Dali je bio sihirbaz??

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

edina1985
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 7:00 pm

Dali je bio sihirbaz??

Post od edina1985 » Uto Apr 13, 2010 6:04 pm

Esselamu alejkum draga braco i sestre,

sinoc sam telefonirala sa mojom svekrvom koja je prije 2 sedmice isla kod nekog covjeka koji "lijeci" sihre i koji joj ne naveo da je i moja muz imamo neke sihre i da odma trebamo doci do njega ( to sam vam opisala u u mom prvom postu ).

Mene je zanimalo kako taj covjek lijeci, pa sam je pitala kako je postupo kad su osli kod njega ( svekrva i svekar), ona mi kaze da je bilo ovako : prvo su sjeli i rekli radi cega su dosli do tog ucaca, zatim je htjeo ime od majki i datum rodjena.To mi je bila prva sumnja da je on iskern lijecnik ( al nisam nista htjela reci, da je neuzbudim, jer mozda grijesim).
Nego dalje mi je rekla kako him je nesto naucio na uho, zatim him je dao neke zapise da nose i naucio je vodu mom svekru, koji treba da pije 7 dana ( odma sam i po drugi put bila nesigurna u ispravno ucenje tog covjeka). A svekrva me ubjedjuje da him je sada puno bolje ( a ja vallah neznam kako da to odcjenim).

Moji SADASNJI problemi sa muzem su bas potekli od kako su oni isli tom covjeku ( jer su nas prepali sto su nam rekli da je sihr na nama).Mozda nema sihra nad nama ( a Allah najbolje zna), pa smo se zbog toga posvadjali i moj muz jos uvjek neprica samnom, al je meni malo olaksalo ( Allahu sukur), jer nisam bas sigurna dali je taj covjek ispravni vjernik, pa sada mislim da je ova svadja Allahovo iskusenje, a ako je tako , nek se sve desi sto Allah dragi hoce.

Imam 2 pitanja:

1. Sta vi mislite dali je ovaj covjek ispravni ucac???
2. Kako se nauci na vodu i med za moju licnu korist ( one sure sto su braca sadaka i Haris naveli ), nebil insAllah bilo bolje medju mene i mog muza??

Bila bi bas zahvalna ako bi mi mogli ova dva ( za mene veoma vazna ) pitanja odgovoriti.

Esselamu allejkum

sestra Edina

edina1985
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 7:00 pm

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od edina1985 » Uto Apr 13, 2010 6:08 pm

Sumnja je bila da on NIJE ispravan ucac, zbunila sam se putem tipkanja :-)

oprostite gresku :-)

Selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od Haris » Uto Apr 13, 2010 8:35 pm

Jedna od odlika sihrbaza je ta da pita za imena i datume. A i to da on već "zna" da vi imate problema, a nikad vas ni vidio ni čuo nije. To je isto kritično.

A drugi odg, već sam tamo objasnio. Učiti tako da ti dah pada na vodu ili med, i nakon svake proučene sure puhnuti u vodu ili med.

edina1985
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 7:00 pm

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od edina1985 » Uto Apr 13, 2010 8:45 pm

Uredu brate Harise bas ti hvala.

Ma necu ja njemu ici, nit cu dopustiti da me neko natjera sto je ubjedjen da pomaze ( kao moja svekrva i svekar), nema druge i ljepse pomoci osim Allahove.
Saburit cu, zikrit, piti od mene same naucenu vodu i jesti med i klanajti namaze i moliti Allaha da mi pomogne, insallah kad dodjem ljetos u BiH otici do brata Enesa.

Bas vam najljepsa hvala.

