Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od Amraa » Pon Okt 19, 2009 6:25 am

Esselamu alejkum,

imam pitnje o unistavanju sihra. Dali je dovoljno sihr potopiti u vodu na koju smo naucili Kur´anske ajete radi lijecenja i zastite da pijemo tu vodu, znaci nije nam pri ucenju Kur´anskih ajeta bila namjera radi unistenja sihra ako nadjemo sihr. Dali je dovoljan nijet radi unistenja sihra poslije toga, ako se nadje sihr ili na nesto sumnjamo, da tu vodu koju pijemo stavimo u neku posudu i potopimo predmet i pri tome imamo nijjet unistenja sihra tom vodom? Nadam se da sam dobro objasnila sta mislim.

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuh!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od Haris » Pon Okt 19, 2009 7:42 pm

Ako si našla predmet na koji sumnjaš, srcem zanijeti, budi iskrena prema Allahu swt sa namjerom, zatim nauči na vodu Fatihu, Elif-lam-mim, Ihlas, Felek, Nas, moze i Kafirun, Ajetul Kursiju obavezno po 3 ili 7 puta sve. Zatim potapajući taj predmet u vodu, kidajući ga, razbijajući, zavisno šta je, i od kakvog materijala, učiti Felek i Nas posebno, a i dalje razmišljati o Allahu, i sa tom namjerom i molbom da te sačuva. I bez straha da ti taj sihr, ako je to to, može nauditi, jer ništa se ne dešava bez Njegove swt volje.

A Allah najbolje zna...

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od Amraa » Uto Okt 20, 2009 1:56 pm

A kako uciniti sa pupcanom vrpcom od djeteta? Bila je suha, ja sam je potopila u vodu i ona se "napila" vode, sad je kao friska, nije vise suha. Dali samo jos da je isjecem ili da sacekam da se osusi par dana pa da je zapalim?

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od Haris » Uto Okt 20, 2009 2:54 pm

Pa može se bilo kako, uglavnom da se uništi. Ima primjera kada je to prsten u pitanju, pa je potrebno uzeti čekić i razbiti.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od Senad » Uto Okt 20, 2009 3:57 pm

Amraa napisao:A kako uciniti sa pupcanom vrpcom od djeteta? Bila je suha, ja sam je potopila u vodu i ona se "napila" vode, sad je kao friska, nije vise suha. Dali samo jos da je isjecem ili da sacekam da se osusi par dana pa da je zapalim?
Esselamu alejkum!
Šta pupčana vrpca, :roll: ko ti je rekao da je sihir na pupčanoj vrpci :?:

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od Amraa » Uto Okt 20, 2009 10:24 pm

Nije mi niko rekao, nego sam tako nesto imala u jednom snu po cemu mislim da se o tome radi, a sjecam se da se osoba koja je 99,9999...% meni sihrila, zanimala se tada za pupcanu vrpcu mog sina, kad je on rodjen bio je obicaj da se komad pupcane vrpce koji je na djetetu kad spadne ostavi. Par puta me pitala za nju kad je saznala da imam tako nesto, pitala me par puta dali ja stvarno imam njegovu pupcanu vrpcu a nisam znala zasto pita jer nismo o takvim stvarima u tim momentima razgovarale, a to je osoba iz familije mog bivseg muza. Ja joj nisam dala, ali se nikad ne zna da nije moj bivsi muz tad dao a da ja ne znam za to, ako je njega pitala. Posto je ta osoba iz njegove familije na neke stvari njega nagovarala i pomagala mu u tome iza mojih ledja da ja ne znam, nikad se ne zna da nije i tu pupcanu vrpcu od njega trazila da ja ne znam.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od Senad » Sre Okt 21, 2009 3:10 pm

