Enese sta da radim?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Enese sta da radim?

Post od Senad » Sre Okt 01, 2008 9:00 pm

Esselamu alejkum
Čujem neki muški glas,nepoznat i prijeteći,naročito kada trebam izaći van
ANIDA,,,, IDI KOD NISADA ef. I ISPRIČAJ MU TO ŠTO ČUJEŠ DA. ĆE ON TEBI TERAPIJU DA TE JA NE OPTEREĆUJEM, ALI JE MORAS ISPOSTOVAT STO SE TIČE TIH GLASOVA AKO ISTRAJES U TOJ TERAPIJI UŠI ĆE TI BITI SLOBODNE OD TIH GLASOVA KOJI DOLAZE NORMALNO MORAS BITI U VJERI NEMOŽE MALO VJERA MALO OVO DUNJALUČKA ISKUŠENJA
Osim toga, momak i ja smo pod abdestom
ABDEST NIJE TREĆI MEĐU VAMA, NIJE MAHREM , JEST SREDSTVO KOJIM ČOVJEK MOŽE DA OBUZDA SVOJE STRASTI AKO VODI RAČUNA O ABDESTU.

nemamo nikakvog fizičkog dodira, on je u suštini tu samo u slučaju da ja padnem ili se onesvijestim..
I STA AKO SE ONESVJESTIŠ I TAKO NEMAS KORISTI OD NJEGA KAD JE POD ABDESTOM :wink:
DRUGO PRETPOSTAVLJAM DA NEMA ZNANJA KAKO TI POMOĆI U TOJ SITUACIJI JER TO PADANJE U NESVIJEST, UZROK JE DŽIN

dok sam imala potpuno normalan život
ANIDA MI PLAHO NE RAZUMIJEMO STA JE TO NORMALAN ŽIVOT, ŠTA JE ISTINSKA SREĆA .

, dolazile mi crne misli i sl.
OVE CRNE MISLI TO SU UGLAVNOM KOJE ŠEJTANI UNOSE ČOVJEKU... ZATO MORAS ;
Uspostavit namaz
Zikrovi jutarnji i večernji
Dove / moras znati napamet neke od dova kada dođeš uodređenu stanje ili situaciju


MOramo uspostavit prioritete u životu.

Neznam koliko će ti ova priča biti od koristi i da li ćeš razumijeti. Danas sam je čuo ima pouke bar za mene i mislim da ima malo veze sa tim uspostavljanjem prioriteta.

U jednoj kući žena postavila mišolovku, naiđe miš i vidjeh da je mišolovka postavljena , zaobiđe i izađe napolje, naiđe kokoš ,,,, kada miš reče,,, ,mišolovka u kući i ponovi nekoliko puta , kad kokoš reče sta to mene briga,,,, ide dalje miš,, kad naiđe ovca isto tako miš reče,,,,mišolovka u kući i ponovi nekoliko puta ,, ka'd će ovca sta mene briga nije to za mene,, ide miš dalje kada naiđe krava ,,,isto miš ponovi,,, mišolovka u kući i ponovi nekoliko puta,,,, veli krava meni to neškodi...
PRošlo je neko vrijeme ode žena da vidi mišolovku po mraku, kada tamo uhvatila se zmija otrovnica i ugrize ženu, ... Žena se liječila u bolnici i otpuštana kući, normalno bolesniku za oporavak dobra kokošija juha, šta će? uhvate onu koku i zakolju, oduži se to kučno liječenje narod dolazi , šta će,, treba to i nahranit, kad ima ona ovca, daj zakolji, ,,,,nakon nekog vremena žene j umrla , šta će mora se to protračit ima ona krava daj zakolji.....osta miš sam...i vidi šta se desi !



Esselamu alejkum!

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Enese sta da radim?

