Problem

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

ricma
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 1:26 am

Problem

Post od ricma » Uto Apr 28, 2009 1:59 am

Postovana braco i sestre,

Pisem Vam jer moje dvije kcerke se ne osjecaju dobro. Trenutno smo u USA, i problemi su poceli od prije tri godine. One imaju sada 15 godina a problem se javlja tako sto dolazi do grcenja ruke, koje ponekad prelazi na nogu i lice. Moram da kazem da smo trazili pomoc od nekih hodza, koji su davali zapise ali kao sto vidite bez velikog uspjeha. Prosle godine smo obavili nalaze kdod doktora, krv, MRI glave i sve ostalo i sve je uredu. Otprilike ti napadi se javljaju 1, 2 ili 3 puta dnevno, nekada sa manjim ili vecim kocenjem (grcenjem). Ako imate dobre savjete, molimo vas napisite. Hvala velika.

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Problem

Post od bajro17 » Uto Apr 28, 2009 6:29 am

zna li neko od vas uciti arapski

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: Problem

Post od AbuAmRibnFadL » Uto Apr 28, 2009 11:39 am

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu Brate/Sestro Ricma

Prvo sto cete uciniti je da spalite sve zapise koje imate,kada budete sigurni da vise ne postoji nikakav zapis,onda predjite na ciscenje soba,soba vasih kceri,t.jest od slika ,mozda postera po zidovima,Muzike,i nakon ciscenja putsi nek Kur`an uci u toj sobi gdje one borave,neka soba uvijek bude osvjetljena,cak i nocu ostavite upaljeno svjetlo,Neka vam neki bogobojazni musliman prouci na vodu pa poprskajte kucu naucenom kur`anskom vodom.Vase kceri imaju sihr,a to grcenje tijela je nista drugo do dzinni koji su zaduzeni za sihr,plaseci vas a maltretirajuc njih.Reci mi koje vrijeme najcesce dobivaju te napade,jesteli pokusali da ih razdvojite,npr,odvedes jednu kcer kod svojih rodjaka a drugu ostavis u kuci? sta je bilo prije te tri godine,jesteli imali kakvo veselje,svadbu nesto,neku svecanost ,bosna ,usa.Pitaj svoje kceri jesuli necim izazvali dzinne,kako je sve to pocelo.Nakon ove poruke molim te opisi mi sta se sve desava kod njih,pa mi to posalji na privat

ricma
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 1:26 am

Re: Problem

Post od ricma » Sre Apr 29, 2009 12:09 am

Draga braco i sestre. Posto sam dobio vas odgovor sad bih da vam pojasnim ono sto trazite. Sto se tice vremena kada im se to desava nema pravila. Nismo ih nikada razdvajali, mislim na daljinu, uvijek su zajedno u istoj kuci i svaka ima svoju sobu. Prije tri godine se dogodilo preseljenje i dosli smo u novu sredinu i nakon kratkog vremena im se pocelo to desavati. Ne razumijem ovo izazvale dzine, mislim koji je nacin da se mogu izazvati? Sto se tice arapskog ne znam ga ali znam uciti sure i ostalo sto je potrebno za normalno obavljanje namaza.

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Re: Problem

Post od Ernest » Sre Apr 29, 2009 6:52 am

Selam. Nacin na koji se mogu izazvati dzinni tj. sejtani su mnogobrojni. Sve sto je u Kur'anu oznaceno kao grijeh istovremeno priziva dzinne. Dzinni se mogu izazvati slusanjem glasne muzike, gledanjem onoga sto je zabranjeno itd. Takodje, dzinni mogu uci u djecu ako su ona cesto izlozena stresogenim situacijama npr. svadja izmedju vas i vase zene. Takodje, ukoliko je u pitanju sihr, on moze djelovati i bez bilo cega gore navedenog. U svakom slucaju procedura lijecenja je uglavnom ista. One i vi morate obavljati namaz, morate takodje sto cesce slusati rukju.

