Pronalazak sihra i osobe koja je to napravila

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
mumin123
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 10:42 pm

Pronalazak sihra i osobe koja je to napravila

Post od mumin123 » Pon Maj 05, 2008 1:19 am

Selamun Alejkum
Mene interesuje koji se namaz treba klanjati i sta se treba sve uciti da bi se otkrilo gdje se nalazi sihr i ko ga je postavio. Bio bih svima zahvalan koji bi mi mogli pomoci i napisati mi sta bi sve bilo potrebno da se uci da bi se ovo gore navedeno saznalo. Unaprijed se zahvaljujem na svakom odgovoru i da nas Allah dz.s. sacuva ove vrste zla, dajuci nam snagu i volju za borbom protiv ovoga.

sadaka
Mlađi član
Postovi: 187
Pridružio se: Uto Maj 15, 2007 11:37 am

Post od sadaka » Pon Maj 05, 2008 11:34 am

Allejkum ve Selam Brate

Takav namaz za tvoju brigu koji te muci ili za svaku drugu zelju insAllah Allah da ti olaksa ,zove se istihare namaz evo na ovj stranci pise sve o ovom namazu http://lijecenje-kuranom.com/tekstovi/i ... namaz.html
Samo brate obavestio bih te najpre a neka mi Dragi Allah oprosti ako gresim,Mozes zamoliti Dragog Allaha sa Istiharom namazom da ti pokaze gde je sihir jer dragi Allah sve zna ,jer sve sto nas muci i imamo neku zelju obracamo se samo Dragom Allahu nikom drugom ne,ali najpre moramo znati to za sta molimo Dragog Allaha ,da li je u skladu sa casnim Kuranom i sunetom Muhameda a.s ,nesmemo nesto zamoliti ako je to nesto lose ,pokudzeno i ima posledice samom sebi ili nekom drugom.
Takve molbe Dragi Allah ne voli i ne prima.
nemoj u namazu traziti od Dragog Allaha ko ga je postavio ,to nije nasa briga i neznaci nam nista,vazno nam je samo da nam Dragi Allah olaksa i da na to budemo zahvalni i pokorni.
Jer ova tvoja molba nije u skladu skladu sa Casnim Kuranom I Suneta Muhameda a.s a Dragi Allah najbolje zna
Zasto.
Zato sto vracarrima i gatarima ici i poverovati u ono sto cujemo ,i kad idu ljudi njima uvek idu sa istom zeljom ,da saznaju ko ga je postavio i da im oni njima kazu a to je haram.
Drugo.
Ogovaranje nama je zabranjeno od Dragog Allaha ,taj je reko ovo za tebe ,onaj je reko ovako ,imas uvek neku zelju da cujes neku tudzu stramotu,znatizeljan itd.ipored odva zakljucka mislim da nije dobro i lepo Moliti Dragog Allaha ko je postavio sihir.
Jer sa time mozemo postici samo da Dragi Allah bude ljut na nas a to nije dobro.
Selam Allejkum

mumin123
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Apr 15, 2008 10:42 pm

