Salijevanje strave

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Essellamu alejkum!

Post od Hafiz » Čet Apr 19, 2007 12:12 am

Cairo je u pravu !
Salijevanje strave moze biti korisni i moze pomoci bolesnom da ozdravi nekada puno vise nego ucenje ili slusanje Kur`ana ,akoo iza toga ne stoji dobra podloga u znanju!
Niko nema pravo stravu nazivati haramom i ljude koji to rade sihirbazima!!
to su teske osude i za to se odgovara pred Allahom!
Ako u salijevanju strave nema sirka i ako se u toku toga tretmana na poziva u nevjerstvo i ako osoba koja to radi zeli ciniti dobro ,a sprijecavati zlo ,sta je onda problem!!??

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Čet Apr 19, 2007 4:12 am

Selam alejkum

Atife mislim da bih ti prvo trebao rascistis sa sobom o nekim stvarima i da ne praktikujes sto nema utemeljnje u kur`anu i sunnetu pa onda tek da pises o drugim insanima i njihovim dokazima. A cini mi se da koristis tekstovima Sulejmana Bugaria.
Mislim da jeSukrija Ramic dovoljno adekvatna osoba da kaze sta je halal a sta je haram.
U protivnom vidite sa Sukrijem da zamjenite pozicije ako vi bolje znate ili mu bar uputite mail sa svojim misljenjima i dokazima pa vidite sta ce vam odgovoriti.

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Čet Apr 19, 2007 4:38 am

Selam alejkum

Slican odgovor je dao i Jasmin

Pitanje:

Selam alejkum

U Bosni mi je jedna zena stravu saljevala i to olovo mi dala da stavim pod jastuk kad spavam, jeli ja to smijem jednostavno bacit i gdje ga smijem bacit?

Odgovor:

We alejkumu Selam,

Saljevanje strave je gatka i nesmijes to koristit smatrajuci da ce od tebe kakvu stetu otklonuti ili kakvu korist pribaviti, jer ta praksa nije bila poznata generacijama prije nas.

Oni su se lijecili Kur'anom jer u njemu je lijek za vjernicka srca. Tu saljevenu stravu unisti na taj nacin sto ces je bacit u brzu rijeku nek je odnese,a Allah najbolje zna!

( Procitajte i odgovor: Zapisi, hamajlije, sihrbazi )

Na pitanje odgovorio prof. Jasmin Djanan!

http://num.n-um.com/?q=node/310

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Apr 19, 2007 4:46 pm

Cairo,argument brate daj,prodj se turaka,sufija i si'ja,de ti navedi ajet,hadis,jel ko radio od ashaba.To ti navedi,a ti Hafize boj se Allaha!Kako poistovjecujes Kur'an sa salijevanjem strave?Kako moze ponekad salijevanje strave tamo neke zene koja cini sirk Allahu,biti od vece koristi neg Allahov govor za koji sam Gospodar kaze.Da je lijek i milost vjernicima.Kur'an nema dejstva kod onih koji nemaju ubjedjenja da je to lijek.A posto su ti navedeni argumenti i nastavis to da radis,onda ti je kazna jos veca jer to radis iz inata.De ti navedi argumente da je saljevanje strave dozvoljeno,ja cu jos sutra poceti to da radim.Al elhamdulillah neces ih nac pa sam lisen tih problema,kojima se mucis ti.Jedan od argumenata ti je i ajet.DA NIKO NE ZNA BUDUCNOST SEM ALLAHA.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Čet Apr 19, 2007 5:24 pm

Esselamu alejkum!¨



Atife , koliko je još ostalo dana ili noći za odgovor ( brojišli uopšte ili si mzaboravio) :D :wink:

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Sellam!!

