Skidanje sihra

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

nensi
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 11:33 am

Re: Skidanje sihra

Post od nensi » Uto Avg 11, 2009 2:25 pm

pa ovako svako zivo bice mora vrsiti nuzdu posto je to potreba imo on amajliju ali bilo kakav zapis posle nuzde svaki pravi musliman se opere od necistoće bog je svemoguci i on puno toga oprasta:vama pitanje kako moze musliman piti alkohol jesti svinjsko meso i nakon ciscenja 40 opet poceti klanjati postiti itd...moje osobno misljenje jesta da je bog milostiv ne nasilan i nemilostiv,covjek koji skida nahode skida ji pomocu kurana i pogledom u zvjezdu koju ima svako zivo bice,onaj covjek koji to podmece je veliki gresnik i on ce đževapiti za svoja nedjela A VI DRAGA GOSPOĐO PONOVO VAM KAZEM OBRATI SE KAKVOM HODZ I SIGURNO CE VAM POMOĆI....

senci
Mlađi član
Postovi: 87
Pridružio se: Pon Avg 10, 2009 7:04 pm

Re: Skidanje sihra

Post od senci » Uto Avg 11, 2009 2:29 pm

Više sam sve pročito po forumu i sve mi liči na 50-50. Neko kaže ovako neko onako. Kako da spalim hamajliju? Dali treba da učim i gdje da to uradim? Po dodiru ja mislim, da je napravljena iz srebra a to neće izgoriti tako lako.

nensi
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 11:33 am

Re: Skidanje sihra

Post od nensi » Uto Avg 11, 2009 2:30 pm

pa ovako svako zivo bice mora vrsiti nuzdu posto je to potreba imo on amajliju ali bilo kakav zapis posle nuzde svaki pravi musliman se opere od necistoće bog je svemoguci i on puno toga oprasta:vama pitanje kako moze musliman piti alkohol jesti svinjsko meso i nakon ciscenja 40 opet poceti klanjati postiti itd...moje osobno misljenje jesta da je bog milostiv ne nasilan i nemilostiv,covjek koji skida nahode skida ji pomocu kurana i pogledom u zvjezdu koju ima svako zivo bice,onaj covjek koji to podmece je veliki gresnik i on ce đževapiti za svoja nedjela ---------ZADNJI STAVEK NIJE NAMJENJEN TOJ TEMI PA SE IZVINJAVAM NA TOME ..

nensi
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 11:33 am

Re: Skidanje sihra

Post od nensi » Uto Avg 11, 2009 2:39 pm

senci napisao:Više sam sve pročito po forumu i sve mi liči na 50-50. Neko kaže ovako neko onako. Kako da spalim hamajliju? Dali treba da učim i gdje da to uradim? Po dodiru ja mislim, da je napravljena iz srebra a to neće izgoriti tako lako.
to nije potrebno unistiti to ti samo lako pomogne a ne da bi ti stetilo ova gospoda sto pisu ovo ono su samo neki izmisljena božija braća znaj da bog nema brata pomozi si sam i bog ce ti pomoci tapamti to dok si na ovom svijetu moli se na svoj nacin cini dobro svakom makar on mislijo tebi slabo,posto ce on đževapiti za svoja zlodjela alajhmanet

selma_sa
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 2:14 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Skidanje sihra

Post od selma_sa » Uto Avg 11, 2009 2:41 pm

senci napisao:Više sam sve pročito po forumu i sve mi liči na 50-50. Neko kaže ovako neko onako. Kako da spalim hamajliju? Dali treba da učim i gdje da to uradim? Po dodiru ja mislim, da je napravljena iz srebra a to neće izgoriti tako lako.

kako 50-50????????
pa ja citam teme na ovom forumu evo 7 dana, pa nigdje ne nadjoh to "drugo-pogresno" 50....

nensi
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 11:33 am

Re: Skidanje sihra

Post od nensi » Uto Avg 11, 2009 2:49 pm

selma_sa napisao:
senci napisao:Više sam sve pročito po forumu i sve mi liči na 50-50. Neko kaže ovako neko onako. Kako da spalim hamajliju? Dali treba da učim i gdje da to uradim? Po dodiru ja mislim, da je napravljena iz srebra a to neće izgoriti tako lako.

