gostovanje David Koperfilda

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Nov 14, 2005 10:41 am

E`UZU BILLAHI MINESH-SHEJTANI RADZIM

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Nov 14, 2005 2:11 pm

8)
Poslednja izmena od daneS u Pon Nov 14, 2005 4:32 pm, izmenjeno 2 puta ukupno.

daneS
Mlađi član
Postovi: 182
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 1:46 pm

Post od daneS » Pon Nov 14, 2005 4:31 pm

Izbrisano

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Pon Nov 14, 2005 6:39 pm

Es-Selamu Alejkum

Evo sta zeli radit taj devid

COPPERFIELD'S PREGNANCY TRICK

Acclaimed illusionist DAVID COPPERFIELD is hoping to impregnate a female participant on stage without touching her, for his latest trick.

The American magician, who was once engaged to supermodel CLAUDIA SCHIFFER, promises sex will not be involved, but refused to elaborate on the controversial plans.

He tells German magazine Galore, "There is a great deal of new territory to conquer. In my next show I'm going to make a girl pregnant on stage.

"Naturally it will be without sex. Everyone will be happy about it, but I'm not telling you any more."

Copperfield's show An Intimate Evening of Grand Illusion is currently touring Germany.


http://www.contactmusic.com/new/xmlfeed ... cy%20trick
Svojim "trikovima" ucinice jednu zenu trudnom bez da je "on" dotakne.


la hawle we la quwwata illa billah

- Sihr

Što se tiče same definicije sihra, većina učenjaka ne pravi razliku između jezičkog i šerijatsko-terminološkog značenja sihra i kažu to je "ime za svaku stvar čiji je uzrok tajnovit i delikatan i koja se pokazuje i pričinjava suprotno svojoj prirodi, i dešava se putem krivog prikazivanja, obmanjivanja i opsjene." Zove se tim imenom jer se dešava na način skriven za oko.
Sihrom se naziva i u sihr ulaze amuleti, zapisi, određene vrste govora, te neke vrste lijekova i droga. Posljedica sihra je negativan trag na srce i tijelo. On prouzrokuje bolest tijela, a također uzrok je teškim duševnim stanjima i poremećajima koja mogu izazvati ubistvo, razvod braka i slično.

Sihr je šejtansko djelo i ne dešava se osim uz šejtansku asistenciju i pomoć, te obožavanje njega od strane onih koji se sihrom bave, riječju i djelom, zatim činjenjem harama i ružnih djela. Sve ovo je kufr i širk i nije dozvoljeno muslimanu koji vjeruje u Allaha i Sudnji dan da se bavi time. Dokazi da je onaj ko se bavi sihrom i ko poučava sihru kafir su mnogobrojni, a mi ćemo spomenuti 102. ajet iz sure El-Bekare prijevod značenja: "I povode se za onim što su šejtani o Sulejmanovoj vladavini kazivali. A Sulejman nije bio nevjernik, - šejtani su nevjernici učeći ljude vradžbini i onome što je bilo nadahnuto dvojici meleka, Harutu i Marutu, u Babilonu. A njih dvojice nisu nikoga učili dok mu ne bi rekli: "Mi samo iskušavamo, i ti ne budi nevjernik!" I ljudi su od njih dvojice učili kako će muža od žene rastaviti, ali nisu mogli time nikome bez Allahove volje nauditi. Učili su ono što će im nauditi i od čega nikakve koristi neće imati iako su znali da onaj koji tom vještinom vlada neće nikakve sreće na onom svijetu imati. A doista je jadno ono za što su se prodali, kada bi samo znali!”

U drugom ajetu Allah, dž.š., kaže: "Sihirbaz neće uspjeti ma gdje došao." (Prijevod značenja - Taha, 69.) Islamska ulema je složna da se sahir (onaj ko se bavi sihrom) ubija (važi za islamsku državu). Muhammed, a.s., je u mnogim hadisima upozorio na opasnost i pogubnost sihra.

