U cemu grijesim?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: U cemu grijesim?

Post od mesha » Uto Okt 19, 2010 10:29 am

hvala na savjetu, mislim da sam to spomenuo u ovom postu:
"Ima i tu nesto, al hajd budi jak pa na sve gledaj sa optimizmom.Svaku stvar izvrci, kad je losa, pa trazi u njoj dobro a nemoj na trenutak bar ocajavat, kukat i slicno, kad ti je tesko trazit nekog da te razumije, nekog kome se mozes izjadat.(Preporucio bih da se vode zabiljeske, pa pises kako ti je i sta ti je, ko dnevnik, jer je dokazano da djeluje)Tesko je to, gadna borba, ponekad mislim da borba u rovu protiv neprijatelja nije nista u odnosu na ovu protiv dunjaluka, nefsa itd. i da bih opet radje pusku uzeo neg ovako zivio.
Ispadas cudak na naoko jednostavne stvari, npr kad upitas covjeka kako si mogao izrgraditi mesdzid 200 m zracne linije od javne kuce?
A i ljudi ovdje na forumu prebrzo donose zakljucke (odnosi se na sve nas), presude i osude. Ako za sve treba strucnost, sto i ovdje nije tako?Sta znaci strucnost....to je kad je neko pozavrsavao odredjene skole, stekao znanje iz odredjene oblasti pa onda da moze da prica. Ne sjecam se da je iko ovdje za sebe ustvrdio da je prof. fikha koji je znanje stekao na tom i tom sveucilistu kod tog i tog mentora, pa da donosi zakljucke.
Odosmo daleko od teme.
Zakljucak bi bio, trebas podrsku od obitelji a ne razjedinjavanje, omalovazavanje. Gledaj na sve optimisticno i izvrci stvari u tom pogledu....Lahko rec, znam, ni sam ja ne radim tako iako se ponekad trudim...odnosi se i na mene taj zakljucak a i na sve ostale, opusti se, zivi, ne mogu oni tebe kontrolirati, mogu samo ubacivati misli, uzdaj se u Allaha svt.Evo ja mislim da mi se citav zivot raspada, pa se sjetim onoga kad je mudrac tako rekao jednom covjeku koji je kukao kkao je siromasan, kaze mudrac: koliko bi dao za jedno oko para da ti ga neko hoce uzet i dan pr nudi milion eura, kaze ovaj ne bih ni zasta na svijetu dao oko.I t ako mu poceo nabrajati dijelove tijela i dokazao mu je da je on milioner i da treba biti zahvalan na toj blagodati.A svega ostalo ce biti....eeeeeeeeeeeeeeeh.
Tesko je sve ovo, pogotovo jer je covjek slab, a jos gore ak nije u zajednici, jer vukovi najprije pojedu odlutalu ovcu."

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: U cemu grijesim?

Post od hurma » Ned Okt 24, 2010 6:50 pm

Da opisem moje najnovije iskustvo. Mozda nekome pomogne, ako nista, da kaze- E hvala Allahu, kod mene nije tako strasno-

Slusajuci rukju, uvjek su uglavnom isti simptomi. Do prosle sedmice, cetvrtak.
Ne samo da se ruke dizu, nego glavu mi zavrce. Zatim noge i kukove na jednu stranu, a ramena i glavu na drugu. Pravi ''osmicu''od mene. Pa ''most''. Zatim u klupko me zamotava.

Pridje muz i stavi mi Kur'an na prsa, a ono hoce da ga istrga, udara po njemu, lupa. Muz drzi Kur'an cvrsto na mojim prsima, a onda podje njega gurati. Glasan plac. Kao da me kida iznutra.

Kad je zavrsila rukja, ja nastavim sa dovom, a ono mi zatvara usta desnom rukom, a lijeva ode na vrat, pa onda ispod brade i zavrce glavu unazad. Cupa mi maramu sa glave. Tijelo u velikom grcu, onda kao talas neke sile kroz mene prodje, izvije me ponovo u most, dodje sve u prsa, hoce eksplodirati, isto kao da nesto mora izaci a ne moze.Zakasljem se, hocu povratiti, a ne mogu. I tako skoro dva sata dok smo malo smirili.

Radim sve, sem rukje, po Enesovom savjetu. Sacekacu par dana da se malo smiri. Mada je opet sinoc udaralo povis glave po namjestaju, citavu noc nismo spavali. Sve redovno prskam vodom. I kad klanjam, povis glave mi pucketa.