Amraa napisao:Nije mi niko rekao, nego sam tako nesto imala u jednom snu po cemu mislim da se o tome radi, a sjecam se da se osoba koja je 99,9999...% meni sihrila, zanimala se tada za pupcanu vrpcu mog sina, kad je on rodjen bio je obicaj da se komad pupcane vrpce koji je na djetetu kad spadne ostavi. Par puta me pitala za nju kad je saznala da imam tako nesto, pitala me par puta dali ja stvarno imam njegovu pupcanu vrpcu a nisam znala zasto pita jer nismo o takvim stvarima u tim momentima razgovarale, a to je osoba iz familije mog bivseg muza. Ja joj nisam dala, ali se nikad ne zna da nije moj bivsi muz tad dao a da ja ne znam za to, ako je njega pitala. Posto je ta osoba iz njegove familije na neke stvari njega nagovarala i pomagala mu u tome iza mojih ledja da ja ne znam, nikad se ne zna da nije i tu pupcanu vrpcu od njega trazila da ja ne znam.
Eselamu alejkum

Drada sestro pa vi sebi sami pravite pobleme...ružan adet :cry:

Šta se dobije ako ostavimo tu pupčanu vrpcu ako može pojašnjenje..... zbog čega je to dobro da se tako radi :?:

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od Amraa » Sre Okt 21, 2009 9:40 pm

Senad napisao:
Amraa napisao:Nije mi niko rekao, nego sam tako nesto imala u jednom snu po cemu mislim da se o tome radi, a sjecam se da se osoba koja je 99,9999...% meni sihrila, zanimala se tada za pupcanu vrpcu mog sina, kad je on rodjen bio je obicaj da se komad pupcane vrpce koji je na djetetu kad spadne ostavi. Par puta me pitala za nju kad je saznala da imam tako nesto, pitala me par puta dali ja stvarno imam njegovu pupcanu vrpcu a nisam znala zasto pita jer nismo o takvim stvarima u tim momentima razgovarale, a to je osoba iz familije mog bivseg muza. Ja joj nisam dala, ali se nikad ne zna da nije moj bivsi muz tad dao a da ja ne znam za to, ako je njega pitala. Posto je ta osoba iz njegove familije na neke stvari njega nagovarala i pomagala mu u tome iza mojih ledja da ja ne znam, nikad se ne zna da nije i tu pupcanu vrpcu od njega trazila da ja ne znam.
Eselamu alejkum

Drada sestro pa vi sebi sami pravite pobleme...ružan adet :cry:


Šta se dobije ako ostavimo tu pupčanu vrpcu ako može pojašnjenje..... zbog čega je to dobro da se tako radi :?:
Evo, bila sam sve opsirno napisala kakvih problema imam i sad je sve nekako pobrisano, iako sam bila prijavljena, ... tako mi se vec jednom desilo kad sam Enesu pisala o mojim snovima u vezi sihira, desio se neki error i ja nisam vise ponovo pisala, jer toga ima puno a ne mogu se dugo koncentrisati. Ne mogu sad ponovo sve da pisem, puno mi treba jer sam bas opsirno pisala o mojim problemima sa sihrima.

Selam!

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od Amraa » Sre Okt 21, 2009 9:58 pm

Evo ima jedan dio koji sam bila kopirala ako bi se desio error, jer mi se to ponekad desava. Ukratko receno, vjerovatno mi je vise sihira pravljeno i jos uz to imam najvjerovatnije i dzina ljubavnika, to mi je jednom jedan sheik potvrdio. Ovo je citat iz mog prijasnjeg odgovora:

