Trebam savjet u vezi hamajlije

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

ribica
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Jun 19, 2010 10:53 am

Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od ribica » Pet Jul 02, 2010 11:39 pm

Naime prije 6 godina imala sam problema sa sihirima.Isla sam kod jednog bionergeticara na terapije (na podrucju Tuzlanskog kantona),dobila sam hamajliju,bilo mi je bolje,postala sam druga osoba,zavrsila sam fakultet...I sve je bilo dobro do ove godine,kada sam opet osjetila iste one simptome kao prije.Opet sam otisla kod tog bionergeticara, i opet su uslijedile terapije,opet mi je preporucio hamajlije,medjutim ja sam preko interneta nasla da te hamajlije ne donose nista dobro,tako da sam pomoc potrazila kod jednog covjeka u opstini Zavidovici.On mi je dao bocicu ulja ( da se njime mazem) i vodu da pijem,preporucio mi određene sure da ucim,da klanjam...Mogu reci da mi je bolje,samo sto me muci ta hamajlija koja stoji na mojoj slici 6 godina. Razlog sto ne mogu da je skinem je taj sto ta slika nije kod mene.Moje pitanje bi glasilo:da li je ta hamajlija prepreka sto ja nakon dvije godine kako sam zavrsila fakultet ne mogu naci posao?
Unaprijed hvala

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od Haris » Sub Jul 03, 2010 10:03 am

Hamajlije su zabranjene svakako. A takođe i drugi vid liječenja osim učenja Kur'ana.
Ako i sad imaš tu hamajliju, spali je na mjestu gdje niko ne hoda.

A ako si ti negdje uslikana sa hamajlijom oko vrata, pa to je samo boja na papiru.

A što se tiče posla, nikom u današnjoj državi nije sjajno i jednostavno naći posao, pa čak i fakultetlijama, pa tako ne treba odmah povezivat sa tim.

Sarah
pisem pomalo
Postovi: 20
Pridružio se: Sub Avg 18, 2007 7:06 pm
Lokacija: BiH

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od Sarah » Sub Jul 03, 2010 2:23 pm

Ponekad je najlakse za sve okriviti dzine i nevidljivi svijet ali nekad stvarno oni nemaju veze s nekom stvari. Mislim da u ovom slucaju ekonomska situacija u nasoj drzavi (BiH,a ne znam gdje si ti) je cisto plod nasih "sposobnih" politicara. A ako si stranac u nekoj drzavi-pa kontam onda da je jos gora situacija;jer otprilike dok zaposle svoje dosljama sta ostane.
U svakom slucaju razumijem te u potpunosti sto se posla tice :cry: ,ali bice bolje InshAllah(svima ).
Ovo ja malo da te oraspolozim za posao,a brat ti je napisao sta i kako s hamajlijaom.
Es selamu alejkum

ribica
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Jun 19, 2010 10:53 am

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od ribica » Ned Jul 04, 2010 12:58 pm

Hvala Vam na odgovoru :P ...
Zanima me jos nesto...da li je moguce da se u osobi probude stari sihiri ili su u pitanju novi?
Naime, ja sam vjerovala da sam potpuno izljecena od sihira,da mi vise niko ne moze nista napraviti,da su mi terapije pomogle i da me ta hamajlija stiti.Medjutim opet su se kako sam u prvobitnom postu naglasila ove godine pojavili isti simptomi.Cula sam neke price da ti "bionergeticari", uopsteno ljudi koji se bave skidanjem crne magije,uroka i sl... sklope kao neki pakt sa dzinima da određeni vemenski period ne napadaju određenu osobu i opet nakon nekog vremena pocnu da je opsjedaju, Ja mislim da je to kod mene slucaj,jer ne znam kako bih objasnila sve ovo sto se desava.A sto se tice posla,znam da je situacija teska,da je kriza...ali kad god ispadne neka prilika za posao,uvjek me nesto koci...jednostavno mi se ne da...
Selam

MIRAJ
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sub Jun 05, 2010 4:57 pm

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od MIRAJ » Ned Jul 04, 2010 2:12 pm

sihiri se mogu obnavljati i praviti novi ako starima oslabi moc djelovanja i ako porucilac ide opet kod sihirbaza da nekome obnovi urok. negdje sam citala da se crna magija obnavlja svakih 4 do 5 godina, a nebih se iznenadila i da je obnavljaju u kracem roku. sto je duzi rok sihira, mislim ako traje i obnavlja se godinama, to ga je teze izlijeciti. ja sam u jendom od postova napisala da lijecenje bioenergijom nije nista drugo nego japanski reiki sto je navodno lijecenje uz pomoc duhova. bionenergija je samo modernizovaniji pojam namijenjen za zapadni svijet ali princip je isti. jedini covjek koji je lijecio ljude na slican nacin je bio Isus Hrist ali on je lijecio uz Alahovu pomoc. Isus se takodje bavio egzorcizmom, tj. istjerivao je dzine iz opsihrenih ljudi. Danas jedini i pravi nacin lijecenja je Kuran. Ins'Alah. Obracaj se Alahu i samo Alahu. subhan alah. Imas sva uputstva ovdje na forumu.

