Pitanje o sihirbazima

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
-j-
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 12:39 pm

Pitanje o sihirbazima

Post od -j- » Čet Sep 29, 2005 2:50 pm

Es-Selamu Alejkum

Ovo sam citala kada odes pogresnom da te lijeci i tako donese nazad sihirbazu informacije:

[b]Onima koji traze ime majke ili ime necije,jer tada oni daju to ime svojim dzinnima koji odu i uzmu informacije od te osobe i vrate se te kazu tom sihirbazu(hodzi)u cijelini o kakvoj se osobi radi. [/size][/b]

Esad je moje pitanje kada se donese konkretne informacije nazad sihirbazu dali su te informacije tace i istinite?

Bosna3
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Čet Sep 08, 2005 8:07 am

Post od Bosna3 » Čet Sep 29, 2005 3:02 pm

ESSELAMU ALEJKUM

TA SVA PITANJA STO TI TRAZIS, MOZES OVDJE NA OVOJ DIVNOJ STRANICI NACI.
KO POVIJERUJE SIHIRBAZU STA KAZE, NECE MU BITI NAMAZ PRIMLJEN 40. NAREDNIH DANA. ZATO MANI SE TI HODZA KOJI SURADIVAJU SA DZINIMA!

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Sep 29, 2005 5:54 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Rabbi shrah li sadri we jesirli emri wahlul ukdeten mil lisani jefkahu kauli...

Hvala i zahvala pripadaju Jedinome i Uzvisenome Allahu,drugog Boga osim Njega nema,Koga Allah uputi na pravi put,taj je se najcvrsce veze uhvatio,a koga u zabludi ostavi za njega nema niti upucivaca niti pomagaca i taj ce vjecno da luta.Neka je salavat i selam na Allahovog Poslanika Muhammeda sallallahu alejhi we sellem,njegovu rodbinu i ashabe i sve one koji ga budu slijedili do Sudnjega dana.

Cijenjena sestro u proslim topicima i komentarima brace i sestara objasnjivano je ovo pitanje al posto je taj stari forum izbrisan pokusacu uz Allahovu pomoc da se prisjetim i da se prisjetimo i potsjetimo "Kako to da sihirbazi ponekad znaju ko im dolazi,odakle im to znanje,ko im dosaptava Sta zapravo oni rade"????
Ovakva vrsta ljudi nisu nista do "sejtanovi sljedbenici koji ne razmisljaju o smrti"
Mogu se nazvatiLijecnicima,Iscjeljiteljima,vidovnjacima,"Hodzama"al oni nisu nista drugo sejtanovi pomagaci i sljedbenici na dunjaluku.Ranije se culo dosta prica o tome kako su oni sposobni reci sve o vama,sto bi time zadobili vase povjerenje,i vas dzep,dok sa druge strane to su samo vijesti onih koji su u njegovom posjedu.Da bi Sihirbaz bio Sihirbaz mora uradit nesto da bi zasluzio taj naziv.Isto tako da bi Dzinn bio Sejtan mora odradit neka posla da bi dobio cin Sejtan.Poznato je u narodu da Ovakva vrsta ljudi koji pogadjaju neke stvari su u partnerstvu sa sejtanom i da im sejtani pomazu kako bi on pomagao ljudima,sto je nazalost netacno.

Allah dz.s kaze...: i bilo je ljudi koji su pomoc od dzinnova trazili, pa su im tako obijest povecali;Sura-El-Dzinn 6 ajet..

