Da li je normalno...?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Da li je normalno...?

Post od Haris » Čet Jan 01, 2009 5:49 pm

Esselamu alejkum braco i sestre.

Da li je normalno da u toku lijecenja osjetis istu bol, tj. stanje kao i u pocetku i prije lijecenja, i da li je to normalna pojava?
Da ne budem pesimista i da sebi stvaram takvu sliku da nikad necu uspjet.

Klanjam svaki dan, svaki namaz koji sam u mogucnosti, i nekad se osjetim tako sretan i ispunjen, i veseo i mirne duse, dok mi dodju dani kad mi nije nidoceg, povlacim se u sebe, sam provodim vrijeme, kada treba klanjati imam takav osjecaj da mi je "mrsko" i onda protiv volje klanjam. Zelim to, a nesto u meni ne zeli.

Selam.

Hanuma
pisem pomalo
Postovi: 39
Pridružio se: Čet Avg 21, 2008 7:32 pm

Re: Da li je normalno...?

Post od Hanuma » Čet Jan 01, 2009 5:57 pm

Esselamu alejkum
Moje je stanje slicno tvome boli me cjelo vrijme kako se ljecim samo sto ja mogu hvala ALLAHU dragom sve obaveze izvrsavati sa klanjanjem ucenjem zikra i KURANA i sve na vrijem izvrsavam uzdam se u dragog ALLAHA DA CE NAM POMOCI SVIMA KOJE TRAZIMO SPAS I LJEK AKOBOGDA.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Da li je normalno...?

Post od Senad » Čet Jan 01, 2009 8:13 pm

_Musliman napisao:Esselamu alejkum braco i sestre.

Da li je normalno da u toku lijecenja osjetis istu bol, tj. stanje kao i u pocetku i prije lijecenja, i da li je to normalna pojava?
Da ne budem pesimista i da sebi stvaram takvu sliku da nikad necu uspjet.

Klanjam svaki dan, svaki namaz koji sam u mogucnosti, i nekad se osjetim tako sretan i ispunjen, i veseo i mirne duse, dok mi dodju dani kad mi nije nidoceg, povlacim se u sebe, sam provodim vrijeme, kada treba klanjati imam takav osjecaj da mi je "mrsko" i onda protiv volje klanjam. Zelim to, a nesto u meni ne zeli.

Selam.
Esselamu alejkum

Drži se džemaata, biće ti lakše.
Nemoj ti obraćat pažnju na to što ti je nekada mrsko i ta tjeskoba , samoreci sebi da moraš i to odlučno uradi i nema frke.
Ako ti predstavlja toliku poteškoću neispuštaj farzove , a nafile možeš smanjit kao i sunete,. Nemoj baš da ti pređe u naviku da ostavljaš sunete.

Uvedi sebi u obavezu post ponedjeljkom i četvrtkom bar dok je zimski dana . Te tegobe nemora da znače da su sve od sihira.
Ima tu malo i zemljina gravitacija, meteo uslovi, nekad smo i mi sami krivi takvom stanju da narušimo strukturu organizma pa otperetimo cijeli organizam dok se ne izbalansira.
Ako si u mogućnosti uradi i hidžamu.
NIje na odmet i da se malo fizički opteretiš, spotr rekreacija,
Ako ti baš predstavlja poteškoću i osjećaš grčenje mišića i nervozu može i jedan malo jači medikament za opuštanje.

Drži se džemaata .

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Da li je normalno...?

Post od Haris » Čet Jan 01, 2009 9:32 pm

Selam,

Hvala na brzom odgovoru.
Samo me jos malo zanima sta je "hidžam" ili "hidžama".

Ja kad krenem, i zavrsim, samo nekad osjetim tako "mrskocu".

Nisam toliko upucen u to.

Selam

dennispasa
Mlađi član
Postovi: 107
Pridružio se: Pon Jun 11, 2007 4:02 pm
Lokacija: slovenija

Re: Da li je normalno...?

Post od dennispasa » Čet Jan 01, 2009 9:56 pm


Odgovori