Sihire, pomoc potrebna hitno!

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Ghuraba
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 11:43 am

Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od Ghuraba » Uto Dec 22, 2009 12:15 pm

Esselamu Alejkum,
Ja bih zamolila sve prisutne da procitaju, i ako ikako znaju i mogu da mi pomognu Allah vas nagradio.

Imam tek 20 godina, druga godina sam fakulteta, oduvijek sam bila odlican ucenik elhamdullilah, i ne mogu se pozaliti. Medjutim u zadnje vrijeme, ili tacnije to jest zadnjih par mjeseci, cudne stvari su mi se pocele desavati.
Posto sam procitala da simptomi sihira mogu biti i glavobolje, migrene, moram iznijeti i tu cinjenicu, da ja migrene imam od svoje 13 godine zivota. Isla sam raznim doktorima, davali mi lijekove razno razne, nista pomoglo nije.
Nego znaci zadnjih par mjeseci cu bili jako cudni za mene. Prvo sam pocela imati razno razne snove, kako mi je neko napravio sihire i kao paralizovali su me, ali svaki put kad sam pocela uciti neku suru ja bih se mogla pokrenuti. Zatim jedan dan sam dosla s faxa, krenula sam jesti, bila je casa kraj mene na stolu. Odjednom iz ugla svog oka vidjela sam kako se ta casa mice, kontala sam da je to od umora, silnog ucenja, reko Boze zakloni, zatim sam osla umila se, i kad sam se vratila ta casa je bila skroz na drugoj strani stola, ja sam istracala iz stana, nisam znala sta cu, prepala sam se strasno.
Rekla sam roditeljima, ali i oni kao i svi ljudi nisu bas u to mnogo povjerovali. Zatim je i moj stariji brat poceo imati strasne neke snove o sihirama, i u njegovim snovima, on je sanjao kako je meni netko napravio sihire.
Zatim ja gdje god da se okrenem, imam osjecaj da me netko gleda, prati, ja kao student psihologije, znam mnogo o paranojama, depresijama, mentalnim bolestima i ubjedjena sam da ovo moje stanje nema nikakve veze s tim. Cak sam jednom isla doktoru, koji mi je rekao da sam "depresivna" dao mi lijekove, koji nisu pomogli. Inace sam jako optimisticna osoba, vesela, i ne vidim sebe kao neku depresivnu osobu.
Ne bitno to sad, mi smo se nedavno preselili u novu kucu, i bila sam sretna, kontala sam hvala Allahu napokon iznova nesto, nece biti tih snova i toga. Medjutim mnogo gore stvari su mi se pocele desavati. Spavala sam jednu noc, i probudila sam se iz sna, jer mi je netko ljuljao krevet, ja sam prvo kontala i ubjedjivala, tjesila samu sebe da je to samo san, ali i kad sam se probudila, i kad sam ustala, sjela na svoj krevet, i dalje se ljuljao, i kad sam upalila svijetlo, prestalo je. I nije mi se to desilo jednom, nego par puta. I rekla sam svojima, ali opet ne vjeruju sto mi najgore pada. Ja znam da luda nisam, ali po njima imam nekih mentalnih problema. :cry:
Zatim moj brat je jednu noc isto dosao s faxsa, inace zivi u drugom gradu, ali dosao je, bio je raspust, i spavao je u mom krevetu, i njemu se isto to desilo. Zatim trenutno je on jedini koji mi vjeruje. Moja maama je isto pocela da sumnja, jer je i ona pocela da sanja sihire da Allah na hajr okrene.
I evo sinoc mi se desilo da sam cula glasove iz sna, netko me zvao mojim imenom. Bio je to muski glas, i jako je grubo zvao moje ime, mislila sam da se brat sali sa mnom, pa sam se probudila i derala se na njega da me ostavi na miru jer imam ispit danas :cry: , medjutim "taj netko" me opet zvao mojim imenom, zatim sam ustala upalila svijetlo, da bih shvatila da nema nikog. Sisla sam na donji sprat, mama, tata, i brat su sjedili pricali, nisu me zvali!
Ja stvarno vise ne znam sta da radim, klanjam sve i vakat, ucila sam ajetul kursiju toliko puta, s abdestom idem spavati, ucim Kuran kad god imam vremena, ali imam osjecaj da me vise "sejtani", ili "dzini" ili ko god, napadaju.
Moja porodica inace nije religiozna, jedino ja klanjam i Allahu dove upucujem. Isto tako fax mi ne ide najbolje, ne mogu se skoncentrisati, preumorna sam. Spavam danu, nocu ne mogu. Osjecam da ima netko oko mene non stop.
Nekad mi u plucima kuca jako, ako naglo ustanem. Isla sam doktorima puno puta pregledala sve, i opet kazu da je sve uredu.
Sto se tice glavobolja, uzmem nekad po pet tableta samo da prodje, jer me boli jako, i najradije bih da tucem glavom od zid, ali nikad ne prestane boliti.
Iskreno receno ne mogu vise, ne znam s kim se ja to vise borim, i osjecam da gubim, i stvarno sam na rubu ludila. Pa bih zamolila vas da mi pomognete, da me uputite (gdje trenutno zivim, van Bosne to jest, tesko je naci hodzu, a i sve i jedan koji moze navodno da pomogne uzima pare za to, a ja sam citala da ako hodza uzima pare da ti pomogne samo ti gore napravi, s toga ne bih rado to)...
Ja samo zelim da vratim svoj zivot u normalu, da nastavim ici ka svom cilju. Nekad odem u ugao, i placem po dva sata neprestano, jer stvarno samo bih voljela da me netko razumije, i da mi vjeruje.
Jer ovo stvarno ni malo nije lako..