Ma nekad mi dodje, slusala bi rukju i dan i noc, pa ili on ili ja. Ali poslusacu Enesa, i strpiti se. Znam da im smeta ibadet, uh i te kako, dabogda pocrkali kad su ovako nedokazni. Nikako im dokazati da nisu dobrodosli, da su suvisni.

Da Allah dragi sacuva od vecih muka i iskusenja, a olaksa ova sada. Amin.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: U cemu grijesim?

Post od sadaka » Ned Okt 24, 2010 7:22 pm

hurma napisao:Da opisem moje najnovije iskustvo. Mozda nekome pomogne, ako nista, da kaze- E hvala Allahu, kod mene nije tako strasno-

Slusajuci rukju, uvjek su uglavnom isti simptomi. Do prosle sedmice, cetvrtak.
Ne samo da se ruke dizu, nego glavu mi zavrce. Zatim noge i kukove na jednu stranu, a ramena i glavu na drugu. Pravi ''osmicu''od mene. Pa ''most''. Zatim u klupko me zamotava.

Pridje muz i stavi mi Kur'an na prsa, a ono hoce da ga istrga, udara po njemu, lupa. Muz drzi Kur'an cvrsto na mojim prsima, a onda podje njega gurati. Glasan plac. Kao da me kida iznutra.

Kad je zavrsila rukja, ja nastavim sa dovom, a ono mi zatvara usta desnom rukom, a lijeva ode na vrat, pa onda ispod brade i zavrce glavu unazad. Cupa mi maramu sa glave. Tijelo u velikom grcu, onda kao talas neke sile kroz mene prodje, izvije me ponovo u most, dodje sve u prsa, hoce eksplodirati, isto kao da nesto mora izaci a ne moze.Zakasljem se, hocu povratiti, a ne mogu. I tako skoro dva sata dok smo malo smirili.

Radim sve, sem rukje, po Enesovom savjetu. Sacekacu par dana da se malo smiri. Mada je opet sinoc udaralo povis glave po namjestaju, citavu noc nismo spavali. Sve redovno prskam vodom. I kad klanjam, povis glave mi pucketa.

Ma nekad mi dodje, slusala bi rukju i dan i noc, pa ili on ili ja. Ali poslusacu Enesa, i strpiti se. Znam da im smeta ibadet, uh i te kako, dabogda pocrkali kad su ovako nedokazni. Nikako im dokazati da nisu dobrodosli, da su suvisni.

Da Allah dragi sacuva od vecih muka i iskusenja, a olaksa ova sada. Amin.
Selam alejkum Sestro

Kako ti sada pokazujes trenutno stanje kod tebe,mislim da je zbog toga, najbolje sada ici na rukju kod Enesa ili kod Almina kod kojeg si vec bila.

Sve najbolje i samo tako nastavi ,nikako nemoj odustati.
Uz Allahovu pomoc i milost,bice najbolje ,InsAAllah
Amin

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: U cemu grijesim?

Post od Senad » Ned Okt 24, 2010 7:45 pm

hurma napisao:Da opisem moje najnovije iskustvo. Mozda nekome pomogne, ako nista, da kaze- E hvala Allahu, kod mene nije tako strasno-

Slusajuci rukju, uvjek su uglavnom isti simptomi. Do prosle sedmice, cetvrtak.
Ne samo da se ruke dizu, nego glavu mi zavrce. Zatim noge i kukove na jednu stranu, a ramena i glavu na drugu. Pravi ''osmicu''od mene. Pa ''most''. Zatim u klupko me zamotava.

Pridje muz i stavi mi Kur'an na prsa, a ono hoce da ga istrga, udara po njemu, lupa. Muz drzi Kur'an cvrsto na mojim prsima, a onda podje njega gurati. Glasan plac. Kao da me kida iznutra.

Kad je zavrsila rukja, ja nastavim sa dovom, a ono mi zatvara usta desnom rukom, a lijeva ode na vrat, pa onda ispod brade i zavrce glavu unazad. Cupa mi maramu sa glave. Tijelo u velikom grcu, onda kao talas neke sile kroz mene prodje, izvije me ponovo u most, dodje sve u prsa, hoce eksplodirati, isto kao da nesto mora izaci a ne moze.Zakasljem se, hocu povratiti, a ne mogu. I tako skoro dva sata dok smo malo smirili.

