Pravoslavni iscjeljitelj i eksorcist

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
ikorosec
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 6:50 am

Pravoslavni iscjeljitelj i eksorcist

Post od ikorosec » Sre Nov 28, 2007 7:57 pm

Sto mislite o ovoj web stranici na adresi http://www.eksorcist.com - Mladen Golić, eksorcist i iscjeljitelj. Je li je moguce da su i pravoslavni ljudi iscjelitelji i lijeće od crne magije, uroka, ...

Lijep pozdrav iz Slovenije,
Igor

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Djevojka gotovo oslijepila u pokušaju istjerivanja vraga

Post od Mido » Čet Nov 29, 2007 7:05 am

Jedna je 14-godišnja djevojka na Novom Zelandu umalo ostala bez očiju koje su joj rođaci pokušali iskopati želeći na taj način istjerati vraga iz nje, javili su u ponedjeljak novozelandski mediji, prenose agencije.

Obitelj 14-godišnjakinje, pripadnici Maora, bili su uvjereni da vide vraga u djevojčinim očima i pokušali su joj prstima iskopati očne jabučice, javile su novine "Wellington's Dominion Post".

Djevojka je zadobila ozbiljne ozljede očnih jabučica i prebačena je u bolnicu, gdje su joj liječnici krajnjim naporom uspjeli sačuvati vid.

Kako su navele novine, djevojka je rođakinja 22-godišnje majke dvoje djece Janet Moses, koja je umrla za vrijeme ceremonije istjerivanja vraga.

Policija je radi istrage stupila u kontakt s maorskim stručnjacima za tradicionalne običaje i vjerovanja.

FENA

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Čet Nov 29, 2007 9:07 am

U svim religijama ima slucajeva crne magije pa tako ima i iscjeljitelja.
Ono sto je sporono u Islamu, jeste da ljudi ne smiju pri lijecenju cini kojekakve usluge i dogovor sa dzinima, prinostii ima zrtve i slicno.
Tako da pri lijecenju(iscjeljenju) se ne smiju korisititi stvari koje su suprotne vjerskim principima a nalazosl malo je onih koji se toga pridrzavaju.
Svijet dzina je jako mudar i inteligentan( ma kako vecina vas mislila o njima) i oni prilaze ljudima na raznorazne nacine.
Sto se tice konkretno tog isjeljitelje, nisam mogao da otvorim stranicu, ne znam razlog, ali mislim da je jednom davno nesto pitano slicno bilo na forumu.
A sto se tice toga sto se desilo na novom zeladnu, ne treba to odmah nabijati na nos krscanima i pripisaivati njihoj vjeri.
To je stvar nezanja, jer nazalost puno toga se desaje i kod ljudi koji uce rukje, koje znaju poprilicno da namalte ljude pa cak ima i situacija gdje su ljudi posjecivali psihijatre i o tim stvarima se razgova na kongresima ljekara pod temom(nisam siguran tacan naziv) zlostavljanje ljudi pri lijecenju kur'anom, tako nekako.
Pa se vi zapitajte.

ikorosec
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 6:50 am

Post od ikorosec » Čet Nov 29, 2007 10:04 am

Enes napisao:Sto se tice konkretno tog isjeljitelje, nisam mogao da otvorim stranicu, ne znam razlog, ali mislim da je jednom davno nesto pitano slicno bilo na forumu.
U Google ( http://www.google.com ) ukucajte "eksorcist" ili "iscjeljitelj" i dobit ćete na prvome mestu ovo veoma zanimljivo stranicu, gdje je puno napisano o crnoj magiji, urocima, ...

Hvala vam puno za jako mudar komentar. Bog (Allah) neka vas blagoslovi i neka vam nakloni puno mira, zdravlja i uspjeha.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Čet Nov 29, 2007 11:57 am

Evo uspio sam danas da otvorim i moram odmah da kazem da ono sto sam naveo gore se ovdje ispostavilo tacnim.
Zabranjujem ti đavole, Bogom svedržiteljem,
Gospodom savotom, Isusom
Hristom, sinom Boga velkog, Boga živoga i
Prečistom njegovom materom Bogorodicom,
Evo vidis ovdje je nesto napisao sto je po Islamskom ucenju strogo zabranjeno tj ovdje se opisuje grijeh kojeg Allah nece oprostiti a to je pripisavnje Bogu druga.
'' Nevjernici govore: "Allah je uzeo sebi dijete." Hvaljen neka je On! Naprotiv, Njegovo je sve ono što je na nebesima i na zemlji. Njemu se sve pokorava.''(El-Bekare,)
''a On nije – neka uzvišeno bude dostojanstvo Gospodara našeg! – uzeo sebi ni druge ni djeteta''(El-dzin, ajet)

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Čet Nov 29, 2007 5:33 pm

Ovo sto je Enes rekao stoji.

