže: Hamajlije su širk.
A znamo šta je širk (pripisivanje druga Allahu, tj. jedino djelo koje Allah neće oprostiti)

Takođe ni saljevanje strave nije po sunnetu Poslanika s.a.v.s. tako da se bolje kloniti toga.
Ja ti savjetujem u ime Allaha da ne idete više kod te žene, te da spalite te hamajlije koje ste dobili. Jer ne pomažu hamajlije, Allah daje pomoć.

A ako želiš otvori te hamajlije i vidi šta piše. Nekad su to ajeti pisani arapskim pismom, a nekad su to neki kružići, kockice i brojevi. Kako god, odbacite to od sebe.

Sve što vam treba pitajte ovdje, o savjetima i td.

A i ono tamo u onoj temi, nije to baš nešto što plaho liči na Islam. To nosanje prstena oko vatre i td. Više vuče na šejtanska posla. A ok, kurban za djecu, tj. pri rođenju djeteta, ili ako se ne može novčano, onda kada se mogne. Ali što komplikovat, kurban ko kurban, poklonit kožicu, stavi utrobu u rupu i podijeli kurban. Zašto daske, nije insan itd.

Eto nek da neko iskusniji mišljenje, ali to mi plaho šuhveli.

Vi možete učiti Jasin za sve šehide svijeta, ne samo za neka 3. Čak možeš i ti učiti ako znaš. Kud baš hodža, i to neoženjen. Nema plaho logike.

Edis
Posmatrač

Post od Edis » Ned Jan 16, 2011 3:29 pm

ali taj se kurban nesmije dijeliti jer se time razdvajaju kosti a time samim se razdvajaju brat od sestre jer je to kurban za dvoje djece. a i pitanje sam postavio enesu jer cijenim njegovo misljenje i znam da on zna sta je tacno

Senad
Veteran
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Kontakt:

Post od Senad » Ned Jan 16, 2011 3:41 pm

Esselamu alejkum

@Edis okanise te žene i u mislima Što prije zaboravi i okani se ćorava posla.. TA žena nema pojma o životu.. sreća se ne može kupiti jednom životnom hamajlijom niti prstenom koji ćeš nosati oko vatre..

Ne treba ju ti nikakve hamajlije .. Da pomaže boljeje staviti cijeli Kur'an na džep i tako hodat.. logično jelde

Kurban za djecu je preporučio Poslanika a. s. i nema tu nikakvih komplikacija, Dužan si da podjeliš tog kurbana ,, kako ćeš nekome reći evo ti kurbana ali vratimi kosti ,,,subhanallah .. Enes će ti vjerovatno detaljnije to razložiti

Jasin što prije nauči sam i uči radi sebe

Poslanik a s. je u datelje pokazao kako se treba ponašati na dunjaluku . BAci se n a izučavanje i nemoj sam sebi zagorčavat život!!!

Haris
Veteran
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Kontakt:

Post od Haris » Ned Jan 16, 2011 4:10 pm

Edis napisao:ali taj se kurban nesmije dijeliti jer se time razdvajaju kosti a time samim se razdvajaju brat od sestre jer je to kurban za dvoje djece. a i pitanje sam postavio enesu jer cijenim njegovo misljenje i znam da on zna sta je tacno
Koliko sam upućen, meso akike se dijeli kao i kurban, tako da ti to moraš razdijeliti, htio ili ne htio.
To čuvanje za sebe dođe kao da zakolješ ovcu i td. i sve spremiš u svoj zamrzivač. Da niko ni ne osjeti.

Edis
Posmatrač

Post od Edis » Ned Jan 16, 2011 5:01 pm

ma nisam ni reko da ce se to zadrzati nego da se sazovu gosti da se taj kurban pojede a kosti ukopat. nemojte me napdati znami sam sta valja, al ovo mi sumnjivo sa hamajlijama zato sam i postavio pitanje. nadam se da ce mi enes odgovorit i sta on kaze tako ce i biti inshallah

AbuAmRibnFadL
Veteran
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Jan 27, 2011 7:18 pm

Selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Edise brate jednom prilikom je Allahov Poslanik saws,vidio hamajliju na jednog ashaba pa ga je upitao,sta je to na tebi,ashab mu rece;ovo me cuva od slabosti,Allahov Poslanik saws mu tada rece ,baci to sa sebe i spali,jer ona ti samo slabost povecava.Tako mi Allaha da si umro i ta hamajlija bila na tebi nikada se ne bi spasio Dzehennemske vatre..Onda kaze Allahov Poslanik saws,Ko okaci Hamajliju pocinio je sirk. u drugom Hadisu kaze Allahov Poslanik saws,ko okaci hamajliju,biva prepusten njoj..Edise brate u tvom prvom postu tacno se vide Obredi jednog Sihirbaza u etapama,prvo ovo pa ono pa to ,i na kraj dobijes Dozivotnog prijatelja koji ne sto ti nece donoeti srecu na ovom svijetu vec nesrecu i patnju na ovom svijetu dok na ahiretu Allahu a`lem kaznu Allahovu zbog trazenja pomoci,ne od Stvoritelja vec od stvorenja koje cini sirk Allahu.Uz svaku Hamajliju osoba koja je spravlja ima etape koje mu njegov suparnik,partner dzinn kazuje,pa kada hamajlija bude gotova onda dzinnpartner posalje svog vojnika kako bi pratio svaki korak tvoj i tvoj zivot,jer je hamajlija jedan Repetitor gdje uvijek ima frekvencije,te Glavni dzinn il sihirbaz moze kontrolirati vojnika kojeg vam je dao uz hamajliju dali da vam kakvu stetu napravi.Sad ti vidi hoces li Dozivotnu nesrecu ili ono sto ti je Allah odredio..selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Odgovori