Imad Ebu Tesnim?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Miran
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 10:59 am

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Miran » Sre Sep 15, 2010 10:28 pm

Ja stvarno ne znam to o cemu ti govoris, meni to nije spomenuo, a nije ni bilo potrebe hvala Bogu, nisam imao takvih problema koje navodis.
Ja koristim ono sto mi je dao i osjecam se dobro, i to je to, ne vidim da treba nesto posebno napominjati. I on kaze isto terapija je jednostavna.
Takodjer nisam imao nikad nagon da povratim, od kada imam probleme. To sto si ti rekao sigurno bi trebao znati ko ima takve reakcije.
Pretpostavljam da to ima veze sa tezinom slucaja, Allah opet najbolje zna.
Ono sto moram priznati je da sam koristio terapije nekih (Abdurrrezaka i Kasima iz Zavidovica) koji mi nisu mogli pomoci, rekli su da su ucinili sto su mogli, a ovo mi izgleda za sada najbolje.

musliman.v
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 1:06 am

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od musliman.v » Čet Sep 16, 2010 1:19 pm

Realno kad pogledam na to da nemas nista specijalno u tretmanu i da ti uci nekih 15 min. ne znam sta bi ti rekao.Zaista nemam nista ni protiv koga al realno sam pomislio da ces nas izvjestavat o desavanjima odnosno da ces bar jedno 5 fazona prosut na forumu kako treba postupiti u situaciji samolijecenja koje ti je Imad rekao.Nemoj brate pomislit da te nesta zafrkajem i obezhrabrujem jer zaista mi se tako ucinilo.Nisam samo mislio na tebe vec sam i druge pozvao da napisu ono sto znaju i sto im se je ispostavilo kao korisno.Zelim ti sve najbolje brate i do pisanja eselamu alejkum.

Visoko
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 1:53 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Visoko » Ned Sep 19, 2010 12:50 pm

Selam alejkum,
Jeli brat Imad se mozda zove isto sejh Hasan?On zivi blizu Tursko-perzijskog koledza u Ljesevu.

Miran
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 10:59 am

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Miran » Ned Sep 19, 2010 4:42 pm

Jest, zove se i Hasan.

Visoko
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 1:53 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Visoko » Pon Sep 20, 2010 7:27 pm

Daje naučenu vodu

Miran
pisem pomalo
Postovi: 36
Pridružio se: Pon Avg 02, 2010 10:59 am

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Miran » Uto Sep 21, 2010 8:43 am

ne daje naučenu vodu ali daje neko piće, ne bih znao reći šta je. Ne znam je li išta naučeno na njega.

hurma
Mlađi član
Postovi: 115
Pridružio se: Pet Sep 24, 2010 1:52 am

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od hurma » Pon Sep 27, 2010 6:21 pm

ja mislim ovi sto naplacuju i cjenkaju se da nisu ispravni
a sto se tice zijevanja, ja jesam li uzela sta uciti i zikriti spopane me zijevanje, onda poslje sam toliko isrpljena, i kad mi se povraca ne mogu povratiti, ni na silu

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Haris » Pon Sep 27, 2010 8:24 pm

Kad ti se zijeva, obavezno ne zaboravi ruku na usta stavit. Jer to je jedan od načina za ulazak podstanara. I kad zijevaš, šejtan ti se smije.

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od lavica21 » Uto Dec 20, 2011 7:36 pm

Selam,
I ja sam bila kod ovog Imad Ebu Tesnim, prije 3-4 god. Ucio mi je par min, i pricao puno o sihru. Njegova prica mi je puno pomogla, stvarno zna dosta o toj temi. Sljedeci put kad sam dosla pripremio mi je neki caj, neku vodu -par flasa. Rekao mi je da platim koliko mogu, ja sam tada imala samo 100$ kod sebe, tako da sam mu toliko dala.
Njegova voda mi je puno pomogla, i za 1 god mi je nestalo te vode. Poslije toga isla sam na par rukji od koji mi je bilo lakse, ali nista mi nije pomoglo kao ta voda. Prije par dana sam ga nazvala i pitala dali mi moze dati jos te vode, on je rekao da moze ali "treba da sabere neke trave". Par dana mi kao nije mogao reci cijenu, dok nije napokon javio da dodzem po vodu/trave, i da je 500 eura (700$) . Vjerujem da tako naplacuje samo onima koji su van Bosne.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Senad » Uto Dec 20, 2011 11:00 pm