Post od Hafiz » Čet Apr 19, 2007 6:41 pm

Nemate pravo osudzivati tako zestoko ,ako prilikom salijevanja strave nema sirka, kako moze to biti haram ,a osoba koja to radi sihirbaz???!
Nemojte opet ici u neke prepirke licne prirode , nemojte se ljutiti ako neko ima drugacije misljenje, ja ovijek kazem ako ne znam dovoljno ,naucit cu!
Evo dajtte mi dokaz da je strava haram ,ako u njoj nema sirka,ako se gata i ako se velica Allah i zeli se pomoci nekome!
Pa koliko ima situacija kada koristimo antibiotike ,penicilin ,kada se ide na operaciju ili kada se insan lijeci kod doktora opste medicine na nacin na koji se nisu lijecile generacije dobrih mu`mina, pa jeli i to onda haram???!
I opet sta ako na primjer osoba koja salijeva stravu ne cini sirk i ne poziva u nevjerstvo i ne gata preko olova jel zaista i ta osoba u haramu i jel zaista sihirbaz???
Ne provociram i ne zelim prepirku samo sam radoznao!

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Re: Sellam!!

Post od Yassin » Čet Apr 19, 2007 8:07 pm

Hafiz napisao:Nemate pravo osudzivati tako zestoko ,ako prilikom salijevanja strave nema sirka, kako moze to biti haram ,a osoba koja to radi sihirbaz???!
Nemojte opet ici u neke prepirke licne prirode , nemojte se ljutiti ako neko ima drugacije misljenje, ja ovijek kazem ako ne znam dovoljno ,naucit cu!
Evo dajtte mi dokaz da je strava haram ,ako u njoj nema sirka,ako se gata i ako se velica Allah i zeli se pomoci nekome!
Pa koliko ima situacija kada koristimo antibiotike ,penicilin ,kada se ide na operaciju ili kada se insan lijeci kod doktora opste medicine na nacin na koji se nisu lijecile generacije dobrih mu`mina, pa jeli i to onda haram???!
I opet sta ako na primjer osoba koja salijeva stravu ne cini sirk i ne poziva u nevjerstvo i ne gata preko olova jel zaista i ta osoba u haramu i jel zaista sihirbaz???
Ne provociram i ne zelim prepirku samo sam radoznao!


Bez dokaza ne prihvacamo


Braca ti kazu da je lijek jedinu kod Allaha, a ti o nekakvoj stravi pricas.
HOCEMO DOKAZE


EMIRgr napisao: Selam alejkum


Izvor : Novi Horizonti....Odgovara Prof. Dr. Sukrija Ramic

Pitanje: Željela bih da mi pojasnite islamski stav u vezi sa tzv. salijevanjem strave, praksom koja je u BiH vrlo raširena?

Odgovor: Salijevanje strave je pagansko vjerovanje i nema utemeljenja u šerijatu. Ne spominje se da je tako nešto postojalo u praksi Allahovog Poslanika, s.a.v.s, niti u praksi prvih generacija muslimana. Kod njih je postojala rukja (odučavanje), koja ima utemeljenje u šerijatu. Prema tome, salijevanje strave i tome slično je zabranjeno (haram). Posebno, u tom pogledu zabrinjava, što mnoge žene, kada salijevaju stravu, uče naopako kur‘anske sure što je najveći grijeh koji može izvesti iz islama. Učenje sura naopako pri salijevanju strave govori da su to džinovska i šejtanska posla. Zbog toga, savjetujem svim našim muslimankama da se klone salijevanja strave. Ukoliko su učile sure naopako, neka odmah prestanu i iskreno se pokaju Allahu, dž.š. Ukoliko svjesno to nastave raditi, neka znaju da tim svojim postupkom izlaze iz islama, a Allah, dž.š, najbolje zna.

Ovakva tema se otvarala par puta na ovom forumu i bilo bih pozeljno da se ne traze kojekakve olaksice koje ne postoje.

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Čet Apr 19, 2007 9:33 pm

EMIRgr napisao:Selam alejkum

Atife mislim da bih ti prvo trebao rascistis sa sobom o nekim stvarima i da ne praktikujes sto nema utemeljnje u kur`anu i sunnetu pa onda tek da pises o drugim insanima i njihovim dokazima. A cini mi se da koristis tekstovima Sulejmana Bugaria.
Mislim da jeSukrija Ramic dovoljno adekvatna osoba da kaze sta je halal a sta je haram.
U protivnom vidite sa Sukrijem da zamjenite pozicije ako vi bolje znate ili mu bar uputite mail sa svojim misljenjima i dokazima pa vidite sta ce vam odgovoriti.
SELAM BRACO Emir :) evo pokusacu sa praktikovanjem Kur´ana i Sunneta tako sto cu se trudit da pisem velikim slovom,i Kur´an i Sunnet postujuci to Dvoje vise od bilo cijih rijeci...
nemoj se ljutit braco na mene,ja to sve ucim polahko.trudim se da naucim jedan ajet i jedan hadis pa cekam hocu li to u potpunosti uspijet primjenit u praksi pa tek onda sljedeci i tako polahko,bojim se da sve ne pobrkam ,strah me, u mene je mozak puno manji od tvog,saznaces insallah i zasto...samo bez galame zahvali se Allahu sto ti to brze od mene ucis...ja zato Elhamdulillah imam sabur.....

