gostovanje David Koperfilda

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Fudo
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 5:58 am

gostovanje David Koperfilda

Post od Fudo » Sre Sep 07, 2005 2:26 pm

Selam alejkum

Poštovana braćo i sestre , kao što su mnogi vidjeli u Sarajevu se ovih dana sprema gostovanja David Koperfilda.Kako sam na par nekih mjesta našao( ali ne mogu da se sjetim gdje) neke informacije o njemu , da li ima neko te info,

kao i da li da se savjetuje da se ne ide na to okupljanje,
Hvala unaprijed

taliba
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Pet Jun 10, 2005 2:11 pm

Post od taliba » Sre Sep 07, 2005 9:47 pm

...naravno da necemo ici, nego cemo to vrijeme i pare koje smo nijjetili potrositi udijeliti u ovim mubarek danima u SADAKU ili nesto korisno.
Poslednja izmena od taliba u Čet Sep 08, 2005 7:44 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Čet Sep 08, 2005 6:04 pm

Eselamu alejkum

Coperfield je jedan od največih sihirbaza današnjice i svojim zavaravanjem zaradzuje silne novce, čuo sam da čak ima svoje Dzine Ifrite koji mu koriste u izvodzenju trikova, skoro je iz studia New York sa par gledaoca u roku par sekundi prekriven bijelom dekom prešao na havaje , vjerovatno uz pomoč Dzina opet Allah dz.š. najbolje zna.

Zuhra
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 5:58 pm

Post od Zuhra » Ned Okt 30, 2005 10:49 pm

Es- Selamu Alejkum!

Cula sam da mu nije jedan "trik" uspio kad su petorica brace dosli i poceli uciti iz Kur`ana. Valjda su se dzini i sejtani razbjezali, pa onda nije imao svojih pomocnika. Ovo je onda jos jedan znak da samo kod dragog Allaha trazimo utociste..da je On Jedini, NAjmocniji, i Najsamilosniji...Kaze se da je dragi Allah milosniji 7 puta od rodjene majke..to govori o njemu i njegovoj milosti

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Okt 31, 2005 6:20 pm

es-selamu alejkum

david coperfieldn nije nikakav sihirbaz,i to da su nekakva braća bila i učila to neka se argumentira malo bolje jer to 100% nije istina.
da nije sihirbaz se može argumentima dokazati,a jedan od njih je gledajući kroz iskustva sihirbaza da su osramoćeni a davidu još uspjeva i još će.
jedna od njegovih izjava je da on nije čarobnjak i da to što on radi može svako samo treba znati .da bi znao trebaš učiti i za to trebaš novac imati.
sve o njemu i njegovim iluzjiama se može naći i pročitati na netu od ljudi koji ga vole i onih koji ga mrze.
razlika između njega i sihirbaza je neuporediva.
on stvar projecira na ljudski um pomoću materije,kao što su razni svjetlosni trikovi i materijali koji su skupi,da ja nebih puno pisao nanetu imate to porobnije i stručnije,a sihirbaze imaju drugi sistem

i bez veze je optuživati nekoga a nepoznavati ga,koliko ja znam to je i grijeh

najgora je stvar blatiti i blatiti nekoga i svoje blaćenje završiti sa nesigurnoću kao:pa Allah najbolje zna

nema sumnje da Allah najbolje zna,a i nama je dao mogućnost da učimo,
i zato neka je slava i hvala Allahu dž.š
pa ko god dođe tu na forum to znači da je na net-u pa prije nego što blati nekoga neka kaže odakle crpi (dez)informacije
NEMISLIM SAMO NA DAVIDA COPERFIELDA

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Pon Okt 31, 2005 8:29 pm

Selam alejkum

De nam ti DaneS izvedi sve to sto on radi bez ikakvih dzina, ako ti znas da postoji dokazi da on ne radi sa dzinima.....normalno ako mozes

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Okt 31, 2005 9:02 pm

es-selamu alejkum,

čitaj malo o njegovim trikovima

možda je za tebe i let na mjesec džinsko djelo 8)

ili daj ti uči dove pa da vidimo kako on neće uspjeti,ja ti plaćam kartu/avionsku,smještaj, ulaznicu/ za njegov nastup ma gdje on bio pa ako neuspiješ ,vrati

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Uto Nov 01, 2005 4:01 am

Selam alejkum

To nije konkretan odgovor """" Citaj o njegovim trikovima"""" ja TEBI govorim de ti to izvedi, ako si vec toliko ubjedjen da je cist.

