pitanje za clanove

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

-j-
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 12:39 pm

pitanje za clanove

Post od -j- » Sub Sep 24, 2005 4:24 pm

kada se ide kod hode oni imaju u pitanju prvo kako se zoves ime majke i onda pocinu pisati tamo nesto i preko toga naprimjer nadu da je neko opsihiren jeli to tako moguce da se pronade na taj nacin bez da se uci rukja?

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Ned Sep 25, 2005 3:21 am

Selam alejkum

Zamisli odes sad kod Doktora i Doktor te pita za ime tvoje majke rodjenje itd. Kakve to veze ima sa tvojom bolescu....
Ovo sam kopirao sa pocetne stranice, neki od nacina kako prepoznati sihirbaza...


Znakovi po kojima se raspoznaje sihirbazKod koga se nadu neki od slijedecih znakova, znaj da je on sihirbaz bez ikakve sumnje. To su ovi znakovi:

1. Raspituje se o bracnim podacima roditelja bolesnog.

2. Uzima privatne bolesnikove stvari kao sto su (odjeca, maramice, kapa itd.)

3. Ponekad zahtijeva da mu se dovede zivotinja odredenih osobina i da se zakolje, bez spominjanja Allahovog imena. Ponekad njenom krvlju namaze bolesna mjesta ili baci zrtvu na pusto mjesto.4. Pise talismane (vradzbine, zapise).

5. Uci carolije i izgovara nerazumljive talismane.

6. Daje bolesniku zapise koji se sastoje od cetverouglova na kojima su slova i brojevi.

7. Nareduje bolesniku da se izdvoji od ljudi jedan odreden period, boraveci u sobi u koju ne ulazi sunceva svjetlost.

8. Ponekad trazi od bolesnika da se ne pere vodom jedan odreden period, uglavnom 40 dana, a ovaj znak upucuje na to da se radi o dzinu krscaninu koji sluzi sahira.

9. Daje bolesniku stvari koje ce zakopati u zemlju.

10. Daje bolesniku papire koje ce spaliti i nakaditi se njima.

11. Prica nerazumljivim govorom.

12. Ponekad sihirbaz obavjestava bolesnika o njegovom imenu, imenu grada iz kojeg je i o problemu zbog kojeg je dosao prije nego mu ovaj i saopsti to.

13. Pise bolesniku isprekidana slova na papir (zapis) ili na posudu od grncarije bijele boje a onda nareduje bolesniku da to rastapa i pije.

Ovo su samo neki od znakova koji nam mogu pomoci u raspoznavanju sihirbaza od pravog i ispravnog lijecnika Allahovom knjigom.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Ned Sep 25, 2005 6:59 pm

Esselamu alejkum!

Korekcija....

Brate Emire seka je pitala dali hodze( sihrbazi ) mogu da znaju dali je neko opsihiren bez učenja rukje.......
Mislim da joj mozes odgovorit na ovo njeno pitanje,,,Allah te nagradio......

Da bi bila zadovoljna sa odgovorom objasni joj kako to ide kod tih " hodza" . Negdje je to Enes objasnjavo !

Esselamu alejkum!

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Ned Sep 25, 2005 10:26 pm

Selam alejkum

Ja sam pogresno shvatio, ali mislim da ce -j- razumjeti jer se u ovih 13 tacaka spominje njen odgovor, pogotovo pod brojem 12.

-j-
pisem pomalo
Postovi: 16
Pridružio se: Uto Sep 13, 2005 12:39 pm

Post od -j- » Pon Sep 26, 2005 12:12 pm

[quote="EMIRgr"]Selam alejkum

Ja sam pogresno shvatio, ali mislim da ce -j- razumjeti jer se u ovih 13 tacaka spominje njen odgovor, pogotovo pod brojem 12.[/quote]

Da i dalje je moje pitanje ako si sio kod ti a nisi znao da su sihirbai i dao im podatke jeli sta mogu ti uciniti lose ?

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Uto Sep 27, 2005 12:21 am

Selam alejkum

Da, mogu uciniti lose, recimo na primjer napravi ti hamajliju i u toj hamajliji posalje ti dzina.
Ako je tvoj dzin jaci od njegovog dzina, onda mora poslati jos dzina tj ti das vise para to je odmah vise i muzike tj. dzina, ili da povuce svoje dzine pa da bih ti dosla opet da platis.
Uglavnom tebi bolje bilo ne bilo ti si u gubitku u svakom slucaju, steta je veca od koristi ako je uopste ima gledajuci na Ahiret.
Sjecam se bas jedne zene koja je imala sitnih problema, kada je otisla kod jednog sihirbaza, ti problemi su se pretvorili u nocne more, tj. on joj je stanje jos gore napravio.
Dok ta zena nije napokon otisla pravim ljudima koji su je samo Allahovom voljom izljecili.

