Imam problem

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Karabaja
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 9:29 am

Imam problem

Post od Karabaja » Pet Okt 23, 2009 9:42 am

Sellam alejkum,

e postovani obracam vam se s pitanjem.vec duze vrijeme me muce neke stvari.npr. cesto imam ruzne snove,zmije i sl.,zatim neka me jeza hvata,pritisak u plucima mi je ogroman i skoro stalno sam nervozan,malo mi fali da "planem".uglavi mi se javlja kao neki "drugi glas".nemogu se skoncentrisati na ucenje( za fakultet).e zanima me da li sam na nesto stao ili ? rodjak mi je rekao da na vodu naucim 72 puta ajetul kursiju.to je nana uradila i jucer sam pio tu vodu i kao malo mi je lakse bilo.(nisam povratio niti ista).koji dobar hodza ima u okolini sarajeva?i kako se moze doci do Enesa?znam da hafiz Bugari se ne bavi vise tim.

i jos da dodam nesto.izgubio sam prijateljicu do koje mi je bilo jako stalo.znaci bez ikakvog razloga.niti svadja niti ista.samo se jednog dana zavrsilo to prijateljstvo:S..

unaprijed zahvalan

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Imam problem

Post od bajro17 » Pet Okt 23, 2009 10:25 am

neznam cudno mi je to sve ali eto poslusaj rukju ma svi smo mi takvi brzo planemo :)

Karabaja
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 9:29 am

Re: Imam problem

Post od Karabaja » Pet Okt 23, 2009 10:34 am

i meni je cudno to.... volio bih da brat Enes odgovori na ovo moje pitanje.ipak mi je malo ovo sve cudno.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Imam problem

Post od Haris » Pet Okt 23, 2009 12:53 pm

Svi će ti reći da snovi u kojem su zmije nisu nikako pozitivni. I oni koji znaju nešto više o sihrima, a i oni koji su to načuli iz naroda. Uglavnom će ti svi reći, neko ti pravi zavjeru, imaš neprijatelja i td.

Pokušaj sa audio rukjom koju ti je preporučio Bajro pa ćeš znati kako i šta. Većina nas, pa i ja sam, ukoliko se loše osjećam odmah povezujem sve sa tim. Ali izostavljamo ono da je možda teško vrijeme, pritisak u zraku, da mi sami fizički nismo dobro i sl. Sve to može bit, a i ne mora.

Svakodnevno, ujutro i naveče, nauči na vodu Fatihu, Ihlas, Felek, Nas, Elif lam mim, Ajetul Kursiju, Kafirun po 3 puta, i pij vodu. Često uči ta sura i mimo toga sa vodom. Ako ne klanjaš, počni, i vidjet ćeš da ćeš se za početak bolje osjećat.

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Imam problem

Post od bajro17 » Pet Okt 23, 2009 12:55 pm

uzmi pa poslusaj rukju nemoj da budes sam neka neko bude sa tobom ako krene da imas osjecaj da ces pasti u nesvijest onda otidji kod nekog provjerenog ucaca pa eto brate samo strpljenje ko zna sta bi mogli biti samo Allah dragi tako postupi i bit ce inshaAllah sve u redu

Karabaja
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 9:29 am

Re: Imam problem

Post od Karabaja » Uto Okt 27, 2009 8:57 pm

Sellam

nisam slusao rukiju jer se bojim slusati sam to da mi sta ne bi bilo.ima li neki hodza u sarajevu da je dobar sto se tice tog segmenta vezanog za rukiju i ove stvari o sihrama?

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Imam problem

Post od Senad » Uto Okt 27, 2009 9:26 pm

Karabaja napisao:Sellam alejkum,

i jos da dodam nesto.izgubio sam prijateljicu do koje mi je bilo jako stalo.znaci bez ikakvog razloga.niti svadja niti ista.samo se jednog dana zavrsilo to prijateljstvo:S..

unaprijed zahvalan
Esselamu alejkum

Tebi krivo što si izgubio prijateljicu a nepitaš se što si izgubio konekciju ili ti je slaba sa Uzvišenim Allahom

POsmatraj ovako dvije negativne sile se odbijaju, a jedna negativna i druga pozitivna mogu se približiti ili da ova pozitivna privuče negativnu i tako negativna silapostaje pozitivna i onda ima svoju vrijednost. Poradi na sebi jer je očito da tvoja konekcija sa Allahom nije dobra,, popravi tu konekciju imat ćeš sve što poželiš

