Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od hurma » Pet Okt 01, 2010 8:59 pm

Radila sam dovu koju sam opisala iz knjige "Kuranska Hamajlija"
Sto je vise radim, reakcije su sve vece i vece. Danas je prvo pocelo sa uobicajenim pokretom ruku, pritisak u glavi i prsima, medjutim nije dugo trebalo da mi se svo tijelo zgrci i pocne tresti kao u groznici. Prsti na rukama kao i ruke u jako velikom grcu i mlataraju na sve strane, glava se mice, zatim i nozni prsti prvo, pa stopalo da bi zatim i citava noga.Ponekad bih imala jako velik pritisak u lijevoj ruci, kao da mi je na ruku polozeno 1000 kg i kao da je cupa iz ramena. Sto sam duze ucila vise me je pritiskalo citavo tijelo, kao da sam u nekom celicnom zagrljaju, osjecam tezinu na sebi. Ovaj put nije bilo plakanja.Ali tijelo je bilo u jednoj jako velikoj agoniji da tako nazovem. Vjerujem da nije bio ni fin prizor za viditi. I tako je to trajalo ne znam tacno koliko dugo, da bi na kraju samo mi noge i ruke malaksalo pale na pod. Ali nije iziso jer sam poslje slusala rukju, jos uvjek je tu.
Moje pitanje je da li je ovo sigurno za mene da radim, da li su ove reakcije dobre i znace da dzin slabi ili ga samo ljute, pa se bojim da mi se ne pocne svetiti i ne daj Boze, da mi se okrene na familiju. NE DAJ BOZE. Jer ja opet nisam toliko jaka i naucena kao neko ko lijeci i ko zna kako se kada ponasati i kako kontlolisati.Molim te odgovori sto prije budes u mogucnosti, nema veze sto sam ja jako iscrpljena i umorna poslje ovoga, sto cak i boli u procesu, ako je sigurno da to nastavim raditi, a ako ne onda cu samo sa rukjom. Samo jos da kazem da je muz uz mene citavo vrijeme, naravno pod abdestom je i uci, najvise Ajetul-Kjursiju.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od Enes » Pet Okt 01, 2010 9:19 pm

Kao prvo i osnovno, straha ne smije biti, dokle god strah postoji a pogotovo u toj mjeri da se bojis sta ce ti uraditi, neces se rijesiti problema sigurno.
Da li to nekoga ljuti?
Pa naravno, ljuti i dzina i sihrbaza.
A treba li te biti briga?
Ni najmanje.
Pa oni su tebe napali ti se branis i sad trebas da razmisljas hoces li ih naljutiti zato sto ti preuzimas kontrolu lagano i vodis rat koji ti je nametnut!

Sigurno da ce biti rekacija i da ce vremenom biti slabije.
Ako je stalno tako, bude lakse, pa kroz neko vrijeme ponovo iste rekacije, nakon par dana, govori da nije jedan te isti dzin u pitanju, da ih ima vise, koji te uznemiravaju.
A do kad?
Pa dok ti ne izgradis cvrst oslnonac na Allaha, dok im ne dojadis sa svojim postupcima.
Ne ide preko noci, al Allah nije dao ni jendu bolest a da joj nije dao lijeka.
Zato sabur i polako,ali ne zaboravi, strah nema mjesta pri lijecenju...slikovito, k'o u crticima, to je njihova ''snaga''

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od hurma » Sub Okt 02, 2010 1:04 pm

''Ukolko je džin jak a prenagli se učenjem, postoji mogućnost da se džin počne svetiti bolesnoj osobi i još više je mučiti. Džini veoma brzo otkriju o kakvom se iscjelitelju radi. Ako osjete da je neuk i neiskusan, počnu se s njim poigravati. Ukoliko iscjelitelj uz to još bude i netaktičan, postoji mogućnost da se džini napasnici ili njihova porodica počnu svetiti pa da stradaju i bolesnik, a i sam iscjelitelj i njegova porodica.''
Pitanje sam postavila radi ovoga gore, nasla sam ovde na forumu, Dina postavila u poucne price. Zato vas pitam koliko je ovo tacno.
Ja se ne bojim za sebe,nego za svoje najmilije, i ne osjecam apsolutno strah dok se sve to desava, a sad kad ste mi rekli da i sihirbazu smeta, pa bice mi dvostruko zadovoljsto prolaziti kroz to grcenje i bolove. Koliko je tacan ovaj post gore naveden od sestr Dine?
Da vas Allah dragi nagradi za sve sto radite. Amin

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od mesha » Sub Okt 02, 2010 4:19 pm

Mogul i ja lupit jednu?
Ne boji se stvorenja, boji se Stvoritelja.
Oslonac na Allaha svt i pouzdat se u Njega. Da On hoce da im se nesto desi, niko ti ne bi pomogao da se to odagna, pa prema tome....