Radim sve, sem rukje, po Enesovom savjetu. Sacekacu par dana da se malo smiri. Mada je opet sinoc udaralo povis glave po namjestaju, citavu noc nismo spavali. Sve redovno prskam vodom. I kad klanjam, povis glave mi pucketa.

Ma nekad mi dodje, slusala bi rukju i dan i noc, pa ili on ili ja. Ali poslusacu Enesa, i strpiti se. Znam da im smeta ibadet, uh i te kako, dabogda pocrkali kad su ovako nedokazni. Nikako im dokazati da nisu dobrodosli, da su suvisni.

Da Allah dragi sacuva od vecih muka i iskusenja, a olaksa ova sada. Amin.
Esselamu alejkum

Sestro,,što ba nisi malo promjenila ulogu . Da ti njih dohvatiš za vrat,, pa uzmi bodljikavu žicu provuci im kroz uši, lijevo desno, , Zamoli Allah da ti da snage i najljuću sablju isuči pa ih sjeckaj na komadiće, probodi im srce, oči im iskopaj ....

Probaj vidjet ćeš kako se stišaju, , Odradi to telepatski, ništa te ne košta , ne moraš zamahivat rukama , samo se skoncentriši, bismilu potegni, zamoli Allah da ti dadne snage i udri gamad,,, benzinom ih pospi i zapali, daj im malo kiseline na rane neka se koprcaju.

Kako god oni tebi bol nanose tako isto ti njima uzvrati, TI SI POBJEDNIK inšaAllah.

Sretno

Esselamu alejkum.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: U cemu grijesim?

Post od hurma » Pon Okt 25, 2010 12:17 am

Kad budem imala priliku, planiram akoBogda ponovo na rukju. Ali do tada se moram malo strpiti.

Ama i ja mislim da ih i palim i rezem i sve ostalo, kao sto Enes rece, rat je to. Nego sramota me bila napisati, kad mi je usta zatvaralo, ja onda vicem-ma necu prestati, evo jos glasnije jer Allah je na mojoj strani- i onda ja jos glasnije sa dovom. Onda se sjeti, rekla muzu, -uzmi vodu i prskaj- i to je dosta pomoglo. Polijeva on vodom, pa i meni u usta, a ono iz mene hoce dusu da mi povrati a ne moze.

Ama dobro je, opet kazem, hvala Allahu, ima i gore. Proce sve, uzdam se u Allahovu milost. Najgore sam, cini mi se prosla, a to je bilo pomiriti se i prihvatiti sve ovo.

Hvala na podrsci. Selam.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: U cemu grijesim?

