DILEMA

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

DILEMA

Post od kani » Pon Avg 23, 2010 11:15 am

Pozdrav svima

Ima dosta stvari koje me muce u vezi vjere,izbavila sam se iz krscanstva i crkve prije jedno tri mjeseca jer sam vidjela da ne vodi nicemu,nista vise od toga nisam vjerovala jednostavno sam se osjecala da nas lazu,i ne pokazuju svoja prava lica,ja sam sada svoje dijete ispisala iz vjeronauka zato jer ni ona nije vise htjela ici jer joj je kaze glupo to sve posto ne vjeruje,cuje svasta sta se radi,pedofilija...i da ne pisem,cak smo imali kolegu koji je katolicki svecenik,pa je jednom prilikom bio kod nas,pa je poceo onako da lupeta stvari kao npr.on voli popit alkohol,pa cesto prica o zenama,i lupeta gluposti,kad ga se nesto drugo pita vidi se da ne zna sta reci pa prica iz biblije,ali da ne duljim o njima,moje pitanje za vas je sljedece sta da radim sa djecom,jer znam da je bitno za moral da djeca idu na vjeronauk,ali gdje i kako,sta da radimo.?
i jos bi me zanimalo posto sam u jednom postu procitala da mi pojasnite to sa Isa,sta znaci to sto tamo pise´´Isa je jedini poslanik koji nije umro´´Kako da to shvatimo?
i zasto u Kuranu pise mi smo stvorili,mi smo vam dali i tako dalje,kako razumjeti to,ko je to mi?

Ja se nadam da nisam nikoga uvrijedila,nije mi bila namjera,pitam to sve jer sam u dilemi,i ne znam dosta stvari.
Pozdrav

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od Haris » Pon Avg 23, 2010 1:26 pm

Pozdrav kani,

Pokušat ću koliko toliko da približim stvar. Za Isaa a.s. se kaže da je on uzdignut Bogu (tijelom i dušom) i da nije razapet, nego se to nevjernicima učinilo.

A što se tiče ovoga "Mi smo stvorili", to se vjerovatno odnosi na Boga i meleke kao njegove robove koji su stvoreni samo da mu služe, jer meleci imaju svoje zadatke. Neki uzima dušu, neki ispituju, neki "štimaju" vrijeme i td. U jednom slučaju se spominje i melek brda, pa je rečeno Poslaniku da ako želi da taj grad sravni sa zemljom, da će taj i taj melek sastaviti dva brda kraj tog grada.

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Pon Avg 23, 2010 1:54 pm

Pozdrav.
Najprije hvala Allahu dž.š. što te je izveo iz "vjere" kršćanstvo. Jedini pravi put je put kojeg nam je kazivao naš Poslanik Muhammed s.a.v.s. A taj put su sljedili i mnogi poslanici prije Muhammeda s.a.v.s. a to su Ibrahim a.s., Musa a.s., Isa a.s.... Svi ti poslanici su vjerovali u Jedinog Boga i niko mu nije predpisivao druga.

Sad ćeš biti još u većoj dilemi, pošto je Haris malo naoapko odgovorio što se tiče rječi Mi.

Ovde si možeš da pročitaš malo obširnije na tu temu.

http://www.islambosna.ba/index.php/pita ... format=pdf

Sva pitanja vezana za vjeru Islam bih ti preporučio, da postavljaš na www.islambosna.ba , pošto je ovaj forum specifičan za Lječenje Ku'anom. Nedaj Bože da te tjeram sa foruma, ali tamo je više raje i brže ćeš dobiti kvalitetan odgovor.