Esselamu alljekum

iman
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Pet Mar 12, 2010 9:08 am

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od iman » Sre Apr 14, 2010 10:28 am

essellamu alejkum!
i nemoj ici bolje ti je jer po svim prilikama taj covjek nije ispravan!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od Haris » Sre Apr 14, 2010 12:06 pm

Tako ti je ustvari i najbolje. Ne može tebi zdravlje dat ni svekrva, ni svekar, ni taj neki, ni niko sa ovog foruma, do Allah dž.š.
A ni niko ne može za tebe da se moli i da to sve ide na tvoj konto.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od sadaka » Sre Apr 14, 2010 4:13 pm

edina1985 napisao:Esselamu alejkum draga braco i sestre,

sinoc sam telefonirala sa mojom svekrvom koja je prije 2 sedmice isla kod nekog covjeka koji "lijeci" sihre i koji joj ne naveo da je i moja muz imamo neke sihre i da odma trebamo doci do njega ( to sam vam opisala u u mom prvom postu ).

Mene je zanimalo kako taj covjek lijeci, pa sam je pitala kako je postupo kad su osli kod njega ( svekrva i svekar), ona mi kaze da je bilo ovako : prvo su sjeli i rekli radi cega su dosli do tog ucaca, zatim je htjeo ime od majki i datum rodjena.To mi je bila prva sumnja da je on iskern lijecnik ( al nisam nista htjela reci, da je neuzbudim, jer mozda grijesim).
Nego dalje mi je rekla kako him je nesto naucio na uho, zatim him je dao neke zapise da nose i naucio je vodu mom svekru, koji treba da pije 7 dana ( odma sam i po drugi put bila nesigurna u ispravno ucenje tog covjeka). A svekrva me ubjedjuje da him je sada puno bolje ( a ja vallah neznam kako da to odcjenim).

Moji SADASNJI problemi sa muzem su bas potekli od kako su oni isli tom covjeku ( jer su nas prepali sto su nam rekli da je sihr na nama).Mozda nema sihra nad nama ( a Allah najbolje zna), pa smo se zbog toga posvadjali i moj muz jos uvjek neprica samnom, al je meni malo olaksalo ( Allahu sukur), jer nisam bas sigurna dali je taj covjek ispravni vjernik, pa sada mislim da je ova svadja Allahovo iskusenje, a ako je tako , nek se sve desi sto Allah dragi hoce.

Imam 2 pitanja:

1. Sta vi mislite dali je ovaj covjek ispravni ucac???
2. Kako se nauci na vodu i med za moju licnu korist ( one sure sto su braca sadaka i Haris naveli ), nebil insAllah bilo bolje medju mene i mog muza??

Bila bi bas zahvalna ako bi mi mogli ova dva ( za mene veoma vazna ) pitanja odgovoriti.

Esselamu allejkum

sestra Edina
Selem Allejkum Sestro

Sestro reci slobodno Svekru i Svekrivi ,da je On sihirbaz i da nije ispravan Ucac,bez nikave dvoube ustraj u tome .
One zapise neka njih zapale vani od kuce i vodu neka prospe ,koju je dobio i neka rade isto kao sto i ti ,jer ja to mislim nikako nece biti dobro , a Dragi Allah najbolje zna, kako za njih ,tako i za vas oboje ,sve je to po krvi familjarno povezano ,a i sejtanove spletke su veoma lukave,ako nastave da i dalje idu kod njega.
Odmah im reci ,ako im slucajno nisi do sada rekla.
i Neka i oni posete Brata Enesa kad budu u Bosni isli.
Selam Allejkum i veoma mi je milo i drago sto si ovo spoznala kako treba i odlucila da posetis Brata Enesa.
Selam Allejkum.

edina1985
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 7:00 pm

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od edina1985 » Sre Apr 14, 2010 9:42 pm

Esselamu alejkum brate sadaka,

nisam se jos usudila da kazem svekrvi i svekru da je taj Ucac NEispravan, jer bi se ona na mene mnogo razljutila ( svakako joj malo fali da me napadne, jer nisam ja sa njom u najboljoj vezi NAZALOST kako sam se udala za njenog sina ) a ona je ubjedjena da joj ti zapisi pomazu i to sto su mu isli ( tom sihirbazu). A ja sam na ovom forumu prijavljena tajno, jer bi se svi SA MUZEVE strane na mene ljutili ako bi saznali, da trazim savjet van famelije ( mozda grijeshim stim pred Allahom (nek mi oprosti), al je meni ovaj forum mnogo teski dana olaksao, jer sam nasla bracu i sestre koje su mi pomogli i savjetovali HVALA VAM SVIMA JOS JEDNOM).