On izjavljuje da nije carobnjak..pa i ubica se na sudu brani da nije kriv.

Sve zavisi koliko su jaki dzini, ako su jaci odmah je i Sihirbaz na jacem glasu..

Ti tvrdis da on to izvodi pomocu trikova bez dzina, ja nisam ni rekao dal on to radi ili ne....Ti si taj koji tvrdi da je to izvodljivo bez dzina....pa zasto ti ne bih mogao onda biti Bosanski Koperfiled ???????? ili de nam ti to fino sve objasni kako funkcionise sa trikovima, pa ako bih neko imao vremena na forumu da pokusa to sve izvesti.

Zuhra
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Ned Okt 30, 2005 5:58 pm

Post od Zuhra » Uto Nov 01, 2005 5:43 am

daneS, ti kazes: david coperfieldn nije nikakav sihirbaz,i to da su nekakva braća bila i učila to neka se argumentira malo bolje jer to 100% nije istina. I da bi vec do sad bio osramocen i vako, nako...Ti kao da sve navijas za njega. Kako TI mozes garantovati 100 % a i ne znas covjeka niti znas o onoj braci sto su ucila?? Ja ne znam sta je on, ali znam da nisu to cista posla. To su sejtanska posla...Halo ba, ok da iz sesira izvadi zeca, to mogu i ja, ali ovo sto on radi to je vec nesto drugo. Ali opet Allah najbolje zna sve to. I da pomenem na kraju a sigurno znas da je on zidov.

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Uto Nov 01, 2005 10:25 am

Cula sam da su neka braca bili usli na njegovu tu prestavu u Njemackoj i htjeli da uce neke dove pa da vide reakciju ali su ih odmah istjerali kad su to saznali.Ja mislim da on nebi mogao onako sve da uradi bez dzinskih pomoci a Allah najbolje zna

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Uto Nov 01, 2005 12:02 pm

es-selamu alejkum

mogu ja i na mjesec samo trebam stvoriti uvjete za to,ali ne uz džina
koliko vidim ova trojka koja pokušava da napada Davida ,lupeta.
samo rekla kazala

halo,pa pročitajte o njegovim trikovima postoje ljudi koji su žešći protivnici Coprrfielda od vas.

te lažI,bila braća tu tamo, vamo, to sigurno nije tačno

a,ti Emiregr,dali si spreman da rastjeraš te džine,i da nezaboravim,ako to učiniš biti ćeš slavniji od D.Coperfielda.
zamisli koliko bi ti TIMES dao zelembaća,sa tom vješću:ja Emir vs Coperfield
američki uništavač iluzija: EMIRgr

da se nebi sramotio nađi i upoznaj nekog ko radi za Devida,mislim na ljude jer ima ih stotinjak,pa pitaj kakve uugovore imaju sa Davidom,u slučaju da izdaju to što rade
igrom slučaja sam upao u priču sa jednim od njih

meni je žao što uništavam ""vaše iluzije" kako je je on sihirbaz,i kako imaju nekakva braća koja su učila,koja će učiti i koje sihirbaz Coperfield sa svojim ""džinima" neće da pusti na predstavu

pa bio je u Sarajevu i sve mu uspjelo,šta to treba da znači?

svi se prepali džina i nisu učili ili strah ih,pa pobjegli iz Sarajeva :lol:

za Emiragr, dali je let na mjesec džinsko djelo,nisi mi odgovorio

pa evo ti jedna narodna poslovica,koliko para toliko muzike,
tako ti je i kod iluzionista,i kod naučnika