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

Re: DILEMA

Post od kani » Pon Avg 23, 2010 3:01 pm

Pozdrav

Hvala na odgovorima,jasnije mi je sada,ne ne mislim ni u kom slucaju da me tjerate sa foruma,ja sam mozda pozurila sa pitanjem pa sam se vama obratila,nisam gledala nigdje drugo,zato sto i imam problem ali samo sam htjela jos potvrdu od vas da sam dobro postupila,sto sam se izvukla iz te vjere ili bolje receno nevjere,neka mi niko ne zamjeri.
Moj problem je sljedeci ja ne mogu vise svoga muza gledat ocima,kad ga pogledam preplasim se,jako mi je odvratan,probavam ga izbjegavati na sve moguce nacine,iako sam ga volila jako puno,sad mi tako,njegovo lice je prestrasno,i njegov karakter je grozan,nije bio prije takav,samo kuka,ja moram sve preuzet na sebe,brigu o svemu,on samo suti i briga ga,svaki dan je bolestan,svaku minutu samo kuka,ja sam jos i trudna uz to sve,ali u zadnjih par dana razmisljam da pobjegnem od njega a ne znam gdje i kako,on meni doslovno izgleda i djeluje kao neka kreatura i ja se pitam cijelo vrijeme sta radim s njime uopce,posjetila sam bila hodzu,i on se molio i uspostavio da oboje imamo crnu magiju,sada trosim to sve sto sam dobila i sve je gore i gore,sad ide do te mjere da ne razgovaramo vise nego buljimo u mrtvu tocku on u svojim mislima ja u svojim,bila sam i kod svecenika egzorcista,,jedva smo ga nagovorili da nam pomogne,da bi on pet minuta citao nesto na latinskom i reko sve je kod vas u redu,jer vjerujte mi kad osoba ne moze vidit kriz tek onda je opasno,a vama nije nista.
Eto to je ukratko moj problem ja ne znam kako dalje sta da radim,hoce li se osjecaji vratit mozda ako je nesto napravljeno crna magija ili da bjezim,sta mi savjetujete vi koji imate kako vidim dosta iskustva
pozdrav

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Pon Avg 23, 2010 8:01 pm

Pozdrav.
Opisala si kakvo je sad stanje. Zasigurno, da se takvo stanje nije uspostavilo od juče pa do danas, znači moralo je trajati to više vremena, pa ste sad u toj fazi, da se nemožete gledati. Moraš da malo više napišeš, šta je dovelo do tog stanja. Iako je tude mogućnost džinsko-šejtanskog djelovanja pošto si već navela, da kad pogledaš muža, da ti izgleda ružno i da ti je odvratan.

Na žalost tude je velika mogućnost, da ste opšireni sihrom rastavljanja. Više o tome: http://www.lijecenje-kuranom.com/sihr_rastavljanja.html

Najbolje, da si na tom linku dobro pročitaš šta sve piše, te ako se nadješ u takvim simptomima onda je stvarno u pitanju sihr.

Navela si još, da si išla mužem kod svećenika egzorciste te kod hodže. To je glavna greška, koju smo većina nas uradili. Otišli kod osoba za koje smo mislili, da će nam pomoći te da oni posjedju nešto što će nas izbaviti iz problema.

Napiši šta si sve dobila kod hodže. Najvjeroatnije se radi o sihirbazu, ali pošto nevolim gubiti dušu te se grješiti i napamet govoriti. Ako te je taj hodža ispitivao o imenu oca, majke, djece, muža i sakupljao slične podatke onda se radi o sihirbazu, jer pravi lječnik koji lječi isključivo časnom Knjigom Kur'anom, ti mu podatci nisu potrebnu.

Kako prepoznaš sihirbaza: http://www.lijecenje-kuranom.com/sihrbazi_i_dzinni.html

Znači sad zasad ja mislim, da je to to. Oba linkova dobro pročitaj i napiši odgovore na moja pitanja. Ako budu odgovori pozitivni imaš sihr i treba ti učač rukje-to je učenje ajeta (citata) Kur'ana koji govore o džinovima, o Allahovoj dž.š. kazni...

Zapamti, da postoji samo jedan Bog i da imaš vjeru u njega. Ako posjeduješ u kući još šta od križeva, razni slika životinja, razni slika na temu kršćanstva to izbaci.

Islam je vjera spasa i pobjede na ovom i na onom svjetu. Molim Allaha dž.š. da ti olakša, da postaneš i ti pravi vjernik. Da počneš čitati Kur'an, da počneš obavljati molitvu i da znaš da sljediti nečiju tradiciju (bila to očeva, materina, sestre, brata itd.) je samo zabluda. Živiš samo jedan život na ovom svjetu i ne potroši ga uz nevjerstvo u Jednog i Jedinog Boga.