Eto toliko od mene za sad, oprostite sto je ovako dugo, ali ja stvarno nemam se kome obratiti za pomoc, pa inshAllah cu ovdje naci odgovor na svoja ta pitanja.

Do tad da mi budete hajirli, i neka vas Allah cuva.
Esselamu Alejkum!

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od evlad67 » Uto Dec 22, 2009 12:27 pm

Selam aleikum
ipak bi trebala rec gdje stanujes kako bi ti neko mogao da da adresu od lijecnika kur'anom u tvom kraju ako neko zna da ima, ako ti sama sada nisi u mogucnosti da ides u bosnu.

selam aleikum
evlad67

Ghuraba
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 11:43 am

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od Ghuraba » Uto Dec 22, 2009 12:31 pm

evlad67 napisao:Selam aleikum
ipak bi trebala rec gdje stanujes kako bi ti neko mogao da da adresu od lijecnika kur'anom u tvom kraju ako neko zna da ima, ako ti sama sada nisi u mogucnosti da ides u bosnu.

selam aleikum
evlad67

Trenutno se nalazim u Torontu (Kanada), i ako ima netko u Kitcheneru, Londonu, Missausagi, Hamiltonu, nije meni daleko otici ni njima, sve je to sad dva od mene, tako da eto ako itko zna :)
Hvala unaprijed!
Selam

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od evlad67 » Uto Dec 22, 2009 12:45 pm

Selam
Ovdje na forumu sam vidjeo citavu listu ucaca po svijetu, mozda ima neki i da je u kanadi ili u blizini a sad nemoj da se prepanes, ja sam iso 1000km daleko da dodjem do ucaca, znaci kad je zdravlje u pitanju nije mi nista tesko ni mrsko :)

selam aleikum
evlad67

Ghuraba
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 11:43 am

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od Ghuraba » Uto Dec 22, 2009 12:58 pm

evlad67 napisao:Selam
Ovdje na forumu sam vidjeo citavu listu ucaca po svijetu, mozda ima neki i da je u kanadi ili u blizini a sad nemoj da se prepanes, ja sam iso 1000km daleko da dodjem do ucaca, znaci kad je zdravlje u pitanju nije mi nista tesko ni mrsko :)

selam aleikum
evlad67
Dragi Evlade, evo upravo sam prosla kroz tu listu, ali sve je to meni daleko, a ja opet nemam vremena, imam ispite u toku :cry: .. Meni isto ne bih bilo mrsko ici dalje, ali u ovo savremeno doba, tesko je naci pravog ucaca.

bjela ruza
Mlađi član
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:09 pm

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od bjela ruza » Uto Dec 22, 2009 1:06 pm

Selam alejkum,

Tebi je potrebna pomoc hitno i prije nego li odes do nekog ucaca moras da uradis sljedece stvari. Posto kazes da klanjas znaci trebalo bi da znas par sura iz Kur'ana i ajetul kursiju.

Nauci sama sebi na vodu po sedam puta fatihu, ajetul kursiju, kulhuvelah, felek i nas. Umivaj se i pij tu vodu i sto je vrlo vazno pospricaj sve coskove u kuci osim kupatila, kao i postreljinu gdje spavas i svoju odjecu.

Evo ti link gdje mozes da skines bekaru http://www.al-quran.ca. izaberi klikom nekog od ucaca i slini suru bekaru i pustaje je bez prestanka par dana, ako nista bar poslije sabaha i u aksam. Sigurno ce ti vec laknuti. Nakon toga obavezno odi nekom od ispravnih ucaca rukje.

Molim Allaha da ti olaksa jer znam kako ti je. Amin.

