Glavobolje

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Sub Sep 04, 2010 4:27 pm

Allah te nagradio .Iz kamate sam izasao kucu sam prestao placati i trudim se koliko mogu da ne uzmimam nista na kredit .
Za cajeve cu da probam ako bog treb da vidim gdje ima sve te vrste kupiti a koji je redosliiijed te terapije sto se koristi sa cajevima to sto si ti koristio.
Meni su ucetali sad ovi napadi na glavu vise i na vrat da je nekad nezapodijet a sad neznam dali je to dobro ili nije jeli pri kraju ili je napocetku .

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Glavobolje

Post od sadaka » Sub Sep 04, 2010 10:44 pm

[quote="aljo78"]Selam Alejkum

Pitanje Lijecim se dugo vremena ili bolestan sam vec duze vremena od sihra/dzina i primjetio sam da sa mnogo bolje nego prije .Naravno od namaza pa dalje ,popravio sam se Elhamdulilah.
U poslednje vrijeme u namazu bilo kojim drugim vrstama ibadeta pogotovo posle ikindije i vrijeme aksama imam jaka trzanja i ucestale glavobolje pa pritisak u glavi za neizdrzati cak dodzem do te situacije da nemogu vise slusati ucenje ili da ibadetim .Umorim se tako da je za nepovijerovati vise psihicki ne fizicki .I lijeva strana lica ili usta pa cak i vrat u namazu zatezu ili krive.
Braco i sestre iznemogao sam nemam ni fizicke a ni psihicke snage a i dalje se borim i jedva ustrajem i na teravijama namazu .
Puno sam i smrsao pa sad neznam dali je to med ,voda ,ulje ,cajevi ,listovi sidra itd.I jos nesto kad mi je jedan brat iz mesdzida ucio ovdje dzinica se javila i jos 4 tvero ali su ovi konvertovali i izasli i ona je presla navodna ali nemoze da izadze radi sihra i da je tu 13 godina ako nelaze i poslata da me unisti .

Na rubu sam snage i Molim Allaha da mi se smiluje i izlijeci .

Allah vas nagradio za odgovor .[/quote]
Selam Allejkum Brate.
Samo se strpi brate ,sve ce proci InsAAllah ,nemoj se mnogo uzrujavati i tako dovoditi sebe u veliki ocaj a to nimalo nije dobro.
To sto imas jake trzanja ,ucestale glavobolje i pritisak u glavi ,to je zbog toga sto si se osnazio u cinjenu ibadeta Ellhamdulah , a dzinima to smeta i osete neke bolove zbog toga ,isto kao na rukju kada se uci Casni Kur`an ,nemoj zbog toga da brines samo tako nastavi sa cinjenem ibadeta i uzdaj se u Dragog Allaha u njegovu pomoc i milost.
To sto imas svakodnevne napade ,jaka trzanja,glavobolje itd. posle ikindije i vrijeme aksama ,nedesava se samo tebi ,nego se desavalo i meni kada sam bio u te teske faze napada dzina,izgleda da u to vreme oni najvise deluju,ali se neboji i nepadaj u ocaj zbog toga ,sve ce proci InsAAllah ,sve ima svoj pocetak i kraj ,pa tako i ovo InsAAllah.
I Nemoj se zaliti zbog svega ovoga ,jer to utice samo na vece pogorsanje .Samo budi hrabar i strpliv na ovo iskusenje i nemoj da se bojis sejtana i dzina ,nemogu ti oni nista ako Dragi Allah neda.
I obavezno izbegavaj jesti mesto koje nije halal ,tako se meni pre tri nedelje desilo da sam pojeo meso koje nije bilo halal ,a do tada sam bio mnogo dobro ,kada sam to pojeo ,odmah posle toga sam osetio da nisam dobro ,to je bilo za vreme iftar ,a odmah drugog dana bilo jos gore i tako do juce tri nedelje nisam bio dobro ,zato i nisam bio i aktivan u pisanju na forumu,samo sam posecivao cesto i to me sa cinjenem ibadeta odrzavalo i sada sam bolje i danas sam bio na rukju i bolje sam Ellhamdulah.
Pocni da klanjas brate nocni namaz ,uvek kad pocnem da klanjam nocni namaz ja sam bolje i bolje Ellhamdulah.
Iz sveg srca brate ti zelim sve najbolje i samo najbolje.
Da ti Dragi Allah olaksa ,kako na ovom svetu tako i onom svetu.
Amin

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Ned Sep 05, 2010 4:50 am

Selam alejkum .

