NE MOGU DOC SEBI

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od elma np » Ned Jul 11, 2010 10:19 am

Haris napisao:Jest.. a naše je da ulemu slušamo..

http://www.rijaset.ba/index.php?option= ... Itemid=139

Eto imate tu opis problema, a na toj stranici ima još dosta takvih tema :)
Ma ti slusaj koga hoces ako vec nemas mozga da sam razmisljas,svi mi znamo da je serijatsko vencanje najvaznije i najispravnije za vernike,a sad moze biti da tebi to ne godi, pa ti onda trk u opstinu a posle na slavlje i muziku hahhahh :lol:

anNur
pisem pomalo
Postovi: 38
Pridružio se: Sub Maj 08, 2010 7:30 pm

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od anNur » Ned Jul 11, 2010 11:59 am

Selam Alejkum

Izvini ali sto se ti uzrujavas toliko,naravno da cu se ja vjencati,i ne trebas reagirati odma tako i optuzivati me za blud,nisam rodena u Islamu pa da znam sta je a sta nije,izvini brate ili sestro Islam poznajem tek nekoliko mjeseci,i sta nisam znala, nisam znala,ne cinim neke stvari namjerno,i ja mislim da se treba dat prilika covjeku da se upozna sa svime,tek sam se naucila klanjat, i da, citam Kur´an i lijecim se i tako ce i ostati,sihir imam vec deset godina na sebi i naravno da mi Imam uci rukju,tek kroz njega sam se i pocela zanimati za Islam,i Imama kada sam pitala na pocetku jer problem posto sam mu tada rekla da nisam muslimanka,pa je reko to nema nikakve veze,primio me je kao covjeka koji treba pomoc,i ide mi na bolje,prema tome nemoj ti osudivati ko se smije,a ko ne smije lijeciti Kuranom,a te spoznaje sto dobivam i tek sad vidim sta je dobro a sto ne, i kako treba covjek da zivi, to dolazi polako uz ucenje.I nemoj da me osudujes za blud,jer covjek nekada zivi u neznanju,pogotovo na zapadu,ali eto kazem ne opravdavam se stime nego neke stvari covjek ne zna,nisam ja kriva sto nisam imala nikakve poduke ama bas nikakve,sto se tice vjere.I nemoj se ti ljutit na mene sto ti to tako pisem,ali ne dozvoljavam da me se optuzuje prije nego se spozna cijela moja situacija,mislis li da je meni lako sa time svime se boriti,i da je ugodno da me svi nazivaju zaostalom ili ludom,samo zato sto hocu da zivim u Islamu,ne to je jako tesko,pgotovo ako imas bracu i sestre koji zive iskljucivo ovosvjetskim zivotom,i ne vjeruju u Boga,u nekim stvarima ih moram cak i odbijat,ali nije mi tesko ko razumije razumije,ko ne ne.Jer bitnije mi je Allahu sluziti i jedino njemu biti pokorna vec bilo sta drugo.
Selam Alejkum

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od elma np » Ned Jul 11, 2010 2:46 pm