Selam

Karabaja
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 9:29 am

Re: Imam problem

Post od Karabaja » Uto Okt 27, 2009 9:35 pm

Ovdje nije prica o mom prijateljstvu izgubljenom Senade.procitaj ono sto sam napisao gore iznad.i zanemari ovo sto sam napisao za prijateljstvo.nemoj to tako plitkoumno posmatrati.prijateljstvo je izgubljeno prije pola godine i bez iakkvog razloga.a posljednjih dana su se pocele desavati neke stvari za koje ja nemam objasnjenje.naveo sma svoje "simptome".ne pitam puno vec samo da mi pomognete ako mozete.Ja vjerujem u Allaha dž.š. ne klanjam,al idem na dzumu,svaku noc proucim sve sto znam prije spavanja.

eott
pisem pomalo
Postovi: 41
Pridružio se: Pet Dec 05, 2008 5:39 pm

Re: Imam problem

Post od eott » Uto Okt 27, 2009 9:56 pm

Karabaja napisao:Ovdje nije prica o mom prijateljstvu izgubljenom Senade.procitaj ono sto sam napisao gore iznad.i zanemari ovo sto sam napisao za prijateljstvo.nemoj to tako plitkoumno posmatrati.prijateljstvo je izgubljeno prije pola godine i bez iakkvog razloga.a posljednjih dana su se pocele desavati neke stvari za koje ja nemam objasnjenje.naveo sma svoje "simptome".ne pitam puno vec samo da mi pomognete ako mozete.Ja vjerujem u Allaha dž.š. ne klanjam,al idem na dzumu,svaku noc proucim sve sto znam prije spavanja.
Džuma je jedan od 35 obaveznih namaza sedmično...

Evo pregledaj ovaj kratki video:

http://www.youtube.com/watch?v=GXpOBky7J3k

Karabaja
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 9:29 am

Re: Imam problem

Post od Karabaja » Uto Okt 27, 2009 10:05 pm

znam sta zelis reci ovim...al ja nisam kao taj covjek...nije bitno sad apsolutno.mislim postavio sa pitanje ocekujem odgovor i to je to.ako zelis da raspravljamo raspravit cemo preko poruka.mislim da normala komuninciramo a ne zacetavamo temu.pitam za ime covjeka.ako nema niko ok.nema veze.ha ya.znas neki u zivotu dodju " tobe".neki prije neki kasnije a neki nikad.i jos nesto sigurno da ti s 18 -19 godina nisi bio veliki vjernik?

Korisnikov avatar
siba
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 6:30 am

Re: Imam problem

Post od siba » Sre Okt 28, 2009 8:12 am

POMOĆ JE U ALLAHA, TRAŽI JE Karabaja

Rekao je Allah swt u Svojoj Plemenitoj Knjizi:
'' Gospodaru naš, primi od nas, jer Ti, uistinu, sve čuješ i sve znaš.''


'' Gospodaru naš, podaj nam dobro i na ovom i na onom svijetu, i sačuvaj nas patnje u vatri!''
(Al-Bekara 201)

''Gospodaru naš, nadahni nas, saburom i učvrsti korake naše i pomozi nas protiv naroda koji ne vjeruje!''
(Al-Bekara 250)

''Gospodaru naš, ne kazni nas ako zaboravimo ili što nehotice učinimo!

'' Gospodaru naš, ne tovari na nas breme kao sto si ga tovario na one prije nas! ''

''Gospodaru naš, ne stavljaj nam u dužnost ono što ne mozemo podnijeti, pobriši grijehe naše i oprosti nam, i smiluj se nama. Ti si Gospodar naš, pa nam pomozi protiv naroda koji ne vjeruje!''
( Al-Bekara 286 )

'' Gospodaru naš, ne dopusti srcima našim da skrenu, kad si nam već na pravi put ukazao, i daruj nam svoju milost : Ti si, uistinu, Onaj koji mnogo daruje!''
( Ali-Imran 8 )

'' Gospodaru naš, mi, zaista, vjerujemo, oprosti nam naše grijehe i sačuvaj nas, patnje
u vatri!''
( Ali-Imran 16 )

''Gospodaru moj, podari mi od Sebe čestita potomka jer Ti doista molbu čuješ!''
( Ali-Imran 38 )

''Gospodaru naš, mi vjerujemo u ono što Ti objavljuješ, mi poslanika slijedimo, pa upiši nas među svjedoke vjere!''
(Ali-Imran 53 )

'' Gospodaru naš, oprosti nam grijehe naše i rasipnost našu u postupcima našim, učvrsti korake naše i pomozi nam protiv naroda nevjerničkog!''
( Ali-Imran 147 )