kako 50-50????????
pa ja citam teme na ovom forumu evo 7 dana, pa nigdje ne nadjoh to "drugo-pogresno" 50....
zadnji put vam pisem ja osobno i dajem savjet gledajuc na tu temu znaci NE SPALJIVATI HAMAJLIJE NITI SLUCAJNO NOSI JE NORMALNO ILI U ĐŽEPU ILI NA VRATU SVEJEDNO JE I NE UNISTAVATI OLOVO I IZVRSI SVE TE STVARI ZA KOJE TI JE TAJ HEFENDIJA DAO SAMO CES TAKO POMOCI SEBI VJERUJ U BOGA POSTUJ GA TAKO I SVOJE BLIZNJE I BICE SVE U NAJBOLJEM REDU ZNAJ BOG JE MILOSTIV I OPRASTA SVE GRIJEHE SAMO AKO GA TI ZA TO ZAMOLIS I AKO SE POKAJES ZA SVOJE GRJEHE.

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Re: Skidanje sihra

Post od Yassin » Uto Avg 11, 2009 4:05 pm

nensi napisao:
selma_sa napisao:
senci napisao:Više sam sve pročito po forumu i sve mi liči na 50-50. Neko kaže ovako neko onako. Kako da spalim hamajliju? Dali treba da učim i gdje da to uradim? Po dodiru ja mislim, da je napravljena iz srebra a to neće izgoriti tako lako.

kako 50-50????????
pa ja citam teme na ovom forumu evo 7 dana, pa nigdje ne nadjoh to "drugo-pogresno" 50....
zadnji put vam pisem ja osobno i dajem savjet gledajuc na tu temu znaci NE SPALJIVATI HAMAJLIJE NITI SLUCAJNO NOSI JE NORMALNO ILI U ĐŽEPU ILI NA VRATU SVEJEDNO JE I NE UNISTAVATI OLOVO I IZVRSI SVE TE STVARI ZA KOJE TI JE TAJ HEFENDIJA DAO SAMO CES TAKO POMOCI SEBI VJERUJ U BOGA POSTUJ GA TAKO I SVOJE BLIZNJE I BICE SVE U NAJBOLJEM REDU ZNAJ BOG JE MILOSTIV I OPRASTA SVE GRIJEHE SAMO AKO GA TI ZA TO ZAMOLIS I AKO SE POKAJES ZA SVOJE GRJEHE.
Es Selamu Alejkum

Molim da se nedaju na ovom forumu odgovori bez serietskog dokaza.
Zapisi, hamajlije, sihrbazi

Pitanje:

Selam alejkum!

Imao sam prilike gledati u jedan zapis kod jednog poznanika, u kojem je stajalo nesto ispisano na arapskom jeziku. Ispred svake Allahove lijepe osobine je bilo napisano "La" n.pr. "la Rahman" itd., pa je meni to bilo cudno, ali prijatelj mi kaze da je isao da se lijeci kod jednog poznatog hodze iz Banja Luke, koji se bavi lijecenjem od sihra. Na jednom drugom zapisu sam vidio nacrtane neke kvadratice, zvijezde i sl. a koliko sam primjetio mnogo naseg naroda nosi ovakve zapise da bi ih ti zapisi cuvali od zla.

Dali je ovo ispravno nosati po Islamu i dali ti ljudi koji pisu ove zapise ispravno lijece ljude od sihra?

Odgovor:

We alejkumus-Selam!

Znajte dobro da je Poslanik ,sallallahu alejhi we Sellem, u nekim svojim putovanjima, slao izaslanika i naredio bi mu da ne ostavi na vratu deve zapis od struna, a da ga ne otkine.(Hadis je vjerodostojan) Rekao je Poslanik ,sallallahu alejhi we Sellem: "Uistinu nedozvoljeno je lijecenje sihrom, talisman (zapis) i vracanje su sirk. (Hadis je vjerodostojan)

Jednom prilikom je Poslanik ,alejhi Selam, ugledao kod jednog covjeka narukvicu od bronze, na njegov upit sta je to, odgovorio je da ga ona stiti od slabosti, pa mu Poslanik,sallallahu alejhi we Sellem, na to rece:"Skini je, ona ti povecava slabost, a ako umres sa njom na ruci,neces nikada biti spasen'' .