Post od Senad » Sre Okt 01, 2008 9:52 pm

Dragi Senade hvala na razumijevanju. Malo je onih koji razumiju, mene jest stid mog stanja i malo pricam o tome, onaj ko nema dodira s tim i ne razumije i ne moze da razumije, ili odma obara na psihu, a ja sam svoje s medicinske strane odradila, a i spoznala dokaze koji upucuju da nesto postoji.
Sestro nema stida svakako tebi treba potpora u svemu tome a koliko vidim nema plaho razumjevanja pa moli Allaha s.w.t. da te pomogne da uputi bar tvog muža na ono što je korisnoi za obadvoje.
HAjde da klažem da nema stete da popiješ i neki antidepresiv dok ne ojačaš svakako ako je savremena medicina odradila svoje onda a i obaveza nam je bez obzira na stanje .... sestro vjera, namaz , namaz sestro uspostavit, zikrovi , dove, IKRE , uči , čitaj nije to tako ni strašno kako izgleda.
Jedne prilike Omera r.a. presrete na putu pojava u liku čovjeka i kaže hajde da se pohrvemo i normalno Omer r.a. baci ga na zemlju i produži dalje kad opet ta ista pojava opet Omer r.a obori ga na zemlju , sjede na njega i kaže mu ,,nesto su ti ruke slabašne , tanke, kao da si pas ili džin,,,veli ja sam džin i tad Omer r.a pita , a kako da se odbranimo od džina kaže AJETUL KURSIJOM. Imase se sestro monogo stošta naučiti pa da to krene na bolje.


a njegovi su mi predbacili da sam ga vodila u Maocu pa da se on isprepado. Te godine je skoro doslo do rastave dok smo bili u Bosni...
Ma,,, mi plaho nemamo razumjevanja jedni za druge . A kad je čovjek sujevjeran onda bude svašta ,,

Z
nam Senade da nema puno koristi od sumnjicenja, al ja sam i prije znala kad se vratim iz Bosne donijeti neke osobne stvari ko prorezane, hajde reko slucajno je to...Al ove godine 10 majica da bude sve isto izbodeno...a samo jedan gost u mojoj kuci, mjesec dana..nije bilo drugog svijeta jer su bili na odmoru...a vec imam spoznaju da mi neko radi o glavi,
pa kako da se onda ne zapitam i ne budem sumnjicava
.
Sestro zaboravi tu osobu i okani se sumnje pomoćićeš sebi najviše potrudi se da uđeš u vjeru i da razumiješ šta nakraju ako nisi u pravu, Svakako ti zamoli Allah s.w.t. da udalji tuosobu od tebe ako ima loše namjere,,,
Nisam sigurna da znam sama nauciti,
Sestro,, sama FATIHA JE LIJEK pa valjda znas proučit fatihu 7x i uzmeš jednu dovu za ozdravljenje i eto lijeka, :D Ako neznaš napamet pa znaš čitat, samo budi pod abdestom i da si čista kada budeš učila.

imam naucen papiric od naseg hodze koji mocim u vodu i pijem.
Seko taj papirić spali i okreni se sebi netreba tebi nikakva papirić između tebe i Gospodara s.w.t. nema posrednika
NAuči sebi ili daj nekome ima dobri ljudi

..a imam u kuci lirtu maslinovog naucenog ulja neotpakovanog jos iz Maoce-jel mogu samo nastavit to koristit?
Koristi to , maži se ipij
Sta je ova maticna mlijec, polen i propolis jel to mogu nabavit u kapsulama ili ?
Ima matična mliječ u kapsulama pod nazivom ROJAL YELLE ili ROYAL GELLE
To ti je visoko vrijedna supstanca , pčelinji proizvod koji između ostalog da ne nabrajam ima i i kompletan B-komplex vitamina u sebi. POznato je da osobe koje imaju problema sa nervnim sustavom piju B-komplex. MAtična mliječ je bio stimulator, regenerato i faktor razvoja jednom riječju podiže imunološki sistem kod tebe je to skroz narušeno transmislija neurona oskudna , po svoj prilici da su džni /sihiri krivca ako je medicina rekla svoje. Neznam da li ima tu gdje živis u granapu REVITA koja teakođe ima u sebi matične mliječi. Znam, da BOsna Lijek proizvodi kapsule sa matičnom mliječi , liofilizirajuća matičnamliječ.

Sto se tiče polena takođe sadrži sve minerale i vitamine , amino kiseline. To se koristi uizvornom stanju ili sušen ili kao prparat mješavina sa medom.

