Potreba za rukjom u Njemackoj?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Potreba za rukjom u Njemackoj?

Post od evlad67 » Pon Dec 27, 2010 9:58 pm

Selam aleikum,

ova mi ideja prije par dana na um pade, posto su eto i granice sada otvorene i za nas, a bilo je i prije potrazivanja za ucacima rukje u Njemackoj,
htio sam da pitam da li bi bilo zainteresovanih za rukjom da Enesa pozovemo u Njemacku da na primjer bude u nekom gradu i da ga posjecuje ko ima potrebu?
Ja sam spreman da pruzim smjestaj za Enesa i naravno absolutna diskrecija, ili ako neko ima bolju ideju u ovom smislu, pa da ga pozovemo i ovamo kod nas!
Svaka cast i arapima koji uce u njemackoj, al nije lose da neko i sa naseg govornog podrucja malo doce u posjetu i pomogne insallah kome trebadne?
Neznam imali potrebe ovo jos vise objasnjavat, al mislim da je razumljivo sta sam htio da kazem? :)

Selam aleikum
evlad67

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Potreba za rukjom u Njemackoj?

Post od sadaka » Uto Dec 28, 2010 8:18 am

Alejkum ve Selam

Ideja je tvoja dobra,samo neznamo sta bi Enes reko na sve ovo.

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Potreba za rukjom u Njemackoj?

Post od evlad67 » Uto Dec 28, 2010 9:15 am

Selam aleikum,

ja mislim da zbog jednog, ako smijem rec tako, se nebi bas moralo dolazit u njemacku, lakse je tom jednom otic u Zavidovice.
Al ako bi bilo vise insana sa tim problemom, i imaju interes da im se pruzi pomoc, onda bi mozda i Enes pristo da dodje!?
Onda, ako je neko i podalje od mjesta boravka Enesovog u Njemackoj, na primjer ako bi on htio doc u Minhen, a neko je u Stuttgartu,
i tom nekom je lakse doc do Minhena nego da iz Stuttgarta, ili nekog drugog grada u Njemackoj, ide skroz u Zavidovice, pogotovu ako bi bilo potrebe za vise rerapija?
To je onako moja neka ideja bila jer se cesto trazilo za ucacem i tako, i onda idu pitanja kao sto su "jel pouzdan..." i sl., a u ovom slucaju to bi bilo suvisno pitat :D
Eto ako neko ima zainteresovan bujrum da vidimo imal nas pa ce se sigurno dat nesto i organizovat?

Selam aleikum
evlad67

Nela
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Ned Dec 30, 2007 10:05 pm
Lokacija: USA

Re: Potreba za rukjom u Njemackoj?

Post od Nela » Uto Dec 28, 2010 10:51 pm

Selam Aleikum,
I ja vec neko vrijeme mislim da postujem pitanje za Enesa da dodze do USA!!! :) Nevjerujem da bi bilo problema da se to sve organizuje. Koliko naseg naroda trazi pomoc, ruke bi mu bile pune!! Ja sam zeljna pomoci, bilo kako:)

Enese brate, bili ti bio isto zeljan da dodes do USA?

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Potreba za rukjom u Njemackoj?

Post od Enes » Čet Dec 30, 2010 3:43 pm

We alejkumusselam
Sto se mene tice, mogli bi pokusati dogovoriti.
S tim da ovisi o vremenu, koliko bi ja mogao ostati, koliko bi bilo potreba ostati, a to sve naravno, da ima zainteresovanih.
Mislim da je ideja ok, ali da je tesko uskladiti vise ljudi da se izorganizuju pa da se sve to realizuje.
Za jednu osobu se to ne isplati....bar ja tako mislim....

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Potreba za rukjom u Njemackoj?

Post od sadaka » Čet Dec 30, 2010 4:51 pm

Ja mislim da se sve ovo oraganizuje,naravno sto kaze Enes ,da ima vise za rukju,jer za par osoba se ne isplati,ali najbolje da se ovo uradi u Proljece posle Zime,jer mnogi ce da budi izdaleka od minhena nekoliko sata voznje,pa zbog snjega i poledica na putu,da nebude sve to jedna prepreka ili da kazemo jedan mali problemcic.

num
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 8:57 am

Re: Potreba za rukjom u Njemackoj?

Post od num » Uto Jan 04, 2011 11:45 pm

Selam alejkum!