neka te Alah sacuva od daljih napada i izlijeci.
selam alejkum va rahmatulah va barakatuh

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od elma np » Ned Jul 04, 2010 3:13 pm

MIRAJ napisao:sihiri se mogu obnavljati i praviti novi ako starima oslabi moc djelovanja i ako porucilac ide opet kod sihirbaza da nekome obnovi urok. negdje sam citala da se crna magija obnavlja svakih 4 do 5 godina, a nebih se iznenadila i da je obnavljaju u kracem roku. sto je duzi rok sihira, mislim ako traje i obnavlja se godinama, to ga je teze izlijeciti. ja sam u jendom od postova napisala da lijecenje bioenergijom nije nista drugo nego japanski reiki sto je navodno lijecenje uz pomoc duhova. bionenergija je samo modernizovaniji pojam namijenjen za zapadni svijet ali princip je isti. jedini covjek koji je lijecio ljude na slican nacin je bio Isus Hrist ali on je lijecio uz Alahovu pomoc. Isus se takodje bavio egzorcizmom, tj. istjerivao je dzine iz opsihrenih ljudi. Danas jedini i pravi nacin lijecenja je Kuran. Ins'Alah. Obracaj se Alahu i samo Alahu. subhan alah. Imas sva uputstva ovdje na forumu.

neka te Alah sacuva od daljih napada i izlijeci.
selam alejkum va rahmatulah va barakatuh
ISA A.S a ne isus hrist.kad vec govoris o njemu onda reci i njegovo tacno ime. :lol:

elma np
Stari član
Postovi: 236
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 6:27 pm

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od elma np » Ned Jul 04, 2010 3:22 pm

ribica napisao:Hvala Vam na odgovoru :P ...
Zanima me jos nesto...da li je moguce da se u osobi probude stari sihiri ili su u pitanju novi?
Naime, ja sam vjerovala da sam potpuno izljecena od sihira,da mi vise niko ne moze nista napraviti,da su mi terapije pomogle i da me ta hamajlija stiti.Medjutim opet su se kako sam u prvobitnom postu naglasila ove godine pojavili isti simptomi.Cula sam neke price da ti "bionergeticari", uopsteno ljudi koji se bave skidanjem crne magije,uroka i sl... sklope kao neki pakt sa dzinima da određeni vemenski period ne napadaju određenu osobu i opet nakon nekog vremena pocnu da je opsjedaju, Ja mislim da je to kod mene slucaj,jer ne znam kako bih objasnila sve ovo sto se desava.A sto se tice posla,znam da je situacija teska,da je kriza...ali kad god ispadne neka prilika za posao,uvjek me nesto koci...jednostavno mi se ne da...
Selam
sihr se obicno obnavlja svakih 41 dan,a moguce i da ti jos neka osoba pravi sihr,dok god je insan ziv neko ce mu praviti sihre,samo moramo bit jaki vernici,stalno uciti kur´an,truditi se da ne radimo haram stvari i bice nam bolje,tad nam sihirbazi nemogu naskoditi.moguce da ti neko pravi sihr da nemozes naci posao ili da ako nadjes nemozes ostati dugo da radis,dovi Allahu dz.s stalno.kupi zbirku dova hisnul muslim.ima dova za razne prilike. :lol:

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od Haris » Ned Jul 04, 2010 4:18 pm

Pa i ja sam imao par prilika za posao koje nisu pozitivno završile, pa nisam ni pomislio da krivim džine za to. A i mnogi drugi tako.

A u prvom postu si objasnila o problemu i nekoj hamajliji, a onda te brine posao. Pa, čini mi se, zdravlje i nije važno toliko. A kad god pogledaš, čemu novac, ako si bolesna.

