U cemu grijesim?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

U cemu grijesim?

Post od hurma » Čet Okt 14, 2010 2:40 pm

Ne gubim nadu. Ali gubim snagu. Umorna sam. Ne mogu. Cini mi svaki dan je sve gore i gore.
Prihvatila sam bolest, naucila da mi tijelo radi sta hoce nekada, naucila na trzaje, utrnutost, kolanje zilama. Ali sad me smori tugom. Dusa me boli. Ne mogu. Tesko mi je.
Nije mi tesko obaviti namaz, ni doviti, ni zikriti, nadam se spasu od Allaha dz.s.
Ali tesko mi je. Puno. Puno placem. Ne spavam.
Ne zelim ici nikuda. Nikoga viditi. Pricati. Ne zelim nista raditi, sem citati. Umorna sam i fizicki.
Gdje grijesim? Ne propustam namaz, poslje svakog namaza upucivma dovu za snagu, sabur, olaksanje, zastitu od zla sejtana, dzina i ljudi. Zikr, ne samo 2 puta po stotinu puta, nego vise i ne znam broja, uvjek micem usnama. Masiram se, pijem vodu, med, nista ne uradim dok ne kazem Bismillah, "Bekara'' se ne gasi. Gdje grijesim?
Da mi Allah dragi olaksa i svima nama, i uputi na pravi put, i zakloni i sacuva od prokletnika ohologa.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: U cemu grijesim?

Post od Haris » Čet Okt 14, 2010 4:30 pm

Ne mora značit da griješiš. Možda znači da ti je potrebno učenje.

Isti sam bio.. Namaz, i sve dodatno. Al dok nisam otišao na učenje, ništa.. Ćorak. Kasnije sam osjetio veliko olakšanje.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: U cemu grijesim?

Post od mesha » Pon Okt 18, 2010 6:25 am

halali ako te povrijedim, nije mi namjera. Negdje sam procitao na Enesovoj stranici o zeni koja je isto to radila, pa je konstatovala da je zaboravila zivjeti ..
http://www.lijecenje-kuranom.com/tekstovi
mislim da je tu negdje, probaj pronaci.

Mozda stvarno treba ucenje, meni je prvi put bilo 10min ok, olaksanje, poslije isto, dosla druga rukja,drugi ucac, druga dijagnoza, nikakvog olaksanja.Treca sreca .-)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: U cemu grijesim?

Post od Haris » Pon Okt 18, 2010 10:17 am

To što spominješ se odnosi na ovaj tekst

http://www.lijecenje-kuranom.com/tekstovi/moje-iskustvo

Ali manje više, svi smo mi takvi kad nas pritisne određeni problem. Samo o tome razmišljamo.
Sjeti se mesha brate, šta si radio proteklih dana. Sam si pitao, sam odgovarao, izučavao neke teme. Znači jednostavno čovjek nije dovoljno istreniran da se odmah počne borit na ispravan način, da uzme to kao sastavni dio života, da to shvati kao iskušenje i zato što ga Allah voli, a ne zato što ga neki tamo mrzi pa mu napravio.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: U cemu grijesim?

Post od mesha » Pon Okt 18, 2010 10:35 am

Ima i tu nesto, al hajd budi jak pa na sve gledaj sa optimizmom.Svaku stvar izvrci, kad je losa, pa trazi u njoj dobro a nemoj na trenutak bar ocajavat, kukat i slicno, kad ti je tesko trazit nekog da te razumije, nekog kome se mozes izjadat.(Preporucio bih da se vode zabiljeske, pa pises kako ti je i sta ti je, ko dnevnik, jer je dokazano da djeluje)Tesko je to, gadna borba, ponekad mislim da borba u rovu protiv neprijatelja nije nista u odnosu na ovu protiv dunjaluka, nefsa itd. i da bih opet radje pusku uzeo neg ovako zivio.
Ispadas cudak na naoko jednostavne stvari, npr kad upitas covjeka kako si mogao izrgraditi mesdzid 200 m zracne linije od javne kuce?
A i ljudi ovdje na forumu prebrzo donose zakljucke (odnosi se na sve nas), presude i osude. Ako za sve treba strucnost, sto i ovdje nije tako?Sta znaci strucnost....to je kad je neko pozavrsavao odredjene skole, stekao znanje iz odredjene oblasti pa onda da moze da prica. Ne sjecam se da je iko ovdje za sebe ustvrdio da je prof. fikha koji je znanje stekao na tom i tom sveucilistu kod tog i tog mentora, pa da donosi zakljucke.
Odosmo daleko od teme.
Zakljucak bi bio, trebas podrsku od obitelji a ne razjedinjavanje, omalovazavanje. Gledaj na sve optimisticno i izvrci stvari u tom pogledu....Lahko rec, znam, ni sam ja ne radim tako iako se ponekad trudim...odnosi se i na mene taj zakljucak a i na sve ostale, opusti se, zivi, ne mogu oni tebe kontrolirati, mogu samo ubacivati misli, uzdaj se u Allaha svt.Evo ja mislim da mi se citav zivot raspada, pa se sjetim onoga kad je mudrac tako rekao jednom covjeku koji je kukao kkao je siromasan, kaze mudrac: koliko bi dao za jedno oko para da ti ga neko hoce uzet i dan pr nudi milion eura, kaze ovaj ne bih ni zasta na svijetu dao oko.I t ako mu poceo nabrajati dijelove tijela i dokazao mu je da je on milioner i da treba biti zahvalan na toj blagodati.A svega ostalo ce biti....eeeeeeeeeeeeeeeh.
Tesko je sve ovo, pogotovo jer je covjek slab, a jos gore ak nije u zajednici, jer vukovi najprije pojedu odlutalu ovcu.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: U cemu grijesim?