Mislim da bi se moglo preko stranice www.n-um.com moglo dosta toga odraditi sto se tice Enesove posjete evropi (Njemackoj). Mi na ovoj stranici imamo rubriku "Pitanja i odgovori" i dolazi nam masa, masa pitanja na temu sihra i dzinsko-sejtanskih napada (samo danas je doslo 3-4 ovakva pitanja), a jedno vrijeme nam je brat Almir Omerasevic odgovarao na pitanja u vezi sihra i tada nam je se javilo vise osoba iz evrope koji su predlagali da Almir dodje u evropu i da se organizuje ljecenje.

Zatim, preko stranice nam se javio jako veliki broj ljudi koji su pitali da li znamo za nekog ucaca rukje iz Njemacke, Austrije, Holandije, Svedske, USA itd. itd.. Znaci postoji ogromna, ogromna potreba da neko od ucaca rukje izadje u evropu, cak sta vise mislim da bi taj insan bio pretrpan poslom ako dodje do ovog projekta.

Mi bi na stranici mogli iznjeti podatke da ce brat Enes doci u pojedine zemlje (ja bih licno volio da Enes dodje i kod nas u Svedsku, jer nam se posebno iz Svedske javljalo mnogo naroda i pitalo da li znamo koga ucaca) i moglo bi se navesti da ce brat boraviti, n.pr. u tri evropske zemlje u peirodu po jednu sedmicu (navesti tacno datum) i navesti kontakt osobe iz doticnih zemalja na koje ce se potrebni ljecenja prijavljivati i zakazivati termine ljecenja. Te kontakt osobe bi se morale pobrinuti gdje ce brat Enes boraviti dok bude u posjeti u toj zemlji (smjestaj, hrana itd.) Takodjer bi se moglo dogovoriti kako bi se Enes prebacivao iz drzave u drzavu, tj. za prevoz.

Ovu su znaci samo prijedlozi, i najprvo bi trebalo vidjeti da li Enes pristaje na ovo, a zatim krenuti na bolje i detaljnije planiranje, inshaAllah.

Allah, svt, vam dao svako dobro!

num
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 8:57 am

Re: Potreba za rukjom u Njemackoj?

Post od num » Sre Jan 05, 2011 12:06 am

Zaboravih, naravno da i Enes postavi obavjestenje na ovu stranicu, odnosno, ako se Enes slaze, na ovoj stranici moze biti glavno obavjestenje, a mi na NUM-u mozemo tu vijest (obavjestenje) linkovati, inshaAllah.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Potreba za rukjom u Njemackoj?

Post od Enes » Sre Jan 12, 2011 5:15 pm

We alejkumussselam
STo se tice odlaska, najbolje bi bilo, ako ima zainteresovanih, da t ide preko stranice num, da netko na sebe preuzme obavezu i organizaciju.
Ovako preko foruma, nece nitko uzeti sebi obavezu, mislim da bi se mnogi javili kad bi to sve bilo izorganizovano, ali ovako nitko ne zeli obavezu.
JA stojim na raspolaganju, mozemo dogovoriti dolazak tako na vise mjesta po par dana.

Emma
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Sep 15, 2010 8:07 pm

Re: Potreba za rukjom u Njemackoj?

Post od Emma » Sre Feb 02, 2011 6:34 pm

Selam..
i ja bih bila zaintersovana da enes dodje u njemacku ako vec nisam zakasnila:(
vidim poslje enesa nije niko nista komentarisao..ako je nesto planirano zamolila bih vas da mi javite
Hvala.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Potreba za rukjom u Njemackoj?

Post od Enes » Sre Feb 02, 2011 7:17 pm

JA sam vec bio, ali ne zbog ovih ljudi sto su pitali, nego zbog jednih drugih...Ali kao sto sam rekao, mislm da od organizovanog dolaska nece biti nista.
Svi cekaju da neko preuzme inicijativu a malo tko se zeli upustiti u realizaciju istog.
Druga stvar, ljudi koji su ve cnesto pitali, kada sam im rekao da ne znaci prvo da je problem koji imaju zbog sihra, sto znaci da se rukjom ne moze ni riejsiti.
Trece, ako i jeste problem, ne znaci da ce se sa dvije tri rukje u par dana rijesiti sve a ljudi ocekuju da ja mogu biti tu, koliko je njima potrebno.

Tako da, moje misljenje, od mog dolaska u skorije vrijeme, nece biti..

Odgovori