Sam sihirbaz je u suradnji sa svojim nevidljivim partnerima spravlja sihire,rastavlja muza od zene,salje dzinne radnike onome kod kojeg musterija hoce,pa zar cemo od ovakve vrste traziti pomoc kada su mozda bas oni krivi sto smo se razveli od zene,ili tacnije traziti pomoc kod uzrocnika.Istorija Sihribaza je ova,ili su ranije bili bolesni pa im je naredjeno da budu poslusni i rade za Dzinne,ili su to iz zlobe naucili pa usli u svijet dzinna pa se sprijateljili sa nekim dzinnom koji mu daje usluge drugih dzinna ,kao sto su informacije o pojedinim osobama ili informacije za one osobe koje ce tek doci a koje su na putu ka Sihirbazu.Primjer.Sihirbaz ima svoju granicu,ko od ljudi predje granicu nijetom da dodje kod sihirbaza,radnici dzinni sakupe toliko informacija o osobi pa ih donesu sihirbazu prije nego osoba udje u sobi kod njega.Onda tim informnacijama sihirbaz zadobije povjerenje osobe,i onda pocne Muka na Muku.Sihirbazi neznaju buducnost niti dzinni,jedino sta mogu znati je nesto iz proslosti ,al ne sve.Tako da su i oni siromasni po tom pitanju,njihova se posla svode na nagadjanje i na lazi koje su mu dzinni rekli.Pa tako on po onome sto posjeduje od informacija spravi hamajliju i sa tom hamajlijom ubaci svog Radnika Dzinna koji ce biti zaduzen za daljnji tijek terapije.Ako je dzinn koji je vec u tijelu osobe slab,onda ce sihirbaz uz hamajliju poslati jaceg dzinna od tog kojeg nosi sa sobom osoba,pa ce taj dzinn smiriti tog dzinna uz dogovor podijele tijela.Novi dzinn zaposjedne dio tijela npr,glavu,dok slabi dzinn zaposkjedne onaj dio tijela koji ne treba novom dzinnu,te osoba kasnije osjeti te promijene u sopstvenom tijelu.Bolove koje je imala sada vise nisu tu,tako osoba zadobije jos vise povjerenja u sihirbaza koji je posijao seme fitne i natjerao covjeka da zaboravi na Allahovu pomoc sto je i cilj svakog sihirbaza.Posto je Novi dzinn adaptiran u tijelu,sihirbaz ga dirigira sa daljine naredjujuci dzinnu da napadne osobu,time sto ce joj se prikazivati u ruznome liku,nece je ostaviti da spava,nece je ostaviti da jede,nece je pustiti na ulici da seta....itd itd,onda familija osobe dodje kod sihirbaza koji je vec obavijesten o onome sta joj se zbivalo,opet naredi svom radniku da obustavi napad i tako to biva sve dok Familija ne uvidi da Lijeka nema,a da je budzet sve manji.Ako sihirbaz ne bude znao informacije od osobe ,zatrazi sliku ponekad,ponekad neku vrstu odjece,cesce je to donji ves ili neka maica,nekome zatraze secer,svijece,nekome zemlju sa nekog groba,nekome zatraze neku vrstu zivotinje npr..goluba te i te boje,pijetla te i te boje,cak i zatraze da te vrste zivotinja zakolju i da se mazu krvlju tih zivotinja ,a nekome zatraze i Ime MAjke.Informacije koje dobivaju sihirbazi su kao sto malo prije rekoh,saljuci svoje dzinne na teren,dzinn dobije od sihrbaza ime majke te osobe te krene u potragu za informacijama o njoj,posto su mnogo brzi dzinni sakupe kao sto rekoh dovoljno informacija o toj zeni,sta radi,gdje i kako zivi,te se informisu o dzinnima tog mjesta gdje ta zena zivi,ako u tom mjestu ima dzinna istomisljenika,ti dzinni predaju referat dzinnu koji se vrati i raportuje sihirbazu sve sto je cuo.Ono sto govore sihirbazu je mali procenat istine dok ubace milione lazi,tako da sihirbaz zadovoljen njihovom poslusnoscu ucini kontra uslugu sihirbazu,tako sto ce uciniti neki Sirk il Kufr,cime ce biti izjednaceni u uslugama.Allahov Poslanik Salallahu alejhi we sellem kaze:Ko ode sihirbazu i povjeruje mu u ono sto kaze, gata,vraca, zapisuje...Pogazio je ono sto je Objavljeno Muhammedu ...Znaci odlaskom kod ovakve vrste ljudi gubi se Dzennet,jer je momenat vjerovanja sihirbazu momenat izlaska iz Islamske vjere,i Osoba koja povjeruje sihirbazu moze slobodno za sebe reci da nema Imana u ono sto je Objavljenu Muhammedu saws.Cilj sihirbaza je odvaracanje od trazenja pomoci kod Allaha dz.s ,jer trazenjem zastite i pomoci kod Allaha dz.s covjek jaca,a dzinn slabi,pa je i veca mogucnost da covjek nadjaca dszinna i natjera ga na izlazak.Dok trazenjem pomoci od stvorenja a ne od Stvoritelja vece su sanse da dzinni i sihrbazi dominiraju i time natjeraju covjeka da zaboravi na Allaha predajuci se onome sta im narede il sihirbaz il dzinn.U jednom Hadisu kaze Allahov Poslanik saws-Ko ode sihirbazu ne vjerujuci mu ono sto zapisuje vec samo rad radoznalosti,nece mu se primiti namaz 40 dana....Klanjajte vi 40 dana koliko vam dusa zeli taj vam se namaz ne prima a po jednoj predaji za jedan neklanjani namaz kazna je 70 godina dzehennema..U drugoj predaji kaze Allahov Poslanik saws--Ko Okaci hamajliju Pocinio je Sirk(Pripisivanje Allahu druga).Pa zar cete uzet za vjerodostojno svjedocenje jednog Allahovog Neprijatelja,koji vam govore samo lazi i nagadjanja,Zakljucak svemu ovome sestro,INFORMACIJE KOJE DOBIJAJU SIHIRBAZI SU LAZI I NAGADJANJA CIME BI UNIJELI RAZDOR U FAMILIJI I WESWESU(misli)ONOJ OSOBI KOJA ODE TRAZITI POMOC KOD ONOG KOJI ZADAJE MUKU(sihirbaz)Zato zaboravi odlazak ovakvoj vrsti sejtanskih sljedbenika i ljudi koji ne vjeruju u ahiret