Od Ebu Hurejre, r.a., se prenosi da je Allahov Poslanik, a.s. rekao: "Čuvajte se sedam upropaštavajućih djela." Rekli su: "O Allahov Poslaniče, koja su to djela?". Odgovorio je: "Širk, sihr, bespravno ubistvo, jedenje kamate, jedenje imetka siročeta, bježanje sa bojnog polja i potvora čestitih vjernica." U drugom hadisu kojeg također prenosi Ebu Hurejre, Resul, a.s., je rekao: "Ko ode vračaru ili gataru i povjeruje u ono što je on rekao, ne prima mu se namaz 40 dana.” A u drugoj predaji: "Nevjernik u ono što je objavljeno Muhammedu, a.s.” (Ebu Davud)

Pripremljeno po knjizi: "Upućivanje ka ispravnoj akidi i odgovor sljedbenicima širka i nevjerstva (El-iršad ila sahihil-i'tiqad ve redd ala ehliš-širki vel-ilhad)"od dr. Saliha ibn Fevzana

bajro17
Mlađi član
Postovi: 190
Pridružio se: Ned Apr 19, 2009 4:04 pm
Lokacija: Duvno

Re: gostovanje David Koperfilda

Post od bajro17 » Pet Apr 24, 2009 6:31 pm

znate li ljudi sta je se desilo na tome dogdjaju u sarajevu tada ljudi koji su ucili zamislite sta im je rekao da izvinete "ovi carobnjaci ovdje sto misle da me pometu mogu samo da me poljube u CENZURISANO"

TA HA
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Pet Jul 03, 2009 7:19 pm

Re: gostovanje David Koperfilda

Post od TA HA » Čet Jul 30, 2009 6:19 pm

selam
imate na njemackom kanalu super rtl utorkom emisiju gdje jedan marokanac otkriva trikove madjionicara.
gledao sam par puta i to su toliko jeftini trikovi da sam se sam sebio smijao.

Farshi_turaab
pisem pomalo
Postovi: 47
Pridružio se: Uto Jun 09, 2009 12:11 am
Lokacija: Allahova zemlja

Re: gostovanje David Koperfilda

Post od Farshi_turaab » Čet Jul 30, 2009 10:27 pm

SubhanAllah, a ovaj šejtan???

http://www.youtube.com/watch?v=yf4EaDtbBEk

http://www.youtube.com/watch?v=n3f-WPrKnRU

http://www.youtube.com/watch?v=cJnCnhxowOw

http://www.youtube.com/watch?v=9IEB2YtXfos

Pa nek neko kaže da nema posla sa džinima... ima još par tih nekih njegovih ... euzubillah, wallahi, tačno osjetim prisustvo džina, wallahi... la hawle we la kuwwete illa billah! Mislim da ovo čak nije ni dobro da se gleda :roll:

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: gostovanje David Koperfilda

Post od meli » Pet Jul 31, 2009 6:30 am

Selam alejkum
Ja ne verujem da je ovo istina,ja bi trebala da vidim U ZIVO sa svojim ocima pa da vjerujem,a ako je vec istina onda brate moj pusti sejtani(ljudi) sa sejtanima
Selam alejkum

evlad67
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Pet Apr 24, 2009 1:58 pm
Lokacija: Doboj/Minhen
Kontakt:

Re: gostovanje David Koperfilda

Post od evlad67 » Pet Jul 31, 2009 8:08 am

Selam aleikum,
pa nemora znacit da ako nesto nemozemo da objasnimo da je odmah sejtan umijesan, ja vise vjerujem da je vjest trik!
Dok nisam ovaj posting procito nisam znao da taj tip uopste postoji, a to znaci da se takvim glupostima mi muslimani i netrebamo zanimat!
Tek onda sam malo cunjo po internetu da vidim sta svijet kaze o tom covjeku, i vecina ih kaze da su trikovi, neki su i raskrinkani, i ono hodanje po vodi i lebdenje po zraku itd.!!

A Allah dz.s. najbolje zna!

