Molim vas odgovorite ...

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
muhaa
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Jan 03, 2011 8:38 pm

Molim vas odgovorite ...

Post od muhaa » Sre Jan 05, 2011 9:46 pm

Selam braco i sestre
Ovako volila bi da mi neko da savjet...
Ja sam skoro isao jednoj zeni na Ilidzi zove se Jasmina... jer mi je nana bila lose pa je zeljela da je vodim kod nekog da joj uci rukju. Nama su nju preporucili prijatelji kojim je kao pomogla
Dosli smo u njen stan, zena je normalana klasicna, danasnja zena, ofarbana u plavo, nije pokrivena, normalno obucena... mislim ja sam ocekivao pokrivenu
Kad smo sjeli rekla nam je da ona ne uci rukju, jer nezna Kur'an... samo gleda ima li sihira i ako ima poslat ce nas kod nekog hafiza u Visoko...
Onda je moju nanu pitala za godiste, datum rodjenja, s kim zivi... i pocela joj govoriti kako ima sihire na kuci, kako su svi u toj kuci u opasnosti, pitala zmirkal joj sjelica navece... i dala joj spisa sta sve mora naci oko kuci i gdje se to nalazi... zena je tacno navela gdje je sta zakopano, od kojeg dreta udaljeno, iza kuce ne kojem mjestu ce sta naci negdje oko ruza eksere u zemlji i bili su ... sve je bilo tacno
Kad sam ja dosao na red, uzela je datum rodjenja, pitala me je li mi neko umro u porodici,
rekao sam da jeste mama :(((
Pitala me imam li djevojku, ja sam rekao da imam i da hocu da je zenim, ona je rekla da me nevidi nazalost s tom djevojkom u buducnosti, sto me puno pogodilo jer je ona ljubav mog zivota...
Rekla je da cu puno u braku hodat s drugim zenama, ja nikad zenu nikadaaaa nebi prevario
kad sam to rekao djevojci ona je reka da ta zena radi s sejtanima, da to nisu cista posla, ona je plakala jer je to pogodilo...
Moja djevojka je otisla isti tu noc kod te zene, ja sam cekao ispred zgrade, i rekla joj je zena da je nemoze primiti da dodje ujutru najbolje do 12h do podne, jer uvece nista nevidi, da joj moze samo djaba gledat...
Moja djevojka mi je rekla da se klonim ove zene ne sto joj je krivo sto je ovo sve rekla, nego sto joj nevjeruje, ona klanja, vjernica je, i ona kaze da samo Allah zna sta ce se kome desiti i samo od Boga treba pomoc traziti i u Njegovu se milost uzdati
Nismo joj vise isli... mene zanima kako ona moze znati gdje je sta u zemlji u mojoj avliji ukopano, sta se nalazi iza drveta, sta se nalazi oko ruza i tako... kako i sve potrefit?????
Jesu li to cita posla, jesam li se ogrijesio sta sam joj otisao???
Mogu li ja imati neki sad problem sto sam joj otisao

num
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 8:57 am

Re: Molim vas odgovorite ...

Post od num » Sre Jan 05, 2011 10:12 pm

AlejkumusSelam brate!

Samo da ti na brzinu odgovorim (jer na ovom forumu imaju braca koji znaju mnogo o ovome, pa ces navjerovatnije uskoro dobiti opsirniji odgovor od nekog od njih, inshaAllah). Zestoko si pogrijesio sto si otisao kod ove baburine, koja je najvjerovatnije sihirbaz (ili je veliki prevarant), a mozes imati problema zbog tog odlaska kod nje. Zahvali se Allahu, svt, koji ti je podario djevojku vjernicu, koja je odbila da ode kod nje, jer vam ta osoba moze veliko zlo nanjeti.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Molim vas odgovorite ...

Post od Haris » Čet Jan 06, 2011 4:35 am

Esselamu alejkum,

Da se nadovežem na ovo što je num pisao. Djevojka je u pravu i samo Allah zna ono šta će se desiti i ko će s kim imat hajra, a ko ne.
A to kako ona zna da tu i tu postoji određena stvar zakopana. Na ovom forumu, i webu ima dosta tekstova koji govore o tome. Ali ukratko, ti ljudi koji "pogađaju" određenu stvar na osnovu datuma rođenja obično imaju dogovor sa nevidljivim bićima, džinima, te im oni podnose izvještaj kako i šta.
Osobina džina je da putuju brzo sa mjesta na mjesto, pa tako njima nije problem otići sa Ilidže do vaše kuće i vratit se.
Tako nemoj da te to brine. I još jedna osobina džina je da puno lažu, pa tako, prva stvar je da ne mogu znati budućnost, a druga opcija može biti da lažu, tako se ne sikiraj.

