pitanja, nejasnoce

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

pitanja, nejasnoce

Post od Haris » Ned Jan 18, 2009 4:14 pm

Esselamu alejkum.

1)

Npr. Kada o nekom pricamo u drustvu, spominjemo ga cesto, cesto je tema razgovora i td., on ako sazna za to bude mu drago, dici se, ponosi se sobom i jaca njegov moral i snaga.

Sad mene zanima da li spominjanje sejtana u drustvu, pricanje o svojoj bolesti i td. moze dovesti do toga, da se sejtan pocne dicit sobom, da jaca nakon svakog spominjanja i td.?


2)

Razgovarajuci o svemu u onom "rekla - kazala" cujem kako je nekom neki hodza rekao da ako u snu sanjas da imas spolni odnos sa nekom osobom, da je to ustvari dzin koji je u tebi i da sa njim imas odnos, ako si opsihren...

Koliko ima u tome istine i da li je to logicno?

Selam i pozdrav.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: pitanja, nejasnoce

Post od Enes » Ned Jan 18, 2009 4:40 pm

Odgovor na drugi dio jeste da ima smisla i tako nekako to i dode.... :D

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanja, nejasnoce

Post od Haris » Ned Jan 18, 2009 6:22 pm

Aha.. kako je samo sladak taj smajli :D

Imao sam isto iskustvo pa me zat zanimalo :lol: :oops:

Jos mi samo treba da se neka dzinica zaljubila u mene, hjoj.

Hvala na odg i selam :)

ta_sa
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 8:39 pm

Re: pitanja, nejasnoce

Post od ta_sa » Ned Jan 18, 2009 8:36 pm

sellam alejkum,,svake toliko vremena se imeni desi da imam spolni odnos u snu ,skoro pa i zaboravim da se to desilo al desava se,,zanimljivo to da je moguce dzin u tjelu.....SELAM

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: pitanja, nejasnoce

Post od Enes » Ned Jan 18, 2009 8:50 pm

ne mora bit siguran pokazatelj da je u tijelu...moguce je i da dode samo na ''konak'' :wink:
Proucite prije spavanje fatihu, alf lam mim, ajetul kursijju, dva ajete poslije ajetul kursijje i zdanja tri ajeta sure bekare ili ti:
FATIHA
Bismillahirrahmanirrahim. El hamdu lillahi rabbil alemin. Er rahmanir rahim. Maliki jevmid din. Ijjake na'budu ve ijjake nestein. Ihdinas siratal mustekim. Siratallezine en'amte alejhim gajril magdubi alejhim ve leddallin.
ELIF LAM MIM
Elif lam mim Zalikel kitabu la rejbe fih; huden lil muttekin Ellezine ju'minune bil gajbi ve jukimunessalate ve mimma rezakna hum junfikun. Vellezine ju'minune bi ma unzile ilejke ve ma unzile min kablik; ve bil ahireti hum jukinun Ulaike ala huden min rabbihim ve ulaike humul muflihun
AJETUL KURSIJJ
Allahu la ilahe illa huvel hajjul kajjum; la te'huzuhu sinetun vela nevm; lehu ma fis semavati ve ma fil erd; men zellezi ješfeu indehu illa bi iznih; ja'lemu ma bejne ejdihim ve ma halfehum; ve al juhitune bi šej'in min ilmihi illa bi ma ša'; vesia kursijjuhussemavati vel erd; ve la jeuduhu hifzuhuma; ve huvel alijjul azim.
La ikrahe fid-dini kad tebejjener-rušdu minel gajj; fe mejjekfur bit taguti ve ju'mim billahi fe kadistemseke bil urvetil vuska lenfisame leha; vallahu semi'un alim
Allahu velijjullezine amenu juhridžuhum minez zulumati ilen nur; vellezine keferu evlijauhumut tagutu juhridžunehum minen nuri ilez zulumat; ulaike ashabun nar; hum fiha halidun
LILLAHI MA
Lillahi ma fis semavati ve ma fil erd; ve in tubdu ma fi enfusikum ev tuhfuhu juhasibkum bihillah; fe jagfiru limen ješau ve juazzibu men ješa'; vallahu ala kulli šej'in kadir
Amenerresulu bi ma unzile ilejhi min rabbihi vel mu'minun; kullun amene billahi ve melaiketihi ve kutubihi ve rusulih; la nuferriku bejne ehadin mir rusulih; ve kalu semi'na ve eta'na gufraneke rabbena ve ilejkel mesir
La jukellifullahu nefsen illa vus'aha; leha ma kesebet ve alejha mektesebet; rabbena la tuahizna in nesina ev ahta'na; rabbena ve la tahmil alejna isren kema hameltehu alellezine min kablina; rabbena ve la tuhammilna ma la takate lena bih; va'fu anna; vagfir lena; verhamna ente mevlane fensurna alel kavmil kafirin