Ebu Hurejre r.a. je rastrgao konac s ruke jednog covjeka, zatim je proucio ajet iz Kur'ana: "Vecina ovih ne vjeruje u Allaha,nego druge njemu smatraju ravnim" . Seid Ibn Dzubejr r.a. je rekao: "Ko strgne nekome talisman, kao da je oslobodio roba."

Neka ulema, i to manjina, smatraju da je dozvoljeno nositi privjesak sa Kur'anskim zapisom, dok vecina uleme to zabranjuje, i ovo drugo misljenje je ispravnije zbog uopcene zabrane vjesanja bilo cega i zbog nepostojanja ispravnog hadisa koji to dozvoljava. Na taj nacin se omalovazava Kur'an, jer vecina onih koji to nose nisu cisti i postoji opasnost da se na to krenu kitit talismanima raznih oblika i sadrzaja. Time se otvara put ka vjerovanju u zabranjeno i srce se skrece ka necem drugom pored Allaha subhanehu.

Gatari su taguti a tagut je sve ono sto sto se obozava mimo Allaha, oni su sejtanovi sticenici. Uzviseni kaze: " A sejtani navode sticeniike svoje ..... (Kur'an, El-En'am: 121) " Hocete da vam kazem kome dolaze sejtani? Oni dolaze svakom lascu,gresniku, oni prisluskuju i vecinom oni lazu'' (Es-Su'ara,221)

Rekao je Poslanik, alejhi Selam, u hadisu o vahju (objavi koja se spusta melecima na nebu o onome sta ce se desiti stanovnicima na zemlji): "Pa to cuje onaj koji prisluskuje a oni koji prisluskuju su jedni iznad drugih,ono sto cuje gornji sejtan prenese onom ispod njega a on prenese sejtanu ispod njega, sve dok se to ne prenese na jezik sihirbaza ili gatara. Mozda nekog od tih sejtana, koji prisluskuju, pogodi plamen munje prije nego prenese vijest koju je cuo na nebu, a mozda to i uspje prenijeti prije nego ga ona stigne, pa onda s tom vijesti pomjesa jos stotinu lazi'' (Hadis je vjerodostojan)

Rekao je Poslanik alejhi Selam: "Ko ode gataru ili sihirbazu i povjeruje u ono sto mu on rekne, zanijekao je ono sto je objavljeno Muhammedu a.s." (Hadis je vjerodostojan)

Rekao je Poslanik a.s.:"Ko ode gataru pa ga nesto upita i povjeruje mu u to, nece mu se primiti namaz 40 dana" (Hadis je sahih- vjerodostojan)

Nakon svih dokaza koje smo prezentovali, neka se boji svako ko se upusti u ovakve radnje i sebe svjesno bude izlagao Allahovoj srdzbi i kazni koja moze da ga stigne jos na dunjaluku. Molim Allaha da nas sacuva tog iskusenja, poveca nam znanje i ucvrsti korake na putu istine! Amin!

