knjiga tumac snova

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
proljece2008
Posmatrač
Postovi: 9
Pridružio se: Ned Mar 30, 2008 5:31 pm
Lokacija: austria

knjiga tumac snova

Post od proljece2008 » Pet Apr 18, 2008 5:39 pm

Selam alejkum!

Postojili na bosanskom jeziku vjerodostojna knjiga o tumacenju snova .

Kao i gdje se moze nabavit ?

Naime u porodici imam velike sanjalice pa se cesto pitamo o znacenju pojedinih snova.

Allah vas nagaradio.

dennispasa
Mlađi član
Postovi: 107
Pridružio se: Pon Jun 11, 2007 4:02 pm
Lokacija: slovenija

Post od dennispasa » Pet Apr 18, 2008 5:52 pm


Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Čet Apr 24, 2008 8:38 pm

jasmin38 napisao:Es Selamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu

Zar nije istina a Allah najbolje zna,da nije uvijek isto znacenje sna za svakog insana?
Esselamu alejkum!

Ibn Sirin je tumačio ezan drugačije kod dvije osobe koje se navode u predajama i shodno tome postoji razlika a ,Allah s.w.t. najboje zna.

Ibn Sirin je od 40 snova tumačio neki 6 ili 7 i pri tome se koristio svim mogućim sredstvima da sazna sve što je vezano za dotičnu osobu .Iz ovoga možemo zaključiti da isti san se tumači različito od osobe do osobe a Allah s.w.t. najbolje zna

Pokušat ću biti kratak i nadam se da ćeš razumjeti suštinu.



Prvi čovjek koji je došao i rekao da je sanjao kako uči ezan -rekao mu je da će obavit hadždž,,,

Kod drugog čovjeka koji je došao i isto rekao da je sanjao kako uči ezan-rekao da će mu biti odsječena ruka,,,,,,

EZAN sam posebi znači ___OGLAŠAVANJE -POZIVANJE

Kod prvog čovjeka Ibn Sirin je vidio nur vjere-iskrenost , pobožnost
i analogno tome ezan za ovog čovjeka označava obavljanje/OGLAŠAVANJE/POZIV/ NA hadždž

Dok je kod drugog čovjeka vidio da je bio lopov-kradljivac shodno tome za ovog čovjeka ezan simbolizira odsjecanje ruke zbog krađe tj. vrši se OGLAŠAVANJE/POZIV/ stanovnika tog naselja da se okupe i prisustvuju činu odsjecanja ruke.




Esselamu alejkum!

zlatan69
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Jun 18, 2008 8:30 am

Post od zlatan69 » Sre Jun 18, 2008 10:22 am

Senad napisao:
jasmin38 napisao:Es Selamu alejkum we rahmetullah we berekatuhu

Zar nije istina a Allah najbolje zna,da nije uvijek isto znacenje sna za svakog insana?
Esselamu alejkum!

Ibn Sirin je tumačio ezan drugačije kod dvije osobe koje se navode u predajama i shodno tome postoji razlika a ,Allah s.w.t. najboje zna.

Ibn Sirin je od 40 snova tumačio neki 6 ili 7 i pri tome se koristio svim mogućim sredstvima da sazna sve što je vezano za dotičnu osobu .Iz ovoga možemo zaključiti da isti san se tumači različito od osobe do osobe a Allah s.w.t. najbolje zna

Pokušat ću biti kratak i nadam se da ćeš razumjeti suštinu.



Prvi čovjek koji je došao i rekao da je sanjao kako uči ezan -rekao mu je da će obavit hadždž,,,

Kod drugog čovjeka koji je došao i isto rekao da je sanjao kako uči ezan-rekao da će mu biti odsječena ruka,,,,,,

EZAN sam posebi znači ___OGLAŠAVANJE -POZIVANJE

Kod prvog čovjeka Ibn Sirin je vidio nur vjere-iskrenost , pobožnost
i analogno tome ezan za ovog čovjeka označava obavljanje/OGLAŠAVANJE/POZIV/ NA hadždž

Dok je kod drugog čovjeka vidio da je bio lopov-kradljivac shodno tome za ovog čovjeka ezan simbolizira odsjecanje ruke zbog krađe tj. vrši se OGLAŠAVANJE/POZIV/ stanovnika tog naselja da se okupe i prisustvuju činu odsjecanja ruke.




