zatvorena u krug nit điveti nit mrijeti

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
if
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 7:32 pm

zatvorena u krug nit điveti nit mrijeti

Post od if » Čet Maj 22, 2008 5:38 am

sellamun alejkum
molim vas zna li iko od vas ikakav savjet da mi da.več dugo godina imam problema sa zdravljem(doktori nenađu ništa), u braku .u poslu. prije godinu dana sam naišla na ovu stranicu pa sam počela da se raspitujem i o toj strani lijeka. Išla sam jednom kod hodže u Bosni a to je bio put pun prepreka jer su svi moji bili protiv. Hvala Allahu tad mi je bilo u nekim stvarima bolje.Ali od tad su mi svi izlazi zatvoreni.u poslu sam totalno propala.probala sam da preko telefona nađem lijeka ali stanje se toliko pogoršalo da su mi telefone isklopili račune zablokirali a i kad nešto pokušam da zaradim ili neki novac da dobijem to kao da nešto otpihne i od toga nema ništa.Inače moj posao je prodaja. Allah je kadar da ču i ovda dobiti kakvu pomoč ali eto probam.Kao da sam nevidljiva ili da imam bože sačuvaj rogove na glavi pa se me nevidi ili se me boje neznam.Molim vas za savjet ili pomoč preko ovog puta dok još i to nije zatvoreno.Ja nevidim izlaza. Hvala za vaše odgovore

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Čet Maj 22, 2008 4:31 pm

Esselamu alejkum


CITAT;
Išla sam jednom kod hodže u Bosni .

Kako se zove taj hodža i odakleje.



Eselamu alejkum!

if
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 7:32 pm

Post od if » Čet Maj 22, 2008 5:38 pm

selam allejkum. Pa zar nemate nikakvog savjeta,zar morate svakog da pitate gdje je išao da imate teme za rasprave.ako možete da mi savjetujete šta da radim i kako naprijed bez da se drigi ljudi ogovaraju. uopšte nije važno kud sam išla važno je da mi je pokušano pomoč,ali trebalo je da idem opet pa to nisam bila u stanju jer su se financije pogoršale da nemogu nikud,a i to je još važnije da trebam pomoč i hvala svakom na iskrenom i konkretnom savjetu.Ja se iskreno izvinjavam ali mi je jako slabo da svu snagu upotrjebim da tražim pomoći ne da pričam o drugima.Prijatno

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Čet Maj 22, 2008 6:26 pm

if napisao:selam allejkum. Pa zar nemate nikakvog savjeta,zar morate svakog da pitate gdje je išao da imate teme za rasprave.ako možete da mi savjetujete šta da radim i kako naprijed bez da se drigi ljudi ogovaraju. uopšte nije važno kud sam išla važno je da mi je pokušano pomoč,ali trebalo je da idem opet pa to nisam bila u stanju jer su se financije pogoršale da nemogu nikud,a i to je još važnije da trebam pomoč i hvala svakom na iskrenom i konkretnom savjetu.Ja se iskreno izvinjavam ali mi je jako slabo da svu snagu upotrjebim da tražim pomoći ne da pričam o drugima.Prijatno

Esselamu alejkum!

Pa seko ti izgleda nećeš sebi da pomogneš . kada nećeš ti sebi da pomogneš kako možeš očekivat da ti neko drugi pomogne.

Da nije toplog nebi znali šta je hladno.
Da nije med sladak nebi znali šta je to kiselo, gorko, slano.


Itekako je bitno to kod koga si išla na tretman: ako si bila kod ispravnog učača svako će ti reći da treba da radiš po uputama dotičnog učača rukje.

Ako si bila kod Klepića, Pekarića, Svrabovića i ini zapisničara mnogi će ti reći da si bila na pogrešnoj strani i da treba da se riješiš rekvizita koje si dobila i upustava od dotičnih.

Drugo ako ti iskažeš svoju iskrenost bez obzira kod koga si bila nekome ćeš pomoć da li na način da ide ispravnim učačima i da se opredjele za ispravan način.

Evo da nebi bilo da pametujem ja ti preporučujem:

Iskreno pokajanje, namaz ,dove , uskladiti svoj način življenja onako kako će Allah s.w.t. biti zadovoljan.

Niko tebi nije zavezo nafaku niti začarao krug ti si sama sebi to uradila neznanjem.

Jedne prilike na otvorenju džamije efendija Hfz. Ismet Spahić -zamjenik reisu-l-uleme, cijenjenim skupu je rekao NEZNANJE JE NAJVEĆI SIHIR- pa su se mnogi počeli okretat oko sebe nešto im nejasno- kada je počeo da nabraja sve šejtanske zamke i našto sve vjernik nasjeda i dovede se u situaciju da počne da sumnja u sve oko sebe a neće da dođu do česme i uzme abdest i i padnu na sedždu svome Gospodaru.