MIRAJ
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sub Jun 05, 2010 4:57 pm

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od MIRAJ » Ned Jul 04, 2010 5:02 pm

elma np napisao:
MIRAJ napisao:sihiri se mogu obnavljati i praviti novi ako starima oslabi moc djelovanja i ako porucilac ide opet kod sihirbaza da nekome obnovi urok. negdje sam citala da se crna magija obnavlja svakih 4 do 5 godina, a nebih se iznenadila i da je obnavljaju u kracem roku. sto je duzi rok sihira, mislim ako traje i obnavlja se godinama, to ga je teze izlijeciti. ja sam u jendom od postova napisala da lijecenje bioenergijom nije nista drugo nego japanski reiki sto je navodno lijecenje uz pomoc duhova. bionenergija je samo modernizovaniji pojam namijenjen za zapadni svijet ali princip je isti. jedini covjek koji je lijecio ljude na slican nacin je bio Isus Hrist ali on je lijecio uz Alahovu pomoc. Isus se takodje bavio egzorcizmom, tj. istjerivao je dzine iz opsihrenih ljudi. Danas jedini i pravi nacin lijecenja je Kuran. Ins'Alah. Obracaj se Alahu i samo Alahu. subhan alah. Imas sva uputstva ovdje na forumu.

neka te Alah sacuva od daljih napada i izlijeci.
selam alejkum va rahmatulah va barakatuh
ISA A.S a ne isus hrist.kad vec govoris o njemu onda reci i njegovo tacno ime. :lol:
ako vec zelimo "tacno" izgovaranje onda je njegovo tacno ime josua jer potice iz nazareta tadasnje judee. josua se na arapskom izgovara isaa, krscani ga zovu isus krist ili samo isus. na njemackom se kaze jesus (jezus) and na engleskom jesus (dzizez). prema tome svi njegovi nazivi su tacni. :)
ako sam mu se zamjerila time sto sam napisala isus hrist a ne isaa onda neka mi on licno sudi. ;)

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od Haris » Ned Jul 04, 2010 7:12 pm

Allahovo ime na svakom jeziku je "Allah", Muhammedovo ime na svakom jeziku je "Muhammed" ili "Muhammad". Moje ime je "Haris" na svakom jeziku i onda nema potrebe za ikakvim iskrivljavanjem. I sami Kur'an kaže "Isa"...

Ne znam šta znači Miraj, jel to ime ili šta. Ali sigurno ne kažu jedni Miraj, drugi Mera, treci Mura i td.

A u drugom slučaju, ružno je reći nek mi on sudi. Valjda bi ispravnije bilo reći "Neka mi Allah oprosti".

A Allah najbolje zna..

MIRAJ
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sub Jun 05, 2010 4:57 pm

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od MIRAJ » Ned Jul 04, 2010 7:54 pm

neka vama alah svima oprosti sto se prepucavate oko imena. to je vrlo ruzno. a kao musliman od rodjenja trebao bi znati sta je miraj. alah dz.s. ima jos 99 imena. moje pravo ime je elvira pa u bosni svi tvrde da je muslimansko ime a to nije tacno. nije cak ni arapsko. samo to meni uopste ne smeta kojeg je porijekla moje ime i ne smeta mi ako se na drugom jeziku drugacije izgovara. ja postujem druge ljudi i druge jezike. da nije tako nebih nikada trazila savjet na ovom forumu niti primila islam. nadam se da cemo se svi smirit i vratiti na temu o hamajlijama jer je ovo sestrin post i treba ga posvetiti time kako joj najbolje pomoci.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od Haris » Ned Jul 04, 2010 10:12 pm

Miraj mi najviše liči na Miradž. A neka oprosti i tebi sa nama. :)
Ali što kažeš, da se vratimo na temu.

MIRAJ
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sub Jun 05, 2010 4:57 pm

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od MIRAJ » Pon Jul 05, 2010 12:13 am

jeste miraj ili mi'raj na arapskom je isto sto i miradz na bosanskom. :)

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od senci » Uto Jul 06, 2010 7:50 pm

@MIRAJ
Mi muslimani nazivamo poslanike sa alejhi selam što znači neka mir sanjim. Znači ako bi ti rekla Isuz alejhi selam to bih bilo ispravnije. A Allah dž.š. najbolje zna.

Samo da te opomenem još, kao što ti je već Haris opomeno. Sudit će nam Allah dž.š. a ne poslanik, kao što si ti rekla. Al okej razčistili smo.

MIRAJ
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sub Jun 05, 2010 4:57 pm

Re: Trebam savjet u vezi hamajlije

Post od MIRAJ » Sre Jul 07, 2010 12:35 am

ja se vise ne cudim sto mi je allah nedavno savjetovao da vise ne pisem na ovom forumu. od sada slusam samo njega a ne ljude koji me u njegovo ume kore. allah najbolje zna o meni. da je imao povjerenje u ljude vec bi mi odavno omogucio ucaca rukje i ne bi trazio da se sama lijecim uz njegovu pomoc.
ovo je moja zadnja poruka na forumu.

selam alejkum wa rahmatulah wa barakatuh

Odgovori