anNur napisao:Selam Alejkum

Izvini ali sto se ti uzrujavas toliko,naravno da cu se ja vjencati,i ne trebas reagirati odma tako i optuzivati me za blud,nisam rodena u Islamu pa da znam sta je a sta nije,izvini brate ili sestro Islam poznajem tek nekoliko mjeseci,i sta nisam znala, nisam znala,ne cinim neke stvari namjerno,i ja mislim da se treba dat prilika covjeku da se upozna sa svime,tek sam se naucila klanjat, i da, citam Kur´an i lijecim se i tako ce i ostati,sihir imam vec deset godina na sebi i naravno da mi Imam uci rukju,tek kroz njega sam se i pocela zanimati za Islam,i Imama kada sam pitala na pocetku jer problem posto sam mu tada rekla da nisam muslimanka,pa je reko to nema nikakve veze,primio me je kao covjeka koji treba pomoc,i ide mi na bolje,prema tome nemoj ti osudivati ko se smije,a ko ne smije lijeciti Kuranom,a te spoznaje sto dobivam i tek sad vidim sta je dobro a sto ne, i kako treba covjek da zivi, to dolazi polako uz ucenje.I nemoj da me osudujes za blud,jer covjek nekada zivi u neznanju,pogotovo na zapadu,ali eto kazem ne opravdavam se stime nego neke stvari covjek ne zna,nisam ja kriva sto nisam imala nikakve poduke ama bas nikakve,sto se tice vjere.I nemoj se ti ljutit na mene sto ti to tako pisem,ali ne dozvoljavam da me se optuzuje prije nego se spozna cijela moja situacija,mislis li da je meni lako sa time svime se boriti,i da je ugodno da me svi nazivaju zaostalom ili ludom,samo zato sto hocu da zivim u Islamu,ne to je jako tesko,pgotovo ako imas bracu i sestre koji zive iskljucivo ovosvjetskim zivotom,i ne vjeruju u Boga,u nekim stvarima ih moram cak i odbijat,ali nije mi tesko ko razumije razumije,ko ne ne.Jer bitnije mi je Allahu sluziti i jedino njemu biti pokorna vec bilo sta drugo.
Selam Alejkum
Bas mi je cudno kad vec sve to znas zasto se jos ne vencas nego zivis u bludu,al izgleda da tebi istina ne odgovara,sto je tesko otic do hozde i za jedan dan se vencat,kad vec znas nije mi jasno sto do sad nisi se vencala,i nemoj krivit porodicu za to sto radis jer nisu oni krivi,ti kazes da verujes u boga pa kad je tako sto se nisi vencala odmah,nije mi jasno imas vremena za rukje a nemas vremena za vencanje da zivis u halal braku.tebi ako istina ne odgovara onda nisi trebala postavljat pitanja.ja te ne mogu i ne zelim lagati i reci da je to u redu kad nije.istinu treba uvek reci.kad si vec pokorna allahu budi pokorna na delima a ne na licemerju i recima.hajd radi sta hoces vidim nije ti stalo do istine niti do halal braka,al nemoj krivit zapad i druge za tvoja dela,mnogi zive na zapadu pa ako su muslimani bili u bosni ili srbiji ili makedoniji ili crnoj gori oni su muslimani i na zapadu.sta trazis krivce za tvoje grehe.normalno da si u takvoj situaciji kad ne maris za islam.nisu tebi krivi ni sihri,nit porodica nit zapad,kriva si sama sebi,kao klanjas,ides na rukje al za halal brak te nije briga.e svasta.da te allah uputi na pravi put.ja bih se stidela da sam na tvom mestu al opet blago tebi za tvoju pamet.tebe nije stid kolko vidim.kad neko sazna za islam i hoce da se pridrzava islama nista ga ne moze spreciti.a ti lazi druge. :lol:

anNur
pisem pomalo
Postovi: 38
Pridružio se: Sub Maj 08, 2010 7:30 pm

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od anNur » Ned Jul 11, 2010 3:50 pm

ja bi se stidjela da imam karakter kao ti!

Pises tu jako agresivno ispucavas samo svoju frustraciju,umjesto da dadnes na fin nacin svoj savjet,sta ti znas sta je blud,i Isa je spasio bludnicu i oprostio joj grijehove,pa sta ti meni tu pricas sta sam ja ili kako,ajd ispucavaj se negdje drugdje a ne na mom slucaju,sta ti znas o meni nemas ti pojma,ti odredujes ko se smije lijecit Kuranom a ko ne,svasta!Sva sreca pa nisu svi kao ti,da sam na tebe naletila kao savjetnika okrenula bi ti leda,imam ja dosta prijatelja muslimana pa hvala Bogu normalno pricam snjima i dolaze mi u kucu,a ti nemoj vise pisat na moje postove,takvi kao ti znaju samo ljude vrijedat i misle da su oni savrseni,ko kad si ti savrsena i bez grijeha,ma nemas ti pojma koliko ja vidim rijesi se prvo osudivanja i predrasude pa onda nesto reci,a ovaj forum nije za svadanje ali vidim prepucavanje se ne moze izbjeci zato se povlacim,ovo nije mjesto za mene
Zelim svima da im Allah pomogne i ocisti od sihira

Danya
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Pon Jun 22, 2009 4:56 pm

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od Danya » Ned Jul 11, 2010 4:02 pm

Elma np

Smanji dozivljaj, ne zanosi se toliko svojim imanom, samo Allah zna sta je kod koga u njegovoj nutrini, nama ne trebas nista dokazivati.
Ne znam ko si i sta si, kao da si svo znanje svijeta pokupio/la pa se ovdje na forumu razmeces, navdno hoces da nekome pomognes, a prije ces odmoc`.