Poslacemo insallah i Sukriji poruku ako treba,vazno je da se Allah na nas ne rasrdi zbog uvreda,i da se u svemu ovome Allahu obracamo....
Niko ne trazi da se salijevanje strava mora primjenit,vec da se Vjernici prestanu nazivat sihrbazi a sihrbazi su nevjernici,jer to je po Serijatu grijeh nazvati vjernika kjafir bez dokaza...grijeh koji vodi smutnji....e utom grmu lezi zec...



A evo navescemo i odgovor i hafiz Sulejmana u vezi hamajlija:
Specijalno o hamajlijama ja sam govorio na Radio-Nabi.Od njih se moze trazit snimak tog govora.Ovdje ne bih ponavljao posto je opsirno.
Navescu samo da imaju tri predaje od Poslanika vezane za hamajlije:Prva da je to sirk(prisjetimo se onog primjera kad je Poslanik ljutito otrgnuo hamajliju s vrata jednog ashaba).Po drugoj predaji dozvoljava se nosenje hamajlije a u trecoj predaji Poslanik navodi da ce 70.000 robova unici u Dzennet bez obracuna.Ovdje se radi o onima koji ne koriste (nije im potrebno) lijecenje Kur´anom i ne nose hamajlije.
Sto se tice prve predaje u njoj se tretiraju hamajlije ciji sadrzaj zadire u sirk(imena lat uzat i ostala zabludnicka bozanstva.)


U vezi druge predaje spominje se sljedeci slucaj:Ashab avf ibn Malik navodi:U dzahilijetu smo koristili lijecenje sta ti mislis o tome?Poslanik je odgovorio:"Dajte da vidim cime ste se lijecili.Nema smetnje da se lijecite onim u cemu nema sirka" u drugom hadisu jos stoji "ko moze pomoci svome bratu nek pomogne"
Moramo imati na umu da hamajlija predstavlja samo jednu fazu u lijecenju.Dakle mozemo zakljuciti kako je nosenje hamajlija dozvoljeno ali samo pod uslovima koje je spomenuo i hafiz hadisa Ibni Hadzer Askalani:
da je hamajlija na arapskom
da se zna sta je napisano,da je Kur´an i poznate dove
da se vjeruje da je lijek Allah a ne hamajlija
A navescu i mjesto u originalnom izdanju na arapskom jeziku:To je na strani 222.knjige "Tibbun-nebevi"(Poslanikova medicina)objavljene 1997.godine u Mekki i Rijadu.Hadis o hamajliji koji se tu spominje biljezi ebu Davud i imami Ahmed.
Posebno zelim podvuc da sam svima kojima sam dao hamajliju rekao da nakon odredenog vremana to skinu.A odnedavno radi sprjecavanja bilo kakve pogresne upotrebe i ne dajem hamajlije vec samo proucim ono sto treba iz Kur´ana.
OVDJE ZELIM PODVUC DA MI NEMAMO PRAVO PRIKRIVATI VJERODOSTOJNE PREDAJE I MISLJENJA SELEFUS SALIHA O HAMAJLIJAMA.Konkretno Ibn Kajjim el Dzezvije je posvetio posebno poglavlje "Tibbun Nebevi"str.186 o dozvoli pisanja Kur´anskih ajeta i lijecenje njima.Cak spominje da se od ibn Abbasa prenosi kako je naredio da se napise hamajlija zeni koja tesko rada.
A to sto narod zloupotrebljava hamajliju i ima pogresan pristup tome krivci su daije koji ljudima ne pomognu i objasne kako se koriste kako da prevashodno ojacaju svoj iman da im hamajlije i ne trebaju.Ja molim Allaha da svi budemo od one trece grupe kojima NIKAKO ne trebaju.ALI TO NE MOZEMO POSTICI AKO JEDNI DRUGIMA TRAZIMO MAHANE I NE DRUZIMO SE KAKO BI NAM OJACAO IMAN.
selam.