[b]POmozite sebi strpljenjem i molitvom , to je, zaista, teško, osim poslušnim.[/b] Kur'an Al_Baqara 45.




Esselamu alejkum!

if
pisem pomalo
Postovi: 12
Pridružio se: Sub Jul 28, 2007 7:32 pm

Post od if » Čet Maj 22, 2008 9:49 pm

eselamu allejkum
Hvala vam na vašem trudu i vremenu.Da to što ste mi rekli da je moje neznanje ponajviše krivo za moje stanje to ste 1000% upravu samo čovjek nerzmišlja tako dok mu neko to otvoreno nerekne i hvala vam na tome.Samo htjela bi dodati da je toliko dezinformacija odnosno čovjek više nezna ni(koji nije ućen)ko govori istinu ni ko ne.A negdje na forumu sam pročitala da su dove kao ključ ako nemaš pravog ključa ni vrata koja su zatvorena se ne otvore.hoču reči ako neznam kako da si pomognem ili mi životne(ne)prilike nedozvoljavaju držati se svega određenog kako onda da idem dalje.U svemu tome mi je najžalosnije da se sihir i ostale pogani tako brzo naprave i unište ćovjeka,a lijek kad se traži onda je nerešljiv problem.Ja ,gospodu koju ste nabrojali neznam a neživim u Bosni pa nemam znanja ko je ko.Meni je učena rukija u prisustvu moga muža, dato mi je ulje maslinovo, med i voda.i to je to.Ja nemam nikakvih rekvizita odnosno ništa više ja nisam dobila. Prijatno i još jednom vam hvala

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pet Maj 23, 2008 6:55 am

Esselamu alejkum!


.Samo htjela bi dodati da je toliko dezinformacija odnosno čovjek više nezna ni(koji nije ućen)ko govori istinu ni ko ne.
Seko kada čovjek uključi razum onda se sve zna normalno treba čitat , komunicirat. Čovjek serazlikuje od ostali stvorenja po tome što mu je dat razum. Ovaj forum je prilika da sebi pomogneš i da budeš otvorena i samim time ćeš i drugima pomoći.

Čovjek može biti u zabludi i činiti nešto u neznanju ali kada sazna za nešto što je ispravno onda treba da se mjenja nabolje. Kažeš da se više nezna ko govori istinu! Kur'an rastavlja istinu od neistine, a Poslanik a.s. je poslan između ostalog da usavrši MORAL.

U svemu tome mi je najžalosnije da se sihir i ostale pogani tako brzo naprave i unište ćovjeka,a lijek kad se traži onda je nerešljiv problem.


U 102 ajetu sure Beqara između ostalog stoji:...... ali nisu mogli time nikome bez Allahove volje nauditi


Ja ,gospodu koju ste nabrojali neznam a neživim u Bosni pa nemam znanja ko je ko.


Ta gosdpoda je nabrojana kao primjer da rade neispravno,,,, a Allah s.w.t. najbolje zna


Meni je učena rukija u prisustvu moga muža, dato mi je ulje maslinovo, med i voda.i to je to.


I ef. Sudić uči rukju i sve to preporučuje al isto tako koristi i neke druge stvari .

Kod Srebrenika isto tako imaš dva ili tri koji uče rukju i uz to pridodaju zapisa.
Kod Gradačca isto tako ima takvih koji uče rukju ali su nesipravni.

Hoću da kažem a mislim da je već neko pisao na forumu ili sam negdje pročitao u novinama da su se i ti koji mlate lovu prestrojili i pomješali malo ispravnog sa većinom neispravnog .

Za to sam te pitao kod koga si bila , bez obzira da li je u Bosni ili inostranstvu neko će već nešto reć da li si bila na pravoj strani ili u krivu.
Netreba da te razočara ako si bila na krivoj strani. Važno je da ti spoznaš istinu i da ideš pravim putem.


DOVA JE ORUŽIJE VJERNIKA-OTVARA ZAKLJUČANO-OTKLANJA NEDAĆE, BRIGE , TUGU ŠTIT ZA SVE NEDAĆE. I AKO VJERNIKA ZADESI KAKVO ISKUSENJE SA DOVOM LAKŠE PODNOSI KO SPOZNA LIJEK SPOZNO GA JE , KO NE SPOZNA PROPO JE


Esselamu alejkum!

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Post od Sunna » Pet Maj 23, 2008 8:40 am

Es-Selamu alejkum wrwb,

De nam postovani Senade postiraj tu hudbu u gore tvom navedenom tekstu a u vezi neznanja. Pa da se okoristimo znanjem ( o neznanju ) Inshalla.

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Pet Maj 23, 2008 8:56 am

selam alejkum

administrator de izbriši postove sve osim prvoga i neka se jave oni sa savjetima a ne dlakocjepci.