subhanike we bi hamdike la illahe ila ente estagfiruke we etubu ilejhi....

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

-j-
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 12:39 pm

Es-Selamu Alejkum

Post od -j- » Čet Sep 29, 2005 7:38 pm

E samo sam to htjela da citam crno na bijelo i da mi brat ili sestra kazu kako jeste i hvala puno sto si mi objasnijo brate :) .

Zuhra
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 5:58 pm

Post od Zuhra » Ned Okt 30, 2005 6:13 pm

Es Selamu Alejkum!

Ovdje sam prvi put i vrlo mi je drago da postoji ova stranica kao uputa i pomoc onima koji je trebaju. Slusala sam audio rukju i mogu reci da sam se najezila. Ja sam imala problema, ne znam da li je u pitanju bio sihir, uglavnom moje ponasanje nije bilo normalno ni fino. U grudima sam imala veliki kamen tezak, kao da me je neko pritiskao. Jedna osoba blizu meni je zvala jednog hodzu (ne znam mu ime) i on je rekao da mi je neko napravio sihir. Taj hodza mi je mnogo pomogao, i cim je ucio postalo mi je lakse. Sad je sve u redu hvala dragom Allahu. dz.s. Gledala sam video rukju sa onom zenom, ali koliko sam skontala hodza nije taj dan mogao unistiti onu zenu (dzinnicu?) sto je bila u njoj.

Neka dragi Allah vrati svakom onako kako je zasluzio, pitam se sta ljude /sihirbaze navodi da se bave tim prljavim poslom.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Ned Okt 30, 2005 7:44 pm

Zuhra napisao:Es Selamu Alejkum!

Gledala sam video rukju sa onom zenom, ali koliko sam skontala hodza nije taj dan mogao unistiti onu zenu (dzinnicu?) sto je bila u njoj.

.
Seko ZUhra nije Enes nikakav hodža, on je iskreni Allahov rob koji nastoji da pomogne onima koji su bolesni . Sva moć pripada Allahu i Allah je taj koji daje i život i smrt, bolest i lijek.

Nema tu nikakvog čarobnog stapića . Treba uložiti mnogo više truda i napora da bi se došlo do cilje.
Vjerovatno imaš mišljenje kao i većina da je dovoljno jedna rukja i ENDE. Mnoge kockice treba poslagati. Allah s.w.t najbolje zna , On čini ono sto On želi . Naše je da se molimo , trudimo, da tražimo oprost i milost.


Svako dobro želim i da se okoristiš ovom stranicom . Neka te Allah nagradi za tvoj trud.

Esselamu alejkum!

Zuhra
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 5:58 pm

Post od Zuhra » Ned Okt 30, 2005 10:36 pm

Oprosti onda na mom neznanju. Ja se trudim da naucim sto vise o Islamu. Selam tebi i da nas dragi Allah dz.s sacuva i uputi na pravi put.

Odgovori