Post od mesha » Pon Okt 25, 2010 7:39 am

wooow,
nisam imao pojma da su problemi takve vrste, jer kod mene nema toga, imam osjecaj da mozes ucit do sutra, nece bit nista. Kod mene vise ide na ono - vesvesa metod: haj ba digni ti ruke od svega, nemoj klanjat vidis da nema fajde (pa mi klanjanje cini teskim, ometa, al pljucnes tri put pa smugne), nemoj ovo radit pa niko ovdje ne radi, vidis da ispadas cudak, pogledaj oko sebe kako ljudi slijede svoje strasti, kako su sretni, jedino se ti patis, sta ce ti to, jedino ti hoces da skaces na namaz, a drugi skacu kad ih sef zovne i sa smrtne postelje, jer to sef zove! mora se...sta fali okrenut ovu kad ti se nabacuje, djes govorit sekretarici da imas ljubomornu zenu i da ako sazna da si se rukovao sa nekom da ces imat problema kod kuce, pa zato eto ne zelis sekretaricu da dirnes, rukuj se ba, sta fali?
Eto, u mene je vise taj sistem, pa ti skoci na prsa, stisce...skuplja ti ih. Pa pusti...pa ako popustis malo, ode iman iz srca, lebdi i hajmo sve isponova, nahranio ga i on ojaca i eto belaja...sva sreca elhamdulillah, da postoje ova predavanja, vazovi od Bilala, cini mi se da njih nema, da bih ja davno vratio se dzahilijetu i viko jes jes, ja musliman, samo po imenu,al da mi neko kaze da nisam musliman, lisio bih ga zivota, a to sto islama nema ni i u mom zivotu to je drugi par rukava i onda bih se odvodio u samozabludu vikajuci oprostice meni to Allah,ako ti neko nesto kaze drugacije - ti si najpametniji, uzoholis se ko iblis l.a., pa cak ni on l.a. nije ustvrdio da je Bog ko sto ej faraon bio reko, on l.a. se uzoholio, a danas vidis mnoge kako se uzohole. Daleko bilo, neka nas dragi Allah od toga sacuva....To je ono sto rece, dajmo mu iman na kasicicu dok ne ojaca, nemoj odmah slauf u usta, ugusice se, ne more izdrzat, puche i sta si onda dobio? Dakle, polako, ko u teretanu. Vazna je svijest, vidim da se hurma ne predaje, svijest jaca, bitka je dugotrajna, muci ih dugo, sta te briga, nemoj odustat, kazu da su oni slabasna bica, da kad bi ga pogodio zrakom iz daljinskog upravljaca da bi ga ubio, dobro je da imas podrsku porodice i sto onaj rece, visoka svijest rezultirace izljecenjem. A kad bi otisla uzela tamo neki zapis na tanjiru, jer eto neko reko :pisu mu to i to na bijelo tanjirce, ne bi od tebe nista bilo.
cini mi se da je ovo lakse sto ti imas, jer da su ti u glavi, pa misli, pa vise ne znas sta je vesvesa sta je tvoje....a na ucenje ne reagira, mos stavit sto kur´ana na glavu, nema reakcije, mozes ostat sahat vremena na sedzdi, past´ ces zbog udara krvi u mozak al ne jer je nekom lose...Ti znas sta im smeta i udari po tome. Gadno bi bilo da ne znas, pa koristis sve, a ono nista. Hajmo glavu gore, i za mjesec danas upishi se insa Allah u onu tamo grupu na forumu dje pise Izlijeceni :-)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: U cemu grijesim?

Post od Haris » Pon Okt 25, 2010 8:31 am

Nisu sve vesvese, ima dosta toga i umišljenog, a i naših trenutnih misli. Doduše, to im je posao da pozivaju na svoje, tako nemoj da te sikiraju. Oni odgovaraju za ono što pozivaju, čak iako uradiš grijeh, i njima se piše, pa samo treba bit lud pa, ne gurat se, nego bacat naglavačke, u vatru. Al' hajd, Bože na hajr.

Možeš ti slušat i čitat šta želiš, a ako Onaj zavrne pipu Islama prema tvom srcu, onda uzalud. Da nas Allah sačuva toga. Amin jaRabbi

I vidim upalilo je ono što sam ti govorio, slow down, polako, ko u teretani, korak po korak, da ne pukneš.

Allahu Ekber

:)

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: U cemu grijesim?

Post od sadaka » Čet Okt 28, 2010 10:18 pm

Selam alejkum Sestro

Sestro obavlaj svaki namaz u tacno vreme i uvek budi sa abdestom 24 sata,i u tome budi ustrajna i nepokoljebljiva.
Sa ova dva postupka dzini i sejtan osecaju veoma jaki bolovi,samo sto Mi to ne vidimo .
Klanaj nocni namaz redovno i Hadze namaz .
Hadze namaz je isto nafile ,to je namaz za radi postizanje zelje,tako se i uzima nijet, imam nijet da klanjam hadze namaz za radi postizanje zelje,klanja se dva rekata.

Prouci na vodu i med .
7xEl-fatiha
7x El-ihlas
7x El-felek
7xEl-nas
1x-Ajetul-kursija

I sve ove uci preko dana i uvece cesto.


Izbegavaj sestro pokudzenje ljutnje i ogovaranja ,tu se najvise gubi nasa prednost nad njih.
Za samo cas vreme ,posle ovih grijeha sto sam pomenuo ,vracas se u isto prijasno stanje, a bila si vec pre toga u velikoj prednosti nad njih.

Uvek nastoji i gledaj sa strane i okolo tebe ,sta mozes jos sta uciniti da bi zadovoljila Dragog Allaha i priblizila se njegovom oprostu i milosti.
To nek ti bude u prvom planu.

Budi sto vise bogobojazna i iskrenija ,ove dve stvari sejtan nikako ne voli i njega to ubija drasticno.