Esselamu alejkum!
Esselamu alejkum!
Imam 39 godina i prije vise od dvadeset godina imao sam prelijep san vezano ezana i Dzamija.
Sanjao sam da sa šerefeta moje carsiske "kursumli dzamije" sa serefeta ucim ezan i u mome snu kakim sam lijepim glasom ucio da nisam skoro nikada cuo tako lijep avaz.Ispod mene sam gledao ljude koji su prolazili tako malehnim jel sam ja bio na visokoj munari koja je visa nego u stvarnosti.
Kasnije sam popravljao krov dzamiski a iza toga sam se obreo u prelijepoj maloj carsijici sa dzamijom u sredini,punoj ljepote:cvijeca i bljestavila i osjecao sam se smireno i prelijepo.
Ima jedna mahala u mojoj carsiji koja se zove "duga mahala"
Tu sam sanjao 7 dzamija.(inace ima dvije)
Prva na pocetku je bila porusena,druga vise lijevo je bila lijepa ali prazna,treca je bila jos ljepsa i otvorena sirom vrata,cetvrtoj sam brdu isao pognuto,petoj sam isao pomazuci se i rukama,sestoj sam skoro puzao a na vrhu brda te mahale dzamiji sam isao puzeci.
Sanjao sam i da ucim pojedine sure iz Kur*ana casnog ali otom potom...(lijepo i cisto sam ucio)
Aludiranje na moj san kroz Allahovu dz.s. Knjigu mogu i sam naslutiti a malo sam citao i Sirinov tumac snova ali pravo neznam stabi moj san bio.
Insan jesam i trudim se biti i dalje,trudim se gdje god stignem da prezentujem cistocu nase vjere(i sabljom sam stao protiv "modernih dzahila",jezikom se trudim i molim Gospodara da nepogrijesim a i prezir imam na nepravde i zla ovoga svijeta.
Doduse imam licni strah zasebe jel sam sebe najvise vidim kao "svijecu"
koja okolo daje svjetlo a sama izgara i bojim se da nakraju odmene neostane nista.Razloga tome je bukader(mada znam da ustvari "svojim rukama sebe bacam u propast)Stosam od Gospodara svijetova trazio tosam i dobio ali stalno popustam pred iskusenjima koja mi se nekada cine ogromna(mada znam da Allah Milostivi nikoga neopterecuje preko njegove granice)Dizem se stalno i iznova padam pase bojim da nekada nepadnem i vise se nepodignem(mada pored straha od Allahove dz.s. kazne imam podjednaku nadu i u njegovu Milost)
Mislim da u mojim iskusenjima sam dopustio da vise niti post mi nesteze prolaz prokletom šejtanu koji nije da je poceo kolati mojim zilama poput krvotoka nego daje poceo galopirati a jase osjecam sve slabiji i sve nemocniji u dzihadu protiv samoga sebe(laksi mi nekako bio dzihad u proteklom ratu)Doduse i sam Plemeniti Poslanik s.a.v.s. je rekao daje dzihad protiv svoga nevsa veci nego dzihad iz koga su upravo stigli.
Mislim da meni treba rukja ali dze naci iskrena i cestita m*umina koji zna prouciti rukju.(nasao sam broj "enes"pa vidjecemo)
Sellam od Zlatana.

AnidaH
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 9:01 am
Lokacija: Tuzla

Re: knjiga tumac snova

Post od AnidaH » Sre Okt 01, 2008 9:15 am

Selam alejkum!

I sama vrlo cesto sanjam, posebno nakon ucenja odredjenih dova i nakon sto zaspim pod abdestom...Zato sam sebi prije par godina kupila knjigu "Veliki tumac snova" od Ibn Sirina...Kostala je nekih 20-tak maraka u jednoj knjizari blizu Medrese...pa ako te toliko zanima tumacenje snova halali pare i kupi sebi knjigu...Ponekad, kad nemam vremena da listam a zelim na brzinu da provjerim odredjeno znacenje pronadjem taj isti tumac na netu...link napamet neznam ali ako je potrebno pogledacu pa javiti prvom prilikom.

Odgovori