Ghuraba
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 11:43 am

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od Ghuraba » Uto Dec 22, 2009 1:12 pm

Hvala na savjetima bijela_ruza!

Samo ja ne znam kome da idem, zivim u inostranstvu i tesko je doci do ucaca pravog, ali uz Allahovu pomoc sve se moze!

Selam

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od Senad » Uto Dec 22, 2009 3:01 pm

Esselamu alejkum

Seko tvoj nick možda najbolje oslikava tvoje stanje. Prvoda kažem potrudi se da završiš taj fakultet i ti i brat i onda nastojete da se vratite u Bosnu kao i roditelji vaši.

Ti ćeš najbolje sama sebi da pomogneš dok si u tim prilikama.
To sve što se dešava to je više u tebi nego što je oko tebe. POstupi kao što ti je seka bjela ruža preporučila, to što čuješ glasove to nije oko tebe nego iznutra se rukovode osjećaji , za miris,okus, sluh, vid itd. Koristi naučenu vodu, maslinovo ulje. Ako budeš imala taj osjećaj da je nešto oko tebe namoči ručnik u naučenu vodu i bismilom snažno zavrti oko svoje glave par puta.

Ti ćeš sebi najbolje pomoć , namaz redovno, zikrovi dove, svako veče jedna ili dvije stranice Kur'ana da se prouči prvo prevod na bosanski pa onda na arapski, ali svako veče pred spavanje. Uzmi sebi uobavezu da postiš ponedjeljkom i četvrtkom i nemoj da bježiš iz stana ako imaš taj nekakv osjećaj, imaju dove kojima se to reguliše, da bi to regulisala moraš dovu razumjevat a ne samo onako da izleti iz usta , MOraš se suočiti sa tim bez obzira koliko tebi to bilo teško i strašno,,,, moraš se stim suočiti. Jednostavno kažeš, da baš budem prost...eto hajde da vidim šta mi možeš ja imam Allah i on mi je dovoljan ,,,,,, a to što oni ( džini rade) je Allah s.w.t. zabranio, to je zulum to je nasilje......
MOraš okrenuti vodu na svoj mlin, kako god oni tebi nanose bole tako i ti njima možeš na raznorazne načine. Uključi razum spoznaj to i vidjet ćeš kako se to lahko riješava. Cijelo tjelo maži maslinovim uljem na koje je naučeno.

- namaz
-dove
-zikrovi jutrom i večeri
-post ponedjeljkom i četvrtkom
-naučena voda, ulje maslinovo, slušanje Kur'ana,

razmišljaj o hidžabu,....... prije nego ti oni počnu ubacivati strah o smrti ti njih lijepo preduhitri pa ti počni da razmišljaš o smrti, o stvaranju opojavama...o zakonima prirode na način kako nas Poslanik a.s. uči i vidjet ćeš da će to inšaALLAH proći.

MOraš se potruditi,,,, to je rat , nisi ti za doktora.
Prva prilika za Bosnu ponosnu i kod ispravnog šejha da se javiš .



Esselamu alejkum


p.s. ako misliš d a će vas i iz tog stana istjerati bolje je da se potrudiš da vi njih istjerate a to se inšaAllah može .. i nemoj te zaboraviti da kad azavršite fax da se vratite u BOsnu svi......

Ghuraba
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 11:43 am

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od Ghuraba » Uto Dec 22, 2009 3:42 pm

Senade, hvala mnogo!
Sto se tice povratka u Bosnu, inshAllah, cim fakultet zavrsim, planiram dole stvarati porodicu inshAllah. Ja licno znam da nije do stana, mislim ne zivimo u tom stanu vise, preselili smo se, al i dalje se neke stvari desavaju, kao npr. ljuljanje kreveta itd. Druga stvar je kao sto rekoh, mene nema bas ko savjetovati, u kuci jedino ja klanjam. Ja stvarno nastojim, i ne bojim se ja licno, samo se Allaha dragog bojim, ali to covjeka prosto izludi, i ne mogu se onda ni skoncentrisati, niti imam volje za neke stvari.
Sto se tice hidzaba, to mi je uvijek bila zelja, ali sve to ide postepeno, na zapadu je tesko se skolovati i nositi hidzab vjerovao ili ne. Ali i to jednog dana ako Bog da, u ime Allaha mora se.

Jedno je objasnjavati ljudima koji razumiju, to jest vama, a sasvim drugo je objasnjavati ljudima koji ne znaju, i koji bih odmah da ti daju dijagnozu LUDA!. Tako da eto, ja se uzdam u Allaha, i u sebe. Pa cemo vidjeti....

Esselamu Alejkum.