Na pitanje odgovorio prof. Jasmin Djanan

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Skidanje sihra

Post od meli » Uto Avg 11, 2009 5:20 pm

nensi napisao:pa ovako svako zivo bice mora vrsiti nuzdu posto je to potreba imo on amajliju ali bilo kakav zapis posle nuzde svaki pravi musliman se opere od necistoće bog je svemoguci i on puno toga oprasta:vama pitanje kako moze musliman piti alkohol jesti svinjsko meso i nakon ciscenja 40 opet poceti klanjati postiti itd...moje osobno misljenje jesta da je bog milostiv ne nasilan i nemilostiv,covjek koji skida nahode skida ji pomocu kurana i pogledom u zvjezdu koju ima svako zivo bice,onaj covjek koji to podmece je veliki gresnik i on ce đževapiti za svoja nedjela A VI DRAGA GOSPOĐO PONOVO VAM KAZEM OBRATI SE KAKVOM HODZ I SIGURNO CE VAM POMOĆI....
Svako zivo bice mora vrsiti nuzda?Pa naravno te je fizioloska stvar.Al znas li da ne smes da spomnes ALLAH u wc,kamo li nesto drugo?
Hvala vam na savjet znaj da cu te poslusati,gledam da brines o meni.Samo MOLIM TE mi kazi kod koji da idem,mozda cu da idem kod ucac???Imas li nekoj da mi preporucis?
A to da neke jede svinsko i pije alkohol je nivni grijeh,nije moj.Uopste me ne briga.Ovaj forum je da pomognes na nekoj da ide kod PRAVI COVJEK,a ne da ga posalimo kod shaytan.Meni je smjesno kako vjerujes u zvjezde????
Kako ALLAH oprasta,da uradis nesto loso nadevajki se da ce ti oprostiti???Kao na primer ja idem da ubijem nekog,pa zas da ne ALLAH je milostiv i oprostice mi!Ne sestro moja ne ide to tako.Kajes se,molis nasog dragog ALLAH da ti oprosti i nikad ne cinis taj grijeh vise.

nensi napisao:
senci napisao:Više sam sve pročito po forumu i sve mi liči na 50-50. Neko kaže ovako neko onako. Kako da spalim hamajliju? Dali treba da učim i gdje da to uradim? Po dodiru ja mislim, da je napravljena iz srebra a to neće izgoriti tako lako.
to nije potrebno unistiti to ti samo lako pomogne a ne da bi ti stetilo ova gospoda sto pisu ovo ono su samo neki izmisljena božija braća znaj da bog nema brata pomozi si sam i bog ce ti pomoci tapamti to dok si na ovom svijetu moli se na svoj nacin cini dobro svakom makar on mislijo tebi slabo,posto ce on đževapiti za svoja zlodjela alajhmanet
Prvo izdefiniraj dali ima Bog ili ne posto vidim da i sama ne znas.A na Koga ces dzevapiti opet mi nije jasno????Mozda na neki sta gleda u zvjezde????
Ne zbunuvaj go bratot senci jos vise i tako je momak u tezak period i ne mu otezavaj jos vise.
OBAVEZNO spali ta hamajlija!Kako moze da te olovo cuva?????Idi kod Enes da ti pomozi sa ALLAHOV izin inshaAllah.
A tebi sestro nensi posto ja stvarno brinem o tebi,za tvoe dobro nije lose da ides kod neki doktor i to iskusan.
Halali,iskren savjet.
Selam alejkum

nensi
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 11:33 am

Re: Skidanje sihra

Post od nensi » Sre Avg 12, 2009 7:04 am

idi ti kod neki doktor prvo neznas govoriti prave bosanske rijeci pa si pametan,mene kad zaboli ja idem kod doktor a ne da citam te vase prazne savjete nisi ti muhamedov poslanik pa da znas sta je urok prelivanje zrna itd pa te molim da take stvari nekomentiras,ako je enes taj koji zna kome i kako da se obrati za pomoc nek sam osobno napise,ili od vas toliko nek ko uputi tu osobu na pravu adresu pod muslimanski se na kraju pozdravi alajhmanet a ne selam alekjum to je na pocetku pozdrava moj dragi brate ...lp...

selma_sa
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Sre Avg 05, 2009 2:14 pm
Lokacija: Sarajevo

Re: Skidanje sihra

Post od selma_sa » Sre Avg 12, 2009 8:19 am

nensi napisao:idi ti kod neki doktor prvo neznas govoriti prave bosanske rijeci pa si pametan,mene kad zaboli ja idem kod doktor a ne da citam te vase prazne savjete nisi ti muhamedov poslanik pa da znas sta je urok prelivanje zrna itd pa te molim da take stvari nekomentiras,ako je enes taj koji zna kome i kako da se obrati za pomoc nek sam osobno napise,ili od vas toliko nek ko uputi tu osobu na pravu adresu pod muslimanski se na kraju pozdravi alajhmanet a ne selam alekjum to je na pocetku pozdrava moj dragi brate ...lp...
ja stvarno ne znam sta je s tobom vise.