Propolis im svoju veliku ulogu u čovječijem organizmu pripisuju mu veliku moć ijoš nije u potpunosti sve to istraženo između ostalo;
2. Antivirusno
3. Antiprotozoično
4. Antiupalno (antiinflamatorno)
5. Antisklerotičko
6. Antimikrobno
7. Antimikotičko (anti-fungalno) (protivgljivično)
8. Antiseptičko (dezinfekciono)
9. Antitumorno
10. Antikarcenogeno
11. Antialergijsko
12. Anestetičko dejstvo - ukida sindrom bola
13. Analgetičko - ublažava bolove
14. Anabolno - pomaže ozdravljenje
14.1. poboljšava hiperemiju
14.2. poboljšava ishranu organizma
14.3. poboljšava fagocitnu aktivnost
14.4. poboljšava proliferaciju epitela
14.5. pomaže oksidativne procese
14.6. utiče na porast granulacije
15. Aktivira sintezu zaštitnih imunih antitela - imunobiološko aktivirajuće dejstvo za:
15.1. gamaglobulin
15.2. precipitin
15.3. antitoksin
16. Bakteriostatičko
17. Bioaktivno dejstvo
18. Blago sedativno dejstvo
19. Vazodilatatorno dejstvo
20. Detoksično dejstvo (protiv-otrov za zmijski ujed, toksine, trovanje hranom i biljkma)
21. Kapilarookrepljujuće dejstvo
22. Mobiliše odbrambene funkcije - pojačava imunitet
23. Profilaktičko dejstvo - preventivno
24. Protiv svraba
25. Pomaže otklanjanje promenjenih tkiva iz organizma
25.1. žuljeva
25.2. bradavica
25.3. kurjeg oka
26. Poboljšava hemopoezu - zanavljanje crvenih krvnih zrnaca
27. Poboljšava apetit
28. Poboljšava diurezu - diuretičko dejstvo
29. Poboljšava permeabilitet krvnih sudova
30. Poboljšava cirkulaciju krvi i limfe
31. Poboljšava holeutiku - lučenje žuči
32. Poboljšava rad endokrinih žlezda
33. Povećava protivmikrobnu aktivnost nekih antibiotika
34. Regenerativno dejstvo
35. Štiti protiv jonizujućeg zračenja
36. Štiti protiv rendgenskog zračenja
37. Terapijsko - farmakološko dejstvo
38. Trofičko dejstvo - poboljšava probavu
39. Ubrzava zarastanje rana
39.1. ubrzava vezivanje histamina
39.2. uklanja nekrotične mase
39.3. zaustavlja zapaljenje
39.4. sprečava reinfekciju rane
39.5. omekšava ivično tkivo
39.6. povećava izdržljivost kapilara
39.7. čisti ranu
39.8. izdvaja voštane sekvestre
39.9. uklanja produkte upalne reakcije
40. Farmakodinamičko dejstvo
41. Hipotoničko dejstvo
42. Hipotenzivno dejstvo
43. Sposobnost konzervisanja
44. Imunogenetsko svojstvo
45. bioprotektivna svojstva
46. antiflogističko (protiv gnojnih upala)
47. Stimuliše proces imunogeneze
48. Pojačava hiperplaziju limfnog tkiva
49. Intenzivira obrazovanje imunokompetentnih ćelija
50. Pojačava komplementarne aktivnosti seruma krvi
51. Pojačava fagocitarne aktivnosti leukocita
52. Pojačava aktivnost preparata za vakcinaciju
53. Antiacidna svojstva
54. Ubrzava ćelijsku aktivnost i rast
55. Povećava mitotičku aktivnost
56. Poboljšava polnu aktivnost
57. Kardiotonično dejstvo
58. Neurotičko dejstvo

Više o pčelinjim proizvodima ; http://www.pcelarstvo-nahl.com/pcelinji_proizvodi.php

A Pekaric mi je bio dao neku terapiju dnevno 3 lista cuvarkuce(zaboravila sam koliko dana) jel bi trebalo da i to jedem ponovo?
Čuvarkuća sama posebi odnosno Allahovim određenjem ima lijek za određene bolesti. Uglavnom znam da se cijedi sok iz čuvarkuće i koristi izmeđuostalog za oboljenja sluha i mnogo što sta.

Ti svakako nisi trebala ići kod Pekarića ni po kojem pitanju.
Senade kako da se ja lijecim s obzirom na moje stanje, jel postoji neka terapija i redosljed ili je dovoljno jedno slusanje rukje na vece(posto nemam vremena za vise) A ako Bog da kad dodjem u Bosnu posjetit cu opet nekog ucaca i necu dati niko da me omete u tome.
Sestro ja bi ti svakako preporučio da odeš ili u MAoču ili kod NIsada ef. vjerovatno ti je bliže.MOžeš i kod Enesa
MOras uspostavit namaze , kako ? jedan po jedan,
MOras naučiti i primjenjivati jutranje i večernje zikrove, dove

Terapiju koju ti dadnu šejhovi moraš permanentno primjenjivat, prilikom koristenja terapije zna biti muke ,,,izdrži!
Čitat, izučavat , spoznat lijek , tražiti lijek, ako znaš pravi put nećeš ići stranputicom.