Iako, ovo je dobro rekao: se sprašujem, ali nas bodo takšne degenerirane psihe poučevale še v vrtcih, šolah, .. itd.

Zaista su djeca izlozena raznim "likovima" u skolama, vrticima, a onda se to nastavlja na fakultetima koji naime "obrazuju" djecu.

Nisam sigurna, da li ti mozes odgovoriti na moja pitanja, ali postavicu ih tebi jer si ti postavio ovaj link.

Zasto ovaj ljecnik (iscjeljitelj) zahtjeva da ga osoba nazove prvo? Mora se cuti sa osobom preko telefona? I zasto tvrdi da osobama koje praktikuju reiki nema pomoci u vecini slucajeva, to su "otisle duse" kako on kaze. Naveo je jedan primjer u kojem kaze da toj zeni nije bilo vise pomoci.

selam


p.s. kod mene linkovi od video snimaka ne rade, htjela sam da pogledam kako on to lijeci na video snimku "Trnovit put do spoznaje" tako nesto.

ikorosec
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 6:50 am

Post od ikorosec » Pet Nov 30, 2007 7:27 am

taqwaluk napisao: Zasto ovaj ljecnik (iscjeljitelj) zahtjeva da ga osoba nazove prvo? Mora se cuti sa osobom preko telefona? I zasto tvrdi da osobama koje praktikuju reiki nema pomoci u vecini slucajeva, to su "otisle duse" kako on kaze. Naveo je jedan primjer u kojem kaze da toj zeni nije bilo vise pomoci.

selam


p.s. kod mene linkovi od video snimaka ne rade, htjela sam da pogledam kako on to lijeci na video snimku "Trnovit put do spoznaje" tako nesto.
Neznam ... Ali ima nešto vrlo zanimljivih linkova, gdje ovaj iscjeljitelj kaže, kojima je moguće pomoći i na kakav način:

1. ) http://www.eksorcist.com/article_feb_2005_1.php

2. ) http://www.eksorcist.com/about_avg_2005_2.php

3. ) http://www.eksorcist.com/about_apr_2004_1.php

Nekdje kaže, da je kod 30 godina i sam bio bolestan (uzrok: crna magija) i da mu je pomozio "muslimanski duhovnik". Zatim je i sam dobio ovaj dar iscjeljenja i može sada pomoziti svima dobrima ljudima.

To mi je vrlo zanimljivo, da je dobio pomoć kod muslimana ... i da sada pomaže svima dobrima ljudima svih religija ... važno je, da je čovjek dobar i ne čini zla dijela ...

Iscjeljitelja gospodina Mladena Golića možete i sami bilo šta pitati na ovome forumu: http://www.eksorcist.com/forum/

PS: Oprostite mi zbog lošeg znanja (pisanja) srbo-hrvatskog jezika.

Želim vam mir i sve dobro.

Lijep pozdrav iz Slovenije,
Igor

Hajro
pisem pomalo
Postovi: 22
Pridružio se: Čet Maj 04, 2006 10:01 am

Post od Hajro » Pet Nov 30, 2007 12:36 pm

licno mislim da je Igor dosao ovde da skrece nasih ljudi ka ovom tipu.

ikorosec
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 6:50 am

Post od ikorosec » Pet Nov 30, 2007 1:26 pm

Hajro napisao:licno mislim da je Igor dosao ovde da skrece nasih ljudi ka ovom tipu.
Pozdrav Hajro. Težko verovatno, jer on nije musliman nego pravoslavac. Ali istina je, da on pomaže svima ljudima (ljudima svih religija) i istotako nevjernicima - dobrim ljudima. Sam kaže, da nije bitno, kakvi religiji pripada čovjek, bitno je, da je čovjek dobar. Ali i on je dobio u vrijeme svoje bolesti pomoć od muslimanskog duhovnika i on veoma poštuje muslimane jer po njegovom imajo muslimani veliki dar od Boga (Allaha) za pomoć ljudima. Tako piše i nekdje na njegovoj internetnoj stranici.