"To je tad bio obicaj zadrzati za uspomenu na trudnocu i posebnu vezu izmedju majke i djeteta. A o sihrima i sihirbazima nisam tad puno nesto znala - bolje receno skoro nista. To je bilo daaavno, prije devet godina, nisam tad ni bila u vjeri kao danas. Inace, mislim da bi mi ta pupcana vrpca trebala biti najmanji problem inshaAllah, jer je imam ovdje kod sebe elhamdulillah. Imam drugih problema, a to je da mi je kod te osobe kad smo bili zadnji ili predzadnji put ja i moj muz nestala jedna moja licna stvar koju sam nosila i nije nikad pronadjena. Kad sam se skoro toga sjetila (godinama sam to bila skroz zaboravila), razmisljala sam o tome gdje bi to moglo biti i jedno vece u snu sam cula glas koji je rekao "To je zakopato". Ali gdje, to ne znam. Ta je osoba umrla dvije godine nakon sto smo se ja i moj bivsi muz rastali, tako da je vise ne mogu pitati o tome, ali se uzdam u Allaha Milostivog da ce mi obznaniti gdje je to zakopato. Inace, nisam znala da se ta osoba iz familije mog muza bavi takvim stvarima, to sam saznala tek 2-3 godine nakon sto sam se udala, ali se ipak nisam brinula o tome da bi mi mogla sta nauditi.
Sta mi je sve ta osoba napravila samo dragi Allah zna. Nagovarala me tada da vodim dijete na salijevanje strave, jer je kano prepadnuto i strasljivo. Ja sam odbijala svaki put kad mi je to predlagala, jer nisam vjerovala u to salijevanje strave, sve dok mi jedan dan nije dosadila i ucinila sam to (da mi Allah dragi oprosti, nisam znala da je to zabranjeno), samo da bi me vise pustila na miru. Cudila sam se kad je ta zena koja je to radila rekla da i ja sjednem sa malim pod crveni ogrtac, kao bice dijete mirnije kad sam ja sa njim pod ogrtacem. Onda nam je jos dala neku vodu da pijemo i da se kupamo sa njom, receno mi je da je bolje da i ja pijem tu vodu i kupam se njom, a u toj vodi se nalazilo to olovo od salijevanja strave.
Dalje je ta osoba iz familije mog muza nabavila neku hamajliju za mog sina, bez da sam je za to molila. Samo je jedan dan dosla, pruzila mi hamajliju i rekla mi da je uvijek nosim uz dijete, da nikako ne skidam sa njegove odjece, da zakacim necim, jer je kao prepadnut, pa da mu bude kao neka zastita ako se dobro sjecam. Rekla mi je da se to ne smije otvarati. Sjecam se da sam to jedno vrijeme nosila uz dijete, i mislim da sam to tek skinula s njegove odjece nakon sto sam se rastala od muza. Godine su prolazile, a ja nisam mislila na tu hamajliju, skroz sam je bila zaboravila. Sve dok jedan dan prije odprilike tri godine nisam otvorila natkasnu u mojoj sobi pored mog kreveta i nasla je negdje tu. Zapitala sam se sta je to, jer stvarno nisam znala sta bi to moglo biti, bila sam skroz zaboravila sta je to. Danima sam razmisljala sta bi to moglo biti odkud mi to, bilo je jasno da bi mogao biti sihr, ali odkud - dali mi je neko dao u ruke, sve dok se nisam sjetila odkud ta hamajlija. Raspitala sam se sta da uradim s tim, i receno mi je da je spalim i da je ne otvaram (imala sam tad zelju da je otvorim da vidim sta ima unutra). Moj otac je to nosio u Bosnu da pita efendiju sta radi sa tim, jer ovdje nismo imali koga pouzdanog pitati i tako mu je receno. On kaze da ju je tad u Bosni zapalio a da je hamajlija pri spaljivanju cvrchala.
Zanima me sta je sa sihrima koji mi trenutno nisu dostupni, koje radi toga ne mogu unistiti? Dali je moguce izlijeciti se od njih i unistiti njihovo djelovanje iako ih ne mozemo naci i unistiti ih?
SubhanAllah, nekad pomislim da je cijeli moj zivot jedan veliki sihr, da se sastojim od sihira, da sam jedan hodajuci sihr, jer mi je Allah swt kroz sne ukazao na jos dvije osobe sa kojima sam se nekad druzila i NIKAD nisam ni pomislila da bi mi sta mogle napraviti. Za jednu sam sanjala da mi vreba higijenski ulozak, a za ovu drugu da mi puse nad glavom, tj. nad kosom, jer bila sam u tom snu bez mahrame. Za to puhanje iz usta sam u tumacu snova nasla da znaci spravljanje sihra. Mislim da je bolje da ne pisem sve na netu, ali kroz snove znam i na sta mi je sihrila. Samo ne znam gdje da to nadjem. Imam ideju, jer se sjecam nekih stvari, bila sam tad i prisutna kad mi je jednom sihrito, a nisam tad ni znala da se o takvim stvarima radi i da tako nesto uopste postoji. Sjecam se nekih stvari koje su se taj dan zbivale i zato imam ideju gdje bih mogla potraziti inshaAllah, ali sta ako ne nadjem!? Dali je ipak moguce taj sihr i njegovo djelovanje unistiti i ako ga ne mognem pronaci?"