Visoko
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 1:53 pm

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od Visoko » Uto Dec 22, 2009 5:07 pm

Ghuraba napisao:
evlad67 napisao:Selam aleikum
ipak bi trebala rec gdje stanujes kako bi ti neko mogao da da adresu od lijecnika kur'anom u tvom kraju ako neko zna da ima, ako ti sama sada nisi u mogucnosti da ides u bosnu.

selam aleikum
evlad67

Trenutno se nalazim u Torontu (Kanada), i ako ima netko u Kitcheneru, Londonu, Missausagi, Hamiltonu, nije meni daleko otici ni njima, sve je to sad dva od mene, tako da eto ako itko zna :)
Hvala unaprijed!
Selam
Selam alejkum sestro,
Zar ti London ne odgovara sa ove liste gdje se nalaze ucaci rukje?
Da ti Allah olaksa i tvojim da se izlijecite.
Selam alejkum

Visoko
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 1:53 pm

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od Visoko » Uto Dec 22, 2009 5:17 pm

Zaboravih da te pitam da li si kontaktirala nekoga u nasoj djamiji ili neki drugi Islamski centar da ti pomognu da odes nekom ko lijeci ispravno Kur´anom?Treba li bi znati.

Visoko
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Pet Nov 20, 2009 1:53 pm

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od Visoko » Uto Dec 22, 2009 5:32 pm

Vidjeh da ima mesdžid u Kitcheneru i ovaj Islamski centar u Torontu http://www.boscan.org/ pogledaj i ovu stranicu http://www.bosnjaci.net/prilog.php?pid=25814 .

Ghuraba
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Uto Dec 22, 2009 11:43 am

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od Ghuraba » Sre Dec 23, 2009 9:02 am

Visoko napisao:Zaboravih da te pitam da li si kontaktirala nekoga u nasoj djamiji ili neki drugi Islamski centar da ti pomognu da odes nekom ko lijeci ispravno Kur´anom?Treba li bi znati.

Esselamu Alejkum,
Onaj London naveden je u UK (United Kingdom- Engleska), a ja budem u Torontu, koji je blizo Londona, ali Kanadskog =)..

Zatim ovdje u nasem dzematu trenutno nemam hodzu koji je od povjerenja, ne vjerujem da znaju lijeciti..
Nego hvala u svakom slucaju :)..

Selam Alejkum!

brandtrade09lily
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Dec 25, 2009 7:40 pm

Urban Ed Hardy Clothing--origin

Post od brandtrade09lily » Sre Dec 30, 2009 6:09 pm

Popular brand introduce ED hardy
Don Ed Hardy is an American tattoo artist born and raised in Southern California in 1945, .
A pupil of Sailor Jerry, Hardy is recognized for incorporating Japanese tattoo aesthetic
and technique into his work.
Ed hardy online store,ED Hardy Swimwear, Womens, Clothing, Shoes, Shirts, Perfume, Hats,
Purses, discount christian audigier, Don Ed Hardy .
In 2002, Hardy was approached by Ku USA, Inc. to produce a line of clothing based on
Hardy`s art and a licence agreement was signed. Within two years, the collection had drawn
the interest of Saks companies. Hardy and Ku USA formed Hardy Life LLC, which holds the
trademark ownership as well as the copyrights to all his images.
In 2004, Christian Audigier licensed the rights to produce the high-end Ed Hardy clothing
line, which is based on Hardy`s imagery. Prior to the Ed Hardy clothing line, Audigier was
the Head Designer at Von Dutch Originals, which marketed the imagery of Kenny Howard.
Audigier has attempted to replicate the marketing techniques employed by Von Dutch
Originals, by marketing directly to celebrity clients and by opening stores



www.brandtrade09.com , this company are selling all style of ed harydy clothes ,also selling all brand shoes and clothes with discount price , we update many new style sneakers and clothes, like jordan shoes ,ugg boots , clothes like DG ,polo , lacoste and popular down coat like moncler and AF , welcome all cusotmer go to our webiste to see more info , we do drop ship and short delivery time , or you can contact me with our g mail : brandtrade09lily@gmail.com
our website : brandtrade09.com
contact person : Lily

num
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Ned Nov 19, 2006 8:57 am

Re: Sihire, pomoc potrebna hitno!

Post od num » Čet Dec 31, 2009 12:54 am

Selam alejkum sestro!

Nadam seda se neces ljutiti sto sam na ovu stranicu prenio tvoj pocetni tekst na ovoj temi: http://www.n-um.com/?q=node/2918

Pogledaj savjete ispod tvoga teksta na ovom linku, mozda ti bude nesto od pomoci, inshaAllah.

Molim Uzvisenog Allaha da ti se smiluje i da ti podari izljecenje, amin!

Odgovori