Neopterećuj se pepelom baci to u peć ako imaš sumnje i neka gori, šta te briga za pepelom to je i onako sve izgorijelo,

Sto se tiče kupanja svi šejhovi preporučuju da se ta voda pokupi i baci na neko mjesto gdje se negazi, uz nekusadnicu , Dovoljno ti je 1,5 do 2 ako ćeš se kupati tj. samo da pokvasiš cijelo tjelo .
Prikladno sredsto za prskanje tijela je ona ručna strcaljka/ako me razumiješ/ i daš mužu da ti cijelo tijelo poprska tako da nema oticanja vode i uštedi se i truda i vremena.Bitno je da voda/kapljice dođu na tjelo obavezno i kosu pošpricati.


POčni odmah sa samoliječenjem a imaš i naovom forumu SAMOLIJEČENJE http://lijecenje-kuranom.com/forum/view ... ?f=3&t=626


Esselamu alejkum!
Poslednja izmena od Senad u Sre Okt 01, 2008 9:57 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

semi
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Jun 05, 2006 10:12 pm

Re: Enese sta da radim?

Post od semi » Sre Okt 01, 2008 9:55 pm

Dragi Senade ne znam kako sam dosla sad do sebe. Ovo mi se jos nije dogodilo kad sam sama pokusavala slusat rukju ovih dana. Slusala sam rukju Bilala Bosnica skinutu sa stranice n-um. U desnom stopalu mi je pocelo poigravat, satim su sake ukocile se, zatim se ukocilo lijevo stopalo i jednom je odskocilo. Na kraju kad je na bosanskom jesiku posle predavanja tekbira ucac poceo da poziva skupinu dzina, u mene je svo tijelo pocelo drhtat, u grudima igrat i ja sam osjetila da gubim svijest i istrgnula sam slusalice iz usiju i nisam mogla da se priberem. Jos uvijek dok ovo pisem osjecam nemoc u tijelu. Ne znam dal je pametno da nastavim sa ovim slusanjima rukje, strah me uhvatio posle ovog. A i dijete mi spava u krevecu u istoj sobi, strah me da se ne desi sta.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Enese sta da radim?

Post od Senad » Sre Okt 01, 2008 10:16 pm

semi napisao:Dragi Senade ne znam kako sam dosla sad do sebe. Ovo mi se jos nije dogodilo kad sam sama pokusavala slusat rukju ovih dana. Slusala sam rukju Bilala Bosnica skinutu sa stranice n-um. U desnom stopalu mi je pocelo poigravat, satim su sake ukocile se, zatim se ukocilo lijevo stopalo i jednom je odskocilo. Na kraju kad je na bosanskom jesiku posle predavanja tekbira ucac poceo da poziva skupinu dzina, u mene je svo tijelo pocelo drhtat, u grudima igrat i ja sam osjetila da gubim svijest i istrgnula sam slusalice iz usiju i nisam mogla da se priberem. Jos uvijek dok ovo pisem osjecam nemoc u tijelu. Ne znam dal je pametno da nastavim sa ovim slusanjima rukje, strah me uhvatio posle ovog. A i dijete mi spava u krevecu u istoj sobi, strah me da se ne desi sta.
Esselamu alejkum!

Spoznaj svoju bolest , inša Allah eto vidiš da imaju reakcije i da nisi luda , nisi za ludnice nisi za doktora, MOras lijek spoznat i primjenjivat, za svaku bolest postoji lijek osim smrti
JEl tebe strah Allaha s.w.t. ili džina, nemožeti se ništa desiti osim kako to Allah s.w.t. odredi, Svakako dobroje da ima neko pored tebe. OPusti se , idi uzmi abdest zikri ono sto znaš , pa inšaAllah opet odredi sebi termine , možda bi dobro bilo ako možeš u jutarnjim satima da slušaš jednu rukju jednu uveče . MOraš se boriti kako na koji način ti najbolje znaš, onoliko koliko možeš.
Skini sebi od Enesa rukju ima ovdje; http://lijecenje-kuranom.com/download/audio.html

Kod: Obeleži sve

strah me da se ne desi sta
Sestro pa udri i ti njih malo sa zikrovima, malo sa rukjom, namaz, to sto ti osjećaš nije nista a njima je kao strujni udar. SAmo ih udri čim stigneš nedaj da te pokolebaju. Možda ovo izgleda i ironično vjeruj kada ojačaš bi će ti i smješno sve to kada se pođeš prisjećat tih detalja i tvog jadikovanja. :D :wink:

Esselamu alejkum!