Post od mesha » Pon Okt 18, 2010 10:58 am

evo, ovdje bih jos samo dodao i ono, haman da je bio hadis o tome, kad su dvije zene postile il sta li vec, pa onda skoro da nisu umrle, pa im je bila poslana zdjela da povrate (ispljunu u nju), pa ono krv i tako to...i kad su pitali zasto to, kaze iftarili su haramom (ogovarali su) pa da se izbaci jel meso mrtvog brata (posto je ogovaranje ekvivalent tome).Eto dokle ih je ogovaranje dovelo.
Neki kazu da je to hadis (procitah u knjizi, al pisac nije naveo izvor iz kojeg tvrdi da je to hadis, pa ako neko zna nesto vise o tome bujrum) al se sjetih od kojih je sve institucija dolazilo knjiga svakojakih koje su napadale buharijine i muslimove zbirke hadisa, pa napadi na Omera r.a. itd, uh, uh, uh.
Hocu rec ovim postom, da mozda otezavanje u izljecenju sjedi i u ovom grmu, pa eto da se zamislimo na tome
Ja licno stojim na raskrsnici da ne znam kome i dal uopce otic ikome na rukju vise.Et u mene problema.:-)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: U cemu grijesim?

Post od Haris » Pon Okt 18, 2010 1:01 pm

Razumijem u potpunosti, svi smo mi nekad poslabašni, koliko god se trudili da budemo jaki. Upravo to, potrebno je da se nekom izjadamo kako nas je "safatalo".

I ja to znam ko hadis, a sad šta se krije, ne znam.

Sve u svemu, iako odeš, znaš ko je ispravan, a ko ne. (Po njegovom načinu rada)

Blago onom ko izdrži da ne ode, nego se čvrsto osloni na Allaha samo..

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: U cemu grijesim?

Post od mesha » Pon Okt 18, 2010 3:45 pm


hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: U cemu grijesim?

Post od hurma » Pon Okt 18, 2010 5:30 pm

@ mesha brate, ti prvo pomognes, pa onda moras i ''pecnuti'', jer ti ne bi bio mesha :) Jesam li u pravu? Mozda sam ja krivo i shvatila, ako jesam, halali, a mozda se nisi ni izrazio kako si mislio.

Cini mi se da me optuzujes za ogovaranje. Ja se nemam sta kome pravdati, pogotovo na tom polju, jer Allah dz.s. najbolje zna. Da On nije vidio kakva hajra u meni, ne bi me na pravi put izvodio, i cistio iskusenjima. Koga Allah u zabludi ostavi, niko ga na pravi put ne izvede. Mislim da to svi ovde znaju.

Sto se tice podrske od porodice, ja je imam 110%. Ellhamudullilah. Ali ja sam samo prvo boziji rob, pa onda supruga i majka, pa kuda ce gamad udarati, nego tamo kud sam najosjetljivija. Bude tesko i sa podrskom, ali nadu ne gubim i necu nikada. Pisala sam prije, ja sam korak ispred njih, jer Allah je na mojoj strani i to mi je uvjek na umu, to me i odrzava.

Samo pocetnici u bolesti, kao sto sam ja, moraju proci odredjene faze, da bi slozili sve komadice u cjelinu. To je moje misljenje.

I ja se ne mogu pozaliti na ovaj forum, dosta mi je pomogao, i STRUCNA i NEstrucna lica, valja cuti svacije misljenje. I svacija iskustva. Pa ko imalo ima u glavi, valda ce nesto skontati.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: U cemu grijesim?

Post od mesha » Pon Okt 18, 2010 5:59 pm

ama sta ja znam dal ogovaras il ne, znam samo da ljudi preko neceg olako prelaze kontajuci to su mali grijesi, a oni se gomilaju dok te ne uniste.
Ako ogovaras, prestaces, ako ne pa onda se na tebe ne odnosi to i eto.Samo sam htio skrenuti paznju, da mozda u tom grmu lezi zec.Ako nije, super, idemo dalje nac dje bi bio problem.BRain storming...ne znam, nabadam, nabacujem ideje, iscupaj neku koja ti se svidi. Mozda treba predurat i za sve treba vremena. I meni je sve teze i teze klanjat,umara me to, na primjer.
Ponekad ne nalazim rjesenje...pricam tebi ko da sebi pricam.Ne bih bio siguran da kazem da ne ogovaram. Covjece, kad kazes nekom da je nizak, pa makar i isaretom, to je ogovaranje, a ako kaze da je visok, a on nizak, to je laz.
Halali; ev i tastatura mi se pokvari eeh

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: U cemu grijesim?