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

Re: DILEMA

Post od kani » Pon Avg 23, 2010 8:19 pm

Hvala na trudu da mi pomognes senci

evo ovako to stanje traje odkad sam saznala da sam trudna znaci prije devet tjedana,da ga ne mogu gledati izgleda mi kao prevarant,prije smo imali problema svade i rastave,ali toliko smo se volili da nije nista moglo da nas rastavi na duze,najduza rastava je trajala oko mjesec dana,i uvijek je se vracao meni,njega je tjeralo iz kuce,prosli smo stvarno jako puno patnje,i onda je bilo dobro,do sada dok ovo stanje nije naislo da ga ja stvarno vise ne volim,a ne znam dali je ispravno to sto osjecam.
Mene hodza nije pitao za ime od nikoga,nego je molio to sto ti kazes iz Kurana,i onda je dao vodu,med maslinovo ulje,ali sto vise to trosimo sve nam je gore,a svecenik nije nista ni pitao,niti puno radio opcenito njega nije zanimalo kako je nama,i vidjeli smo da on ustvari nema pojma.
Sto se tice slika i krizeva ja toga nemam niti sam ikada imala jer ja to ne volim jos odprije,jer sam se osjecala pokvareno kada bi god vidjela kriz negdje rastuzila bi se,nisam nikada ni molila ni Isusu ni Mariji,jer nisam mogla sebi zamisliti ko je ustvari Bog,tek sada dolazim do spoznaja malo pomalo,spremna sam na sve samo da se priblizim Bogu i da nas izljeci da nas izbavi iz ovoga stanja,ja samo vjerujem u Boga i u nista vise,i radim na tome da izgradim svoju vjeru,da izadem na pravi put,i necu posustajati nikada jer od malena imam povezanost i vjeru u Boga,pa tako da cu se pridrzavati svih uputa sto mi vi kazete,i sto procitam na forumu.
hvala vam puno

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Pon Avg 23, 2010 8:43 pm

Pozdrav.
Znači ti si trudna i kažeš da piješ maslinovo ulje. Nadam se, da ti hodža nije dao ćurekot ulja, pošto to ulje NIJE za trudnice i ako ga piješ trebaš da ga nama prestaneš piti, pošto može doći do pobačaja djeteta.

A inače je ulje vrlo, vrlo dobro za imunski sistem i upravo zbog toga što toliko jača imunitet može da dodje do pobačaja. Znači ako piješ to prestani, a maslinovo ja mislim, da nije problem jer nije takav sustav ulja ko ćurekot.

Dali vam je taj hodža još šta kazao i možda davo kakvu hamajliju-zapisi, koje "služe zaštiti". Kakvi su bili njegovi savjeti. Dali vam je rekao, da se okrenete Islamu i da klanjate? Odnosno jel iz opisa iz onog linka možeš zaključiti, da je to bio učač rukje ili sihirbaz.

Koliko dugo vama je učio rukju, jel učio na ovakav način: http://www.lijecenje-kuranom.com/download/video.html

Nije mi jasno još, kako misliš još vam je gore od ulja i naučene vode. Dali je bio i muž sa vama, kad ste bili kod hodže? Kako je uopšte ime tome hodži te odaklen je? To su pitanja, samo zbog toga, da se može zaključiti dali je ispravan lječnik ili sihirbaz i ništa više.

kani
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Ned Avg 22, 2010 12:07 pm

Re: DILEMA

Post od kani » Uto Avg 24, 2010 11:20 am

ne ne pijem curokotovo ulje,samo maslinovo,taj je arap ustvari u njemackoj,nije nikad davao nista samo se molio nekih 30-45minuta,tako da znam da nije neki vidovnjak,on je rekao da je bitno da se i mi molimo,sto sam ja naravno rekla da upravo to i radimo,ni ja ne znam zasto je tako,dali je to reakcija na te duhove sto su u nama da nam je lose?Ne znam ni sama stvarno prvi put se susrecem sa tim temama.
kako sam sva sreca shvatila da nesto ne stima jer nije bilo tako na pocetku,ja ne znam ko bi to mogao neko imati od koristi da nam uradi tako nesto,bojim se da nema pomoci,grijesim stime znam ali osjecaji su jaci od toga.
meni je bolje kad njega nema,a kad ode ne mogu bez njega,kad smo zajedno nemamo si sta reci,jako smo nervozni jedno na drugo,od onoga slaganja prije ostalo je jos samo rasprave i diskusije koje ne vode nicemu.
to su simptomi koje imamo,ja sam danas ujutro kad sam ga pogledala mislila da je on duh ili din ne znam jeli to isto,samo se ljuti,lezi,i nije ni zasta a takav nije bio,kukanje mi ide na zivce nenormalno,sve mu smeta,ama bas sve.
Ja cu valjda ako Bog dadne naci izljecenje pa da mi opet budemo sretni,mislim da sam kod prave osobe na lijecenju i uzimacu terapiju,hvala vam na brizi i pomoci koju dajete jako sam vam zahvalna.
pozdrav

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: DILEMA

Post od senci » Uto Avg 24, 2010 12:08 pm

Ti i tvoj suprug morate naći zajedničku rječ. Ako treba list papira i napisati šta njega muči, šta tebe muči i kako da to skupa rješite. Vrlo je važno napomenuti, da se morate oboje lječiti Kur'anom. Ko vam je to uradio, na koji način i zašto imaš probleme pusti tu tajnu Bogu. Nit ćeš ti imati šta od toga nit bih stime šta postigla kod svog izlječenja. Prvi korak ste učinili odlučili ići ispravnim putem odnosno to je bila volja Allaha dž.š.