AnidaH
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 9:01 am
Lokacija: Tuzla

Re: Enese sta da radim?

Post od AnidaH » Čet Okt 02, 2008 6:00 am

Sve mi je to jasno u vezi momka ali nadam se isto tako da shvataš da nemam podrške od strane roditelja (braće i sestara nemam) a da se ne smijem osamiti i slušati rukju. Naravno da mi ne može pomoći u smislu da otjera džina od mene jer nije učač Kur'ana ali u svakom slučaju jeste psihička potpora u borbi protiv džina ili drugim rječima, da me on nije natjerao da slušam rukju, da izgovaram bismilu prilikom obavljanja svakog dobrog posla i sl.,ja bi se jednostavno još više udaljila od vjere. Svaki dan me nagovara da se posvetim vjeri što više dok me rođeni roditelji sputavaju u tome. Allah najbolje zna da govorim istinu i da se moram kriti dok slušam rukju, dok klanjam i sl.
Neznam Senade da li si ti ikad bio pod sihirima (nedo dragi Allah) pa da znaš da, mimo sve tvoje volje i odlučnosti, neke stvari ti se izjalove iz dana u dana (jer te dzin ometa u skoro svemu). Tako kažem još jednom, da me momak ne nagovori, ja bi i dalje bila na dnu a džin bi upravljao sa mnom kako je i naučio dosad.
Za mene je normalan život bio onda kad sam mogla sama izlaziti napolje i završavati sve svoje obaveze,danas to nemogu i uvijek neko mora ići sa mnom. Moja istinska sreća i normalan život nisu kafići i kojekakve proslave jer nikad nisam patila za tim ali želim studirati, raditi, dakle obavljati bilo šta korisno van kuće i svakako obavljati vjerske obaveze (košto sma radila godinama) bez da me bilo šta iznutra ometa.
Nadam se da me razumiješ!

AnidaH
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 9:01 am
Lokacija: Tuzla

Re: Enese sta da radim?

Post od AnidaH » Čet Okt 02, 2008 6:13 am

Draga Semi, ja te u potpunosti razumijem i jedino što ti mogu reći jeste da moraš najozbiljnije popričati sa mužem i zatražiti od njega pomoć u smislu podrške, u smislu da kada ti uči rukja bude neko uz tebe. Osim toga, ono što sama možeš učiniti za sebe dok slušaš rukju jeste da ne dozvoliš džinu da te baca u san ili polusvjesno stanje, dakle da snagom svog uma se stalno odupireš svim promjenama koje ti on izaziva i da ti je Allah,dakle Njegova moć i pomoć, na pameti svo vrijeme. To jeste teško, mene je juče 2 puta zamalo uspavao, morala sam čak i leći nekoliko puta tokom učenja rukje, ali se nisam predavala,svaki puta kada mi pokušava nadvladati um, trudim se ostati prisebna i trudim se spominjati Allaha. Džina to uznemirava, on plače, trga se i nezna kud bi sa sebe ali tebi to treba biti drago a ne da te plaši jer sve dok vjeruješ da će ti Allah pomoći džin te ne može zaposjesti, barem ne u potpunosti ovladati ni tvojim tijelom ni tvojim mozgom.
Drugo ali jednako bitno je da spališ sve te hamajlije i zapise i da ne koristiš sredstva od tih ljudi za koje se pokazalo da ne liječe ispravno jer od toga ti je svakim danom sve gore i gore. Dok ne pronađeš nekog pouzdanog učača Kur'ana jedino ti preostaje da sama sebi pomogneš i da pronađeš podršku u Allahu i snagu tj.motivaciju u svojoj porodici.

semi
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Jun 05, 2006 10:12 pm

Re: Enese sta da radim?