Nego brate sadaka, kako bi ja te sejtanske spletke udaljila od mene i mog muza ( jer mi bas SAD a i NIKAD netrebaju)???
Jer ja nemogu odbiti svekrvu kad dodje, a ubjedjena sam da ona mene nece poslusati kad cuje da je taj "nadri hodza" neispravan, jer je malo tvrdoglava sto se tice toga, to mi je ljepo dala do znanja kad smo telefonirale o tom ucacu.

Situacija se sa muzom polahko boljsa (Allahu sukur), i vidim da vasi savjeti i moj trud nose plod elhamdullilah :-).I dalje se Allahu molim i zikriim, da nas spasi od zla sto nam mozda drugi misle (a Allah najbolje zna).

HVALA VAM SVIMA OD SRCA, da vas Allah nagradi lijepim zivotom i na ovom i na onom svejtu insAllah.

Selami vas

sestra Edina

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od Haris » Sre Apr 14, 2010 10:53 pm

Raduje me to što kažeš da sa mužem ide nabolje. Allahu Ekber!

Nije ti greška da tražiš pomoć van familije, jer ti sigurno tražiš i znanje, a dužnost nam je da učimo i izučavamo svaki dan. Jer ako je porodica u zabludi, ti imaš pravo da kreneš pravim putem.
Sličan primjer je npr. kad te babo pošalje da mu kupiš rakiju, imaš mu pravo reći da nećeš, iako je on babo i roditelj, a dužnost je poslušat ga, osim u slučajevina kad te poziva na grijeh.
Tako je i ovo, zar bi ti trebala ostati u zabludi, samo zato što familija misli da je nešto tako, a nije. Nije te bez razloga nešto ponukalo da tražiš odgovor sa strane. (To je moje viđenje problema, i nadam se da je ispravno. Allah najbolje zna!)

Ti ako nisi u najodnosima sa svekrvom, nastoji još bolje srediti stanje sa mužem, pa ako on prihvati mogućnost postojanja problema, lakše će on razgovarati sa njima. Bolje je saburit, nego izazvati još više mogućih problema.

Nisam baš siguran, ali čini mi se da sam nekad negdje na ovom forumu pročitao da je svaki džin zadužen za hamajliju, zapis, pa vjerovatno te taj džin čuva od šejtana i džina koji su ti sihrom prikačeni. (Sad kako to funkcioniše i da li je tako, ja ne znam. Dajem samo pretpostavku. Možda neko od iskusnijih ovdje poznaje to.)

Samo ti nastavi sa zikrom, i redovnim namazom, ne prepuštaj ništa slučaju. Moli se za sebe, i za muža da Allah olakša. Amin.

edina1985
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 7:00 pm

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od edina1985 » Čet Apr 15, 2010 6:46 am

Brate Harise hvala na podrski koju si mi dao,

sto se tice hamajlije ili nekog zapise, ja od toga NIKAD nisam nesto posjedovala niti posjedujem, mnogo sam na netu od toga citala da je to grijeh nostiti u u to se pouzdati, jer nema boljeg i veceg cuvara na dunjaluku osim Allaha dz.s koji nas cuva i iskusava.

Sto se tice sihra, neznam dali hi imam sve je krenulo ( ova najgora svadja sa muzem sto sam ikad dozivila)od kako je svekrva isla onom "nadri hodzi" i rekla da smo negdje nagazi na sihre.
Medjuvremenom sam shvatila da trebam da saburim i da neraspravljam mnogo sa muzem, jer se sejtan otom raduje, a ja nezelim da on jaca nad meni!
U zadnje vrijeme sam shvatila kolko je vazno obavljati namaz i zikriti i biti zahvalan na onom cim me Allah podario, bilo to dobro ili lose.