Selam
evlad67

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: gostovanje David Koperfilda

Post od meli » Pet Jul 31, 2009 1:04 pm

Selam alejkum
Ja to za sejtanima sam mislila na prvi klip
Criss Angel And Half A Woman

A za tog Davida nisam htela da pisujem zasto prvi put citam za njega al kad smo vise tu pa da dam i svoje mislenje.Da je taj sihirbaz to je 100% i to mocan.U islamu je grjeh da lazes cak i u salu, a ne da zaradzujes na trikovima.I naravno da ce da kaze da nije carobnjak,mozda se sutra cuje da je ucac rukja???Slazem se sa Evlad67,ma ne smarajte sa takvi ljudi.
A brate DaneS zar vredi da se svadzes za njega????Ma pusti nek mu se divi njegova zena.
Selam alejkum

BozjiRob
pisem pomalo
Postovi: 46
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 4:59 pm

Re: gostovanje David Koperfilda

Post od BozjiRob » Pet Jul 31, 2009 6:26 pm

Selam Aleikum,

Zelim dodati da se ovdje ne radi o Davidu Koperfildu, vec o carobnjaku koji se zove Chris Angel iako ih ja svrstavam u isto.
Dosta je toga na youtube, hodanje po vodi, letenje po vazduhu vani (sa zgrade na zgradu) itd... Ne vjerujem da se radi o vjestim trikovima,
da nas Allah sacuva onoga sto nam je zabranjeno i onoga sto izvodi iz vjere, da nas sacuva sumnje i neznanja, da nas uputi na pravi put, jer On najbolje zna.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Re: gostovanje David Koperfilda

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Avg 05, 2009 12:28 pm

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Kaze Allahov Poslanik salallahu alejhi we selem da ce se prije pojave dedzala pojavit 30 dedzalilla prethodnica dedzala..tu je neka ulema uvrstila Sai babu,koperfilde i manijake ove vrste..neka vam njihova djela samo ucvrste iman kao sto ce biti slucaj sa mladicem kojeg ce Dedzal lanetullahi alejhim presjeci na pola pa ga ozivit,pa trazit od njega da povjeruje u njega... a mladic ce mu dati odgovor..E ovo sto si ucinio samnom samo mi je ucvrstilo ubjedjenje da si ti Dedzal.ovaj Cris Shaytan je samo jedan od lazova i smutljivaca koji ima svoju publiku...selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

meli
Mlađi član
Postovi: 93
Pridružio se: Sre Feb 25, 2009 1:11 pm

Re: gostovanje David Koperfilda

Post od meli » Sre Avg 05, 2009 10:44 pm

Selam alejkum,
To brate.Bar da me neko i mene podrzuje.Pa to sam htela i ja da pisem.Ne znaci da sve sta je na youtube mora da bude istina.
Selam alejkum

BozjiRob
pisem pomalo
Postovi: 46
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 4:59 pm

Re: gostovanje David Koperfilda

Post od BozjiRob » Čet Avg 06, 2009 8:27 pm

SELAM ALEIKUM,

Osjecam da moram da obrazlozim kako se nebi pogresno skontalo: Moje misljenje o ovom a i mnostvu drugih carobnjaka na youtube ili ne (sihirbaza) je negativno, nesto o cemu mi nebi trebali raspravljati jel istinito il nije, jer onda sumnjamo.
Samo Allah ima moc.
Selam Aleikum

BozjiRob napisao:Selam Aleikum,

Zelim dodati da se ovdje ne radi o Davidu Koperfildu, vec o carobnjaku koji se zove Chris Angel iako ih ja svrstavam u isto.
Dosta je toga na youtube, hodanje po vodi, letenje po vazduhu vani (sa zgrade na zgradu) itd... Ne vjerujem da se radi o vjestim trikovima,
da nas Allah sacuva onoga sto nam je zabranjeno i onoga sto izvodi iz vjere, da nas sacuva sumnje i neznanja, da nas uputi na pravi put, jer On najbolje zna.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: gostovanje David Koperfilda

Post od Haris » Pet Avg 07, 2009 8:59 am

Mozda je taj isti "carobnjak", jedan od njih, poslat i stvoren od Allaha dz.s. kao sto je i sam sejtan, da bi obmanuo ljude, i iskusao, a samo one koji su na pravom putu.

A Allah najbolje zna...

Odgovori