Bas mi je neprijatno zbog sestre anNur, ona kaze da je u iskusenje, teskom periodu zivota, a ti kao da hoces da je dokrajcis, govoreci joj razne uvrede kao:" nije ti kriv ovaj, onaj, sta ti znas, lazes...," odakle tolika agresivnost, nestrpljenje i nerazumijevanje u tebi :?: :?:

Nije islamski uznositi se nicim, pa ni imanom jer ne zna covje kako ce preseliti, moze cijeli zivot islamski zivjeti, a da ipak ne preseli kao musliman ( zbog toga treba dok smo zivi doviti Allahu s.w.t. da prselimo kao muslimani), moze Allah dati da te sestra anNur pretece u mnogo cemu, pa i u Dzennetskim stepenima, Allah zna.

Molim te nemoj me ofanzivno shvatiti, ne zelim te niposto ovdje nipodostavati, ali takav utisak ostavljas, kao da si ovdje dosao/la da provociras i uznemiravas i to prilicno sve i svakog.

By the way, vjencanje opstinsko ili serijatsko, je takodje iz tog razloga tu, da bi zena imala nekakvu sigurnost i prava poslije razvoda, pa posto mi ne zivimo u drzavi gdje se primjenjuje serijatsko pravo, onda je logicno da je za zenu ipak opstinsko vjencanje povoljnije, a onda zasto da ne i serijatsko.

Sellam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od Haris » Ned Jul 11, 2010 4:27 pm

Lijep govor Danya :)

Kao što se spominjalo ranije, život u vanbračnoj zajednici je zabranjen, a samim time i odnos se karakteriše kao blud. Htio to neko prihvatiti ili ne, tako je.

I sestro anNur.. moram te ispravit. Ne znam kakvo je katoličko shvatanje vjere. Tvrdiš da je nekoj bludnici Isa a.s. oprostio grijehe. To nije moguće, jer Allah swt je taj koji prašta grijehe. On je mogao samo dovit da Allah oprosti grijehe njoj.

Npr. ako ti mene napadneš, ili udariš, ili opsuješ i td. ja tebi mogu oprostit to tvoje djelo da bi mi poravnali ljudske i vjerske odnose. A ja ti ne mogu oprostit nešto što si uradila sebi ili nekom trećem.

I drago mi je kad si već počela koristiti termin Isa, umjesto Isus.

Da te Allah nagradi :)

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od elma np » Ned Jul 11, 2010 5:05 pm

Danya napisao:Elma np

Smanji dozivljaj, ne zanosi se toliko svojim imanom, samo Allah zna sta je kod koga u njegovoj nutrini, nama ne trebas nista dokazivati.
Ne znam ko si i sta si, kao da si svo znanje svijeta pokupio/la pa se ovdje na forumu razmeces, navdno hoces da nekome pomognes, a prije ces odmoc`.

Bas mi je neprijatno zbog sestre anNur, ona kaze da je u iskusenje, teskom periodu zivota, a ti kao da hoces da je dokrajcis, govoreci joj razne uvrede kao:" nije ti kriv ovaj, onaj, sta ti znas, lazes...," odakle tolika agresivnost, nestrpljenje i nerazumijevanje u tebi :?: :?:

Nije islamski uznositi se nicim, pa ni imanom jer ne zna covje kako ce preseliti, moze cijeli zivot islamski zivjeti, a da ipak ne preseli kao musliman ( zbog toga treba dok smo zivi doviti Allahu s.w.t. da prselimo kao muslimani), moze Allah dati da te sestra anNur pretece u mnogo cemu, pa i u Dzennetskim stepenima, Allah zna.

Molim te nemoj me ofanzivno shvatiti, ne zelim te niposto ovdje nipodostavati, ali takav utisak ostavljas, kao da si ovdje dosao/la da provociras i uznemiravas i to prilicno sve i svakog.