'' Gospodaru naš, Ti nisi ovo uzalud stvorio, Uzvišen si Ti i sačuvaj nas kazne u vatri! Gospodaru naš, onoga koga Ti budeš u vatru ubacio, već si ga ponizio, nasilnicima neće biti pomagača. ''

'' Gospodaru naš, mi smo čuli glasnika koji poziva vjeri: da vjerujete u Gospodara vašeg, pa smo povjerovali! Gospodaru naš, oprosti nam grijehe i pokrij hrdjave postupke naše i usmrti nas s onima koji su dobri! ''

'' Gospodaru naš, daj nam ono sto ši nam obećao preko Svojih poslanika i ne ponizi nas na Sudnjem danu. Ti doista ne kršiš obećanje Svoje!''
( Ali-Imran 191-194 )

'' Gospodaru naš, mi vjerujemo pa upiši i nas među one koji su posvjedočili!''
( Al-Maida 83 )

'' Ja okrećem lice svoje kao pravi vjernik, prema Onome koji je nebesa i zemlju stvorio, ja nisam od onih koji Njemu druge ravnim smatraju!''
( Al-Anam 79 )

'' Gospodaru naš, sami smo sebi zulum učinili, i ako nam Ti ne oprostiš i ne smiluješ nam se, sigurno ćemo biti izgubljeni!''
( Al-Araf 23 )

'' Hvaljen neka je Allah, koji nas je na pravi put uputio i mi ne bismo na pravom putu bili da nas Allah nije uputio, poslanici Gospodara našeg su zaista istinu donosili!''
( Al-Araf 43 )

'' Gospodaru naš, ne daj nam da budemo sa narodom grešnim ( koji je sam sebi zulum učinio)!''
( Al-Araf 47)

'' Gospodaru naš, daj nam snage da izdržimo i učini da kao vjernici umremo!''
( Al-Araf 126)

'' Gospodaru moj, oprosti meni i bratu mome i učini da budemo pod okriljem Tvoje milosti, Ti si od milostivih, najmilostiviji!''
( Al-Araf 151)

''Gospodaru moj, tebi se utječem da te nikada ne zamolim za ono što ne znam! Ako mi ne oprostiš i ne smiluješ mi se biću izgubljen!''
( Hud 47 )

''Ja se uzdam u Allaha u moga i vašega Gospodara! Nema nijednog živog bića koje nije u vlasti Njegovoj; Gospodar moj zaista postupa pravedno!''
( Hud 56 )

''Dovoljan mi je Allah, nema boga osim Njega, samo se uzdam u Njega, On je Gospodar Arša Veličanstvenoga!''

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Imam problem

Post od Senad » Sre Okt 28, 2009 8:03 pm

Karabaja napisao:Ovdje nije prica o mom prijateljstvu izgubljenom Senade.procitaj ono sto sam napisao gore iznad.i zanemari ovo sto sam napisao za prijateljstvo.nemoj to tako plitkoumno posmatrati.prijateljstvo je izgubljeno prije pola godine i bez iakkvog razloga.a posljednjih dana su se pocele desavati neke stvari za koje ja nemam objasnjenje.naveo sma svoje "simptome".ne pitam puno vec samo da mi pomognete ako mozete.Ja vjerujem u Allaha dž.š. ne klanjam,al idem na dzumu,svaku noc proucim sve sto znam prije spavanja.
Esselamu alejkum,

Karabaja napisao:i jos da dodam nesto.izgubio sam prijateljicu do koje mi je bilo jako stalo.znaci bez ikakvog razloga.niti svadja niti ista.samo se jednog dana zavrsilo to prijateljstvo:S..
MOguće je da sam shvatio plitko-umno. Ovo što sam ofarbao nisam ja napisao nego VAša malenkost ,,, ,, ja samo čitam kako pišem . Na kraju si sam iskazao pažnju ,,,,i rekao si " i jos da dodam nesto" no dobro sada idemo dalje da ti pomognemo.
Karabaja napisao:znam sta zelis reci ovim...al ja nisam kao taj covjek...nije bitno sad apsolutno.mislim postavio sa pitanje ocekujem odgovor i to je to.ako zelis da raspravljamo raspravit cemo preko poruka.mislim da normala komuninciramo a ne zacetavamo temu.pitam za ime covjeka.ako nema niko ok.nema veze.ha ya.znas neki u zivotu dodju " tobe".neki prije neki kasnije a neki nikad.i jos nesto sigurno da ti s 18 -19 godina nisi bio veliki vjernik?
Ovo što samo farbao to si ti napisao , brate tebi netreba nikakav hodža ako si shvatio šta se želi reći u onom videu osim ako želiš da ti se nešto na brzaka odradi u vidu hamajlija , zapisao, gledanja u grah, kašike viljuške.