Pa kad je učio, dali ste imali kakvi od simptoma (tresenje tjela, trzanje tjela, plač, smjeh i slično tome)? Za ispravno izlječenje najbolje da sljediš uputu učača, a reakcije kakve vi imate kad kažeš još nam je gore, su najvjeroatnije od naučene vode i ulja, tako da ako vas šta tjera, da to ostavite znaj da je to glas podstanara. Nebrinite puno oko toga i nemojte misliti, aj imam džina u sebi.

Malo sad zaboravi kakav je muž, jel on ljen, nervozan, što kuka i slično. Sad je važno, da se koncentrišete na vaše izlječenje. Najbolje za vas bih bilo, da nadjete Islamsku zajednicu tude gdje jeste - Njemačka koliko sam razumio te naručite knjige osnove Islama i počneti sa obavljanjem namaza. Vjerute, da će vam ispočetka biti težko ali tude je spas i radost. I kasnije kad se izlječite ako Bog da, bit će vam ta radost sve veća i veća.

Evo jedne internetne stranice, pa možda su oni i blizu vas.

http://www.sehara.de/

Ja vam prepororučujem sljedeće knjige:
1. Lijecenje Kur'anom Medom i Ljekovitim Biljem - 1 i 2 dio ----> http://www.sehara.de/product_info.php/i ... 1433a12bae
2. Ilmihal 1. stupanj ----> http://www.sehara.de/product_info.php/i ... upanj.html

To su 2 obavezne knjige. Znači prva knjiga ti je namjenita, da se upoznaš sa svim vrstama sihra, sa svim vrstama džina, sa načinom lječenja, imaš i recepte sa medom, maslinovim uljem, ćurekot uljem i još mnogo toga.
Druga knjiga ti je knjiga koja će ti biti dovoljna, da počneš sa namazom znači da počneš obavaljati molitvu.

Što se tiče multimedije ja ti preporučujem:

1. Audio ilmihal-da počneš pravilno izgovarati sure-ajete-citate ----> http://bosnamuslimmedia.com/2007/06/10/ilmihal-audio/
2. Namaz – Kako naučiti klanjati ---> http://bosnamuslimmedia.com/2007/06/04/sta-je-namaz/

Nadam se da nije puno literature. Za početak počni sa 1dnom molitvom na dan i kasnije uz učenje i pamćenje suri na pamet, ćeš i klanjati sve.

Eto toliko zasad. Neka je Mir i Božiji Spas s Vama.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 12:33 pm

Selam alejkum muslimanima. Bismillahi. Kani, potrudit cu se prenijeti ti neke osnove kroz nekoliko iducih poruka jer pisem s mobilnog koji ne podrzava duze poruke. I sam sam povratnik islamu... Ovako... Jedina priznata vjera kod Allaha swt je islam.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 12:39 pm

To je vjera objavljena svim ljudima preko vjerovjesnika i poslanika kao sto su Adem as, Nuh as, Ibrahim as, Isa as i dr., i posljednjeg poslanika Muhammeda as. Ranije objave su nesacuvane, mijenjanje, dopunjavane-ima recimo vise od 300 verzija Biblije!!

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 12:46 pm

Jedina sacuvana objava je Kuran. Izvor islama su Kuran i sunnet poslanika Muhammeda as. Allah swt uputi onoga koga On hoce, uputa na pravi put je Njegova milost. To je neizmjerna milost jer je jedino putem nje covjeku ostvarivo dobro na oba svijeta.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 12:51 pm

Kako mnogi nevjernici sada ni sam nisam znao prije kolika je ljepota biti vjernik. Kad sam posta vjernik tek tada sam doslovce poceo zivjeti i nikad nista ljepse osjecao nisam. Covjek je bice duse i tijela. Tijelo se zadovoljava materijalnim, dusa vjerom!

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 12:56 pm

Tek kad covjek praktikuje vjeru postane zadovoljan, potpun. Ako zelis saznati o islamu trebas tragati iz pouzdanih izvora. Islam je savrsen, ali obicni muslimani nisu. Recimo od sencija gore navedene knjige imaju opasnih defekata,znam jer sam ih sam citao.

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: DILEMA

Post od akhi » Uto Avg 24, 2010 1:02 pm

Allah swt je stvorio ljude i djine samo da ga obozavaju. Monteizam-tewhid se ostvaruje prvo nijekanjem svih bozanstava i taguta, a onda prihvatanjem la illahe ilallah. Da bi saznala o islamu iz pouzdanog izvora treba ti kao prvo da nadjes pouzdan dzemat.

Odgovori