JazakAllah Khajr na odgovoru i podrsci .Znam da netreba covijek da se zali na svoje stanje jer ipak to je Iskusenje od Allaha dzelesanuhu .Mene kad ko upita kako sam ja odgovorim Elhamdulilah dobro a Allah zna najbolje kako mi je .
Ali ako insan ne kaze sta ga boli a neupita nekoga ko zna za savijet ,sta onda ,zar ne ?Svijestan sam da se treba boriti i negubiti nadu i moliti Allaha za uputu i lijek .Ali nekada se covijeku povecava i smanjuje iman kako sam negdje citao .Zar nije to i moguce i za nadu .
Svaki dan se pitam sta mi bi i sta me snadze neznam niti nerazumijem sta me je snaslo ? Neka sam mislim da sam poludio od stanja u kojem se nalazim a nekad vidim da sam obsihren i vidim da ima nesto nevidljivo sto mi otezava moj ibadet .Subhanula da Allah sacuva svakog ovog iskusenja.

Neka mi Gospodar oprosti grijehe i smiluje i neka se smiluje Muhammedu s.a.w.s i njegovoj porodici i njegovim ashabima i svakom insanu na ovom dunjaluku i da nas zastiti od proketog sejtana i njihovi sledbenika .
Amin

JazakAllah Khajr .

Selam Aleykum .

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Uto Sep 07, 2010 1:54 pm

Selam aleykum

Neznam zasto sam ovako bezvoljan,lijen,zbunjen nije mi ni docega .Slabo se veseliim,radujem,smijem .Vise tuge manje radosti.Nekad sutim neznam ni zasto a pricao bi pa mi bude krivo sto nepricam.Nekad sam toliko depresivan neznam sta mi je i jos nevijerujem mislim vijerujem sta me je spopalo .Sve kontam nisu dzini nego sam ja sam sebi umislio prolupo jer da su dzini culo bi se i razgovaralo u dzematu da se pomogne braci ili sestrama ko me treba pomoci .Jer ja se Obracam Gospodaru za pomoc i molim u dovama da spusti lijek ali nekada vidim da sam nemogu da mi treba podrska od nekoga ko zna misleci na ucaca rukje .Neznam sam protiv ovoga nemogu ko da je bas nanijetilo da me upropasti.I jeste na pola oduzelo mi ovo jedan dio mog zivota I hvala Allahu pa sam stao na noge pa se se i poceo braniti .
Trebao bi se ozeniti ko zna uskoro sa zarucnicom dole iz Bosne ali dvoumim se neznam .Ne raduje me bas to iskreno a niti je volim najradze bi bio sam .A bila bi ako Bog da prava zena ,iskrena ,pokorna Allahu itd ...i vijerovatno bi je zavolio .
Pa ponekad mislim uticace ova bolest sihr dzin na nas i ako se uzmemo jer bio sam jednom zivio sa dijevojkom ne zenom pa su problemi poceli a nisam u sustini u potpunosti izlijecen. .Vijerovatno su to bila vrata Sejtana dzina da mi se priblizi sto nismo ozenjeni bili Ali milioni zive zajedno pa nisu napadnuti od strane sejtana ili dzina I nema tu bereketa Od Allaha.