Post od mumin123 » Pon Maj 05, 2008 5:30 pm

Oprosti brate ali ja sam mislio da se Istihara namaz klanja iskljucivo kod donosenja odredjene odluke kada se nalazimo u nedoumici i neznamo sta bi bilo najpametnije uraditi, a da se moze klanjati i u ove svrhe to nisam znao. Drugo ti meni napisa da je grijeh traziti od Allaha dz.s. da saznamo ko nam je postavio sihir, e ja mislim da to ne bi trebao biti grijeh u zavisnosti sa kakvom namjerom mi to zelimo saznati. Ako imamo namjeru da to saznamo kako bi se od te osobe ubuduce cuvali, ne zeleci joj nanijeti nikakvo zlo onda to ne spada u grijehe jer nema nista loseg u ovome. Isto tako brate u Islamu je dozvoljeno koliko ja znam kada nam neko nanese zlo da mu mi mozemo uzvratiti u istoj mjeri a da je naravno veci sevap strpiti se i oprostiti datoj osobi. A oni ljudi koji se bave tim necasnim poslom, oni su prokleti od Allaha dz.s. i njih je njihova svjetlost napustila i oni su postali sejtanovi podanici, koji su pod kontrolom zlih sila i kojima je jos glavni cilj napakostiti uz pomoc dzina ostalim ljudima, pokusavajuci im upropastiti zivot, oduzimajuci im volju, nadu za zivotom, ono sto vole. Sihirbazi su svjesni da su se prodali i da nemaju od onoga svijeta nista i takvim ljudima nista drugo ne preostaje nego da zagorcavaju drugima zivot. Allah dz.s nam je dao u obavezu da trazimo lijeka kada smo bolesni i da da se branimo ako neko napada na nas, jer Allahu su zaista drazi jaci vjernici i da se borimo protiv zla na sve nacine. Sihirbazi su teski nevjernici, ljudi koji su pocinili najvece i najteze grijehe i koje moraju stalno ciniti kako bi imali svoje duhovne sluge, kao takve osobe koje cine sirk, klanjajuci se necemu drugom pored Allaha i pored toga sto znaju koji je ispravan put, ne zasluzuju nijednu drugu kaznu osim smrti. Svakom casnom muslimanu je duznost cuvati zivote ostale svoje brace a sve dok postoje sihirbazi vecina nevinih zivota je u opasnosti. Sad ti reci meni brate sta je veci grijeh pustati sihirbaze da i dalje rade svoj posao, unistavajuci zivote ostalih ljudi, dok mi gledamo to sa strane ne poduzimajuci nista ili stati u kraj takvoj osobi i spasiti dosta neduznih i casnih dusa? Zna se da je ubistvo jednog neduznog covjeka isto kao da se pobijo cijeli svijet a sta je onda sa neutralnoscu kada nijemo posmatramo kako propadaju zivoti i nade casnih i postenih ljudi? Ova zla pojava je veoma rasprostranjena u Islamu, pri kojoj se cini najodvratniji grijesi prema Allahu dz.s. i onda se mi pitamo sto se Islamske drzave pocinju raspadati jedna za drugom i sto jedni drugima ne pomazemo, sto nismo jedinstveni kao sto smo nekad bili, sto vlada tolika zavist i ljubomora medju nama? Odgovor je jednostavan, medju nasim drustvom se cine grijesi koje Allah dz.s. ne oprasta i koje strogo kaznjava i zbog kojih je mnoge narode prije nas izbrisao. Sve dok se jednom ne pocne ostrije stajati ovome u kraj nece biti boljitka za nas, jer je sve manje onih casnih i postenih sljedbenika vjere a sve vise sarlatana i sihirbaza, koji rade sta hoce jer im se niko ne suprotstavlja. Da nas Allah dz.s. sacuva ovoga i da nam pokaze na put kojim cemo uspijeti pobijediti svo ovo zlo ustrajavajuci u nasoj vjeri.

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Uto Maj 06, 2008 6:03 am

Selam alejkum

možda nisi brata razumijo. On ti je lijepo reko. Od sihra se čovjek neče sačuvat tako što će znat ko je sihribaz a ko ne. Dvije stvari:

1.)Od sihra se sačuva sa zikrom i dovama koje su predpisane
2.)Zato jer je Allahovo pravo da sikuša svog roba, od sihra se čovjek liječi metodama koje su dozvoljene.

Ako se i sazna ko je nastavio sihr, šta spriječava da ne nastavi sihr neka druga osoba. Hočemo tada ponovo tražit ime te osobe. Čuvat se te osobe? NE. Treba se je Allahu utjecat od tih stvari, držati se propisa vjere, naročito onih koje su vezane za ljudske strast. Čovjeku i ne treba biti nastavljen sihr pa da ga šejtan napada. Čovjek ako se oda svojim strastima, u njega šejtan naseli bez sihra.

Ne kažem da si i takav. Gluho bilo. Ali nema potrebe za saznanjem sihribaza, dovoljno je znati propise vjere, predpisane zikre i način na koji se liječi od sihra. Tako onda kad bi bio i na Marsu pa neko nešta pokuša ti si miran.

selam alejkum

Odgovori