Na pravom si mjestu, ako želiš nešto pitati, bujrum.
Obično se kaže da ono šta uradimo u ne znanju nije grijeh za nas ako se pokajemo i to ne radimo više kada saznamo.
Zamoli Allaha swt da ti oprosti tvoju pogrešku i nemoj to više raditi. A Njegova milost i dobrota su veće od tvojih grijeha.

muhaa
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pon Jan 03, 2011 8:38 pm

Re: Molim vas odgovorite ...

Post od muhaa » Čet Jan 06, 2011 5:02 pm

Hvala vam na odgovorima, puno ste mi pomogli
I moja djevojka mi je objasnjavala da su ti ljudi u saradnji s sejtanima i ko se jednom upusti u to kolo nikad nemoze izaci... da sejtani tim ljudima kazu odredjene stvari koje su polovicne...
Pitao bih jos nesto ako nije problem...nije vezano za ovu temu
Ja imam amidzica koji zivi u Sloveniji, on je imao djevojku slovenku i kasnije je neke 3 godine s njom zivio... nisu bili vjencani...amidza mu je branio da je zeni jer nije nase vjere tako da se odlucio da zive skupa ali da je nezen sto je po meni jos gora opcija...
Medjutim amidza je ne njega vrsio ogorman pritisak da je ostavi i vrijedjao je ,tako da je njemu to sve tesko padalo izmedju oca, djevojke koju voli i vjere... ali oni su ljudi koji neznaju puno o vjeri niti njegova djeca, jer su gore odrasla i nisu upuceni u islam
Medjutim nakon nekog vremena udovolji je oci i napusti je,vrati se kod njih da zivi...
Od tada on nije dobro, napustio je posao, zatvoren u kuci, odao se alkoholu...
I kasnije je imao veliki udes... i sad se lijeci na psihijatriji... s njim se moze pricati kad kod nas dodju, ali stalno govori strah me smrti, strah me zivota,nesanice, daju mu lijekove za umirenje i spavanje, jednostavno ima samo velike strahove od svega i nemoze dalje da se pokrene...
Momak ima 28 god, imao fin posao, fakultet zavrsio, tih i miran po prirodi, uvjek roditeljima bio poslusan dok se u tu djevojku nije zaljubio (nekrivim nju Boze moj i ona ispasta)
Sta vi mislite da li je ovo psihicka bolest zbog amidzinog terorisanja i posljedica tog udesa, ili moze biti posljedica vodjenja bludnog zivota i cinjenja zinaluka... da li bi u ovom slucaju pomoglo ucenje rukje
Volio bih da mi odgovorite, jer odavno zelim da nekog pitam vezano za ovu temu...
Allah vas nagradio za odvojeno vrijeme kako bi drugima dali savjet... :)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Molim vas odgovorite ...

Post od Haris » Čet Jan 06, 2011 6:11 pm

Esselamu alejkum,

Allah zna najbolje šta se tu krije. Po nekoj logici može bit i jedno i drugo, tj. i utjecaj nečeg, a i njegova tuga, depresivnost, povrijeđenost zbog samog čina ostavljanja. Najbolja opcija je da se testira audio rukjom, tako ćemo svi znat šta se krije tu i na koji način postupit sa odgovorom.

http://www.lijecenje-kuranom.com/audio

A naši ljudi su malo, kako da kažem, "bolesni" po tom pitanju. Po meni, kod našeg naroda, nije tu stvar vjere, nego je stvar nacionalizma. Jer obično ljudi da drže do vjere, držali bi i namaz i ostale obaveze. To je više ono, što da mi se unuk zove Ivan, Marko, Jovo ako može Hasan, Admir, Jasmin i td.
To već poseže za drugom bolešću, kao što rekoh nacionalizma.

A moglo se i na drugi način postupit, da se toj djevojci ponudi Islam uz brak, a ne tako. Najlakše je uništit nešto, a teško popravit. A svi bi vjerovatno imali hajra od toga da je ona prihvatila Islam radi tog momka, odnosno svog čovjeka.

Odgovori