To je bio isjecak iz mog prijasnjeg odgovora. Inace pisala sam jos o tome da mi je ocigledno i na grah nesto pravito, i na higijenski ulozak/ulozke (to onako sad samo ukratko da ne pisem opet pola sahata). Zanima me dali se to sve moze unistiti iako ne znam gdje se to uopste nalazi.

Esselamu alejkum we rahmetullahi we berekatuh!

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od Haris » Čet Okt 22, 2009 9:15 am

Amraa napisao:Zanima me sta je sa sihrima koji mi trenutno nisu dostupni, koje radi toga ne mogu unistiti? Dali je moguce izlijeciti se od njih i unistiti njihovo djelovanje iako ih ne mozemo naci i unistiti ih?
Samo se ti uzdaj u Allaha swt. On daje bolest, i zdravlje. Tebi ni 100 sihra ne može naudit ako On to ne dozvoli. A takođe, bit će ti loše i ako ti niko ništa nije napravio, samo ako On to hoće. Samo se ti moli Allahu da te sačuva od "podstanara" i to će bit OK. Nekad treba duže, nekad manje, ali uglavnom završava se Allahovom pobjedom.

Radi sve obaveze (namaz, zikr, naučena voda, med...) i pokušaj malo manje razmišljati o tome, šta, ko, kad, gdje, na šta napravio i td. Pusti nek teče svojim tokom. Kaži elhamdulillah da nije gore, dok je ovako dobro je. Na svojim sam nogama.
Amraa napisao:SubhanAllah, nekad pomislim da je cijeli moj zivot jedan veliki sihr, da se sastojim od sihira, da sam jedan hodajuci sihr...
Kao što ti već gore napisah, pokušaj manje razmišljati o tome.
I kad imamo najmanji problem, kad nas boli glava, zub ili nešto slično, mi mislimo kao da nam se svijet ruši i ovisni smo o toj cijeloj boli.


Ništa se ne dešava bez predstojećeg razloga. Pa i to sa tobom. Allah najbolje zna zašto te toliko stavlja na iskušenje. A ti budi jaka i strpljiva, jer sabur je spas.

Allah dž.š. u Kur'anu, u suri Asr kaže:

Vel asr
İnnel insane le fi husr
İllellezıne amenu ve amilus salihati ve tevasav bil hakkı ve tevasav bis sabr

Tako mi vremena
– čovjek, doista, gubi,
samo ne oni koji vjeruju i dobra djela čine, i koji jedni drugima istinu
preporučuju i koji jedni drugima preporučuju strpljenje.

Korisnikov avatar
siba
pisem pomalo
Postovi: 31
Pridružio se: Sre Avg 26, 2009 6:30 am

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od siba » Čet Okt 22, 2009 12:14 pm

Sve pohvale Haris.
Tebi ni 100 sihra ne može naudit ako On to ne dozvoli. Slažem se u potpunosti sa ovim tvojim riječima, previše se narod opterećuje sihirom.
Počinji svaki posao sa Bismillom, klanjaj i dovi Stvoritelju jer On je jači od svih sihirbaza. Ja sam prošla kroz mnoga iskušenja u životu i tražila sam lijeka, nailazila na prevarante koji su govorili da sam opsihirena, još su samo nabacili veći nemir u moj život. Morala sam dugo vremena razmišljati da bih došla do zaključka da sihir niko nemože ostaviti ako me Allah čuva. Padala sam na serdžu u iskrenim suzama tražeći NJegovu zaštitu i uspjela se vratiti vjeri, zaborav na vjeru prepusti čovjeka da se sam bori sa svim azabima. Hvala Svemogućem što me ojača i smiri, sada mi ni zli ljudi ne naškode, samo kažem da je Htjeo dao bi nas sve iste. Zaključak ovih moji riječi jeste, psiha čovjeka je jača, neka svi mute i spravljaju šta hoće kad je Allah moj zaštitnik.
Mir neka je sa vama do sudnjega dana!