By the way, vjencanje opstinsko ili serijatsko, je takodje iz tog razloga tu, da bi zena imala nekakvu sigurnost i prava poslije razvoda, pa posto mi ne zivimo u drzavi gdje se primjenjuje serijatsko pravo, onda je logicno da je za zenu ipak opstinsko vjencanje povoljnije, a onda zasto da ne i serijatsko.

Sellam
Od kad je iskrenost postala drskost i provokacija?Muslimani moraju biti iskreni,i gde ti to procita da se ja zanosim mojim imanom?Ja ne zelim lagati anNur niti opravdavati to sto ona radi.Naravno da je htela i imala volju do sad bi se udala po islamu i zivela halal zivotom,i to bi joj mnogo olaksalo i pritom bi i poboljsala situaciju sa porodicom.Ne znam koji je to ucac rukje kod koga se ona leci a sama kaze da joj nisu roditelji vernici,nije vencana po serijatu pa kako moze ici na rukju bez mahrema,mora imati mahrem,muza ili oca ili brata.Sto se vencanja tice pa zna se da zena ima najvecu zastitu u islamu,i kako ti to da stavis na prvo mesto opstinsko pa onda serijatsko vencanje.Najvaznije je serijatsko vencanje,posebno za muslimanku vernicu.Covek nikad ne zna kad ce preseliti,zato ja govorim istinu anNur pa ma ko mislio da ja provociram,Allah dz.s zna moj nijet,da ja anNur zelim napravit stetu onda ne bih bila iskrena,pustila bih je da luta u zabludi.Ja volim iskrene osobe i volim da mi neko kaze istinu pa ma kolko tesko,drsko ili bolno bilo nego da me laze zato sam i mislila da je ona svoju situaciju opisala da bi joj neko istinu rekao a ne da bi je obmanjivao.Inshallah da anNur bude bolja vernica i od mene i od tebe.I da joj Allah ukaze na pravi put.Amin. :lol: 8)

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od elma np » Ned Jul 11, 2010 5:18 pm

anNur napisao:ja bi se stidjela da imam karakter kao ti!

Pises tu jako agresivno ispucavas samo svoju frustraciju,umjesto da dadnes na fin nacin svoj savjet,sta ti znas sta je blud,i Isa je spasio bludnicu i oprostio joj grijehove,pa sta ti meni tu pricas sta sam ja ili kako,ajd ispucavaj se negdje drugdje a ne na mom slucaju,sta ti znas o meni nemas ti pojma,ti odredujes ko se smije lijecit Kuranom a ko ne,svasta!Sva sreca pa nisu svi kao ti,da sam na tebe naletila kao savjetnika okrenula bi ti leda,imam ja dosta prijatelja muslimana pa hvala Bogu normalno pricam snjima i dolaze mi u kucu,a ti nemoj vise pisat na moje postove,takvi kao ti znaju samo ljude vrijedat i misle da su oni savrseni,ko kad si ti savrsena i bez grijeha,ma nemas ti pojma koliko ja vidim rijesi se prvo osudivanja i predrasude pa onda nesto reci,a ovaj forum nije za svadanje ali vidim prepucavanje se ne moze izbjeci zato se povlacim,ovo nije mjesto za mene
Zelim svima da im Allah pomogne i ocisti od sihira
JA se hvala Allahu ne stidim svog karaktera niti vere.A ti ako nisi spremna primit iskren odgovor nisi trebala postavljati svoju pricu na ovoj stranici.Vidim ja kakve ti` prijatelje `imas,jos se nisi ti resila svoje prethodne vere tj bolje reci nevere.Kazes Isa a.s spasio i oprostio bludnici,pa ALLAH dz.s je taj koji prasta.Ne mozes mi zabraniti gde i sta cu ja pisati.I ko si ti da znas sta ja mislim o samoj sebi ili drugima?Samo Allah dz.s zna sta ko misli u svojoj glavi a ne ti.I bolje sto se povlacis da ne ucis druge osobe kako je normalno bludnicit!!!Da te Allah uputi na pravi put! :lol:

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od Senad » Ned Jul 11, 2010 7:34 pm

Eselamu alejkum

elma np,, vrati se nazad na post što je pisano od Denya i pročitaj više puta ,,pa ako ti ne bude jasno ti opet se vrati i smanji te doživljaje ,,povuci ručnu,,,,,,, Jer činiš smutnju svojim ne razumjevanjem problema i stanja u kojem se nalazi naša seka anNur..