Neznam sta da radim .
A ovaj jedan brat iz masjida sto cui nekada rukju nevolim ga pitati da mi uci rukju a stalno mi je u glavi ono receno"Zagarantovan je ulaz u dzenet bez polaganje racuna onome sto netrazi da mu se uci rukja"A i necu da budem dosadan.
A ujedno mislim da brat i nezeli da se bavi time ili da se zna .A imam je ucen dobar ihsan covijek i nije od ovih novotara Allah ga nagradio ,on mi je jednom rekao mozda sam ja to umislio pa vise i nepitam nista u vezi te teme .
Ramazan nam prolazi dani Bajrama dolaze a ja u depresiji i tuzi a volio bi da sam veseo radostan .
JOS JEDNOM JELI OVO SAN ILI JAVA .

Allah vas nagradio sve vas dzenetom .

Selam Aleykum

s_1__2
pisem pomalo
Postovi: 24
Pridružio se: Sub Feb 06, 2010 7:55 pm

Re: Glavobolje

Post od s_1__2 » Pet Sep 10, 2010 11:50 am

selam alejkum bajram barecula aljo vidi uzeces oraha svijetli 2 kg jednu 1 kg oraha sa 1 kg meda i u staklenu teglu to ces jesti izutra po kasiku a uvece 7 oraha i 2 jabuke ,kada hoces da veceras 1 jedi voce odar nakon 20 min ovu hranu ,drugo jedi banane izutra 2 odmah i u toku dana 3 uzmi cajevi ruzmarin bosiljak pi izutra uvece ti moras ostaviti kredit broj 1 hranu promijeniti sve reko ti je ovaj doktor da meso nejdes ni jedno sem ribe ni gazirano ni bijelo brasno secer nista sto je bijelo ti nemas u sebi vitamina b vitamina nemas omege 3 i omege 6 i nemoj da mislis ljudi su drugi zdravi svi su ljudi bolesni na zemlji nisi sam ovo uzmi ako zelis dobro reko ti je samo da citas kuran i slusas kuran ucenje a ne da opterecujese drugim knjigama u kuranu je sve ako ides od kurana odar ides od istine kupajse maslinovim sapunom a zube cisti misvak i dinder jedi 7 hurmi izutra,aljo vezi zendibe zena imaj svoje principe ako budes imo svoje principe uspijeces selam poselamio te je i reko da uzmes i da pocnes selam aljo

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Sre Jan 19, 2011 9:03 pm

Selam Aleykum

otisao sam kod doktora za svaki slucaj da provijerim krv i uradim CT snimak glave radi bolova i pritiska u glavi koji neprestaju i noge koje me stalno bole .
Ali sve je u redu sa rezultatima pa mi je dao tablete koji mi je dao za bolove glave koje nepomazu .
Jedino na krvnoj slici je bio povecan broj na Creatine Kinase od min 44-196 max u mene je bilo 531.Doktor kaze da to ukazuje na ostecenje misica pa je provijerio detaljno sve i ustanovio da nema nikakvi bolesti ni ozbiljnih problema pa je rekao da ce to mozda vremenom proci .
Mene i dalje boli glava i veliki pritisak sa vratom koji se koci vremenom .
U mukama sam i jedino sam miran kad spavam nemam snova ruznih a nedavno sam radio rukju ali nije bilo bereketa te noci .
Navodno da je dzinica i da je tu dugo godina ako ne i 13 godina ako nelaze i da sam pod sihrom koji je zakopan negdje ili u morica han ili u simin han kod nekakvih stubova i da drugi dzini cuvaju to a ona nesmije da izadze da joj nebi ubilo dvoje njenih dijevojcica ali da ce izaci tek kad obavi zadatak a to jer kad mene vise nebude .A i priznala je i da me voli .
Braco i sestre ja neznam vise sta da radim posustao sam psihicki utice mi na zivce ,trpim bolove ove ,tezak sam ko olovo .Utice ovo na mene mnogo i na okolinu ali trpim i saburam .Nemogu vise hocu da zivim ko insan da imam porodicu zenu dijecu .Tesko mi je .
Sve u svemu pridzavam se kurana i suneta pa da mi nije toga vijerovatno bi bilo gore .
Oko mene ljudi sretni ,smiju se ,zive nekim tokom a ja hocu da eksplodiram .
Bojim se da ne eksplodiram ili nedobijem mozdani udar .