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: pitanja, nejasnoce

Post od Haris » Ned Jan 18, 2009 10:43 pm

Posto ne znam te dijelove i dove ucit, ja ipak proucim sve po 3 x fatihu, ihlas, falaq, nas, ajetul-kursiju jer sam negdje ovdje na forumu procitao kako je to dobro ucit prije spavanja, i naravno, obavezno abdest uzimam.

ta_sa
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 8:39 pm

Re: pitanja, nejasnoce

Post od ta_sa » Pon Jan 19, 2009 2:13 pm

sellam,,uh ako dzin dodze zeni mi na konak kad ga scepam hehehe malo se nasalio ne zamjerite ,,hvala za uputstva ,sellam

Hanuma
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 7:32 pm

Re: pitanja, nejasnoce

Post od Hanuma » Pon Jan 19, 2009 2:34 pm

ta_sa napisao:sellam,,uh ako dzin dodze zeni mi na konak kad ga scepam hehehe malo se nasalio ne zamjerite ,,hvala za uputstva ,sellam
SELLAM :D :D i ti si mene sad nasmio zastiticemo se mi od njih akobogda insalna.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: pitanja, nejasnoce

Post od Senad » Pon Jan 19, 2009 3:35 pm

ta_sa napisao:sellam alejkum,,svake toliko vremena se imeni desi da imam spolni odnos u snu ,skoro pa i zaboravim da se to desilo al desava se,,zanimljivo to da je moguce dzin u tjelu.....SELAM
Esselamu alejkum

Poluciju u snu treba razumjevati i kao Allahovu s.w.t. milost, samo Allah s.w.t. zna zašto je to tako, . Da nema toga, moje mišljenje, velike poslijedice bi bile na organizmu.

Ima godina kada smo na ovom foumu pisali na tu temu pa sam spomenuo jednog brata koji je u vjeri , kako se kaže po P'S-u, nema problema sa sihirima ali mu isto tako dođe do polucije u snu.
Pa se počeo interesirati zašto je to tako i došao do zaključka da je to Allahova milost u tom momentu i takvom stanju u kojem se nalazio. ČAk je i neke naučne činjenice iznio kojih se ja više i nesjećam.

ta_sa
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sub Okt 25, 2008 8:39 pm

Re: pitanja, nejasnoce

Post od ta_sa » Pon Jan 19, 2009 7:09 pm

sellam,,stvarno su to interesantne stvari snovi,legnes ko i svaki dan i posle sanjas neke stvari o kojima opste nisi mislio ,razmisljao taj dan ili opste o tome sto posle sanjas.U decembru sam sanjao da sam primio sms od bliznje rodice i to kao snimak u bolnici odma posle njenog poroda,rodila je sina.U istini je bila trudna al pojma nisam imao kad joj termin za porod,i to jutro posle sna kad sam ustao sjecao sam se svega iz sna al sam sutao nikom nisam govorio i isti dan u podne meni je stigla sms poruka od te iste rodice da je oko tri ujutro rodila sina zivog i zdravog,,fala Allahu,,zanimljivo,,sellam svima

Odgovori