Esselamu alejkum ,,Mir božiji stobom..

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od elma np » Ned Jul 11, 2010 8:06 pm

Senad napisao:Eselamu alejkum

elma np,, vrati se nazad na post što je pisano od Denya i pročitaj više puta ,,pa ako ti ne bude jasno ti opet se vrati i smanji te doživljaje ,,povuci ručnu,,,,,,, Jer činiš smutnju svojim ne razumjevanjem problema i stanja u kojem se nalazi naša seka anNur..

Esselamu alejkum ,,Mir božiji stobom..
Nemoj me uciti ti sta cu ja raditi.gledaj svoja posla.aha puno je tesko vencati se.lakse je ziveti u bludu i kriviti druge za svoje probleme.ti onda utesi malo nju na pm kad je vec zalis. :lol:

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od Senad » Ned Jul 11, 2010 8:24 pm

elma np napisao:
Senad napisao:Eselamu alejkum

elma np,, vrati se nazad na post što je pisano od Denya i pročitaj više puta ,,pa ako ti ne bude jasno ti opet se vrati i smanji te doživljaje ,,povuci ručnu,,,,,,, Jer činiš smutnju svojim ne razumjevanjem problema i stanja u kojem se nalazi naša seka anNur..

Esselamu alejkum ,,Mir božiji stobom..
Nemoj me uciti ti sta cu ja raditi.gledaj svoja posla.aha puno je tesko vencati se.lakse je ziveti u bludu i kriviti druge za svoje probleme.ti onda utesi malo nju na pm kad je vec zalis. :lol:
Esselamu alejkum

Od Ebu Hurejre radijallahu ‘anhu se prenosi da je Allahov Poslanik,
sallallahu 'alejhi ve sellem, rekao: “Musliman ima pet obaveza prema
muslimanu:
1- uzvratiti mu na selam,
2- obići ga bolesna,
3- klanjati mu dženazu,
4-prihvatiti njegov poziv
5- i reći “Jerhamukellah” kada kihne.”
(Buhari i Muslim)

elma np,,, obrati pažnju na prvu obavezu,,,,,kroz tvoje postove teško je naći selam ili da nekome uzvratiš SELAM ,,, :cry: :?: :!:

Esselamu alejkum

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od elma np » Ned Jul 11, 2010 8:51 pm

Senad napisao:
elma np napisao:
Senad napisao:Eselamu alejkum

elma np,, vrati se nazad na post što je pisano od Denya i pročitaj više puta ,,pa ako ti ne bude jasno ti opet se vrati i smanji te doživljaje ,,povuci ručnu,,,,,,, Jer činiš smutnju svojim ne razumjevanjem problema i stanja u kojem se nalazi naša seka anNur..

Esselamu alejkum ,,Mir božiji stobom..
Nemoj me uciti ti sta cu ja raditi.gledaj svoja posla.aha puno je tesko vencati se.lakse je ziveti u bludu i kriviti druge za svoje probleme.ti onda utesi malo nju na pm kad je vec zalis. :lol:
Esselamu alejkum

Od Ebu Hurejre radijallahu ‘anhu se prenosi da je Allahov Poslanik,
sallallahu 'alejhi ve sellem, rekao: “Musliman ima pet obaveza prema
muslimanu:
1- uzvratiti mu na selam,
2- obići ga bolesna,
3- klanjati mu dženazu,
4-prihvatiti njegov poziv
5- i reći “Jerhamukellah” kada kihne.”
(Buhari i Muslim)

elma np,,, obrati pažnju na prvu obavezu,,,,,kroz tvoje postove teško je naći selam ili da nekome uzvratiš SELAM ,,, :cry: :?: :!:

Esselamu alejkum
Ne odvracam selam svakom osim iskrenim vernicima,tako da shvatas zasto tebi i pojedinim osobama ne uzvracam na selam.A vidim ti se poceo privikavat hriscanima pa cesto kazes Mir bozji,tako da ja nisam sigurna sta si dal musliman ili hriscanin.Ako smo muslimani nazivamo selam jedni drugima a ne kazemo Mir bozji.hahhahah :lol: A jos nesto znas da je haram da tamo na pm pricas sa zenama.Pa tako cuvaj se harama da i ti ne nadjes uskoro partnericu umesto hanumu. :lol: :twisted: Ili ako vec imas hanumu pazi da te ne ostavi zbog partnerice. :lol: :twisted:

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od Haris » Ned Jul 11, 2010 10:09 pm

Kada su Poslanika s.a.v.s. upitali zašto ne ubije nevjernike koji su izgovorili šehadet kada su ih vjernici htjeli ubit rekavši mu da su oni to rekli iz bojazni za život, on im je odgovorio da on ne vidi u srca ljudi i ne zna šta ona kriju, tako da ako oni izgovore šehadet to je njemu dovoljno.

Pa kako ti imaš hrabrosti napadat nekog i reći da nije iskreni vjernik? Po čemu ti to vidiš?

Da zaključimo slučaj. Sestra nije odgojena u Islamu, ne zna šta je dobro, a šta ne. Saznala je od nas da nije dobro to što radi, i vjerujem da će uz Allahovu pomoć pokušat riješit svoj problem.

A šta bi rekao neko sa strane, u ovom slučaju ova naša sestra anNur, kada vidi nas muslimane kako se svađamo i raspravljamo oko nekih stvari.. Da li će poželjet Islam i da osjeti slast imana?

Vidiš li ti šta se radi u svijetu? Bombaški napadi, samoubilački napadi, napadi na tornjeve i td. Sve to u svrhu da bi se blatio Islam da bi se onaj ko ne poznaje Islam udaljio od istog i ne poželio da je musliman. A niko ne može dokazat da to stvarno jesu muslimani uradili, nego je samo bačena sumnja.

Pa nemoj ni ti kaljat ugled vjere svojim ponašanjem. Odbijaš prvo muslimane od sebe, a i nemuslimane od vjere. Pa šta postižeš s tim?

A Poslanik s.a.v.s. je rekao da ne treba vjerniku govorit da je nevjernik, ni u šali, jer bi se to isto moglo vratiti nama.
Pa ako se smatraš iskrenom vjernicom.. pazi..

Neka je Allah dž.š. uz vjernike..

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od elma np » Pon Jul 12, 2010 1:34 pm

Haris napisao:Kada su Poslanika s.a.v.s. upitali zašto ne ubije nevjernike koji su izgovorili šehadet kada su ih vjernici htjeli ubit rekavši mu da su oni to rekli iz bojazni za život, on im je odgovorio da on ne vidi u srca ljudi i ne zna šta ona kriju, tako da ako oni izgovore šehadet to je njemu dovoljno.

Pa kako ti imaš hrabrosti napadat nekog i reći da nije iskreni vjernik? Po čemu ti to vidiš?

Da zaključimo slučaj. Sestra nije odgojena u Islamu, ne zna šta je dobro, a šta ne. Saznala je od nas da nije dobro to što radi, i vjerujem da će uz Allahovu pomoć pokušat riješit svoj problem.

A šta bi rekao neko sa strane, u ovom slučaju ova naša sestra anNur, kada vidi nas muslimane kako se svađamo i raspravljamo oko nekih stvari.. Da li će poželjet Islam i da osjeti slast imana?

Vidiš li ti šta se radi u svijetu? Bombaški napadi, samoubilački napadi, napadi na tornjeve i td. Sve to u svrhu da bi se blatio Islam da bi se onaj ko ne poznaje Islam udaljio od istog i ne poželio da je musliman. A niko ne može dokazat da to stvarno jesu muslimani uradili, nego je samo bačena sumnja.

Pa nemoj ni ti kaljat ugled vjere svojim ponašanjem. Odbijaš prvo muslimane od sebe, a i nemuslimane od vjere. Pa šta postižeš s tim?

