Opet cudan san...usnio sam mrtvog oca, i duel strijelama :(

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Opet cudan san...usnio sam mrtvog oca, i duel strijelama :(

Post od evlad67 » Uto Jul 07, 2009 9:49 am

Selam aleikum,
nemamo posebnu sekciju za snove, a nisam ni procitao nigdje da nisu pozeljni postovi o tome, pa cu ja ovdje napisat sta sam sinoc usnio pa ako ima neko neko konstruktivno misljenje bujrum da ga izjasni, jer ja nikako nemogu dokucit sta je?

Usnio sam da sa grupom muskaraca idem na dvoboj strijelama protiv jedne druge grupe, i pravilo je bilo, ako oba strijelca ostanu zivi, npr. promase, duel se nastavlja macevima!
Ok, meni je to bilo bezveze i ja nisam htio da se duelisem, nego sam samo onako spustio ruke niz tijelo drzecu luk u ruci, a onaj protivnik me onda pogodi u sred grudi strelom svojom :(, i samo sam se cudio kako je mogao da puca u mene jer nisam htio duel!
A poslije toga, mi oper svi skupa, ja i moja grupa idemo kuci, mislim ni ja niti neko od grugih nije bio povredjen, iako me je pogodio onaj drugi! Pa sam se cudio tome al nije bilo dalje sna o tome, samo smo isli kucama svojim.

Odma u nastavku tog sna, usnijem svoju zenu kako je dosla meni u stan(napomena:nezivimo skupa od 01.04) i pere sudje, al bez marame( a nosi je od 19 godine, bili smo uzeti tada) i ja je pitam gdje ti je marama, a ona kaze, onako smjeskajuci se,
da je vise ne nosi. Mene je to(sto ne nosi maramu) toliko zabolilo u grudima da sam osjetio bol u snu nekako, cudno zvuci znam, al sta mogu. (Nisam tada ja u snu mislio na tu cinjenicu, da je ona u stvari u STANU, a ne vani negdje i da tu ne nosi inace maramu?)

E sada tu se prekida slika sna sa njom odjedamput moj otac (umro 08.07.2006, sutra godisnjica) na seciji sjedi i sa mnom prica a ja stojim ispred njega, i ja njega pitam:"Aba, pa daj mi reci sta da radim, slobdno me posavjetuj!". A on onako mimikom meni kaze(kao hoce da mi da do znanja) "pa mozes uradit to ili ono drugo, sto god uradis tvoja je odluka". Neznam zasto ja mislim da je on to htio da mi kaze u snu, al tako mi je doslo i takosam to shvatio.
Jer sam u zadnje vrijeme stalno u nedoumici sa samim sobom, STA BI JA URADIO KAD BI MOJA ZENA REKLA DA HOCE DA SE POMIRI I DA JOJ JE ZAO STO JE URADILA(nisam siguran da ja nju jos volim i hocu, iako kad neko spomene razvod ja poludim, i dugo mi treba da se smirim).
Mislim da se ovo odnosi i na ovo, a Allah dz.s. najbolje zna! Znal neko sta znaci sanjati musku umrlu osobu??
Ono sa strijelama mati misli da neko mozda obnavlja sihir, a ja stvarno pocesto padnem nazad na pocetak problema, i onda pojacam slusanje kurana i terapije i onda elhamdullilah brzo se unormalim i budem dobar.


Selam aleikum
evlad67

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: Opet cudan san...usnio sam mrtvog oca, i duel strijelama :(

Post od meli » Uto Jul 07, 2009 10:37 am

Alejkum selam
Brate, tatko ti go sonuvase zasto si mislel na nego(neli i utre mu e godisnica).A sto se odnesuva do zena ti, toa znaci deka uste ja sakas:-).Neka pisat nekoi sto znaat da tumacat sonovi.Ne se sekiraj se ke bide vo red.Ne se plasi.ALLAH ke go unisti inshaAllah sihirot.Nema da ti mozat tie kafiri nisto veke.
Go molam ALLAH sto pobrzo da te izleci tebe, tvojata zena i site sto imaat sihr
Amin
Selam alejkum

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Opet cudan san...usnio sam mrtvog oca, i duel strijelama :(

Post od Haris » Uto Jul 07, 2009 10:40 am

KOPLJE sa ostalim oružjem simbolizira vlast i autoritet osobe koja to sanja.

Samo koplje (bez ostalog oružja) simbolizira sina ili brata. Bodenje kopljem simbolizira prigovaranje i klevetu, obzirom da se za klevetnika kaže da on svojim jezikom bocka i bode. Rečeno je i to da koplje može da simbolizira svjedočenje istine, pu tovanje ili ženu.

Ko sanja da u ruci ima kop lje - rodice mu se dječak; ako je koplje imalo vršak (šiljak), taj dječak će postati upravitelj. Ko sanja da jaše i da u ru ci ima koplje - dobiće vlast, ugled i visok položaj.

ako se sanja kao da je otac oživio, čak će se daleko brže riješiti brige.

Ko usni da ga umrla osoba savjetuje ili podučava znanju - postići će dobro u svo­joj vjeri srazmjerno tome.

Sto se tice ovog da je otkrivena, s obzirom da se kaze da su snovi suprotni od stvarnosti, to mozda znaci da je njen iman jak, privrzenost vjeri ili nesto tako. A Allah najbolje zna...