Sestro/brate if znaš okrenut se svom Gospodaru, znači prvo o sebi razmislit. Tvoje stanje mi izgleda na jednu manju depresivnu epizodu. U depresiji prva stvar što je potrebo, je prestati radit sve što smo radili do sad osim ono što ti nosi hranu.

Depresija je kao živi pjesak, što više mrdaš više propadaš. Moraš uzet vremena za sebe. Odmorit svoj nervni sistem. Možda uzet koji vikend i samo spavat kraj OTVORENOG prozora i bez ZAVJESE, neka ulazi svježi zrak i svjetlost.

Malo se moraš pomiriti. Uradi šta god te pomiri, ako voliš napravit sebi skuhat kahfu i riješavat križalje to uradi. Ako voliš pravit kekse dok slušaš muziku uradi i to. Ništa se ne boj. Kad se pomiriš onda moraš nekako realno ocjenit svoje trenutačno stanje. Naj bitnije ocjeni svoje potenciale, sposobnosti i probat da jih potenciraš i maksimalno da iskorostiš. Gledat moraš samo jednu stvar da naveče kad legneš osječaš se bolje nego kako si ustao-la.

Znaš stara mudrost kaže:"Svaki put kad sunce zađe na zapadu drugi dan se digne na istoku." Naj bitnija riječ u toj murosti je DRUGI DAN. Malo ljudi zna da sutra ima još jedan dan i da treba i sutra živjet. Dvije vrste ljudi propadaju jedna uspije. Svaki onaj koji u tami ne nađe hrabrosti da ide dalje koji tamo ostane on propadne. Svaki onaj ko u tom jednom trenutku, pomisli sad je samo za mene, sad je moje vrijeme, Allah je otvorio sve svoje riznice samo za mene, ... taj kad dođe drugi dan nema ni suha hljeba da kusa. To su dvije vrste koje propadaju. Uspjeva samo onaj koji ustraje. Koji ima svoje principe i samo goni dalje. Budi i ti takav-va.

Da ti dagi Allah olakša i pomogne.

Toliko pa eto možeš se i javit na PP

Selam alejkum

Sunna
Mlađi član
Postovi: 154
Pridružio se: Uto Jan 23, 2007 3:40 pm
Lokacija: Skandinavia

Post od Sunna » Sub Maj 24, 2008 11:05 am

Es-Selamu alejkum wrwb,

Sestro If, ne sikiraj se, dosla si na pravu adresu. Elhamdulullah. Najbolje ti je javi se bratu Enesu na PP i objasni kako si.
Vidis ovde ponekad dodje do internih komunikacijskih problema - brat nam Mirza treba raditi na promjeni rjecnika. Hajr Inshalla. A ne razumijem ni taj predlog u stilu odmaraj se, otvoren prozor...pa razmisli o zivotu. lici na instrukciju zapadnjackog psihologa. Pisi propalo.
Citaj Kur`an, to je istina, to su Allahove dz.s. rijeci. On rasvjetljava razum, radost je srcu, snaga tijelu.. Subhanallah. Citaj i 99 lijepih Allahovih imena, procitaj i prevod svakog imena s razmisljanjem, i to ti je rukija. Nas Poslanik Islama je preporucio svojim ashabima dovu koju je i sam ucio kad zapadne u brigu ili nevolju, kasnije cu potraziti inshalla citat iz Tefsira, treba je uciti svaki dan.

Allahu moj, ja sam Tvoj rob,
sin roba Tvoga i robinje Tvoje.
Moj je zivot u Tvojoj ruci,
Tvoj sud za mene vazi i sprovodi se,
Tvoja odredba za mene je pravedna,
molim Te svakim Tvojim imenom
kojim si Sebe nazvao, ili koje si u Svojoj Knjizi objavio,
ili kojim si ikoga od Svojih stvorenja naucio,
ili koje si u Svom tajnom znanju zadrzao,
da ucinis velicanstveni Kur`an proljecem srca moga i
svijetlom grudi mojih,
i da njime odstranis zalost moju i odbijes brige moje.

Vidis Allah Uzviseni ti je iz milosti Svoje podario muza pa ti je pomoc u tvojim naporima da se izboris. Zahvaljuj Allahu, mnoge su blagodati Njegove. Ne zamjeraj bratu Senadu sto zapitkuje, ova stranica je informativnog karaktera, trebamo korisnim znanjem da se okoristimo a nepotrebno i pogresno odbacivati. I ja bi rado da te pitam kako s ibadetima ide? Otprilike jednu godinu dana, moj se zivot vrtio samo oko namaza. Allah pomaze u dobrim djelima.
Opet da ti kazem, ne sikiraj se, ne bacaj energiju na nekorisno. Da ti se Allah smiluje i pomogne ti pomocu Svojom i zastiti miloscu i dobrotom Svojom, On snagu i sabor daje.
Selam i svaki hajr

Odgovori