Da mi je nekakvu terapiju da primjenim i da se drzim nje i ako Bog da izlijecim .
Dajte mi savijet volio bi da pocnem da disem kako treba i da razmisljam svojom glavom a ne da ona utice na mene ,

Vas voljeni Brat Ali

Selam alejkum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Glavobolje

Post od Haris » Sre Jan 19, 2011 11:09 pm

Esselamu alejkum,

Ako smatraš da je ta hanuma iskrena i ako češće priča neka kaže gdje je to pa lopatu i uputi se tamo :)

Od terapije koristi vodu, med i maslinovo ulje za masiranje.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Glavobolje

Post od sadaka » Sre Jan 19, 2011 11:39 pm

alejkum ve Selam brate Ali

Dugo te nije bilo,bas sada citao sam malo tvojih postova ,da bih se tacno setio o cemu se radi.

Pa brate Ali,veoma mi je drago sto se pridrzavas Casnog Kur`ana i suneta Muhameda.a.s,samo tako nastavi ,u tome samo lezi spas i nepredaj se nikako,ma koliko ti tesko bude,ovo je samo iskusenje ,a samo uz Allahovu pomoc i milost procice ,nikako drugacije nece proci u to budi siguran.

To sto gledas druge kako se smeju jednim recima uzivaju i idu svojim tokom,nemoj da to dozvolis sebi da tebe takva pojava kod drugih ljudi negativno pogodi,pa da se zalostis stime ,sto i ti nisi kao oni.Oni se smeju ,uzivaju, idu svojim tokom zivota,ali i njih nesto mozda muci ,a jos gore je za njih,ako su udaljeni od pravog puta i prave srece,bez obzira sto se na njih vidi osmeh na licu,za razliku od takvih ljudi,ti si na boljem putu ,samo tako nastavi i budi bogobojazan ,pa bice insaAllah i osmeha na licu,to ti zelim iz svijeg srca.
Amin.


Citaj brate Casni Kur`an i druge knjige o islamu,praktikuj to redovno,knjige oplemnuju dusu ,kada ti i to bude navika,pola od ovih tegoba koji imas bice ti reseni insaAllah.
24sata budi sa abdestom i pred spavanja obavezno,i klanaj tacno u vreme.
72 xprouci Ajetul-kursija na vodu u jednu veliku posudu i onda pij.

Selam alejkum i sve najlepse ti zelim iz svijeg srca.
Zaboravih jos nesto ,prestani sa tabletama,nema u tome lijeka.

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Čet Jan 20, 2011 12:12 am

Selam aleykum

Hvala na brzom odgovoru i da vas Allah s w t nagradi .
Tu sam ja bio citavo vrijeme samo nisam postavljao postove nego navrnem dnevno i malo se educiram .
Trudim se brate koliko mogu nepredajem se ja lako ne posustajem nego tesko ali eto borim se I nadam se Uz Allahovu pomoc bice hajra.
Bude malo tesko sto nemogu normalno da funkcionisem punim kapicitetom a znam da me ovo mnogo koci ja u pitanju zivota ,radnji i obavaljanje ibadeta .
Pa klonem pa ustanem i tako stalno .Borba braco i sestre borba .

Ulje voda med redovno koristim i vidjecu da obavim rukju jos sa bratom iz masjida mozda bude vise bereketa .

probacu i ovo sa ajetul kursi .