lavica21 napisao:Selam,
I ja sam bila kod ovog Imad Ebu Tesnim, prije 3-4 god. Ucio mi je par min, i pricao puno o sihru. Njegova prica mi je puno pomogla, stvarno zna dosta o toj temi. Sljedeci put kad sam dosla pripremio mi je neki caj, neku vodu -par flasa. Rekao mi je da platim koliko mogu, ja sam tada imala samo 100$ kod sebe, tako da sam mu toliko dala.
Njegova voda mi je puno pomogla, i za 1 god mi je nestalo te vode. Poslije toga isla sam na par rukji od koji mi je bilo lakse, ali nista mi nije pomoglo kao ta voda. Prije par dana sam ga nazvala i pitala dali mi moze dati jos te vode, on je rekao da moze ali "treba da sabere neke trave". Par dana mi kao nije mogao reci cijenu, dok nije napokon javio da dodzem po vodu/trave, i da je 500 eura (700$) . Vjerujem da tako naplacuje samo onima koji su van Bosne.
Selam

Nije loša cijena.

lavica21
Musafir
Postovi: 77
Pridružio se: Sub Avg 20, 2005 6:08 am
Lokacija: jos uvijek na dunjaluku

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od lavica21 » Sre Dec 21, 2011 12:41 am

Senad napisao:
lavica21 napisao:Selam,
I ja sam bila kod ovog Imad Ebu Tesnim, prije 3-4 god. Ucio mi je par min, i pricao puno o sihru. Njegova prica mi je puno pomogla, stvarno zna dosta o toj temi. Sljedeci put kad sam dosla pripremio mi je neki caj, neku vodu -par flasa. Rekao mi je da platim koliko mogu, ja sam tada imala samo 100$ kod sebe, tako da sam mu toliko dala.
Njegova voda mi je puno pomogla, i za 1 god mi je nestalo te vode. Poslije toga isla sam na par rukji od koji mi je bilo lakse, ali nista mi nije pomoglo kao ta voda. Prije par dana sam ga nazvala i pitala dali mi moze dati jos te vode, on je rekao da moze ali "treba da sabere neke trave". Par dana mi kao nije mogao reci cijenu, dok nije napokon javio da dodzem po vodu/trave, i da je 500 eura (700$) . Vjerujem da tako naplacuje samo onima koji su van Bosne.
Selam

Nije loša cijena.
Alekimu selam

Nije visoka cijena za recept, a za travu jest.

Ummah
Stari član
Postovi: 306
Pridružio se: Ned Dec 04, 2011 7:44 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Ummah » Uto Jan 17, 2012 10:43 pm

Esselamu alejkum.

i meni je poznat imad.ja sam vodila nekog njemu.sjecam se da je trazio 200 km, a da je mozda 5 ili 10 minuta ucio. sasvim sam mu otvoreno stavila do znanja da pretjeruje i, posto sam toj osobi u tom trenutku bila oslonac, cini mi se da sam ostavila 20 km, i to zaleci i toliko jer nisam vidjela da je ista specijalno uradio ili pomogao.

sjecam se da je poslije isto ta sosba s kojom sam bila, dok smo cekali bus za povratak, jer nismo odatle, imala cudan osjecaj - kao da ju je neko pratio...bila je sva nemirna.

sumnjam da bih mu se opet obratila...

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Senad5 » Pet Feb 10, 2012 12:00 pm

Ljudi, ako ste muslimani, prigovaranje je grijeh. Niko ne radi rukje zbog novca već zbog Allahovog zadovoljstva, a oni koji to rade zbog novca su sihirbazi nevjernici. Šejtan čovjeka navodi na rasipništvo da kupuje i troši na gluposti, a navodi ga da štedi novac i da ne daje sadaku u onom što će mu pomoći njegovom zdravlju. Kada daš novac učaču rukje, to je kao sadaka jer ljudi koji se bave Islamom pomažući drugima su mahom velikog obrazovanja i oni žive od jednog dijela sadake i zekata. Ako prigovoriš i žao ti novca, znači da si osoba koja misli da može kupiti Allahovu pomoć nekim običnim papirima.

