Znali ko ovog Amir Alispahić Alli

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Korisnikov avatar
aljo78
Mlađi član
Postovi: 54
Pridružio se: Ned Jul 12, 2009 7:34 pm

Znali ko ovog Amir Alispahić Alli

Post od aljo78 » Uto Nov 03, 2009 2:29 am

Selam interesuje me ovaj covjek putuje po Evropi i Sada je trenutno u Americi navodno lijeci kuranom .
Sta vi mislite o ovom covijeku ?

http://www.alli-bih.com/

alanya
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Sub Dec 10, 2005 11:25 am

Re: Znali ko ovog Amir Alispahić Alli

Post od alanya » Uto Nov 03, 2009 6:42 am

Sto se tice njegovih rijeci: “Ucenjaci su slozni da nije!! zabranjeno uciti sihr”, postavljamo pitanje kako se moze reci pored ajeta i hadisa koje smo naveli, da nije zabranjen? Da bi se moglo kazati da je ulema saglasna u vezi sihra, treba dokazati da su se sa ovakvim stavom slozili najeminentniji islamski ucenjaci, ili barem vecina njih. Gdje su njihove izjave o tome?

Sto se tice njegova svrstavanja sihra u sadrzaj kur’anskog ajeta: “Reci: Zar su isti oni koji znaju i oni koji ne znaju...?” (Ez-Zumer:9), moze se kazati da ovaj ajet upucuje na pohvalu ucenjaka u seriatskim znanostima.

''Ako, pak, sihirbaz ima za cilj zabavu i igru, i da svijetu pokaze svoju okretnost i brzinu, u tom slucaju je ucenje sihra samo pokudeno.''
-''duhovni iscjelitelj''
-''jedan poziv mjenja sve''
-''talismani i hamajlije.. (kučna, za zdravlje, za sreču, za ljubav...)''

:!: :?: :!:

to sve piše na njegovoj stranici.. za njega su znači talismani i hamajlije dozvoljeni.. onaj koji nije dobro upučen u pravilno liječenje Kur'anom, brzo bi mu povjerovao..

nadam se da je sve to dovoljni dokaz da taj ne lječi po pravilu!!

selam alejkum

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Znali ko ovog Amir Alispahić Alli

Post od Enes » Uto Nov 03, 2009 9:42 am


rijad
pisem pomalo
Postovi: 32
Pridružio se: Uto Jan 27, 2009 3:07 pm

Re: Znali ko ovog Amir Alispahić Alli

Post od rijad » Uto Nov 03, 2009 6:53 pm

ja znam Jappa Alija... vjerovatno to nije taj.. al et.. bom.. ima i ovaj... ima ovo Ali heheheh..
a ozb.. pogledajte njegove videoe.. na yt.. bas su super..:) ev jedan njegov link
http://www.youtube.com/watch?v=-JA6OkQO ... re=related

Odgovori