selam aleykum i jazakallahhajr

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Pon Avg 08, 2011 4:33 pm

Eselamu alejkum we rahmetulahi we berakatuhu

I dalje su mi najveci problemi u glavi ...toliko boli i udara kad se uci iz kurana kerim da je nekad za neizdrzat ...do te mijere da moras da padnes ili se umoris ali eto ja trpim .Nije prijatno nikako ti udarci u glavi.Bojim se kako se ovo razvlaci da nedobijem nedaj Boze ..mozdani ili sta drugo .
Kad sam u namazu na stojanju i pogotovo sada na teravijama boli ..udara braco i sestre .A kad sam na sedzdi onda stomak .
Jeli to znaci da je djinn stacioniran u glavi i stomaku a najvise osijetim bolove u glavi i pozadine glave .
Ja mislim da mi prodze neki milion misli kroz glavu u sec od dobri do losih a ponajvise losih .Da li si ti glasovi moji ili tudzi .
Lakse je u Ramazanu mijesecu nego bilo kojem drugom stime sto stojim vise u namazu kad su teravije pa onda pocinju trzaji i bolovi i trudim se da ne ometam nikoga u namazu pa prikrivam blago .

Kako se rijesiti ovog iz glave ili smanjite te udare na blage udarce .

Selam aleykum

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Glavobolje

Post od akhi » Pon Avg 08, 2011 4:54 pm

Ve alejkumusselam ve rahmetullah!

Preporucujem:

Dovu:

-stavis dlan na mjesto bola

-kazes 3xBismillah i 7xEu'zubillahi ve Qudretihi min šerri ma edžidu ve uhazir

-vidi hisnul muslim na pf Ostalo radi izgovora

Hidzamu:

-na vratu, tjemenu (obrijati glavu) i stomaku

-na zapadu imaju homeopathic centri pa vjerovatno i hijamah clinic

Kupanje naucenom vodom i pijenje naucene vode u velikim kolicinama

Uzimanje caja od sene, džumbira, nane, bibera, cayenne pepper, maticnjaka, bosiljka, majcine dusice.

Pijenje raw organic honey po cetiri velike kasike dnevno rastopljene u vodi.

Koristenje jabukovog sirceta 1-2 kasike 3x dne, u vodi.

Sve se ovo pokazalo korisnim i vecina je sunnet.

Selamu alejkum!

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Pon Avg 08, 2011 6:02 pm

Selam

Allah te nagradio svakim dobrom ....

Upoznat sam sa tim pa cu probati inshalah .

Selam aleykum

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: Glavobolje

Post od akhi » Pon Avg 08, 2011 7:23 pm

Selamu alejkum!

Amin, i tebe!

Prije ucenja Kurana, vidi i tefsir ajeta koje ucis.

Evo, ovdje imas nekoliko knjiga o rukjama:

islamhouse.com/p/344584

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Glavobolje

Post od Haris » Pon Avg 08, 2011 9:20 pm

Kao što i sam kažeš, dosta je lakše u Ramazanu, uglavnom radi posta.

Moj ti je savjet, ukoliko imaš mogućnost. Posti Davudov post kada prođe Ramazan. Odmori malo sa Bajramom, posti 6 dana Ševvala i onda Davudov post nastavi, ako nisi u mogućnosti, posti kad možeš.

Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Re: Glavobolje

Post od aljo78 » Uto Avg 09, 2011 5:09 am

Hocu ako Bog Da posticu i van Ramazana .

Selam aleykum
Akhi sto se tice hidzame na temelju glave i vrata trebali se na sto pripaziti ..jer imam brata u masjidu radi hidzamu ali nije radio nikad na glavi pa se on malo dvoumi ali ipak kaze do mene je ...da ne bude posledica kakvih .
Podavno mi je govorio kako je radio jednom bratu na glavu pa su mu se oci izokrenule pa ovaj brat mislio da nije sta to lose bilo mada je ovaj brat kome se radila hidzama nije imao nikakvih posledica nakom toga

Jos jedna stvar danas sam popio Apaurin prije Teravije i puno mi je pomoglo Elhamdulilah dosad nisam probao nista od tableta sa naseg podrucja ove Americke tablete nisu mi bile od koristi .Mada nisam nista probao od Valiuma do sad .A i manja mi je bila ankzionost i strah i panicni napadi i bio sam vise smiren u namazu .
Stime sto sam jos osijetio trzaje ali veoma blage shodno prijasnji dana kad nisam nista uzeo od tableta

Sta vi mislite od tome .

Selam aleykum

Odgovori