Znam da si o ovome puno znala,Ellhamdulillah,ali eto kao tvoj brat ,sto ti zeli svako dobro ,nije mi tesko ,da se ti na ovo bar podsetis i primenis InsAAllah.
Amin

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: U cemu grijesim?

Post od mesha » Pet Okt 29, 2010 6:40 am

moram biti cinican, da ne bi sadaku napali da optuzuje nekoga za ogovaranje i slicno, jer sad ce ti rec ko i meni da si je optuzio za ogovaranje...da nameces neke stvari...a ustvari si ti rekao recept kojim ce svaki covjek poboljsati svoje stanje umnogome pa taman da se svega ovoga pridrzava svaki drugi dan..odnosno da to slijedi i prakticira koliko je u n jegovoj mogucnosti bez da ikoga za ista optuzis il da pametujes da si ti eto ispravan a drugi nisu. I nisi nista lose rekao, dapace, niti vidim ikakvu losu namjeru, mada ce neko mozebitno rec : Sta, zar on meni hoce kazati da ja ogovaram, da ja ne klanjam itd, kakva drskost, sta mi pametuje i slicno...

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: U cemu grijesim?

Post od hurma » Pet Okt 29, 2010 10:13 am

mesha napisao:moram biti cinican, da ne bi sadaku napali da optuzuje nekoga za ogovaranje i slicno, jer sad ce ti rec ko i meni da si je optuzio za ogovaranje...da nameces neke stvari...a ustvari si ti rekao recept kojim ce svaki covjek poboljsati svoje stanje umnogome pa taman da se svega ovoga pridrzava svaki drugi dan..odnosno da to slijedi i prakticira koliko je u n jegovoj mogucnosti bez da ikoga za ista optuzis il da pametujes da si ti eto ispravan a drugi nisu. I nisi nista lose rekao, dapace, niti vidim ikakvu losu namjeru, mada ce neko mozebitno rec : Sta, zar on meni hoce kazati da ja ogovaram, da ja ne klanjam itd, kakva drskost, sta mi pametuje i slicno...
nece sadaku niko optuziti ni za sta, jer sadaka bira rijeci i fino ih slaze, ne lupeta, pa se iz srzi njegova posta moze vidjeti da pise sa finom namjerom, ne upire prst ni u koga, nego opcenito pise, iz svog iskustva koje je proso sa dzinima, dok isto se ne moze reci za tebe, jer kod tebe dzini nisu problem. a sad jedan savjet za tebe; izlijeci cinizam, nije zdravo

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: U cemu grijesim?

Post od mesha » Pet Okt 29, 2010 11:23 am

hurma napisao:
mesha napisao:moram biti cinican, da ne bi sadaku napali da optuzuje nekoga za ogovaranje i slicno, jer sad ce ti rec ko i meni da si je optuzio za ogovaranje...da nameces neke stvari...a ustvari si ti rekao recept kojim ce svaki covjek poboljsati svoje stanje umnogome pa taman da se svega ovoga pridrzava svaki drugi dan..odnosno da to slijedi i prakticira koliko je u n jegovoj mogucnosti bez da ikoga za ista optuzis il da pametujes da si ti eto ispravan a drugi nisu. I nisi nista lose rekao, dapace, niti vidim ikakvu losu namjeru, mada ce neko mozebitno rec : Sta, zar on meni hoce kazati da ja ogovaram, da ja ne klanjam itd, kakva drskost, sta mi pametuje i slicno...
nece sadaku niko optuziti ni za sta, jer sadaka bira rijeci i fino ih slaze, ne lupeta, pa se iz srzi njegova posta moze vidjeti da pise sa finom namjerom, ne upire prst ni u koga, nego opcenito pise, iz svog iskustva koje je proso sa dzinima, dok isto se ne moze reci za tebe, jer kod tebe dzini nisu problem. a sad jedan savjet za tebe; izlijeci cinizam, nije zdravo
pa kad je tako, nadji mi postove moje u kojima sam nekog licno upirao prstom prvi i rekao mu nesto lose, tipa ti si takav i takav, il ovakav il si munafik il kjafir i slicno. Ja ovdje ne sudim ljudima i ne napadam ljude, neg stavove za koje mislim da su pogresni.
Dok ja mogu naci vase...jer vi ne znate sa argumentima pricati niti baratati, neg samo uvrede. A sad pogledaj u knjigama sta znaci kada neko u raspravi pocinje da vrijedja sugovornika.

Odgovori