Post od hurma » Pon Okt 18, 2010 8:22 pm

Halalila :) Ali samo za to sto ti se tastatura pokvarila. :D Salim se.

Znam, i ja sve prevrcem i prebirem, cuvam se i najmanjeg grijeha. Ali insan nije savrsen, i takav i ne postoji.

Meni nije tesko obaviti namaz, niti mi je tesko ista ibadetiti, mozda me zato ovoliko i muce. Ali neka, nece dovijeka inshAllah. Mene samo nekada neka tuga svlada i lijenost, ne mogu nista uraditi, a fizicki me iscrpi da nekada jedva i stojim.

Ali ja se opet nekako Allahovom pomocu okrijepim, i onda iman jos jaci, a oni neka pocrkaju od muke akoBogda.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: U cemu grijesim?

Post od Senad » Pon Okt 18, 2010 9:58 pm

hurma napisao:Halalila :) Ali samo za to sto ti se tastatura pokvarila. :D Salim se.

Znam, i ja sve prevrcem i prebirem, cuvam se i najmanjeg grijeha. Ali insan nije savrsen, i takav i ne postoji.

Meni nije tesko obaviti namaz, niti mi je tesko ista ibadetiti, mozda me zato ovoliko i muce. Ali neka, nece dovijeka inshAllah. Mene samo nekada neka tuga svlada i lijenost, ne mogu nista uraditi, a fizicki me iscrpi da nekada jedva i stojim.

Ali ja se opet nekako Allahovom pomocu okrijepim, i onda iman jos jaci, a oni neka pocrkaju od muke akoBogda.
Esselamu alejkum

Sestro, hajde pokušaj, za te tvoje te gobe,pored svega ovog što činiš glede liječenja Kur'anom, pronaći lijeka u fitoterapiji, savjeti nutricionista, apiterapiji,kao i u fizikalnim terapijama,, npr.

za tugu tj. stvaranje raspoloženja dobra je metvica lijepo miriše i relaksira ima još nekih trava ali mi nije pri pameti,,vršiš inhalacije, piješ čajeve, i jednostavno ostaviš u neku posudu da se prostorija zasiti mirisom metvice, ovo je primjer i za ostalo,,,

Ako ti se pojavi tegoba u stomaku uzmi pelina z a čaj itd.

Unošenje tačno određeni namirnica možeš uveliko ili potpuno elimisati tegobe.

Pokušaj da raspored u stanu malo promjeniš onakokako vi to žene znate, unesi nekih promjena u ambijent.

Neka vam Allah olakša put do lijeka.

Esselamu alejkum

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: U cemu grijesim?

Post od hurma » Pon Okt 18, 2010 11:22 pm

Amin ja Rabbi i alejkumu selam,

@senad- hvala brate na savjetima, a u pravu si, ja jako slabo jedem. Nemam apetita :cry: , ali moracu nasilu. Jer ovako ne ide. Prvo cu poceti sa cajevima. Pila bih prije ponekad, ali eto nesto stade.

Ma hvala Allahu, kad se sjetim svega prije, sad je i dobro. I pokuscu malo nesto promjeniti u mojoj svakodnevnici, da imam vremena i za ibadet, ali i za ostale stvari, jer sam isto procitala negdje, -ne pretjerujte ni u cemu-

Bice akoBogda dobro, vec je malo bolje. Ellhamdullilah. Ne gubim nadu sto je najvaznije.

Selam.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: U cemu grijesim?

Post od mesha » Uto Okt 19, 2010 7:29 am

et, bolje ti je, elhamdulillah, neg meni i nek te to veseli.
Ja jos moram naci nekog kome je gore, pa da se sjetim i kazem elhamdulillah bar mi nije tako, dobro je i ovo.Ako me razumijete.
Ti imas podrsku porodice, u mene svako svira na svoju stranu, kontra onome sto bi trebali raditi otezavajuci maksimalno, ti imas nekoga pokraj sebe, ja ne itd. i dr. i sl.Sta cu? ostaje samo da deveram, sve je za ljude, a svaka patnja je zbog grijeha mojih..pa sto je teza, ha moja "zasluga"...al i sama patnja ima neki visi cilj, hajmo sad gledat pozitivno...bezbeli da se rijesim bar jednog grijeha...i to je nesto:-)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: U cemu grijesim?

Post od Haris » Uto Okt 19, 2010 10:21 am

Imaš li krov nad glavom? Auto? Primanja? Internet?

Da ne spominjem ove blagodati... Vid? Sluh? Pamet?

Nemam sad nekoliko godina života da ti nabrajam sve to, pa eto elhamdulillah tebi je bolje nego nekom.

Odgovori