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od Amraa » Pon Okt 26, 2009 11:58 am

Hvala vam na vasim odgovorima, da vas Allah dragi nagradi.
Haris napisao: Samo se ti uzdaj u Allaha swt. On daje bolest, i zdravlje. Tebi ni 100 sihra ne može naudit ako On to ne dozvoli.
Vjeruj mi brate da mi nije tog povjerenja i pouzdanja u Allaha ne znam sta bi se desilo sa mnom u medjuvremenu, dali bih sve ovo mogla izdrzati, jer ocigledno bolujem od sihira vec 22 godine, a da to nisam uopste ni znala, vecinu tog vremena nisam ni znala da postoji nesto kao sihri, samo sam znala da se zadnje 22 godine "cudnovato" osjecam, da mnogo sta ne ide u mom zivotu. Vjerovatno mi je prije 22 godine napravljen prvi sihr, Allah mi je dao da sam neke stvari usnila skoro o tome, prije par sedmica. Nakon 22 godine! I onda sam pocela razmisljati o tom snu sve vise i vise sve dok se subhanAllah nisam sjetila tacno tog dana sta se sve dogadjalo taj dan kad mi je vjerovatno napravljen moj prvi sihr (a nije ni Allah dragi dzabe dao da sam te snove usnila i razmisljala o njima - mozda zato da bih saznala ko mi je neprijatelj, s kim da ne kontaktiram, jer mi je ocigledno ta ista osoba ili neko iz njene porodice sihrila i preko emaila i preko telefona!!! La ilahe illAllah!). Sto se tice mog prvog sihra prije 22 godine bila sam cak i prisutna i posmatrala tu "ceremoniju", a da nisam toga uopste bila svjesna sta to radi ta teta ... da, bila sam jos dijete. Sjecam se sad toga kao da sad svojim ocima gledam sta teta radi, a bila sam to totalno zaboravila. SubhanAllah, danima sam poslije tog saznanja razmisljala kakve su to osobe sa kakvim srcima da djetetu sihr prave. Sta sam joj to kao dijete skrivila, ili mozda nekom drugom ako je neko narucio sihr, ni sama ne znam. Ali sve ce to inshaAllah biti hajr, jer mi inshaAllah imamo Allaha na svojoj strani, a On je Svemoguci, Najmilostiviji.
radi sve obaveze (namaz, zikr, naučena voda, med...) ... Kaži elhamdulillah da nije gore, dok je ovako dobro je. Na svojim sam nogama.
Elhamdulillah, u vjeri sam vec par godina i znam sta mi je raditi elhamdulillah, lijecim se vec neko vrijeme. Moja prva rukja je bila jos prije 4 godine, jedino sto sam uvijek zeljela znati nesto o samolijecenju a niko mi nije rekao od sejhova kako se to radi, samo da ucim zastitne sure ujutro i navece, lijezem sa abdestom i to je sve, neki nisu ni toliko rekli. U zadnje vrijeme mi je Allah swt elhamdulillah dao znanje i o samolijecenju, nesto iz jedne knjige, a nesto odavde sa foruma. Ovdje sam na forumu vise iz tog razloga da imam s kim porazgovarati o svemu tome, sto u mom privatnom okruzenju nemam bas nekog, jer ko nije to sve prosao, taj to ne moze da shvati o kakvim se problemim radi. Imam jednu sestru, ali i ona boluje, pa ni ona nije uvijek raspolozena, nekad mi bude jos gore kad s njom razgovaram jer zna da bude i agresivna kad nesto kazes, ona to nekako protumaci na svoj nacin kako to uopste ne mislim. Jednom se pocela derati na mene zasto se derem na nju, kako to pricam sa njom, pocela me napadati, a ja skroz normalno pricala sa njom. I ne mozes je u tom momentu ubijediti da se nisam derala, da joj nisam nista lose htjela. Znam da je to iz razloga "bolesti", ali meni njena bolest zna biti otezavajuca kad me napadne, jer imam dovoljno problema sa mojom bolescu i mog sina, da je ne mogu uvijek slusati kad ima takve napade jer i meni tad opet zna biti losije.
A sto se tice toga "na svojim sam nogama" u tome i zna biti problem, sto budem u takvom stanju da ne mogu nista vise, zna biti momenata, pa cak i dana gdje svoje vlastito dijete tjeram od sebe i zatvaram se sama u sobu, a samohrana sam majka, zivimo sami, nemam nikog da se brine o ovom mom polusirocetu. Pa sam dvaput dobijala neki napad da mi nesto ruke preuzima i samo sto nisam krenula da zadavim dijete, a sami zivimo nema ko da me zaustavi u tome. Hvala Allahu dragom kad je dao da dodjem sebi prije nego ga i dotaknem. I ne samo to, nego mi i dijete boluje od necega, ima problema sa koncentracijom koje su se u zadnje tri godine sve vise i vise povecavale i zna ga to mnogo u skoli smetati a ostavlja mu to sve traga i na psihu, utjece na njega toliko da je bivalo vremena da je govorio da je glup. Isli smo i po djecijim psihijatrima i neke terapije pravili u zadnje tri godine, ali nisu pomagale. Prije su ga djeca volila, subhanAllah, u zadnje 3 godine se to sve promijenilo. On je bio normalno razvijeno dijete, u zadnje 3 godine je plasljiv, mnogo mu sta smeta, puno se promijenio. Bili smo kod Nezira ef. i on je rekao da i na njega vjerovatno utjece neki sihr koji je meni napravljen. Kad mu je dao da se napije neke vode, malom se pocelo povracati, ali nije povratio. Usi mu se griju cesto u zadnje 3 godine, zna imati nekakvo pucketanje na noznim prstima, kaze nesto mu pucketa ali on nista ne vidi, znao je imati osjecaj da je nesto iza njega, da ga prati, to mu je elhamdulillah prestalo ... citala sam negdje da je to znak sejtanskog dodira ako se neki od dijelova tijela griju, kao sto je kod njega slucaj sa usima. Zaboravlja sto nauci, subhanAllah, a prvo sto je prije tri godine poceo zaboravljati su bile Kur´anske sure koje je znao, a onda je to preslo i na skolsko gradivo.

