Problem sa psovanjem svetinja u Islamu

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Mensur.A
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sre Dec 02, 2009 4:33 pm
Lokacija: Tuzla (Tojšići)

Problem sa psovanjem svetinja u Islamu

Post od Mensur.A » Pon Dec 28, 2009 7:02 pm

Es selamu alejkum
Draga braćo i sestre imam jednog druga iz razreda ima 17. godina koji mnogo mnogo mnogo psuje neuzubilahi (Boga, Kur"an, itd. )i to mi teško pada.
Želio bih da to promjenim ali neznam kako?
Da li to znači da su njega zaposjeli džini i šejtani ili neznam ni ja šta više! Da li ima neki način. On nevjeruje u ove stavri tj. iscjeljivanje i sl. ja neznam šta da učinim. Želio bih da to promjenim radi njegovog dobra na ovom i budućem svijetu!!!
Allah vas nagradio!!! Amin!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Problem sa psovanjem svetinja u Islamu

Post od Haris » Pon Dec 28, 2009 11:46 pm

S jedne strane to nije nikakva mržnja prema svetinjama, niti nevjerovanje, nego čista nekultura i loša navika. I ja poznajem dosta osoba koje isto tako lanu svašta nešto i sami kažu da ne bi trebali a opet urade. I dok sami ne porade na tome, ne mogu im ni ja pomoć. Ja sam opomenuo jednom, dva puta, tri puta... i ne znam ti još koliko puta. I ništa se ne pokazuje na bolje. Doći će to njima do mozga...

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: Problem sa psovanjem svetinja u Islamu

Post od medina22 » Sre Dec 30, 2009 2:08 am

ko opsuje Allaha i pokaje se,sta slijedi za njega?

ammraek
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sre Dec 16, 2009 2:26 pm

Re: Problem sa psovanjem svetinja u Islamu

Post od ammraek » Sre Dec 30, 2009 6:42 am

Eselamu alejkum
draga medina necemo sad kao katolici psovati il raditi nesto ruzno pogotovo (neuzbilahi) psovati dragog Boga pa ocekivati da nam se oprosti naravno dragi Allah je milostiv i on nam prasta i niko nam umjesto Allaha ne moze oprostiti ali sto je previse previse je

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Problem sa psovanjem svetinja u Islamu

Post od Haris » Sre Dec 30, 2009 11:51 am

Allah dž.š. će oprostiti robu koji se iskreno pokaje, a ako to ponovimo opet nakon pokajanja, to već prelazi u bezobrazluk i za to nema opravdanja. A da nas Allah kažnjava na ovom svijetu za sve naše greške, davno bi mi nestali sa planeta.

Odgovori