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Sellam!!

Post od Hafiz » Pet Apr 20, 2007 2:34 am

Atifaga cisto sumnjam da se i sa donosenjem dokaza mogu razbiti predrasude jer ovdje ako nisi stari clan nemas pravo iznijeti misljenje!
Prvo ni Dr.ramic nije iznio dokaze jer odakle je pagansko vjerovanje, ako se pocinje sa bismillom i ako se uce Kur`anske sure i dove???
POsto nekima treba vise puta ponoviti ,nije problem evo opet STA AKO SE TOKOM SALIJEVANJA STRAVE NE CINI SIRK I AKO SE UCI KUR`AN I DOVE I AKO OSOBA KOJA TO RADI POZIVA NA DOBRO (UCENJE KUR`NA, DOVA OBAVLJANJE NAMAZA ITD), A UZ TO NE GATA PREKO OLOVA , JE LI U SKLADU SA SERIATOM DA SE TA OSOBA NAZIVA SIHIRBAZOM A NJGOV POSAO ILI TRUD HARAMOM????
Ponovit cu koliko god puta treba dok ne iznesete razlog zasto ,ako Poslanik s.a.v.s. kaze da ,ako nema sirka ,onda je ok, eh kako onda sada haram??
Imao sam slucaj zene koja je bila na ucenju Rukje skoro gdje god je cula da neko to radi i kod arapa isla i kod bosnjaka i po sarajevu i po Krajini i u Bocinju isla ljudi su se satrali uceci i udarali zenu kako je kostigo ,a sve mescinii laici koji malo nesto nauce o lijecenju , procitaju nekoliko hadisa i dijele fetve ovaj kafir, onaj sihirbaz, onaj ce u DZennet ,onaj nece, ovo je haram ,ono nije itd itd!
Na kraju svega toga zena jos bolesnija, potrosila huda sve sto su imali ,a sto je najgore kad sam joj poceo uciti, javlja se dzinnica osmjehuje se i izgovara ajete unaprijed , znaci naucila rukju napamet i kaze eto sta mi mozete??
Po vasoj logici trebao sam zenu ostaviti da crkne jer lijek je kod Allaha pa se ti snalazi!
I nije to jedini ,nazalost ima puno slucajeva gdje ucaci Rukje samo zakomplikuju slucaj pa se onda ja i Atif moramo zamuciti da se to rijesi !
Citajte ljudi citajte i arapsku i tursku i siitsku literaturu ima puno taga da se nauci dokse dodze na stepen da se mogu fetve davati!!
Ne moramo se slagati u stavovima ali se ne moramo mrziti zbog toga evo ja i Atif se ne slazemo po pitanju Hadzimejlica ,ali se ne vrijedzamo , ne govotimo jedan drugom da laze ,da nije za ovog foruma itd itd!
I ocito je da bes Sufijske duhovnosti nema ong pravog Islamskog ponasanja jer se nesto muslimani na ovom forumu odmah posile ,odmah daj brisi postove odmah neka frka, a nigjde lijepe rijeci , sve ko fol po sunnetu se ponasamo!

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Sellam!!

Post od Hafiz » Pet Apr 20, 2007 2:42 am

U mom postu od 19.Aprila sam napravio mahinalnu gresku , tek sad sam vidio , u petom redu treba da stoji ako se NE gata!!!!

Halalite nije namjerno!

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Re: Sellam!!

Post od Yassin » Pet Apr 20, 2007 4:40 am

Hafiz napisao: .........


Po vasoj logici trebao sam zenu ostaviti da crkne jer lijek je kod Allaha pa se ti snalazi!
..............

Citajte ljudi citajte i arapsku i tursku i siitsku literaturu ima puno taga da se nauci dokse dodze na stepen da se mogu fetve davati!!
..........................
I ocito je da bes Sufijske duhovnosti nema ong pravog Islamskog ponasanja jer se nesto muslimani na ovom forumu odmah posile ,odmah daj brisi postove odmah neka frka, a nigjde lijepe rijeci , sve ko fol po sunnetu se ponasamo!