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Pet Nov 30, 2007 1:54 pm

Esselamu alejkum!
Mir božiji
Nekdje kaže, da je kod 30 godina i sam bio bolestan (uzrok: crna magija) i da mu je pomozio "muslimanski duhovnik". Zatim je i sam dobio ovaj dar iscjeljenja i može sada pomoziti svima dobrima ljudima.

To mi je vrlo zanimljivo, da je dobio pomoć kod muslimana ... i da sada pomaže svima dobrima ljudima svih religija ... važno je, da je čovjek dobar i ne čini zla dijela ...

Iscjeljitelja gospodina Mladena Golića možete i sami bilo šta pitati na ovome forumu: http://www.eksorcist.com/forum/

PS: Oprostite mi zbog lošeg znanja (pisanja) srbo-hrvatskog jezika.

Želim vam mir i sve dobro.

Lijep pozdrav iz Slovenije,
Igor
i da mu je pomozio "muslimanski duhovnik".
Bilo bio interesantno saznati koji je taj muslimanski duhovnjak pomogao tom Mladenu i još mu prenio znanje, dobio pomoć kako bi i sam bio iscljeljitelj
To mi je vrlo zanimljivo, da je dobio pomoć kod muslimana ... i da sada pomaže svima dobrima ljudima svih religija ... važno je, da je čovjek dobar i ne čini zla dijela ...
Što se tiče ovog pomaganje ljudima , recimo da i Ahmed Svrabović isto tako"liječi" biblijom ali se ne uklapa u šerijat . Ovdje se sada može postaviti pitanje koliko je on dobar odnosno zao. Ako čitamo auru vidjet će mo sve riječi pohvale za njegov rad a kada taj isti rad stavimo pod LUPU KUR'ANA i prakse POSLANIKA Muhammeda a.s. onda vidimo da je to ustvari ZLO. :roll:
MOžda taj Mladen liječi ispravno tj. u skladu sa knjigom koju slijedi i možda su njegove namjere dobre ali svakako prizivanje Oca, sina , svetog duha jednostavno ne uklapa se u božanske zakone koje muslimani treba da slijede.

PS: Oprostite mi zbog lošeg znanja (pisanja) srbo-hrvatskog jezika.
Nemaš šta tražiti oproštaj tvoj bosanski jezik :D skoro da je prefektan :wink: Oficijelni jezik ovog foruma je bosanski jezik :D :wink:


Esselamu alejkum!

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Pet Nov 30, 2007 2:32 pm

Selam alejkum lep pozdrav

sem sam iz Slovenije, gor s štajerske prestolnice Maribor.

Vsaka vera ima v svojem nauku, dogmi, en del ki je duhovni, mistični. V Islamu temu pravimo "gajb", ne čutimo ne vidimo, vemo pa da obstaja. Tu imajo ljudje velik problem. Osebno sem končal srednjo elektroTEHNIČNO in računalniško šolo, pa tud TEHNIČNI faks mam pod kapo in mi po vsem kar sem videl in prebral ni problem verjet da obstaja nekaj več od mene in nekaj kar s svojimi čutili ne morem dotaknit.

V Islamu obstaja nekaj nekaj čemur mi muslimani pravimo ESTAUZUBILLAH ( ako sam pogrešno napiso neka administrator ili moderator poravi), ali drugače povedano .... iskanje zaklonišča ali varnosti pri Bogu. Muslimani povemo Estauzubillah tudi preden beremo Kuran. Da ne grem preveč daleč. Muslimani verjamemo da obstaja duhovni svet, ki želi človeka odpeljat na stran pot. Prav tako obsajajo ljudje, ki so izbrali slabo pot. V slednjem primeru, ko imamo opravka s slabimi ljudmi, je muslimanom povedano v Kuranu in v praksi Muhammeda, naj je Allahov mir na njega, primer kako in kaj. In tukaj je različno. Od primerov ko je najbolje se obrnit in odit, ko je treba vztrajat na svojem, ko je treba tudi kaj spregledat. Zakaj? Zato ker po islamskem nauku vsak človek je v svoji naravi dober, in vedno obstaja upanje da s pravimi gestami to dobroto lahko v človeku zbudiš.