Et, necu vise.. :-)

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od hurma » Sub Okt 02, 2010 9:48 pm

mesha brate ne lupetas, nego istinu kazes, a ja se mislim se da li da promjenim nick u dosadna hurma ili mozda glupa, jer uvjek pitam isto- znam dosadila sam i sama sebi vise.
Ali braco, shvatite i vi mene. Kad sam skontala da nesto ''ne stima'', prvo sam pocela po kompjuteru ''kopati'' gledati simptome, i tako dan za danom i samo me Allah dragi naveo da nadjem kuda da idem i sta da radim. I vjerujte najiskrenije vam kazem da sam se nadala kad odem kod lijecnika da ce mi reci : ''sestro draga tebi nije nista, samo ti malo dosadno, pa izmisljas''. Ako ne to, onda sam sumljala u urok i nista gore. Medjutim nazalost nije bilo tako. Kad je reko da sam pod sihirom, ja sam ostala bez teksta. Jer nek svako podje od sebe prvo, svi mi mislimo to se dogadja samo nekome drugome, ne nama, i vecina naroda misli kad je neko pod sihirom, odmah je i lud.
Tako da mi je prvo trebalo malo vremena da ja prihvatim tu cinjenicu da sam bolesna, da spoznam da je od Allaha dragoga iskusenje i da sam samo u Njegovim rukama, a u izlijcenje od Allaha jedinoga ne sumnjam.
Idem korak po korak, jeste imam puno pitanja, znam da sam dosadna, ''cesljam'' ovaj forum, citam knjige, i molim Allaha dragog za snagu. I najiskrenije vam kazem , mnogo mi znaci i vasa podrska i savjeti, a isto tako i kritike, jer covjek uci dok je ziv. Halalite ako sam dosadna.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od Haris » Sub Okt 02, 2010 10:43 pm

Ne brini se, razumijemo te. Nikom ne dosađuješ. Forum je prije svega osposobljen da bi se moglo pitati i razmjenjivati mišljenja :)

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od mesha » Ned Okt 03, 2010 4:19 am

Hehe, srk, srk, da i ja dam svoj doprinos osmisljenosti foruma i razmjeni misljenja. Nemrem spavat, ko vampir nakon tri sata sna,od 2 ujutro i sve nesto razmisljam...sijaset stvari, umjesto da dovim ko ono zadnja trecina noci, al uradi se i to...
No, ono glede razmisljanja....pa se sjetih sta sam citao..a moracu haman svaki post pisat studiozno, sa fusnotama i navodjenjem citata. Negdje procitah o covjeku,koji je bio -sta? ...bogobojazan, al bezbeli ono pravo, dakle imao je snagu imana. Sta je taj radio? Lijecio ljude Kur'anom. Pa kaze prica (ako nije neka provala, sjetice se oni koji su je citali il culi za nju) da je bilo dovoljno da on posalje samo svoju nanulu opsiherenoj osobi i dzin bi izletio iz nje ko metak iz cijevi.
Dakle, i nanula je rukja :-)
Pa ti sad vidi o cemu ovisi lijecenje! i sta nam je cinit. Zamisli, cujes negdje neko postoji koji je ono na ovakvom stepenu ko ovaj covjek iz price, pa ga samo nazoves telefonom i problema si se kutarisao.
Pa ako ashab moze, a ashab i jest bio bogobojazan (al ono pravo), zar ne?,bolje receno imao je jak iman!!!, kako ovo rec, rijec lijeciti nije prava jer on ne lijeci, ali sa fatihom (a ne treba ti 100 tretmana po 2 sata za proucit fatihu zar ne?) neutralizirati OTROV skorpiona, zasto onda nekim ucacima treba desetine rukji, stotine ajeta da uce i opet nikakvog rezultata?
Ako je onaj, ko sto mi rece jedan hafiz,covjek kojem je taj ashab ucio fatihu bio nevjernik, nemusliman, onda, draga moja braco i cijenjene sestre, nije do, hajmo tako rec, pacijenta, neg do ucaca!, prije svega!
Jer nekako kontam, bolji sam ja kod Allaha neg tamo neki pustinjski kjafir i vatropoklonik.Zar ne? (ne mislim ovdje na sebe licno samo, neg ono Ja opcenito)
Pa se sjetim onog predavanja, a i pisao sam o tome, dje je onaj dzin izletio brzino munje iz zene, jer mu je bilo naredjeno buduci da je ucac rukje (a nisam siguran da joj je ista i proucio bio) bio jakog imana i pravo bogobojazan, pa je i sam dzin rekao, kad se vratio drugi put u zenu, pa je ona otisla drugom ucacu buduci da je ovaj prvi bio preselio, kaze necu da izadjem a ti me istjeraj ako mozes, a prvi put sam izasao jer mi je bilo naredjeno s obzirom da se radilo o iskrenom i jakom muminu.
Svakako je bolje da se opsihirena osoba brine za sebe doveci i moleci da se vrati islamu, ako nije bila u njemu, jer i osobe koje su u islamu bivaju opshirene, nije grijesenje uvjet sihra, pa zasto je Poslanik s.a.v.s. bio opsihiren, ako je tome tako?
Halalite, nije ovo prozivanje nikoga niti poziv za neku raspravu, cisto da kazem da nije sve jednosmjerno.
E, sad bih mogao spavat,kad bih imao vremena za to :-)
Esselamu alejkum.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od Haris » Ned Okt 03, 2010 7:26 am