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Problem

Post od bajro17 » Sre Apr 29, 2009 7:58 am

more se dzin izazvati i tako ako skaces sa neke visine pa padne na njega ubijes ga pa ti se njegovi roditelji ili neki drugi dzini iz njegovog osvecuju ili da bacas kamen pa ga pogodis ili neke druge radnje a to je opet sve zbog nemarnosti ljudi jer akoo u tim situacijama reknes bismillah nece ti se to desiti pa zato praktikuj i ti i tvoje kcerkice sta god da radite da tu bude prvo bismillah jer Boziji poslanik s.a.w je rekao: "Svaki posao bez bismile je manjkav."

mesiha
pisem pomalo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 11:15 am

Re: Problem

Post od mesiha » Sre Apr 29, 2009 10:31 am

ja recimo znam da su zene uvijek govorile.ne valja izlaziti napolje poslije aksama,posbno ne ispod drva jer tu navodno borave dzini po nocima..imal tu istine? i jel istina da se moze nagraisati ako stanes na mrvicu hljeba?

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Problem

Post od Enes » Sre Apr 29, 2009 11:17 am

skoro pa sve sto su naci stari izrekli je 100%istina i svodi se na dobru poruku al nisu to znali objasniti detaljno.
Na mrvicu kruha, nemoze naograjsati zbog te mrvice kruha, nego je velika sansa da ce neki dzin da jede tu mrvicu pa ga svojom ne paznjom povrijedimo, pricepimo, udarimo ili cak i ubijemo pa je to posljedica da neko nastrada poslije.Da se taj isiti dzin koji je prezivio osveti ili netko od njegovih(otac, majka, brat, sestra itd) svete osobi koja je povrijdila ili ubila tog dzina)

Sto se tice zivota dzina po smetljisitma, wc i drugim mjestima, nisa bas utemljena.
Zato?
Pa posto je to svijet identican nama, a vrlo malo ljudi zivi po smetlistima i necistim mjestima, tako i dzini.
Al ima jedna druga stvar vezana za necista mjesta.
Da bi Kur'an ucili, trebali bi biti cisti pa i pod abdestom(ono sto se zna napamet moze se uciti bez abdesta) a na mjestima poput smetista, wc i slicno, nemozemo uciti kur'an pa su to idealna mjesta da dzini napadnu.
Jer kad se sihr spravi nekome, ne znaci da automatski dzin ulazi u njega.Nekada dzin vreba mjesecima osobu u koju treba da ude, cekajuci povoljnu priliku, jer nije tako jednostavno uci u insana.Treba covjek da pogrijesi, da na trenutak ''konekcija'' sa Allahom se prekine i to dzin iskrosti kao jedisntvenu priliku da ude.
Tako da su necista mjesta najpogdnija za ulazak i na tim mjestima najveci broj ljudi(gledajuci statisticki) strada tako da je ostalo u narodu najjednostavnije objasnjenje da dzini zive na tim mjestima i da ces ograjisati ako stanes na mrvu hrane.

ricma
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 1:26 am

Re: Problem

Post od ricma » Čet Apr 30, 2009 1:14 am

Sve sam ovo procitao sto se napisali, ali sta je najpametnije konkretno da se uradi? Mi klanjamo, drzimo se nase vjere onoliko koliko smo u mogucnosti, sada nam treba konkretan savjet sta tacno da radimo. Vec sam skinuo audio rukju, koju cu umnoziti vise puta i nabaciti na CD tako da se moze stalno slusati.

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Problem

Post od bajro17 » Čet Apr 30, 2009 4:55 am

slusaj te rukju pustaj suru beqare u kuci ako znas uciti i prouci felek 7x nas 7x ihlas7x fatihu 7x ajetul-kursijju 7x i onda nastavi uciti sta god znas jer cijeli je kur'an lijek pa nek piju ako neznas uciti ono sto se vec uci na vodu

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Problem

Post od Enes » Čet Apr 30, 2009 9:18 am

Ono sto je najbolje jeste da odeta na rukju do nekoga.
ako se slucaj ne rijesi za najvise 5 rukji, onda je to problme koji ce trajati jako dugo i onda trebate da se sami potruditi da prevazidete problem.
Da se poslije tog na trudite da idete do ucaca nego sami da se boriti a do ucaca rukje da idete samo kad stanje postane nesnosljivo i da zapmatite da je lijek u Allaha nije ni kod koga drugog.
To je jako tesko al vjerujem da ce cete uspjeti.
A do tada, ima rukja napisana trankripcijom, pa proucite je na vodu, maslinovo ulje med, dodajuci jos ovo sto je bajro napisao pa koristite to kao terapiju.