Nego bih imala jedno pitanje: Moj mali se isto lijeci kao i ja, i ima u zadnje dvije sedmice problema da ga svaki dan boli stomak, povraca mu se ali ne moze da povrati (neki dan mi cak rece da mu je bilo nesto krenulo iz stomaka prema gore i da se vratilo nazad), stomak mu je nekako veci nego inace. Nije se udebljao u tom smislu, nego mu je stomak nekako malo napuhan. Sta bih mu mogla dati protiv tih bolova, jer ima s tim problem i kad ide u skolu, i preko dana i navece. Cesto puta ga pocne boliti stomak i povracati mu se kad jede i radi toga i slabije jede u zadnje dvije hefte. Sta mu se moze dati protiv toga? Pomagalo mu je kad mu stomak izmasiram naucenim curukotovim uljem, ili kad se napije vode naucene, jutros mu ni to nije pomoglo. Znam da ima nesto sto se bolesniku u takvim slucajevima nauci i dadne da popije i da se bolesnik tad zna i ispovracati, ali ne znam sta se nauci, dali neko zna!? On se sa tim muci vec dvije hefte, znao je i par dana u wc trcati, i jutros je sav bio preblijedio, ali ne moze da povrati, a ne ide ni vise u wc kao u pocetku. Molim strucan odgovor. Hvala!
Amraa napisao:SubhanAllah, nekad pomislim da je cijeli moj zivot jedan veliki sihr, da se sastojim od sihira, da sam jedan hodajuci sihr...
Kao što ti već gore napisah, pokušaj manje razmišljati o tome.
I kad imamo najmanji problem, kad nas boli glava, zub ili nešto slično, mi mislimo kao da nam se svijet ruši i ovisni smo o toj cijeloj boli.
Nije to brate sto toliko razmisljam o tome, ja kao samohrana majka nemam puno vremena ni o cemu razmisljati. Nego je do snova koje mi je Allah dragi u zadnje vrijeme slao i do toga cega se sve sjetim iz jave razmisljajuci o tim snovima. Kad sam kroz snove saznala koliko mi je osoba ocigledno sihrilo, imala sam danima osjecaj da se sva sastojim od sihira, da nisam normalna osoba, nego jedan veliki hodajuci sihr sastavljen od vise drugih sihira. To me je elhamdulillah popustilo dok sam malo provarila saznanje o mnozini sihira i osjecam se opet normalno elhamdulillah. A ni ti snovi i sve to sto mi je Allah swt dao da saznam nije dzabe, sve to ima neki razlog zasto mi je Allah swt dao da sve to saznam. Tek kroz saznanje o mnozini sihira koji su meni napravljeni shvatam koliko je ovaj svijet zaprljan od sihira. A vjerovatno i u tom saznanju ima neki hajr.