Heh, zanimljiva priča. To mi dođe kao da ja tebi pošaljem hamajliju pa da vidimo ko će dogurat dalje :D

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od hurma » Ned Okt 03, 2010 1:43 pm

braco prvo da se zahvalim na razumjevanju
mesha i sam mi napisa gore da se uzdam Allaha svt da ce me izlijeciti i hoce inshAllah, i mene i tebe i sve nas koji smo pod njegovom kusnjom. sad kazes probudis se u 2, isto sam radila, ne znam zasto u 2 ko ''navijena'' valjda je to njihovo najljepse vrijeme, ne znam, i razmisljas kako neki sejh izlijeci nanulom i kako su ostali ucaci slaba imana. razmisli dobro, ko te nagovara na to? citala sam i ja te price, isto tako sam citala da im je zadatak da ti bas to rade, unose sumnju i u tvoj iman i u lijecnikov. i meni je ucena rukja, 3 puta po sahat i pol, i nije iziso. ali dosta mi je lakse, bude teskih dana, ali sad znam sta mi je raditi, a gamad ce izaci inshAllah. prije ili poslje. brat senad mi napisa u prvim postovoma, pogledaj kusnje Ejuba a.s., pa i Muhamed a.s. je bio pod sihirom, ti i sam rece.
brate mesha i meni licno je bilo tesko ''svariti'' neke stvari, ali ja sam se pomirila sa tim sad. i ne posustajem. gamad su tvrdoglva, ali sam i ja. ali ja sam korak ispred njih jer je Allah svt na mojoj strani.
"Velicina nagrade zavisi od velicine iskusenja. Allah kada zavoli nekoga iskusa ga, pa ko bude zadovoljan, bice i njime zadovoljno, a ko se ljuti i na njega je srdzba"
"Kome Allah zeli dobro, iskusa ga"
ovo su potvredjeni hadisi. a kaze da nagrada ceka samo strpljive. brate ne daj se, ne daj im da ti to rade, muci ih ibadetom i finim razmisljanjem, evo ja dva dana jedva hodam, koda me voz zgazio, ali nema veze. ponovit cu ja njima onu dovu ponovo,

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od Haris » Ned Okt 03, 2010 2:36 pm

Eto i sama si sebi navela te hadise. Kaže se isto da čovjeka trn ubode pa mu budu oprošteni neki grijesi, ili ako ima temperaturu, čak i tad. Pa sve nedaće silne.. Pa možeš onda mislit šta se tebi oprašta.

Da si ti npr. u početku, ako nisi bila u vjeri, malo praktikuješ, izliječiš se i nazad dunjalučkom životu, to ne bi bilo fer i zahvalno prema Allahu Uzvišenom. A opet zašto traje tako dugo, vjerovatno da se ti izobrazuješ u vjeri, da ojačaš i stabilizuješ svoj iman pa će onda, inšaAllah, popustiti sve.