Post od semi » Čet Okt 02, 2008 3:53 pm

U jutarnjim satima nemam prilike da slusam rukju, idem na posao, dijete u vrtic. Poslusala sam ja i Enesovu rukju, imala sam reakcije iste kao i kod Bosniceve tokom ucenja, s tim da mi je kod Bosniceve rukje na kraju bilo gore, doslo do oduzimanja cijelog tijela i gubljenja svijesti, te sam morala prekinuti da bih dosla do sebe.
Danas sam razgovarala sa mojim muzem, on je reko da me podrzava da se lijecim, ali da ne zeli biti pored mene dok slusam rukju. Isto tako on ne zeli da se testira i lijeci, jer kaze da sam ja to spoznala i da je vrijeme za mene, a ako on ikada osjeti da je i njemu vrijeme kao i on ce se podvrgnut lijecenju(jer kaze da se on sad dobro osjeca, i nema smetnji koje je imao) Inace nama je to bilo tesko prihvatit da tako nesto postoji, i to su za nas bile ko babije price. Mi smo naucili da izlazimo,druzimo se, sviranje gitare i pjevanje...Upoznali se u srednjoj skoli, uzeli iz ljubavi...i odjednom nepodnosljivost medju nama, nikakvi odnosi sto covjek i zena treba da imaju. Ja kako sam pocela biti bolesljiva nikako na bolje ne ide...Pa onda svadje i prica da se trebamo rastavit (kao volimo se al ovo ovako vise ne ide)...i u svemu tome pocnemo plakat i pricat da nesto nije normalno da je neko umijesao prste...i malo se situacija smiri i jopet nanovo....A ako dragi Allah dadne da se izlijecimo, tek cemo onda progledat...nesto se mislim, pa nije sve u tome da se treba odreci zivota kakav si dosad imao, al malo vise zikra, sabura, i moljenja dragom Allahu. Nastavit zivot i druzit se, a ujedno biti predaniji svojoj vjeri.
Kontaktirala sam i svog brata danas i rekla mu da dodje da popricamo i da on bude samnom dok slusam rukju da vidi reakcije...
Znaci narode, ja treba samo da ustrajem u slusanju rukje (ne moze mi se nista desit), uz to klanjat, dovit. I to je vid lijecenja. Ne moram ja sad pohitat da trazim nekog iskusnog odma da mi pomogne, nisam bas ni u mogucnosti da putujem za Bosnu sad.

Allah dz.s. vas dragi nagradio, zaista ste mi pomogli sto ste odgovorili na moje poruke :)


Anida popricaj sa svojim roditeljima, i ja sam svojima evo govorila dvije godine niko mi nije vjerovao, al sad kad sam pocela vapit za pomoci i govorit o svojim osjecajima da nece na dobro izaci, ne odgovaraju me od toga da potrazim pomoc strucnjaka.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Enese sta da radim?

Post od Senad » Čet Okt 02, 2008 8:43 pm

Esselamu alejkum


Inace nama je to bilo tesko prihvatit da tako nesto postoji, i to su za nas bile ko babije price.
Sestro, svijet džina i svjet šejtana da ne ulazimo u druge svijetove, postoji i prisutan je od samog početka stvaranja. TAj svjet džina i šejtana u ratu je sa čovjekom , U koliko čovjek ne spozna svoje mjesto u univerzumu taj svjet džina i šejtana odvest će ga u propast .

...
Znaci narode, ja treba samo da ustrajem u slusanju rukje (ne moze mi se nista desit), uz to klanjat, dovit. I to je vid lijecenja. Ne moram ja sad pohitat da trazim nekog iskusnog odma da mi pomogne, nisam bas ni u mogucnosti da putujem za Bosnu sad.

Sestro organizuj svoje samoliječenje dok ti se nesteknu uslovi da posjetis nekog učača.
NAmaz obavezno, zikrovi, dove.
Možda bi dobro bilo da uradiš i hidžamu.

POtrudi se da i pored tvojih tegoba bude porodična harmonija. NIje to tako sve ni strašno ima mnogo teži slučajeva.



Esselamu alejkum

AnidaH
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 9:01 am
Lokacija: Tuzla

Re: Enese sta da radim?