Bosna3
pisem pomalo
Postovi: 18
Pridružio se: Čet Sep 08, 2005 8:07 am

Post od Bosna3 » Uto Sep 27, 2005 6:08 am

ESELLAMU ALEJKUM

DRAGI BRATE EMIRE AKO ODES KOD HODZE I DA TI ZAPIS VEC KOJI JE IMAO PRIPREMLJEN I DRZAO U ILMIHALU.
A NIJE UOPSTE PITAO ZA IMENA (NI ZA VLASTITO IME) ; DALI MOZE UZ TAJ ZAPIS POSLATI DZINA.

HVALA UNAPRIJED

merymca
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pet Sep 02, 2005 11:19 pm

Post od merymca » Uto Sep 27, 2005 10:20 am

Emire pa skoro svaki hoda ili ti što to rade pitaju za ime roditelja ili traže osobne podatke...........kome onda više vjerovati...........a i ja saM 100%POD SVAČIM KOD MENE SVE STOJI,nigdje se ništa nemiče,........i šta raditi...svak traži podatke,zar ne :cry:

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Uto Sep 27, 2005 6:40 pm

ne trazim ja a ni brat abu.. i nama slicni!
:D

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Uto Sep 27, 2005 7:07 pm

Selam alejkum

Kao sto rekoh na pocetku....Odes kod doktora i doktor te pita kad tio je majka rodjena,babo itd. a to nikakve veze nema sa tvojim problemom, znaci da nesto nije u redu.
hamajlije su danas unosan posao, ima cak ljudi koji imaju fotokopirane hamajlije, ili prepisane, i tako ih djele, da ne bih puno gubio vrjeme.
Zato je najbolje nabaviti onu knjigicu Hisnul-Muslim i nosat je kao licnu kartu, pa kad covjek htjedne da prouci dovu poslje jela, otvoris procitas i vratis ponovo u dzep.
Vjeruj onima koji ne traze nikakve licne podatke...
Eto Enes i AbuAmir..... oni ne traze pa bujrum kod njih ako ste u mogucnosti...

Iman281
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Sre Dec 22, 2010 9:36 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: pitanje za clanove

Post od Iman281 » Čet Avg 18, 2011 1:49 pm

Selam alejkum!
Ja sam išla kod hafiza, hodže, šejha... Ne znam tačno precizirati kod kojeg (bilo ih je 3-4), ali znam da kada sam god otišla dobila bih neki "zapis" da stavim u vodu i pijem cca 7dana, te da se sa tom vodom okupam i onda taj isti zapis bacim u tekuću vodu i sl. Poenta je sljedeća, kad' god odem, uvijek mi daju "istu dijagnozu", i vazda neki "zapis"... Međutim, kada sam prvi put išla kod hafiza, ja ga niti jednom nisam čula da mi uči Kur'an, nego ima neku svoju metodu ali istina je da mi je bilo bolje... Ne kontam to :/?
Trudim se da ja sama sebe testiram, puštam Kur'an, učim, klanjam te da ne izostavljam namaz, ali bez obzira na to osjetim opet neke promjene na sebi!
Ja zaista ne znam više šta da radim, ovo traje godinama... Svaki za kojeg sam čula, uvijek da neku hamajliju, nešto? Zar se ne trebamo samo pouzdati u Allaha dž.š.?

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: pitanje za clanove

Post od akhi » Čet Avg 18, 2011 5:50 pm

Dozvoljeno je potapanje Kuranskih ajeta, napisanih cistim sredstvom (safran npr.) u vodu i pijenje te vode kao sebeb lijecenja.

Moderator: Post uređen. Ko drugome kaže da je nevjernik, a on to nije, njemu se vrati.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: pitanje za clanove

Post od Senad » Čet Avg 18, 2011 6:18 pm

akhi napisao:Dozvoljeno je potapanje Kuranskih ajeta, napisanih cistim sredstvom (safran npr.) u vodu i pijenje te vode kao sebeb lijecenja.
Esselamu alejkum

Brate Haris makni i autora i njegove postove sa ovog foruma ,,nadmašio je sam sebe ,, :evil: :twisted:

akhi
Stari član
Postovi: 342
Pridružio se: Pon Avg 23, 2010 7:50 pm
Lokacija: dunya
Kontakt:

Re: pitanje za clanove

Post od akhi » Čet Avg 18, 2011 6:47 pm

Ako se zelite odreci n-um.com i el-bejan.com, obrisite moj post o kufru sija i Bugarija (medinski fakultet mu oduzeo diplomu radi sihra!).

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: pitanje za clanove

Post od Senad » Čet Avg 18, 2011 7:13 pm

akhi napisao:Ako se zelite odreci n-um.com i el-bejan.com, obrisite moj post o kufru sija i Bugarija (medinski fakultet mu oduzeo diplomu radi sihra!).
selam

Pojma ti nemaš samo ponavaljaš ko papagaj i radiš copy /pasti , ti si djelo sihira i dovodiš u sumnju spojim pristupom i tako zatireš i ono malo nade što je ostalo kod oboljelih da krenu pravim putem.

To su teme za Islambosna i one koje nevide dalje od nosa pa bježitamo kod njih , Pusti forum neka malo diše, zatrovo si ga svojim prisustvom.

Harise molim te ukloni cijeli acount i sve postove od dotičnog da se može ukaziti bar malo nade, poštovanja onima kojima treba pomoć.

Odgovori