Sve ima svoj razlog, a On ga zna najbolje..

Ja često pomislim, Bože ako ću ja zaboravit na vjeru po izlječenju, nemoj mi ni dati zdravlje. Jer znam da je veća bolest ta kad si bez imana i odgovornosti, nego ova.

Ima jedan ajet, koji kaže da ima stvari za koje mislimo da su loše, a one su dobre za nas, a opet ima stvari za koje mislimo da su dobre za nas, a one su loše, a Allah Silni zna sve :) pa hvala mu na ovom divnom iskušenju.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od mesha » Pon Okt 04, 2010 7:51 am

e, imate i pravo...treba neke stvari i provjerit, ovo sa nanulama,nisam rekao ja (ne sjecam se dje sam to cuo il citao)mah, ima svega ljudi.
ucaci koji su pod sihirom uce drugima, daju dijagnoze. Drugi ucaci pak opovrgavaju prethodne dijagnoze. I sta sad? Luda kuca!
Sihir imam, dzina nemam. Povecat ibadet, dovit i molit za oprost i sve ostalo, znate i sami. " ne klepeci nanulamaaaaa....." Da prafraziram Ckalju: nanule mi dajte, sve da zaboravim!
P.S. ovo je pismo jednom bratu koji me juce kao musafira nahrani (iako nikad ovo nece procitati) ( a Allah svt daje opskrbu bez racuna), brate, dobra ti je sirnica-nikad bolje u zivotu ne jedoh, Allah svt te nagradio.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od mesha » Pon Okt 04, 2010 8:02 am

aj sad i ja imam pitanje za enesa, jer se on tim bavi.
Ak neko ima sihir, i onda ga se tjera da ispovraca.
Pitanja:
1.Sta tacno on povraca? ( u mene bude malo krvi, bijela pljuvacka, nekad nesto zuto, uostalom po meni izgleda ko neki normalan sadrzaj povracanja osim krvi) da li povraca sihir il sta, to ne kontam.
2. Jel to znaci da je sihir pojeden?
3. Ako je sihir napravljen, kako znat ko ga je napravi, dje je taj sihir, ak dzina nema u tijelu?
Evo sta sam ja mislio, ako je npr rijec o ljubavnom sihiru + sihir rastavljanja, treba dzina ulovit,jer nije u tijelu, ali nakon ucenja ajeta kojim ga se veze, i nakon rukje nema nekih reakcija,osim sto bi svako reagirao ak ga neko spichi shakom u stomak npr., sta onda?
4.Kako je moguce imati sihir, a da se dzin ne javi (valjda ima neko zaduzen za sihir)?
5.zar nisu izvrsioci sihira dzini?
6.Zar je moguce nekom napraviti sihir, a da to bude bez dzina?
Ovdje imam hrpu knjiga, Lijecenje Kur´anom, pa Ostri mac i jos par ovih sto skinuh sa neta.
Zbunjen sam, mislio sam da ipak nesto naucih iz svega - al mi je mozak, zbog iscrpljenosti tijela, stao!halalite.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od akhi » Pon Okt 04, 2010 8:12 am

Kad spomenu knjige, knjiga Madzida Mattara je puna novotarija u lijecenju! Nema sta se tamo ne navodi. Kao da se autor, neuzubillah, predstavlja da zna gajb. Navodi ajete pa kaze ovaj za ovo, onaj za ono. Onda, navodi neke novotarije kao prskanje kuce, a ako se ne varam i pisanje zapisa safranom. Na samoj korici knjige pise "seffat ya resulullah" sto je samo po sebi vid sirka! Znaci, dovi poslaniku za sefat! Katastrofa, ukratko.

mesha
Mlađi član
Postovi: 196
Pridružio se: Čet Sep 02, 2010 4:14 pm

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od mesha » Pon Okt 04, 2010 10:04 am

dobro je da si to naveo, a koja je to knjiga tacno? nemam pojma da sam je vidio...evo imam skenirano knjigu, stav islama o brijanju brade, pusenju i muzici, pa ako koga zanima ima pp

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Pitanje za Enesa, molim te posavjetuj

Post od akhi » Pon Okt 04, 2010 10:35 am

To je knjiga: Lijecenje Kuranom medom i ljekovitim biljem. Plavih korica na kojima je napisano sto sam vec naveo.

Odgovori