Ovo je brate forum od brata Enesa koji ga otvorijo kako bi se svi mi okoristili od Sherietskog lijecenja rukjom, na nacin kako ga rade Slijedbenici Ehlisunnet wel-dzem'aet.

Da objasnim sta hocu reci, mi ne koristimo siijtsku niti sufisku literaturu, jer imamo dovolno uleme koji nas uce o islamu.

Ukoliko neko zeli sitrazit akidu pripadnika nekih sekti to je osobna stvar, ali da nebi doslo do nesporazuma od strane posijetilaca koji su zelni da saznaju ispravni nacin lijecenja rukjom. Nasa je obaveza da im prikazemo samo ispravni nacin lijecenja, bez novotarije da nedodze do fitne.

S obzirom da su vecina slucajeva na ovom forumu, jako osijetlive i u pitanju je zdravlije pojedinaca pa cak i familije i sire. Necemo dopustiti da se ovdije iznese neke stavri koji nemaju utemeljenja kod ehli sunnet wel dzem'aet. I s obzirom da imamo vec odgovore od uleme. Ne trazimo odgovore od pojedinaca, nama je jasno da kao na primjer SALJEVANJE STRAVE je stvar koju mi ne koristimo, i savjetujemo ostalima da to NE koriste takav nacin lijecenja.

Nemoj ovo shvatit kao nesto osobno, ovo pisem tebi i svim ostalima, i to na lijep nacin, nadam se da ste me svi razumjeli.


KORISTENJE SUFISKE I SHIITSKE AKIDE NECEMO DOPUSTIT, OVO NEMOJTE SHVATIT DA SMO OGRANICENI, VEC NAPROTIV MI TO RADIMO U IME ALLAHA DA NEBI DOSLO DO FITNE.

A sad da pogledamo kakve talismane se koriste
Da nas Allah zastiti od takvih sihir baza. Amin!


Slika


Slika

Slika


Slika

Slika


Slika

Slika

Slika


Slika


Slika

Slika


A evo sad procitaj o Talismanimapa ceti sve bit jasno insha Allah



سحر العزائم والطلسمات:

المقصود بالعزائم هي: {الرقى وعزم الراقي: كأنه أقسم على الداء والعزيمة من الرقى التي يعزم بها على الجن والأرواح} لسان العرب/ م:2 ص:769.

أما الطلسمات فقد عرفها حاجي خليفة بقوله: {معنى الطلسم: عقد لا ينحل وقيل مقلوب اسمه أي المسلط لأنه من القهر والتسلط وهو عالم باحث عن كيفية تركيب القوى السماوية الفعالية مع القوى الأرضية المنفعلة في الأزمنة المناسبة للفعل والتأثير المقصود مع بخورات مقوية جالبة لروحانيات الطلسم ليظهر من تلك الأمور في عالم الكون والفساد أفعال غريبة، وهو قريب المأخذ بالنسبة إلى السحر لكون مبادئه وأسبابه معلومة وأما منفعته فظاهرة لكن طرق تحصيله شديدة العناء} كشف الظنون عن أسامي الكتب والفنون/ م:2 ص:1114-1115 ط:1982.

