Sta se desava kad...

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Sta se desava kad...

Post od Amraa » Pet Nov 13, 2009 9:23 am

Esselamu alejkum,

dali neko zna o cemu se radi kad ti nesto na tijelu pucketa (na kozi)? To se u zadnjih par dana desava i meni i mom sinu, prvo je kod njega pocelo na noznim prstima i imao je to i prije godinu-dvije. Imas osjecaj kao da se baloncici napusu i puknu i to par puta zaredom.
Sto sam jos imala juce kad sam klanjala, stojala sam i imala osjecaj kao da mi neka veca i deblja glista u peti puze. Nisam bila sigurna dali je u peti ili je napolju uz petu gmizala. Prvo sam pomislila da je nesto kao zmija, ali onda sam primijetila da je previse kratko za zmiju.

Zna li ko o cemu se radi, pretpostavljam da ima veze sa dzinima i sejtanima, ali sta se desava u tim momentima, dali izlaze, ulaze, ili nesto sasvim drugo? (Inace ucim redovno zastitne sure i dove)

Selam!

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Sta se desava kad...

Post od bajro17 » Pet Nov 13, 2009 11:26 am

a dali je u tjelu ili jer moze biti da dini se krecu pa je malo bila pritisnuta vena pa ste to osjetili jer se dzini krecu ljudskim tjelom kao sto se krece krv

bjela ruza
Mlađi član
Postovi: 62
Pridružio se: Sre Nov 26, 2008 10:09 pm

Re: Sta se desava kad...

Post od bjela ruza » Pet Nov 13, 2009 1:08 pm

Sami Allah zna sta ta stvorenja rade i na koje se sve nacine krecu. Inace iz hadisa znamo da kolaju kroz nasu krv.
Kod mene na primjer ni jedan namaz nemoze proci da mi se ne ukoci lijeva ruka i mali prst i onda on pocne da se savija, mice, pucketa. Neznam kako je jos uvijek na svom mjestu od silnog kocenja i savijanja, a da ne pricam o ujedima i kad nekad dodje do tuce pa ga prsti desne ruke hoce iscupat. Sad za ramazan uz iftare, pojedine prijateljice su imale priliku da to vide uzivo pa se isprepadale, a da su tek vidjele sta mi se desavalo prije par mjeseci ovo je nista. Jedno mi se vrijeme isto desavalo da imam tako neka kretanja prilikom namaza u desnoj plecki, kao da se mis krece u krug, bilo jedno vrijeme i nestalo. Mi mozemo nagadjati ovo je ono je, ali je to ipak svijet gajba i samo Allah zna njihove mogucnosti i granice. Jedno je sigurno da im pozli od ibadeta pa pokusavaju na neki nacin da izbjegnu bol.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Sta se desava kad...

Post od Haris » Pet Nov 13, 2009 1:25 pm

bjela ruza napisao:Inace iz hadisa znamo da kolaju kroz nasu krv.
Mislim da je tačniji hadis taj, da kolaju kroz naš organizam kao što krv kola kroz vene, a da oni kolaju kroz krv.

A to samo šejtan hoće da te odvrati od namaza, neka i zmija i glista, ti upravi svoje misli prema Allahu swt i ignoriši te trzaje.

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Sta se desava kad...

Post od Amraa » Ned Nov 15, 2009 1:38 pm

bajro17 napisao:a dali je u tjelu ili jer moze biti da dini se krecu pa je malo bila pritisnuta vena pa ste to osjetili jer se dzini krecu ljudskim tjelom kao sto se krece krv
Hvala svima na odgovorima.

Nisam ni ja sigurna dali sam prvo osjetila izvana, pa onda unutra u peti, zato sam mislila da nije opet sta uslo, mada ucim redovno zastitne sure i dove i ujutro i navece. U svakom slucaju mislim da je unutra, a dali je prije toga bilo izvana da mi je uz petu prvo nesto gmizalo to nisam sigurna, mada je i to moguce.

Selam!

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Sta se desava kad...

Post od senci » Ned Nov 15, 2009 5:39 pm

Alejkum selam.

Pa ko sto su ti drugi rekli, najbolje da razmišljaš o namazu i ne o tome. A još uvjek moreš otići na rukju pa ćeš tad znati, dali se radi o uplivu šejtana ili džina. A i meni se uz namaz puno puta dese kakve trzavice i slično tome. Ali znam, da nas ometaju prokleti šejtani na svakom koraku, pa puno i ne razmišljam o tome.

Selam alejkum.

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Sta se desava kad...

Post od Amraa » Ned Nov 15, 2009 10:46 pm

senci napisao: Pa ko sto su ti drugi rekli, najbolje da razmišljaš o namazu i ne o tome. A još uvjek moreš otići na rukju pa ćeš tad znati, dali se radi o uplivu šejtana ili džina. A i meni se uz namaz puno puta dese kakve trzavice i slično tome. Ali znam, da nas ometaju prokleti šejtani na svakom koraku, pa puno i ne razmišljam o tome.

Selam alejkum.
Alejkumusselam,

ja sam dosta znatizeljna osoba elhamdulillah, volim svasta da naucim i znam, pa me zato i ovo zanima. *smile*

Selam!

p. s. ovdje gdje ja zivim je malo teze naci kod koga otici na rukju, pa se zato i sama lijecim, a moja pitanja postavljam ovdje na forumu jer inace ovdje nemam koga da pitam. Jos malo ucim i iz knjiga, a puno se elhamdulillah uzdam u Allaha swt da ce izlijeciti i mene i moje dijete.

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Sta se desava kad...

Post od senci » Ned Nov 29, 2009 5:05 pm

Selam alejkum,

inšAllah izlječit ćeš se. Neznam koju knjigu čitaš. Ja sam nedavno kupio knjigu Liječenje Kur'anom medom i ljekovitim biljem I i II-avtor Madžid Matar. Dovoljno, da se upoznaš sa samoljičenjem i da vidiš vrste džina i šejtana i da se zaštitiš od toga. Meni je dosta pomogla knjiga, pa svako toliko zavirim pa pročitam.

Nije sad to nikva reklama neg samo želim imalo ti pomoći, jer kažeš, da si znatiželjna pa inšAllah posluži se tom knjigom.

Selam.

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Sta se desava kad...

Post od Amraa » Ned Nov 29, 2009 10:05 pm

senci napisao:Selam alejkum,

inšAllah izlječit ćeš se. Neznam koju knjigu čitaš. Ja sam nedavno kupio knjigu Liječenje Kur'anom medom i ljekovitim biljem I i II-avtor Madžid Matar. Dovoljno, da se upoznaš sa samoljičenjem i da vidiš vrste džina i šejtana i da se zaštitiš od toga. Meni je dosta pomogla knjiga, pa svako toliko zavirim pa pročitam.

Nije sad to nikva reklama neg samo želim imalo ti pomoći, jer kažeš, da si znatiželjna pa inšAllah posluži se tom knjigom.

Selam.
We alejkumusselam,

hvala na savjetu, imam knjige na tu temu, medju njima i tu koju ti spominjes. Samo nazalost ni u tim knjigama nema odgovor na sve sto me zanima. Ali ipak je dosta dobra ta knjiga od Medzida Matar-a, mashaAllah, kao i druge knjige koje imam.

Selam!

Odgovori