Post od AnidaH » Pet Okt 03, 2008 6:08 am

Allah dz.s. vas dragi nagradio, zaista ste mi pomogli sto ste odgovorili na moje poruke
Inšallah...što se mene tiče i mog prisustva na ovom forumu,hvala pripada jedino dragom Allahu, koji je svog zalutalog roba, uputio na pravi put...pa sam time pomogla i sebi i drugima,odnosno donekle uputila na razuman i jedini ispravan put...Inšallah, da ozdraviš i da ozdravim, i to je zaista jedino uz Njegovu pomoć moguće...
Anida popricaj sa svojim roditeljima, i ja sam svojima evo govorila dvije godine niko mi nije vjerovao, al sad kad sam pocela vapit za pomoci i govorit o svojim osjecajima da nece na dobro izaci, ne odgovaraju me od toga da potrazim pomoc strucnjaka.
Skoro sam pričala s majkom, ona je rekla kako je to sve na psihičkoj bazi, galamila je na mene a džin u meni je kliktao od dragosti i govorio mi "Vidiš,reko sam ti da ti niko neće vjerovati"...Trudila sam se da budem blaga prema majci rođenoj, da i ja ne galamim na nju jer to džinu (koji me opsjeda) i odgovara, da me posvađa sa svim dragim ljudima...Tako sam odustala od svih objašnjavanja, obavljam svoje obaveze prema kući i poštujem majku ali obavljam i ono što mi je propisano i držim se svog uvjerenja i navika kada je vjera u pitanju...Otac je totalni nevjernik (Allah ga uputio na pravi put) tako da s njim uopšte i nemam namjeru razgovarati...Tako, u suštini, jedino mi preostaje da ja sama budem ustrajna i da opet,nedaj Bože, ne posustanem, druge mi zaista nema...

semi
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Jun 05, 2006 10:12 pm

Re: Enese sta da radim?

Post od semi » Pet Okt 03, 2008 8:25 pm

:) Eh evo mene opet. Imam jos samo jedno malo pitanjce. Hidzama ? Zasto se radi i moze li se pritom izbacit sihr? Naime kad sam radila hidzamu u Maoci, pozlilo mi je, ucac me ko malo po celu udaro i govorio "izlazi" i ja sam pritom povratila. I poslije mi je bilo jako slabo i nesvijestilo mi se i pulsiralo u glavi.
Izvinite sto vas zamaram, al sto vise odgovora dobijem sve sam jaca :D

AnidaH
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 9:01 am
Lokacija: Tuzla

Re: Enese sta da radim?

Post od AnidaH » Pon Okt 06, 2008 12:18 pm

semi napisao::) Eh evo mene opet. Imam jos samo jedno malo pitanjce. Hidzama ? Zasto se radi i moze li se pritom izbacit sihr? Naime kad sam radila hidzamu u Maoci, pozlilo mi je, ucac me ko malo po celu udaro i govorio "izlazi" i ja sam pritom povratila. I poslije mi je bilo jako slabo i nesvijestilo mi se i pulsiralo u glavi.
Izvinite sto vas zamaram, al sto vise odgovora dobijem sve sam jaca :D
To bi ti morao odgovoriti neko ko se time bavi. Ja se lično bojim igle pa bi meni npr. pozlilo već pri samoj pomisli na ubod igle u moje tijelo...tako da je moguće da ti je pozlilo iz straha a moguće i jer je džin bio iziritiran...Koliko sam ja upućena, hidžama i jeste način kako se sihr liječi a sad oko tog udaranja baš nisam sigurna da li treba tako...Dobro je ako si povratila,makar to bio i jedan dio nečeg što si vjerovatno pojela a što je bio sihr ili slično...Toliko od mene, mog skromnog znanja,nebi previše da komentarišem u ono u šta nisam upućena...Nedaj se i budi jaka, u ovoj ti borbi sva tvoja snaga treba!

BozjiRob
pisem pomalo
Postovi: 46
Pridružio se: Pet Jul 11, 2008 4:59 pm

Re: Enese sta da radim?

Post od BozjiRob » Pon Okt 06, 2008 2:47 pm

Hidzama nema veze s iglom. Nazvano "cupping" sa casama se pravi vakum gdje necista krv izlazi (ponekad koristeci sterilisan zilet), radi se najcesce na ledjima, rasprostranjena procedura u Islamskim zemljama ali i na zapadu - samo manje. Spomenuta hidzama u knjizi poslanikove medicine, visestruka svojstva - veoma preporucljiva za niz bolesti ili simptoma, zdravima takodje, ali paznja: ne svakom! I hidzamu ne moze praviti svako! Onaj koji uzima razlicite tablete kao za razrijedjivanje krvi od masnoca (plavix, aspirin....etc), anti-thromolitike, niz drugih, ne bi trebao imati hidzamu prije nego li provjeri sa lijecnikom i onda sa onom iskusnom osobom samo - koja radi hidzamu. Malokrvnima ce biti lose i vrtiti se u glavi ukoliko je gubljenje krvi obilno - logicno, ali nemogu odgovoriti dali moguce izadju djinn prilikom hidzame - jer prilikom nekih hidzama se i ne pusti krv. Djinn moze izaci pustanjem krvi, kad povratis, kao prilikom Roqiah.Najbolje pitati tog ucaca koji ti je radio hidzamu kako kazes("udario po celu i rekao dzinu izlazi"), jel to bila Roqiah ili hidzama??