Senad5
Mlađi član
Postovi: 120
Pridružio se: Ned Jan 15, 2012 8:07 pm

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Senad5 » Pet Feb 10, 2012 12:15 pm

Nemoj piti tuđu vodu i čaj jer sihirbazi znaju liječiti sihrom tako što ubaci sihr u čaj ili kahvu. Sihirbazi se često predstavljaju nadri'liječnicima i hodžama, ili hodžinim sestrama koje znaju specijalne dove i slično. Shvatite, liječenje je Kur'anom, sve ostalo je sekundarno i treba provjeriti sa velikom rezervom. U vodu mogu sihr ubaciti ali je teže jer sihr bi se otkrio jer je najčešće taman (sihr je nečistoća od pepela mrtvaca, krv mučene i zaklane životinje u ime šejtana, zemlje sa mezara, nečiste krvi od menstruacije, nokti itd... za što je svezan džini ili više njih što ti popiješ ili pojedeš pa da te zaposjedne džin), dok čajevi i kahva su obavezno sumnjivi jer su zatamnjeni i lako im je ubaciti sihr i pazi kod koga i od koga piješ kahvu, čaj i hranu koju jedeš. Sjetite se sihirbaza Turavija i njegove šejtanske vode, ali on je mala beba naspram tajnih sihirbaza za koje samo okrjeli griješnici i nevjernici znaju i koji ih plaćaju suhim zlatom da nekome nanesu što veće zlo. Slušaj, traži te trave da ti da i pitaj koje su to trave neka ti isprinta informacije, ako je travar mora znati koje su trave i sve o njima pa da tek ti skuhaš čaj. I učača rukje platite vremenski, onoliko koliko vremena i truda utroši. I uvijek se konsultujte na ovom forumu sa Enesom ili onima koji ga dobro znaju prije odlaska nepoznatim i neprovjerenim osobama.
Ali ja ti garantujem da je taj čovjek sihirbaz koji ti je dao taman čaj da piješ. Reci nam ko je pa da uvedemo u spisak sihirbaza.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Imad Ebu Tesnim?

Post od Senad » Pet Feb 10, 2012 12:57 pm

Senad5 napisao:Ljudi, ako ste muslimani, prigovaranje je grijeh. Niko ne radi rukje zbog novca već zbog Allahovog zadovoljstva, a oni koji to rade zbog novca su sihirbazi nevjernici. Šejtan čovjeka navodi na rasipništvo da kupuje i troši na gluposti, a navodi ga da štedi novac i da ne daje sadaku u onom što će mu pomoći njegovom zdravlju. Kada daš novac učaču rukje, to je kao sadaka jer ljudi koji se bave Islamom pomažući drugima su mahom velikog obrazovanja i oni žive od jednog dijela sadake i zekata. Ako prigovoriš i žao ti novca, znači da si osoba koja misli da može kupiti Allahovu pomoć nekim običnim papirima.
Ali ja ti garantujem da je taj čovjek sihirbaz koji ti je dao taman čaj da piješ. Reci nam ko je pa da uvedemo u spisak sihirbaza.

Selam

Nemoj te olako čovjeka proglašavati sihirbazom i nevjernikom, Što se tiče Hasana (Imad Ebu Tesnim) to sigurno nije. Ako ima tarifu ne znači da je zihirbaz. Da možda ta tarifa nije u skaldu sa našim standardom stoji, i da ta tarifa može riješiti od prve to bi bilo super . Ono što znam za Hasan je to da zna uzeti malo veću sumu novca za cijelu terapiju, i to unaprijed u to ulazi i čaj koji dobiješ , isto tako zna učiti besplatno oni koji nemaju, a vjerovatno i zacijeni kao u ovom slučaju.

Prije nego odete kod učača dobro bilo prvo pitati koliko košta tretman.

Iskreno , ja bih volio da svi ispravni učači imaju svoju tarifu, za vrijeme koje provedu sa pacijentom a da učenje kur'ana bude kao nešto što se ne naplaćuje ,čist račun duga ljubav. Lječenje od sihira niti blo koje druge bolesti se ne može riješiti preko noći , Mišljenja sam da sa pacijentom treba više provesti vremena u razgovoru , savjetovanje nego samo učenje, . slijedeći tretman koji dođe treba da bude inspekcijski i da se vidi tok napredovanja, itd. Znači novac koji bi naplatio učač je vrijeme koje izdvoji u razgovoru, a samo učenje da dođe kao gratis.

Odgovori