Ko pa musliman ima opravka, ali pa je napaden, s strani duhovnega sveta (đinn, šejtan/sotona), takrat je edina možnost iskanje varnosti in zaklonišča pri Bogu. Tu ni modrovanja ali pa nekega eksperimentiranja. Muslimani verjamemo da je edina zaščita v primeru napada s strani duhovnega sveta, iskanje zatočišča pri Bogu.

Se strinjam da je pomembno vsakemu pomagat, ampak takrat ko je problem naravnega, fizičnega sveta. Tud sam musliman, ki zdravi od sihra/nesvesa (tako muslimani pravimo napadu s strani do duhovnega sveta, kjer "sihr" je prav nastavljeno, "nesvesa" pa pomeni šeptanje), bo povedal da on ne more nič nardit in da je samo Bog tisti, ki to zdravi.

Eno da smo si na jasnem. Muslimani ne obsojamo in ne napadamo tistega, ki zdravi na način kjer se poziva in išče pomoče od nekoga drugega razen od Boga. Je pa res da se od njega ogradimo in da tja ne gremo. Ponovno, musliman ki ima vsaj malo znanja o svoji veri.

Selam alejkum

lep pozdrav

PS: Zakaj NK Mariboru gre trenutno tak slabo -> Zato ker viole cvetijo spomladi :):):)

ikorosec
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Nov 28, 2007 6:50 am

Post od ikorosec » Sre Dec 05, 2007 10:32 am

Čekirajte i ovo međunarodno web stranicu (nema vise reklame), gdje ima puno prijatelja i muslimana.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Dec 06, 2007 12:17 pm

Taj iscjelitelj i njegovi prijatelji muslimani su slicni,i on i oni odvracaju od Allahovog puta.Takvima mi zabranjujemo odlazak

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Dec 06, 2007 12:24 pm

ikorosec napisao:
Hajro napisao:licno mislim da je Igor dosao ovde da skrece nasih ljudi ka ovom tipu.
Pozdrav Hajro. Težko verovatno, jer on nije musliman nego pravoslavac. Ali istina je, da on pomaže svima ljudima (ljudima svih religija) i istotako nevjernicima - dobrim ljudima. Sam kaže, da nije bitno, kakvi religiji pripada èovjek, bitno je, da je èovjek dobar. Ali i on je dobio u vrijeme svoje bolesti pomoæ od muslimanskog duhovnika i on veoma poštuje muslimane jer po njegovom imajo muslimani veliki dar od Boga (Allaha) za pomoæ ljudima. Tako piše i nekdje na njegovoj internetnoj stranici.
Taj iscjelitelj i njegovi prijatelji muslimani su slicni,i on i oni odvracaju od Allahovog puta.Takvima mi zabranjujemo odlazak.Nije bitno sejtanu koga ce prevariti bio to nevjernik,bio krscanin musliman,taj iscjelitelj muslimane ne lijeci,on lijeci one koji sebe nazivaju muslimanima,muslimani znaju gdje je luijek i kako se lijeciti ISPRAVNO,njemu je bitno da sto vise ljudi povuce za sobom u vatru.i ta pomoc koju pruza taj Iscjelitelj,je pomoc od sejtana,kako bi ojacao tog tvog iscjelitelja da bi dobio ime da bi tim imenom i njegovim(uz pomoc sejtana)uspjehom pridobio neuk i nepismen narod.Obicno Bolesnoj osobi sejtan ponudi suradnju za uzvrat njegovog ozdravljenja,a i taj "Nas Duhovnik" je garant neki Sufija koji se bavi spravljanjem sihira i poducavanjem drugih time.Ikorosec jedino ti mogu rec ovo pa ti provjeri slobodno.i taj duhovnik i taj tvoj iscjelitelj su bolesni jos uvjek njime je lijek jedino u islamu.Da ga Enes dohvati kroz ruke i prouci mu rukju garant ce se ustanoviti bolest kod njih.Sta jarane lutas,islam je jedino priznata vjera kod Allaha,prihvati Islam pa se onda kroz islam obrazuj ovim Nasim Ispravnim nacinom lijecenja,tada ce ti stvari biti jasne ko suza.

Odgovori