elzina
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Uto Feb 26, 2008 12:25 pm

Re: Problem

Post od elzina » Čet Apr 30, 2009 5:51 pm

Ernest je spomenuo sledeće:
Nacin na koji se mogu izazvati dzinni tj. sejtani su mnogobrojni. Sve sto je u Kur'anu oznaceno kao grijeh istovremeno priziva dzinne. Dzinni se mogu izazvati slusanjem glasne muzike, gledanjem onoga sto je zabranjeno itd. Takodje, dzinni mogu uci u djecu ako su ona cesto izlozena stresogenim situacijama npr. svadja izmedju vas i vase zene.

Ukoliko stvari stoje upravo ovako da li je moguće da neko ponovljene i uvijek iznova obnavljane probleme ima ne samo zbod sihira, već i zbog činjenice da živi u kući čiji se prethodni stanar bavio "saljevanjem strave"? Naime nena moga supruga salivala je "stravu" ljudima, a od svekra znam da je (kada me je prvi put čuo da sam djetetu proučila Felek i Nas rekao je to) njegova mati učila djeci zovući neke uročice ispod praga, pa ja dakle treba to isto da radim.

Još jedna napomena. Prošle godine je porodica sa kojom dijelimo kuću imala pucanje vodovodnih instalacija u wc-u, a čovjek koji je to popravljao 4-5 dana u petak je prekinuo posao da ode na džumu , došao poslije toga kući i izvršio samoubistvo pucajući sebi u glavu, da nas Allah dž.š. sakloni i sačuva .

ricma
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 1:26 am

Re: Problem

Post od ricma » Pet Maj 01, 2009 2:27 am

Sto se tice slusanje rukje kod nekoga, ne znam gdje mogu to naci u USA. Enes rece da ako ne pomogne ni poslije 5 puta da moze biti dugotrajno, interesuje me da li mora biti 5 puta ili vise ili moze biti i manje, jer sam procitao negdje na forumu da moze pomoci i nakon jednog ili dva puta. Enese ne znam gdje mogu naci rukju napisanu trankripcijom i kako da to regulisem? Procitao sam da se tacno ovo sto je Bajro naveo uci nad vodom, ali me interesuje je li po sedam puta i da li se samo prouci ili se jos nesto radi? Takodje da li se voda pije i koliko puta ili se sa njom posipa po kuci tj. mjestima gdje se provodi najvise vremena. Enese, rukja da se prouci na maslinovo ulje i med i to da djeca jedu. Sve zapise sto smo imali smo zapalili, interesuje me za slike na djecijim zidovima, da li treba da se sve skida? Moze li to neko da pojasni? Da li je dobro slusati rukju kada se ima mjesecni ciklus? Interesuje me da li prilikom slusanja rukje kuci, djeca mogu osjetiti neke promjene ili samo prilikom slusanja od ucaca rukje? Velika hvala svima na savjetima i odgovorima.

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: Problem

Post od bajro17 » Pet Maj 01, 2009 5:06 am

slike poskidajte sa zidova sve i pazi prilikom ucenja priblizi vodu ustima tako da se dah odbija od vodu, more se pomoci nakon jednog ili dva ucenje zavisi o tezini slucaja o imanu ucaca i o vasem imanu a imam ja transkripciju rukje ako ti treba posaljem ti

ricma
pisem pomalo
Postovi: 17
Pridružio se: Uto Apr 28, 2009 1:26 am

Re: Problem

Post od ricma » Ned Maj 03, 2009 10:06 pm

Mozda vec ima negdje odgovor na moje pitanje ali ipak me interesuje da li se rukja moze slusati stalno tj. da se pusti da uci kao quran bez prekida u citavoj kuci ili samo mora da bude potpuna tisina i mir u toj prostoriji?

Odgovori