Bas sad pokusajem da smirim situaciju izmedju mene i muza, jer neke stvari sam tek u zadnje shvatila ( a nikad nije kasno nesto novo nauciti), pa se nadam kada njih pudem odrzavala da ce insAllah biti bolje.
Sto se tice svekrve, ja to sa njom nemogu raspravlajti, malo je to ponaporan narod, jer znam izislio bi na novu svadju a to vallah nezelim ni ukakvom slucaju.

Elhammdullilah puno mi je lakse zadnje dane, mirno spavam ( nije me strah neki sihri, jer je taj ucac moje svekrve samo lagao, po mom misljenju) i nisam tako tuzna Allahu sukur.

Nezelim vise ici nekom ucacu ovdje u Njemackoj, jer me je starh mnogih neispravnih ljudi koji se zele nazvati Ucacom, a mozda gore insanu nanesu.

Prvo se uzdam u Allaha da mi pomogne, a insAllah imam namjeru brata Enesa posjetiti, jer njega smatram ispravnim.

Ako neko zna jos neki savjet ili zeli mi sta preporuciti bujrum, radujem se svakom dobru.

Esselamu allejkum

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od sadaka » Čet Apr 15, 2010 9:44 pm

Selam Allejkum Sestro.
Veoma mi je drago Sestro,sto vam ide na bolje,hvala Dragom Allahu.
Protiv sejtanove spletke Allahov rob se bori dok je ziv sa Allahovom pomoc i voljom.
Nemoj da se bojis sejtana Sestro, on nije jak on je samo lukav i otvoren neprijatelj Insanu sve dok nastupi smak sveta.Jak Iman u Dragog Allaha je najace oruzje protiv sejtana.Bez obzira dali je Insan pod sihrom ili ne ,tri vazne odlike koji Insan mora posedovati kroz svoj zivot i kroz svoja iskusenja i da bi On opstao na Allahovoj strani sve dok je ziv, a to su:Strplivost -Strpiti se na datom iskusenju ,koji te Dragi Allah iskusava.(bolest,siromastvo,itd).
Ustrajnost-Ustrajti i boriti se za cilj koji imas pred sobom, a taj cilj je Sreca u svim segmentima zivota.
Nepokoljebljivost-Je veoma jaka odlika i oruzje protiv sejtana i njegove spletke,da bi bio veoma nepokoljebljiv ,moras biti mnogo bogobojazan ,tako ces uvek uspevati u borbi protiv sejtana ,naravno Allahovom voljom i pomocom.

Sestro ja ovo moram reci i to njiskrenije ,bez nikakve dvolicnosti.Ja jos nisam ovde na forumu uocio neku osobu kao tebe :Osoba koja voli mnogo muza i zrtvuje se za njega da bi svoj brak spasila Allahovom voljom i pomocom InsaAllah.
I osoba koj ume da bude zahvalna ljudima i sa puno reci postovanja prema njima.
Da ti Dragi Allah olaksa i nagradi za to .
Amin.
Selam Allejkum.

edina1985
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 7:00 pm

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od edina1985 » Pon Apr 19, 2010 8:38 am