Pa onda kad se sve ovo sklopi to mozda dodje da ces se po savjetu rahmetli oca (uradi ono sto mislis da je ispravno) uzeti tu odluku da rijesis bracno stanje u pozitivnom obliku te da ce se mozda i djecak izroditi, s tim da ces mozda dobiti prigovor shodno ovome "Bodenje kopljem simbolizira prigovaranje i klevetu, obzirom da se za klevetnika kaže da on svojim jezikom bocka i bode.".

Meni se nekako cini kao sve to.. :D

A Allah najbolje zna..

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Opet cudan san...usnio sam mrtvog oca, i duel strijelama :(

Post od evlad67 » Uto Jul 07, 2009 10:51 am

Selam aleikum,
hvala na odgovorima, samo nisam bas razumio ovo za koplje, u kojem pravcu kada bode, kad budes uboden, onda ogovaras,ili onaj ko te je ubo kopljem on ogovara??

Selam
evlad67

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Opet cudan san...usnio sam mrtvog oca, i duel strijelama :(

Post od Haris » Uto Jul 07, 2009 10:53 am

Onaj ko je tebe ubo kopljem on prigovara i kleveti tebe..

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Opet cudan san...usnio sam mrtvog oca, i duel strijelama :(

Post od evlad67 » Uto Jul 07, 2009 11:00 am

_Musliman napisao:Onaj ko je tebe ubo kopljem on prigovara i kleveti tebe..
Uh, ti mi olaksa, vec pola sata kontam gdje sam to mogao nekog ogovarati i klevetati :D, "schwitz" hehe

Selam Aleikum
Evlad67

Korisnikov avatar
bogdica
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Čet Jul 09, 2009 9:39 pm

Re: Opet cudan san...usnio sam mrtvog oca, i duel strijelama :(

Post od bogdica » Čet Jul 09, 2009 9:58 pm

skup ljudi moze predstavljati mjesto gdje se obavlja zikir tj spominje Allah, sama ta borba moze simbolizirati borbu na Allahovom putu, u smislu dzihada - borbe sa samim sobom, borba sa svojim nefsom.

marama za ženu simbolizira muža, kada žena koja je inače pokrivena, skine svoju maramu, to označava rastavu od muža.

lijepo je usniti roditelje, a sanjanje umrlog oca može simbolizirati olakšanje nakon teškoće ili brige.

a na kraju Allah najbolje zna...
selam

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: Opet cudan san...usnio sam mrtvog oca, i duel strijelama :(

Post od evlad67 » Pet Jul 10, 2009 7:32 am

Selam aleikum,
bogdica hvala i tebi na odgovoru i na ulozenom vremenu!
kada žena koja je inače pokrivena, skine svoju maramu, to označava rastavu od muža.
ide ka tome!

selam
evlad67

mirela0407
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Uto Avg 11, 2009 9:48 pm

Re: Opet cudan san...usnio sam mrtvog oca, i duel strijelama :(

Post od mirela0407 » Uto Avg 11, 2009 10:55 pm

sellam vidim mnoga pitanja o snovima pa bih i ja molila nekog ako moze barem da pokusa da mi razjasni moj san
ovako provo sam prisiljena neke stvari iz privatnog zivota da objasnim otac mi je do ;92 radio u njemackoj pocetkom agresije dolazi u travnik i pristupa armiji bih 16.07.1992 njegov odred ili vec kako se zove salju ga na vlasic gdje moj otac gine i gdje mu se gubi svaki trag ja kao djete sam jako bila vezana za njega tako da sam se zarekla da necu odustati dok barem jednu jedinu njegovu kost ne nadem tako da sam uz allahovu pomoc i ustrajnost mog muza u martu 2008 to i uspjela
e sad u tom periodu dok se on vodio kao nestao svaki put kad bih ga sanjala sanjam ga u vojnoj uniformi i ja kao pronalazim ga i u tom trenutku dok ja njemu prilazim on meni govori "ceri ne prilazi mi ja sam ziv sam"u tom trenutku kad mu pridem poslije tih rjeci on nestane u magli
poslije njegovog pronalazka prosle godine u mjesecu ramazanu u oci lejletul kadr noci proucila sam hatmu i poklonila pred njegovu dusu nakon sabah namaza legnem i sanjam ga on kao dosao kuci al ni sa kim nista ne prica samo se smije u zivotu ga nikad nisam vidjela ljepseg kao u tom snu tu se pojavljuje i njegova mati(moja nane koja je takode preselila u januaru 2008) koja sjedi pored njega place a ni ona nista ne prica nakon nekog vremena on ustaje i kao ode od kuce ja za njim trcim i placem pitam ga pa babo jel mi to hvala za svu moju zrtvu koju sam ucinila da te nadem on meni nista nije odgovorio samo se nasmijao i otisao bez rijeci
ako neko moze da mi protumaci ovaj san
selam

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: Opet cudan san...usnio sam mrtvog oca, i duel strijelama :(

Post od medina22 » Sre Avg 12, 2009 12:38 am

jel moguce da se u snu predvidi smrt neke osobe? jedna zena je tako predvidjela smrt sina od svoje kcerke,t.j unuka..tako sto joj je sin koji je poginuo u ratu dosao u san i rekao-pripremamo se mi sehidi za dolazak novog sehida iz nase porodice.smrt se dogodila odmah tog dana

Odgovori