Napisala Anida:" Koliko sam ja upućena, hidžama i jeste način kako se sihr liječi " ??

semi
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Pon Jun 05, 2006 10:12 pm

Re: Enese sta da radim?

Post od semi » Pon Okt 06, 2008 5:54 pm

To je bila hidzama.

AnidaH
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 9:01 am
Lokacija: Tuzla

Re: Enese sta da radim?

Post od AnidaH » Pon Okt 06, 2008 7:25 pm

BozjiRob napisao:Hidzama nema veze s iglom. Nazvano "cupping" sa casama se pravi vakum gdje necista krv izlazi (ponekad koristeci sterilisan zilet), radi se najcesce na ledjima, rasprostranjena procedura u Islamskim zemljama ali i na zapadu - samo manje. Spomenuta hidzama u knjizi poslanikove medicine, visestruka svojstva - veoma preporucljiva za niz bolesti ili simptoma, zdravima takodje, ali paznja: ne svakom! I hidzamu ne moze praviti svako! Onaj koji uzima razlicite tablete kao za razrijedjivanje krvi od masnoca (plavix, aspirin....etc), anti-thromolitike, niz drugih, ne bi trebao imati hidzamu prije nego li provjeri sa lijecnikom i onda sa onom iskusnom osobom samo - koja radi hidzamu. Malokrvnima ce biti lose i vrtiti se u glavi ukoliko je gubljenje krvi obilno - logicno, ali nemogu odgovoriti dali moguce izadju djinn prilikom hidzame - jer prilikom nekih hidzama se i ne pusti krv. Djinn moze izaci pustanjem krvi, kad povratis, kao prilikom Roqiah.Najbolje pitati tog ucaca koji ti je radio hidzamu kako kazes("udario po celu i rekao dzinu izlazi"), jel to bila Roqiah ili hidzama??

Napisala Anida:" Koliko sam ja upućena, hidžama i jeste način kako se sihr liječi " ??
Upravu si, na trenutak sam pomiješala tzv. puštanje krvi (tu ima igla) a u hidžami se koristi žilet i neki kalupi,kao čaše (gledala sam snimke) i bilo mi je pomalo zastrašujuće gledati. U svakom slučaju, bila igla ili žilet teško je odgovoriti je li se sestra prepala cijelog tog postupka ili je postupak zaista imao učinka pa joj se vrtoglavalo, povraćalo i sl. Ja poslije rukje npr. imam nagon na povraćanje, vrtoglavicu jedno vrijeme i osjećam kao da mi se sva krv slila u mozak,iako rukju slušam sjedeći uglavnom.

samko
Mlađi član
Postovi: 71
Pridružio se: Uto Jan 29, 2013 12:09 am

Re: Enese sta da radim?

Post od samko » Pet Mar 29, 2013 11:52 pm

sellam alejkum svima,ja i moja porodica imamo problema sa sihirima godinama neko nas zeli zaista unistiti,al mene i sestru je najvise pogodilo i najstarijeg brata,ja sam umirao,mene su dzini zeljeli ubiti jer od malih nogu volio sam vjeru i danas jer sam ucen,sejtan l.a najvise voli napadati ucene ljude,sa drugima je njemu lako.Kroz moje proucavanje tog duhovnog svijeta s kojim se borim godinama teskim mukama ni kriv ni duzan mafija nam je napravila zlo,al hocu da kazem najbolje je prvo klanjati svaki vakat,zikriti,dovidi neko vrijeme,naravno klanjati nafile,da se ti dzini i sihir oslabi,onda slusati rukju i otici na rukju,nismo svi isti,ja ovo govorim kroz iskustvo sto sam ja prosao,mene mogu razumjeti osobe koje boluju od sihra,uroka itd..a tako i ja njih.Lijecnik da prvo terapije pa onda rukja,nismo svi isti,dzin covjeka prepane ili se on uznemiri bolesniku tako moze puknuti srce,znam to iz iskustva,ja sam bez bilo kakve terapije otisao na rukju i ostao je trag fobija,ne moze svako lijeciti,treba znati pristupiti bolesniku.Enes je za to profesionalac koliko sam ja vidio,lijepo uci rukju.fin covjek.milina slusati njegovu rukju i karalica rukja.

Odgovori