Selammun alejkum brate sadaka,

hvala na onom sto si me pohvalio, kako volim muza i borim se za boljsanje sutiacije.
Izvinite sto vam se nisam javila par zadnji dana, al smatrala sam da je svadja medju mene i muza bila bolja,
al opet nazalost je juce bila dramaticna promjena, opet je ispala svadja samo sa muzeve strane ( jer sam ga odbila sto se tice odnosa, ja znam da se kaze da zena to nesmije odbiti, ali ako je iko insan i ima srce i dusu volila bi da sebe stavi u moj polozaj i da je sjeti oni nedavni uvrjedjaja i psovki koji mi je muz reko, pa da mi kaze dali bi se nkao mogo dopustiti) halalite na izrazu, al ja sam veoma sentimentalana na tu temu, jer sam cjelo vrjeme imala osjecaja da se JA SAMA borim za bolji zivot u braku.
Nisam ovaj put ni malo prepirala vec sam sustila mada mi je govorio svasta ( vredjao me i to krupnim rijecima), ja sam samo sutila i saburila.
Tako imam osjecaj da moj muz samo zeli da ima odnos sa mnom a kako sam ja i sta mislim o zivotu nezanima nikoga,ili kako bi se svadje sprecile sto mi daje do znanja koliko ja njemu vrijedim :_(
Kako sam se Allahu vratila i pocela redovno klanjati izikriti imam osjecaj da mi to muza smeta tobe jarrabi, on mi kaze da nezna vise klanjati.
Nudila sa mu da mu napisem nijete i sureta tako da bih mogo klanjati, al on kaze on ce to sam kad bude imo vremena.
Meni bude zao ja odem klanjati a on ostane sjedi i gleda tv, al valjda nas Allah pomaze u tegobama, pa mu se treba moliti i biti zahvalan.
Ona prosla svadja izgleda da mi muzu nije dala do zanja da je ovo sve Allahovo iskusenje.

Ako imate neki savjet opet bi vam zahvalila, jer kao sto sam vam rekla ja nemam ni skim drugim pricati ovako otvorno i iskerno kao na ovom forumu.

Samo da napomenem da mi je malo lakse ovaj put ( nako obsirno) i nemam straha od nekih sihri, jer imam Allaha na svojoj starni i vidim kako klanjam da sam mirnija, a prije sam bila depresivna.

Eto ako sto reko za savjete sam kao uvjek zahvalna.

Selami vas sestra Edina

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od Haris » Pon Apr 19, 2010 11:23 am

Selam,

Nastoji prije svega njemu "ugoditi" ako želiš da mu se približiš. Možda će se neke stvari poboljšati kroz odnos. A ti samo nastavi klanjati, najbolji primjer je praksa. Nisam toliko upućen da bih mogao išta reći više po pitanju ovog.

Ja se nadam da će sve biti bolje uz Božiju pomoć.

edina1985
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Ned Apr 04, 2010 7:00 pm

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od edina1985 » Pon Apr 19, 2010 11:41 am

Brate Harise,

nemoj me pogrsno shvatiti, ali kolko ja zelim da sam u sretnom braku, toliko i sebe cjenim kao bozijeg roba ( i mene je neko rodio i odhranio i ja sam necije djete).
Nepostoji valjada brak i sreca u braku IZUZETNO SAMO U ODNOSU, valjda se gledaju i ljudske osobine ( postovanje, karaketer itd), al sam ozda sto se tice toga naivna.
Nisam ja inace protiv te stvari, samo takog mi Allaha uvrjede mog muza su uzasne, da mene bude stid sta on meni sve govori, a da mi se on ikad iskreno izvine presla bi preko svega, on samo zeli daje njemu najljepse,a za ostalo manje vise ( nije valjda to po islamskom propisu).?
Znam da se zena mora odazvati na svaki poziv muza na tu stvar, al mi je to veoma tesko voljela bi samo da se neko stavi u moj polozaj, pa da vidi kako bi ili dali bi pristao na odnos.

Njega je tobe jarra bi nesto zanjelo, ne samo u ovom svrhu, al preporucila sam mu da se Allahu dz.s vrati, a on nece, nego mi dalje zivot otezava.

Opet kazem ako je od Allaha necu odustati da se molim da mi olaksa situaciju i da mu budem pokorna, samo mogu vam reci da je veoma tezak zivot koji zivim, al sve se desava Allahovom voljom, a od sad sam voljna saburiti.

Esselamu alejkum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Dali je bio sihirbaz??

Post od Haris » Pon Apr 19, 2010 6:27 pm

Razumijem ja tebe u potpunosti. Samo kažem, ako ti misliš i dalje da postoji između vas dvoje problem ove prirode, morat ćeš popustit dok ga sebi ne pridobiješ. A ako ipak ne postoji problem, onda je to stvar između vas dvoje koju ne može riješit niko sa foruma.

Odgovori