prvo, ti nekome govoris o znanju bosanskog jezika?????
nensi napisao:idi ti kod neki doktor prvo neznas govoriti prave bosanske rijeci pa si pametan,mene kad zaboli ja idem kod doktor ...
o gramatici ne bih puno ni komentarisala.... "neznas", "nekomentiras" itd. je kod tebe sve zajedno, o stavljanju tacke i pocetku nove recenice da i ne govorim.

drugo, do sad nisi primjetio/la da je meli zensko?????

trece:
nensi napisao:nisi ti muhamedov poslanik...
o cemu pricas?????????

i cetvrto:
nensi napisao:pod muslimanski se na kraju pozdravi alajhmanet a ne selam alekjum to je na pocetku pozdrava moj dragi brate ...lp..
ti nekoga opominjes za pozdrav, a da objasnis sta znaci ovo "lp"??????????

nensi
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 11:33 am

Re: Skidanje sihra

Post od nensi » Sre Avg 12, 2009 8:46 am

lp znaci lepo pozdravljen-a

nensi
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 11:33 am

Re: Skidanje sihra

Post od nensi » Sre Avg 12, 2009 8:51 am

Jasam prosvjetni radnik a ne gramatičar,tako da me puno to neobremenjiva.Moje pisanje za mene je uredu,a neko pise idi kod doktor,jel bolj da je reko idite kod doktora.Ma bolje da se ja klonim ćorava posla,coravi poso jeste vi koji to pisete. lp!!!!!!!!!!

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Skidanje sihra

Post od Senad » Sre Avg 12, 2009 9:42 am

Esselamu alejkum!

nensi daj bogati kazi mi koji taj kod kojeg si bio, ime ,mjesto ..... Allah te nagradio

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Skidanje sihra

Post od meli » Sre Avg 12, 2009 9:50 am

nensi napisao:Jasam prosvjetni radnik a ne gramatičar,tako da me puno to neobremenjiva.Moje pisanje za mene je uredu,a neko pise idi kod doktor,jel bolj da je reko idite kod doktora.Ma bolje da se ja klonim ćorava posla,coravi poso jeste vi koji to pisete. lp!!!!!!!!!!
Hvala puno sta ste me popravili na moj jezik.Sta da radim kad nisam isla ni u prvom razredu??To je to.Eto ti posledice.
Jel ti kad ides u gosti kod nekog vredzas domacin u kuci?Neznam kako ces me shvatiti posto moj bosanski je mnogo los?Sta mislis zasto je Enes sa crveni slova,nije valjda samo za to sto je ime ljepo?
Al valjda znas da kod muslimana pozdravlja se selam alejkum? Znam da si ti krcanka,al kod nas krcane kaze ili nema Bog ili Bog je Isus,a ti i sama ne znas?Jednom pises ima, drugi put nema, treci put da ces dzevapiti za zlodjela ???Nisi mi odgovorila NA KOGA CES DZEVAPITI?
nensi napisao: nisi ti muhamedov poslanik
STA :lol: ???Pa naravno da nisam,a zasto muhamedov?Ovo ne kontam

A ti za da ne me popravljas opet na moj bosanski pisacu ti da ja sam iz Makedonije.Pred 6 meseci nisam imala blaga veza sa bosanki jezik.Naucila sam malo od ovoj forum, da se bar razumemo,da mogu i ja da budem korisna.A znas sta ja radim????Kad ne znam PRAVI odgovor ne pisem nista,zasto da uputim neko pogresno.
nensi napisao: pod muslimanski se na kraju pozdravi alajhmanet a ne selam alekjum to je na pocetku pozdrava moj dragi brate ...lp...
Ja sam turkinja i kod nas kaze ALLAH emanet,ne znam kod vas kako je?
Kao sto kaze nasa sestra selma,ja sam zensko.
Selam alejkum

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Skidanje sihra

Post od evlad67 » Čet Avg 13, 2009 10:56 pm

Selam,
Ja sam turkinja i kod nas kaze ALLAH emanet
mislis da ona zna sta znaci to??? a i njen mi bosanski nekako zabacuje (kao da je uvezen iz sjevernijih krajeva jugoslavije(bivse)), al opet ko ce ga znat, mozda je to bio neki
"crash-course" bosanski :D

selam aleikum
evlad67

Odgovori