Brate ti imaš veliki problema sa sihirima i ti treba da se liječiš kao potpun musliman a ne samo od džume do džume. Vidi tamo oko Visokog na potezu prema podlugovima na desnoj strani bosne , ako sam dobro upamtio detalje kod nekog otpada se skrene, ima dobar šejh pa otiđi da se testiraš i traži mišljenje pa nam javi , Prije nego kreneš sa liječenjem dobro se konsultuj sa šejhom šta i kako. ZAmoljavam , da nam javiš rezultate bez obzira kakvi bili.


Esselamu alejkum

Karabaja
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pet Okt 23, 2009 9:29 am

Re: Imam problem

Post od Karabaja » Sre Okt 28, 2009 10:17 pm

Selam Senade,

ne vjerujem u zapise,kasike,hroskop i sl.,jer vjerujem u Allaha dž.š.takodjer vjerujem da u islamu postoji crna magija ili sihre i da je to sastavni dio islama.cuo sam da u visokom ima puno sihirbaza tako da me malo strah toga.shvatas?a slazem se da svi mi trebamo malo vise da vjerujemo.nepijem,nepusim,ne drogiram se, vjerujem koliko vjerujem a sta je s onim koji su s druge strane?

nemoras biti sarkastican i sl.ja ti fino kazem.obratio sma se s pitanje da me vi uputite kod koga mogu otici ime prezime i sl.naravno da nije sihirbaz.ja sam samo naveo niz stvari koje mi se desavaju...

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Imam problem

Post od Senad » Sre Okt 28, 2009 10:34 pm

Karabaja napisao:Selam Senade,

ne vjerujem u zapise,kasike,hroskop i sl.,jer vjerujem u Allaha dž.š.takodjer vjerujem da u islamu postoji crna magija ili sihre i da je to sastavni dio islama.cuo sam da u visokom ima puno sihirbaza tako da me malo strah toga.shvatas?a slazem se da svi mi trebamo malo vise da vjerujemo.nepijem,nepusim,ne drogiram se, vjerujem koliko vjerujem a sta je s onim koji su s druge strane?

nemoras biti sarkastican i sl.ja ti fino kazem.obratio sma se s pitanje da me vi uputite kod koga mogu otici ime prezime i sl.naravno da nije sihirbaz.ja sam samo naveo niz stvari koje mi se desavaju...
Esselamu alejkum

Shvatit ćeš kasnije kada izazeđeš iz tog belaja i kada spoznaš bolje svoje stanje da nije u pitanju nikakav sarkazam , bošnjače javi se na tu destinaciju gdje sam ti objasnio i nećeš se pokajati. Ako nađem broj dobit ćeš pa se dogovori, mislim da se selo zove lješevo tamonegdje oko onog nekakvog turko-persijskog koledža tu negdje ima otpad kamiona i kažu danije daleko

U islamu ne postoji crna magija niti sihiri i nije sastavni dio islama.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Imam problem

Post od Haris » Čet Okt 29, 2009 10:05 am

Karabaja napisao:Selam Senade,

ne vjerujem u zapise,kasike,hroskop i sl.,jer vjerujem u Allaha dž.š.takodjer vjerujem da u islamu postoji crna magija ili sihre i da je to sastavni dio islama.cuo sam da u visokom ima puno sihirbaza tako da me malo strah toga.shvatas?a slazem se da svi mi trebamo malo vise da vjerujemo.nepijem,nepusim,ne drogiram se, vjerujem koliko vjerujem a sta je s onim koji su s druge strane?

nemoras biti sarkastican i sl.ja ti fino kazem.obratio sma se s pitanje da me vi uputite kod koga mogu otici ime prezime i sl.naravno da nije sihirbaz.ja sam samo naveo niz stvari koje mi se desavaju...
Nemoj se nikad ugledat na one sa druge strane. Baš je kod nas prije par mjeseci bila hutba kad ef. kaže: Da se Nuh a.s. ugledao na druge, lošije od sebe, i govorio ja sam dobar, nemam potrebe za građenjem lađe, ne bi je nikad ni napravio, a oni su ga ismijavali dok je gradio.

Tako se ugledaj na onog boljeg od tebe i pokušaj biti kao on, a ne oslanjat se na onog gore od tebe i govorit, ma de on je gori, ja sam barem "pola" musliman.

Odgovori