Sto je smijesno u svemu ovom, hehehe, ne znajuci prije godinu-dvije da imam kontakt sa jednom osobom koja je umijesana u to spravljanje sihira meni, ona mi pisala o nekim svojim problemima i ja je navracam da se vrati Allahu, kako sam se i ja vratila Allahu, i jos joj pisem da je Allah na strani vjernika, da im pomaze i stiti ih i da kad imas Allaha na svojoj strani ne moze ti niko nista i jos joj Kur´anske ajete kopiram i napisem o tome, heheheh. Nisam ja tad znala da je ona umjesana u to, ali znao je Allah Sveznajuci i Mudri i nije dzabe dao da joj tako napisem, Allahu ekber! U medjuvremenu vec neko vrijeme ne kontaktiram s tom osobom ne znajuci do skoro da je i ona umijesana u to, nekako smo prekinule kontakt.

Eto, halalite sto toooooliko oduzih, ali imala sam potrebu da "malo" s nekim popricam o svemu ovom, jer inace nemam bas nekog s kim mogu o tome pricati privatno, osim sestre o kojoj sam pisala koja i sama ima tih problema.

Selam!

Amraa
Mlađi član
Postovi: 56
Pridružio se: Ned Avg 23, 2009 12:45 pm

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od Amraa » Pon Okt 26, 2009 12:38 pm

Nego, halalite, ono sto je najvaznije zaboravih napisati, samo jedna recenica, ali puuuunnno znaci. A to je, da sam svjesna da sve sto sam prezivjela i sto moje dijete prezivljava inshaAllah ima neki hajr u sebi, jer sam tek kroz sve te dugogodisnje probleme, a narocito kroz probleme koje sam imala u zadnjih osam godina, naucila da se uzdam i imam povjerenja samo i iskljucivo u Allaha i nikog drugog.
Neko ti zeli pomoci - a ne moze, neko moze pomoci - ali ne zeli ... na kraju krajeva ostaje samo Allah swt, On je Erhamurraahimiin - Najmilostiviji, On je El-Aliim - Sveznajuci, El-Aziiz - Svemoguci, El-Fettaah - Koji otvara, El-Qahhaar - Koji savladava, Er-Rezzaaq - Koji opskrbljuje i El-Wehhaab - Koji obilno daje. I naravno On je Esh-Shaafii - Koji lijeci, ne lijeci niko drugi osim Njega. Ne pomaze ni lijecnik Kur´anom sam, niti rukje, niti curukotova ulja, niti ista drugo sem Njegovom voljom i pomocu i Njegovim izlijecenjem - La hawle we la quwwete illa billahil Alijjil Azim!

Oprostite, bile su ipak vise od jedne recenice, nije moglo sve stati u jednu recenicu. Necu vas vise gnjaviti, heheheheh!

Selam!

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Pitanje o unistenju sihra i vode naucene Kur´anskim ajetima

Post od bajro17 » Pon Okt 26, 2009 1:37 pm

tako je draga seko samo se ti uzdaj u Allaha milostivoga on pomaze on opskrbu daje i niko nam ne moze ni nauditi na pomoci bez njegove dozvole

Odgovori