أصحاب الطلاسم لهم تفسير خاص لهذا النوع من السحر، يقول ابن خلدون:{صاحب الطلسمات يستعين بروحانيات الكواكب وأسرار الأعداد وخواص الموجودات وأوضاع الفلك المؤثرة في العناصر كما يقوله المنجمون روح بجسم ومعناه عندهم ربط الطبائع العلوية بالطبائع السلفية والطبائع العلوية هي روحانيات الكواكب ولذلك يستعين صاحبه في الأمر بالنجاسة} مقدمة ابن خلدون/ م:2 ص:198. وهذا الطلسم أو العزيمة قد يكون قطعة من ورق أو قماش أو معدن أو جلد... وغالبا ما يكون ورقاً به دوائر سحرية ورموز وحروف وأوراق وأسماء أعجمية لا يعلم معناها إلا الساحر يقول ابن تيمية رحمه الله: {الرقى والعزائم تتضمن أسماء رجال من الجن يدعون ويستغاث بهم ويقسم عليهم بمن يعظمونه فتطيعهم الشياطين بسبب ذلك في بعض الأمور وهذا من جنس السحر والشرك قال الله تعالى: ﴿وَاتَّبَعُواْ مَا تَتْلُواْ الشَّيَاطِينُ عَلَى مُلْكِ سُلَيْمَانَ﴾}، قاعدة جليلة في التوسل والوسيلة/ ص:156 ط: 1970.، والقول بأن الكواكب لها فعل وتأثير قول باطل يقول الدكتور سليمان الأشقر: {والصواب من القول أن هذا الذي تسميه بالطلسم هو علم الشيطان وفعله وليس للكواكب فيه فعل ونسبتهم هذه الأمور إلى الكواكب إنما هو لإخفاء ضلالهم وكفرهم وتدجيلاً على الناس} علم السحر والشعوذة/ ص:107.، وأخطر أنواع هذا التدجيل هو أن هذه الطلاسم قد تكون فيها آيات قرآنية وأسماء الله الحسنى وأسماء الأنبياء وهذا من التدليس والتدجيل لإضفاء صفة المشروعية عليها.

وهذا النوع من السحر قد يكون أيامًا وشهورًا أو سنوات حسب الزمن الذي عمل له هذا الطلسم، ومن هذا النوع ما يستمر قروناً وكثيراً ما سمعنا بلعنة الفراعنة التي لاحقت علماء الآثار بمصر، وتفسير هذه الظاهرة أن المصريين القدامى كانوا متمرسين في السحر وقد ذكر لنا القرآن الكريم قصة موسى مع سحرة فرعون وهؤلاء المصريين كانوا إذا مات أحد منهم دفنوا معه متاعه من ذهب وجواهر وأواني ... ورسموا على تابوته طلاسم سحرية تحمي قبره من اللصوص الذين يحاولون سرقة هذه الكنوز، وقد وجد أن كثيراً من علماء الآثار في هذا القرن يصابون بالمصائب والكوارث تلاحقهم وأشهر ما وقع: {قصة حدثت في بداية القرن العشرين بدأت مع ميتر دوجلاس موراي أحد السياسيين الإنجليز وعند زيارته لمصر مع صديقين له عرض عليه الترجمان الذي رافقه أن يبيع له مومياء مصرية بحالة جيدة، وقد أكدت الكتب الهيروغليفية التي فوق الصندوق أن المومياء التي كانت فيه هي جثة كبيرة الكهنة في معبد آمون رع، وحفرت على الصندوق صورة رائعة لها بالمينا والذهب .... وأحس مستر دوجلاس بصوت داخلي يطلب منه ترك المومياء وشأنها إلا أنه وافق على شرائها نظرًا لجمالها من جهة ولأن صديقيه حاول كل منهما أن يشتري المومياء واقترعوا ووقعت القرعة على مستر دوجلاس فأمر بإرسالها إلى الفندق تمهيدًا لشحنها إلى عنوانه بلندن، وبعد ذلك بأيام ذهب دوجلاس يصطاد كعادته فانفجرت البندقية في يده اليمنى، ولما عاد للقاهرة قاطعًا رحلة الصيد لعلاج ذراعه أمر الأطباء بضرورة بتر ذراعه وهذا ما حدث بالفعل وكانت هذه المومياء شؤمًا على صديقيه أيضًا‘ حيث أصيب الاثنان بمرض عضال ومات متأثرين به ولما عاد دوجلاس لمنزله بلندن وكان الصندوق سبقه إلى هناك أحس بأن عيني الكاهنة المحفورة فوق الصندوق تنظر إليه نظرة الكراهية والبغض وكأنها عادت للحياة من جديد!! فارتعدت مفاصله وحكى القصة لصديقة له تسمى جاكلين فسخرت منه واشترت منه الصندوق وبمجرد أن وصلت المومياء لدارها في إحدى ضواحي لندن توالت عليها الكوارث سقطت والدتها من على السلم وأصيبت بكسر في ركبتها وظلت تعاني شهورًا إلى أن ماتت وهرب خطيب جاكلين منها في ظروف غامضة واستمرت الكوارث حيث ماتت كل الدواجن والطيور التي كانت تربيها في حظيرة المنزل وانسعرت ثلاثة كلاب كانت تحتفظ بها للحراسة واضطرت لإعدامها ثم مرضت جاكلين بمرض عضال لم يستطع أحد أن يشخصه واستدعت محاميها لتكتب له وصيتها فما كان من المحامي إلا أن أعاد الصندوق إلى مستر دوجلاس فاعتزم دوجلاس أن يرسل الصندوق إلى القسم المصري في المتحف البريطاني وترك الأمر لصديقه يتولاه، ولكن هذا الصديق كان من المغرمين بتاريخ مصر القديمة فظن أن الفرصة مواتية لاقتناء الصندوق حيث نقله لمنزله وبعد عدة أيام توفي هذا الرجل لأنه تناول خطأ مادة سامة على أنها دواء مسكن وعندما وصلت المومياء للمتحف البريطاني حدثت عدة حوادث مزعجة في المتحف وحاول أحد الرسامين رسم الصندوق أربع مرات إلا أنه كانت تحدث له حادثة تمنعه من الرسم وفي المرة الخامسة استطاع أن يرسمه فأصيب في حادثة حطمت اللوحة التي رسمها تماماً، ولما ضاق المسؤولون بالمتحف، قرروا إهداءها إلى القسم المصري بمتحف نيويورك وشحنوها فعلاً على ظهر الباخرة الشهيرة "تيتانيك" وقد استقرت هذه الباخرة هي والمومياء في قاع المحيط الأطلنتي وكان ذلك في أبريل عام 1912م} حوار مع الجن/ الصحفي أسامة الكرم ص: 158-159.
.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pet Apr 20, 2007 6:17 am

