Enese sta da radim?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Enese sta da radim?

Post od EdinM » Sub Mar 30, 2013 4:04 pm

"Zaista Allah nece promjeniti stanje jednog naroda dok on sam sebe ne promjeni" (Er-Ra`d, 11)

Prije spavanja lijepo lezes i u sebi pocnes da razmisljas o svojim postupcima prema dragom Allahu. Zapitaj se da li si ti njega zaboravila, a vjerovatno jesi. Allah kaze sjecate me se, sjeticu vas se. Draga sestro sve sto se desava ne desava se bez razloga. Kome Allah zeli dobro stavi ga na iskusenje. Draga sestro povrati se vjeri i namazu, vidjet ces napredak. Naj bitnije je iskren nijet da imas u srcu, da se draga srca pokajes Stvoritelju nebesa i zemlje, ne mogu reci da ti garantujem napredak jer to ovisi o Allahu dz.s, ali sam siguran da ces se osjecati bolje i ljepse. Sve sam ja to prosao i prolazim vec 4-5 godina, nemoj samo posustajati i odustajati, vec budi ustrajana i iskreno se osloni na Allaha. S mukom je i slast vidjet ces. Selam

Dragi
pisem pomalo
Postovi: 25
Pridružio se: Uto Dec 03, 2013 10:54 pm

Re: Enese sta da radim?

Post od Dragi » Uto Dec 03, 2013 11:35 pm

zdravo zivo svima, ja sam googleao i trazio dusevno lijecenje tako sam naletio na ovu website.
veoma interesantni dialogi i sudbine su tu.ja bih mogao isto o mojoj sudbini napisati jednu knjigu.
sa bozjom pomoci izlijecio sam se i ostao jedvaj ziv.
sada pomazem rado drugim jadnim ljudima koji su takvoj situaciji.
dragi bog me je nadario i nagradio sa takvom blagoslovnom mociju.

blagoslovljeni bili svi i pomislite u jedan tren nesto veoma lijepo i pobozno sa postovanjem

milan666
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Čet Dec 26, 2013 10:58 pm

Re: Enese sta da radim?

Post od milan666 » Čet Dec 26, 2013 11:10 pm

molim za pomoc rodjen sam 19.05.1982 godine u novom sadu , molim za pomoc , pre par godina su mi se cudne stvari pocele desavati , nocu ne mogu da spavam , samo kosmari , zvuk pucanja prozora kad legnem u krevet , crne misli, nikako napredak u zivotu ,,, jos mnogo toga , zanima me da li ima neko u okolini novog sada da moze da mi pomgne , jer na sebi najverovatnije nosim porodicno prokletsvo i ko zna sta jos toga moja kontak adresa je mjevic@rocketmail.com , hvala i pomozite jer cu poludeti

milan666
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Čet Dec 26, 2013 10:58 pm

Re: Enese sta da radim?

Post od milan666 » Čet Dec 26, 2013 11:11 pm

a da , svi u mojoj porodici su vecinski skloni bavljenom crnom magijom , molimm vas pomozite

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Enese sta da radim?

Post od EdinM » Sre Jan 08, 2014 1:00 am

milane da ti dam jedan iskreni i prijateljski savjet. Citaj o islamu i spoznaj Allaha i udji u vjeru. Uz Boziju pomoc tvoji problemi ce nestati inshAllah....

ProudMuslim
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Ned Feb 17, 2013 3:18 pm

Re: Enese sta da radim?

Post od ProudMuslim » Pet Jan 10, 2014 9:36 am

Milane nista neces rjesiti preko noci. Uzmi si vremena, pregledaj forum i vjerujem da ces naci mnogo odgovora. A pocni citati Kur'an (imas i u e obliki), uz tvoj iskren nijet i Allahovu volju vratit ces se pravoj vjeri i srediti sebi zivot i rjesiti probleme.

adnancanziba
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Pon Jan 27, 2014 2:03 pm

Re: Enese sta da radim?

Post od adnancanziba » Pon Jan 27, 2014 2:35 pm

Selam Enese

Hteo da vas pitam prije Kurban Bajrama nasli smo jaje i jedno parce testo za hleb na oxhak kuće pod krovlje. Kako je ostavljeno jaje samo malo da se duhne ono bi palo u oxhaku tako je stojalo na ivici oxhaka, onda 10 dana poslje Kurban bajrama majka počela da očisti pod krovlje kuče pa je nasla jos jedno jaje, hteo bih da kaizen da prije oko 2 god slomljeno je jaje kod naši vrata kuče . Hteo bih da vas pitam sto to moze da bude tih jaja bacio sam ih u reku.
:(

greezlee
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Feb 04, 2014 9:13 pm

Re: Enese sta da radim?

Post od greezlee » Uto Feb 04, 2014 10:03 pm

Selam Alejkum

Upravo sam se prijavio na forum, jer dozivio sam nesto sto me uzdrmalo pa sam malo rešarširao po internetu nadajući se da cu nać uzrok ili bar nekog ko je nešto slično proživio.
Sve do skoro tj prije tačno 2 mjeseca javlja mi se neki cudan osjecaj, pokusat cu najpribližnije opisati, nadam se da ce čitaoci shvatiti: dakle s vremena na vrijeme mi naviru misli (loše misli) kao da mrzim samog sebe ide do te mjere da pomisljam da naudim samom sebi Estagfirullah, ali uspijem nekako oteti se , tako reci otrijezniti, neki neopisan strah od dogadjaja koji tek trebaju da se dese, na trenutke imam strah da cu jednostavno izgubiti kontrolu ili prepustiti se tim mislima...pokusavam smiriti sam sebe, i uspijelo mi je hvala Allahu svaki put kad mi se desilo, i kad me prodje taj osjecaj imam strah da nece opet se povratiti, tj konstatno sam nemiran i u nekom isčekivanju...
Bit ću iskren da nisam aktivan sto se tiče ispunjavanja svih vjerskih propisa,tacnije ne klanjam,ali iskreno vjerujem...te cu dodati da sam prije dva mjeseca prvi put marihuanu probao na nagovor društva, imao sam jake halucinacije, bacalo me do te mjere da sam htio sebi jezik odgrizti i od tada mi se javlja taj isti strah prezivljen na tripovima....molim za savjet ili pomoć

Eselamu alejkum i unaprijed hvala

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: Enese sta da radim?

Post od EdinM » Pet Feb 07, 2014 9:13 am

Sto se toga tice, vjerovatan uzrok tvom problemu jeste marihuana, jer ona negativno djeluje na ljudsku psihu, ali ne mora da znaci...Kod tebe moze biti i vjerske prirode problem, pa razgledaj malo forum i vidi sta trebas da uradis kako bi se provjerio...Mada mislim da je kod tebe u pitanju problem psihicke naravi izazvan marihuanom pogotovo jer si je prvi put probao, a od bolesti koje mogu prouzrociti su svakako i anksioznost...procitaj o svemu malo po netu pa se nadji :) Selam

Odgovori