A Poslanik s.a.v.s. je rekao da ne treba vjerniku govorit da je nevjernik, ni u šali, jer bi se to isto moglo vratiti nama.
Pa ako se smatraš iskrenom vjernicom.. pazi..

Neka je Allah dž.š. uz vjernike..
UVETI ZA DELOTVORNOST LECENJE:IMA 22.PA CU SAMO NAPOMENUTI CETRNAESTI JER SE ODNOSI NA OVU TEMU . ......14.CUVANJE SPOLNIH ORGANA OD BLUDA,HOMOSEKSUALIZMA,SODOMIJE,OPCENJA SA ZENOM ZA VRIJEME MENZESA(HAJZA),LEZBIJSTVA ILI SAMOZADOVOLJAVANJA.Eto ko je imalo pametan zna ovo i bez da ja kazem,annur nije znala u pocetku ali kad je vec saznala da ne sme ziveti u bludu trebala se odmah vencati po serijatu jer nema ama bas nikakvog opravdanja za to sto nije to do sad uradila.A ti mi ne moras drzati predavanje,od kad je istina kaljanje vere?Da ti se Allah smiluje.Zar cemo biti licemeri pa od islama samo primenjivati ono sto nama odgovara a ono sto nam se ne svidja odbaciti?Zar sad sve devojke trebaju slusati kako je u redu bludnicitI i klanjatI u isto vreme?Tome ti ucis nase sestre u islamu.NE trebaju meni muslimani kao ti.Da te Allah dz.s uputi na pravi put.Da ne zaboravim uveti za delotvornost lecenja se mogu naci u knjizi:LIJECENJE KUR`ANOM OD RIJAD MUHAMMED SEMAHA.PREVOD:FIKRET PASANOVIC. :lol:

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: NE MOGU DOC SEBI

Post od sadaka » Pon Jul 12, 2010 5:09 pm

Selam Allejkum Sestro anNur.
Osaburi se Sestro ,sve ce proci InsAAllah .Sve ima svoj pocetak i svoj kraj ,samo se ti nemoj uzrujavati i negubi nadu u Dragog Allaha .On je jedan i jedini Spasitelj nema drugog Spasitelja osim njega i On nama je dovoljan.
Sestro izbegavaj od pokudzene ljutnje to je veoma lose tlo pod nogama ,tu dzini i sejtan najvise dobiju ,da bi tvoje stanje bilo jos gore.
Svadze,rasprave ,nervoza itd,od svega ovoga izbegavaj i bori se da toga nedodze.
Veoma je meni drago sto si priznala da si pogresila prema roditeljima i pokajala se ,sve to ide u tvoju korist.
Nadamo se da InsAAlah da ovog puta kad budes isla kod tvojih, ne bude kao prosli put.
Sestro uvek budi sa abdestom 24 sata i obavlaj namaz uvek u tacno vreme i u tome budi ustrajna i nepokoljebljiva ,od ova dva postupka sejtan i dzini osete veoma jaki bolovi ,samo sto Mi to ne vidimo ,ali osetimo kako se nase stanje poboljsava InsAAllah.

Selam Allejkum Sestro Elma np.
Nezelim da te sa ovim potcenjivati sto ti hocu reci .Nadam se da ces me sa ovim u pozitivnom smislu razumeti.
Sestro, kada Ja pisem neki post na forumu bez obzira o cemu se radilo ,dali o nekoj sugestiji ,primedbi ili dati neki savet ,toliko razmisljam o tome i pored sto ja vec imam
neku osmisljenost u tome sta cu napisati ,ja toliko izbacujem iz toga pa opet nesto dodam ,pa izbacim pa popravim i opet nesto dodam ,sve do jednog cilja da u meni vise nema nikakve dvojbe u vezi toga kako ce taj Brat i Sestra primiti taj moj post.
Sestro ja bih ne samo tebi ,nego i svima na forumu toplo prepurucio da nabavite sebi iz sveg srca knjigu . Uzivaj u Zivotu od pisaca dr.Muhammed bin Abdurrahman.
To je veoma interesatna i poucna knjiga ,koja se radi o ophodzenju sa ljudima.
Selam Allejkum i sve najlepse ti zelim Sestro.

Zaključana tema