Esselamu alejkum!

Brate Yassin nije primjereno podvaljivati sufijama ove zapise. Isto kao što nije primjereno poistovjetiti sve arape sa ovim koje kakvim šeicima što troše ogromne milione na kurvaluke i provode. A pogotovo ovo što koje kakve bradonje da nekažem(vehabije) rade po Bosni i rasturaju džemate kao " sa na nacin kako ga rade Slijedbenici Ehlisunnet wel-dzem'aet."

Ako kažemo da su hamajlije koje navodiš širk onda treba reći da to rade ljudi koji nemaju pameti a ne odmah pripisati sufijama sve to. Sad ispade da na toj strani ...Slijedbenici Ehlisunnet wel-dzem'aet. ima samo jedna mala šaka ljudi a da su ostali milioni vjernika kafiri .
Ja lično ne odobravam zapise pa makar oni bili i na arapskom i iz Kur'ana. Isto tako neslažem se sa kojekakvim preporukama pustite CD suru Beqara cijelu noć i neka uči, pa onda imamo na mobilnim telefonima kojekakve stvari, zatim uče se rukje preko telefona........ mislim sve ovo je smješno.
Kur'an treba živjeti u nama, primjenjnivati , pa da bude djelotvoran.
Svakako učač rukje je taj kao pogonska snaga da pogura da se upali a poslije bolesnik neka se potrudi da to održava i poboljšava svoje stanje.


Nije primjereno da se djele vjernici,,,, kažem vjernici na Slijedbenici Ehlisunnet wel-dzem'aet i ostale.... i ostale.... i ostale....... Ovakvo djeljenje vodi do krvoprolića što svakako nije dobro.....sama brada neznači ništa . Bolje bi bilo obrijat brade, lijepo odjelo sa kravatom i šeširom i da postoji sprega u nama nego što se djelimo i ubijamo .



Esselamu alejkum!

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Pet Apr 20, 2007 6:44 am

Senad napisao:Esselamu alejkum!

Brate Yassin nije primjereno podvaljivati sufijama ove zapise. Isto kao što nije primjereno poistovjetiti sve arape sa ovim koje kakvim šeicima što troše ogromne milione na kurvaluke i provode. A pogotovo ovo što koje kakve bradonje da nekažem(vehabije) rade po Bosni i rasturaju džemate kao " sa na nacin kako ga rade Slijedbenici Ehlisunnet wel-dzem'aet."