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Uto Nov 01, 2005 2:13 pm

da ja skratim vasu pricu.
nije sve pomocću dzžinna ali jeste sihrbaska posla.
jer i carobnjaci (kako u kur'anu stoji) koji su za vrijeme musaa nis koristili dzinni nega bas kako sam negje citao da su to izveli pomocu žive i vode.
a Allah ih naziva sihrbazima (apraska rijec) a prevedena znaci carobnjak.
Dejvid mozda ima a mozda nema veze sa dzinnima ali nalogno kur'anskim ajetima, jeste carobnjak ili sihrbaz.
a to sto su braca ucila pa ga sprijecila, iskreno receno ni ja ne vjerume u te price.
Mislim da je to samo rekla-kazala.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Uto Nov 01, 2005 5:05 pm

es-selamu alejkum
ako sihirbaz znači čarobnjak,to neznači da je i neko negativac,u ovom i većini drugi slučajeva on neradi ništa i nikom na štetu nego klasična zabava

moja poruka/poanta/je da je i avion bio čarobnjaštvo,sve dok nije poletio i ušao u svakodnevnicu,a da nepričamo o struji i njenim blagodatima

i vađenje zeca iz šešira je sihirbaztvo/čarobnjaštvo/ :lol:

nauka je otišla toliko daleko pa zašto se nezabaviti uz njenu pomoć

kruha i igara,možda netko nevoli zabavu, igru,šalu itd
ja volim i neču zatvarati oči pred ničim

kod Davida su ;fizika,kemija,matematika ,svetlosni efekti ,njegovi džinovi
i još par manje rangirani kao produkti ovih navedeni :wink:

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Uto Nov 01, 2005 8:03 pm

Ti ili si bio neki vojni oficir u onoj bivsoj Jugoslaviji pa ti isprali mozak ili si citao previse Filozofskih knjiga.

Tajni Agent 007 8) daneS upada u price Coperfieldovih radnika( ovo bih ti bio dobar naslov za knjigu ako bih je pisao).....Pitam se sto odmah nisi pitao da se zaposlis pa da mozes vidjeti kako to sve radi, cak bih putovao po citavom svjetu :lol:

Sto se tice mjeseca, ne trebaju ti pare za mjesec, pokusaj se prijaviti u NASU i ako te prime letis :D

Ja nijednog momenta ne kazem da on radi sa dzinima a ne kazem i da nije iskljuceno.. Tako da meni ne treba Emir vs Copirfield.... ti si njegov vatreni navijac pa bujrum ti kreni njegovim stopama....Sahiri u vrjeme musa.a.s.su izvodili cudesa, i takodjer nigdje se ne spominje da su to radili uz pomoc dzina, i da su nekom štetili, pa su opet pali pred svima na tle i govoreci Vjerujemo u Gospodara Musaova i Haruna.
Avion i struja su stvari koje su dostupne za svakog ali kao sto kaze jedan Sejh " Ako vidis covjeka da hoda po vodi, treba provjeriti njegovu Akidu"

Nadam se da ce mo te gledati jednog dana na CNN """ Bosnian Junior Coperfield""" :lol:
:P

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Uto Nov 01, 2005 9:53 pm

hajde da i ja malo začinim.. :wink:

Nedavno je objavljena ispovjest učesnika u tom spektaklu. Svi učesnici su morali potpisati ugovor da neće odavati tajne, međutim nađe se uvjek neko ko će ispričati.

Radi se o slijedećem :

Svaki od učesnika očekivao je nesto spektakularno, lebdenje u zraku, premještanje insana bez dodira i tako te gluposti. Ovdje je se baš radilo o tome što navodi i naš brat daneS, svjetlosni i zvučni efekti, ogledala, uglovi posmatranja, specijalna bina sa tunelima itd, Momka kojeg je "prebacio" na Havaje čista inprovizacija. Radi se o momku iz Zenice koji je dio tima i mislim da se baš zove Emir ili Elmir ( nije bitno ) . U predstavi koja je bila u pred večernjim satima taj momak je "prebačen" na Havaje da bi u večernjem terminu isti taj momak bio učesnik i opet "prebačen na Havaje"

Nestanak grupe ljudi sa bine je čisto svjetlosni trik, svi učesnici su imali kod sebe nekakve baterije, bili su prekriveni nekakvim zastorim i onda od jednom pojavljuje se osoba iz tima među njima naređuje da gase baterije i odjednom su se našli u tunelu ispod bine, rečeno im je samo da prate florescentne strijelice poslije par sekundi našli su se iz publike..


Vjerovatno ima on svoji bisera i sa dzinima.

Odgovori