Ako kažemo da su hamajlije koje navodiš širk onda treba reći da to rade ljudi koji nemaju pameti a ne odmah pripisati sufijama sve to. Sad ispade da na toj strani ...Slijedbenici Ehlisunnet wel-dzem'aet. ima samo jedna mala šaka ljudi a da su ostali milioni vjernika kafiri .
Ja lično ne odobravam zapise pa makar oni bili i na arapskom i iz Kur'ana. Isto tako neslažem se sa kojekakvim preporukama pustite CD suru Beqara cijelu noć i neka uči, pa onda imamo na mobilnim telefonima kojekakve stvari, zatim uče se rukje preko telefona........ mislim sve ovo je smješno.
Kur'an treba živjeti u nama, primjenjnivati , pa da bude djelotvoran.
Svakako učač rukje je taj kao pogonska snaga da pogura da se upali a poslije bolesnik neka se potrudi da to održava i poboljšava svoje stanje.


Nije primjereno da se djele vjernici,,,, kažem vjernici na Slijedbenici Ehlisunnet wel-dzem'aet i ostale.... i ostale.... i ostale....... Ovakvo djeljenje vodi do krvoprolića što svakako nije dobro.....sama brada neznači ništa . Bolje bi bilo obrijat brade, lijepo odjelo sa kravatom i šeširom i da postoji sprega u nama nego što se djelimo i ubijamo .



Esselamu alejkum!

We Alejkumu Es Selam We Rahmetullahi We Berekatuhu

Dragi brate Senade, ja nisam rekao da su te talismane sufiska dijela ahi, procitaj dobro, one talismane nadam se da nemaju veze sa sufijama insha Allaha.


Ja sam samo rekao da smo mi slijedbenici sunneta, da ne zelimo da se siri siitska niti sufiska akida, to je sta sam ja rekao.

Na ovom forumu su svi dobro dosli, bez obzira ko bio, ali kad se tice akaida i lijecenja rukijom i islama, svi se moramo pridrzavati sunneta i kur'ana, jer mi ne zelimo siriti, osim ono sto nama pripada. to shvati dobro, da ne ponovimo svaki put lako je svakom otvorit web stranicu i nek pise sta hoce, Ali na ovom forumu to mi necemo.

Hocemo da stvari budu jasni, mi nismo nit sijje nit sufije mi smo muslimani slijedbenici sunneta Allahovog milijenika salallahu alejhi we selem.

A ja ne dijelim nikoga nego su se dijelili oni koji sebi daju nazive osim pripadnika islama i sunneta, tj. sve one sekte koji su iznikle nakon Poslanika alejhi salat we selam.

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Pet Apr 20, 2007 10:00 am

Selam alejkum

imali proricanja sudbine kod saljevanja strave, ili kazivanja o prosilm desavanjima. Ako mi mogu to da odgovore oni koji poznavaju saljevanje strave

selam alejkum

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Apr 20, 2007 2:11 pm

Mirza brate ne samo sto se prorice, vec uce te njihove posebne dove,koje ne smiju rec nikome,kako ne bi ta njihova(ne)moc prestala.Dalje sami nacin opisivanja saljevenog olova kosi se sa islamom,kao sto je slucaj ogledanja u kafu sve sama nagadjanja pa ako sta pogode,pogode,ocrtaju se znakovi a nisu nikakvi znakovi do dzinska posla.Nakon gasenja olova ukazu se figurice i neke share koje samo saljevaci mogu protumacit,uz pomoc dzina koji im dosapnu kakav detalj koji je poznat onom kome se saljeva.Eto ako se onome ko vjeruje da je saljevanje strave halal,otidjite i recite saljevacima da sve sto uce,uce naglas.Ili kada vam ukazu na neku figuricu,oni vam kazu pol osobe,boju kose,mjesto,daljinu sto je slicno sihirbaskom poslu.Sto se tice sufija,oni su stetocine ovoga ummeta.Provjerite ne www.Allaahuakbar.Net naci cete o svim sektama u islamu.A ti senade ne pricaj gluposti,kad nesto neznas pitaj,ako neces da pitas onda suti,jer nekad je u islamu bolje sutjet.U islamu brada nema nikakve veze cccc

Odgovori