SIHIRI I DŽINSKO-ŠEJTANSKE VESVESE/OBMANA

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

SIHIRI I DŽINSKO-ŠEJTANSKE VESVESE/OBMANA

Post od Senad » Ned Nov 18, 2007 6:56 pm

Esselamu alejkum

Hvala i Zahvala pripadaju Allahu Gospodaru svih svjetova i neka je Selam i salavat na Njegovog miljenika Muhammeda na njegovu časnu porodicu, na njegove ashabe i sve one koji ga slijede do Sudnjeg dana

RABBIŠRAH LI SADRI. VE JESSIR LI EMRI . VAHLUL UKDETEMMILLISANI. JEFKAHU KAVLI.


E'UZU BILLAHISSEM'IL-'ALIMI MINEŠŠEJTANIRRADŽIMI MIN HEMZIHI VE NEFHIHI VE NEFSIHI

Neznam koliko će ovo moje pisanje pomoći u riješavanju nekih osnovnih dilema kod osoba koje imaju problema se džinsko šejtanskim, djelovanjem. Vjerovatno neko će ponešto naučiti i izvući pouku kao i primjeniti u svom sveobuhvatnom konceptu življenja.

Manje više svi smo mi podložni šejtanskim bombardovanjima i dobro je poznato to da je šejtan otvoreni neprijatelj čovjeku, a što je spomenuto i u časnom Kur’anu na više mjesta.

Dugododišnjim druženjem sa opsihirenim osobama, praćenje rada na forumu na temi sihiri i opsihirene osobe uvidio sam da stalno se postavljaju pitanja koja su izraženije od ostalih tegoba opsihirene osobe, a to je: šejtanskodžinske vesvese koje zadaju strah , osjećaj bespomoćnosti i bezizlaznosti kao i strah koji se odnosi na smrt.

Kada se osoba odluči da se liječi Kur’anom nastaje dilama kako i na koji način napraviti prvi korak poslije simptoma koje sam naveo. Većina slučajeva ustukne i kaže bolje je da ja njih ne diram ljepše se osjećam i kao mogli bi se osvetiti , a da li je baš tako?!

Ima i onih koji se liječe i poznaju svoju bolest ali gube nadu u Allahovu milost, posustaju i otvaraju prostor šejtanima da djeluju.
Dobar primjer za one koji imaju šejtanske vesvese i problema sa sihirima je svakako Ejub a.s. . O Ejubu a.s. smo pisali na ovom forumu i manje više poznato je u kakvom se stanju nalazio , kakvih je vesvesa imao kao i bolesti. Kada je Ejub a.s. zavapio svome Gospodaru.
ENNI MESSENIJEDDURRU VE ENTE ERHAMURRAHIMIN ( Mene je nevolja snašla, a Ti si od milostivih najmilostiviji)

Za ovu priliku navodim primjer jednog velikana koji je svakako jedinstven primjer u povjesti čovječanstva. Čovjek koji se nije plašio smrti i raznoraznih iskušenja,
Ovaj material koji će te pročitati je audio verzija jednog poznatog bošnjaka , alima koji obrađuje između ostalog savremenu problematiku muslimana, Učinilo mi se prihvatljivim pa sam dio audio zapisa obradio u tekstualnu verziju. Svakako ovo štivo je i poučno pa da se okoristimo inša’Allah.


Halid Ibn Velid

…………čovjek kada se razboli ide doktoru traži lijeka, želi da ostane što duže na dunjaluku, što više stari sve mu je draži život na dunjaluku sve se više čuva i pazi samo da što duže ostane.

Čas smrti , on je određen još dok smo bili u utrobama naši majki.

Ne može ga usporiti kukavičluk kukavica niti ga može ubrzati juriš heroja. Najbolji primjer za to je primjer poznatog ashaba velikog vojskokvođe Halid ibn Velida r.a. koji preselio na postelji.
Prenosi se da je rekao Halid ibn Velid r.a. : Ja sam tražio smrt i išao sam tamo gdje sam je mogao naći ali umirem na postelji. Alahu ekber! Halid poznati vojskovađa umire na postelji . Halid u čijoj ruci ,na dan bitke na Mukti slomislo se devet sablji , Halid r .a. Koji je popio čašu otrova kada su je donijeli rimljani i zatražili da neko od muslimana popije čašu otrova Halid ibn Velid r a. je popio čašu otrova oslanjajući se na Allaha s.w.t. pa mu otrov nije naškodio.
Halid r.a. koji kaže : hladna noć u džihadu , hladna noć u džihadu, mi je draža od noći u kojoj bi mi doveli mladu , onu koju ja voli i ona koja mene voli i da mi rodi sina , Halid r.a toliko je prošao bitaka ali umire na smrtnoj postelji.

Treba da budemo svjesni smrtni čas ne možemo ubrzati niti ga možemo usporiti niti se možemo sakriti, Kaže Allah s.w.t. ma gdje bili stićiće vas smrt pa maker bili u visokim kulama. Takođe cijenjena braćo i poštovane sestre , smrtni čas (SMRT) nezna niko sem Allaha s.w.t. . Kaže Allah s.w.t. Samo Allaha zna kada će Smak svjeta nastupiti samo On spušta kišu i samo On zna šta je u matericama , a čovjek nezna šta će sutra zaraditi i u kojoj će zemlji umrijeti.

Nemoj da se zavaramo da mislimo da smo mladi , koliko je ljudi , omladinaca koji su preselili prije nas , koji su se već naležali u zemlji njihova tjela su već istruhnula . Crvi su pojeli njihova tjela i čekaju nove žrtve , a mi nasjedamo na jevtine šejtanove spletke kada nam kaže ; pokajat ćeš se kada ostariš nemoj te braćo moja draga i cijenjene sestre da dozvolimo da potpadnemo pod ove vesvese. Ko nam garantuje da će mo doživjeti sutrašnji dan , ko nam garantuje da će mo doživjeti slijedeću godinu a kamoli ko nam garantuje da će mo doživjeti starost. Pa ako je tako cijenjene majke i poštovana braćo , čemu toliki gaflet , na svakom koraku grijesi , je li to ima neko da je smpreman za susret sa melekom smrti. Siguran sam da nema niko da je spreman za susret sa melekom smrti. Ako nismo spremni , i neznamo kada će nam melek smrti doći nepozvan u goste zašto se ne pripremamo za taj momenat. …………kraj citata



Nemojmo nasjedati na džinsko šejtanske vesvese liječimo se Kur’anom prevashodno da nam bude u sveobuhvatnom konceptu življenja i samo tako opsihirene osobe će ugledati svjelo na kraju tunela. Ako pogledamo definiciju sihira vidjet će o da je to samo obmana.

S Allahovom pomoci, držeci se cvrsto Njegova užeta, Kur'ana i Sunneta, izvršavajuci naredbe a kloneci se zabrana, covjek može uspjeti da se spasi od šejtanskih spletki, obmana i intriga. Poslanik, s.a.v.s., kaže: "Šejtan kola Ijudskim tijelom poput krvi."

Covjek se ne može osloboditi necega što je pomiješano sa njegovom krvlju i mesom osim sa Allahovom pomoci kroz iskrenu pokornost Njemu. Ibn Abbas, r.a., veli: "Šejtan sjedi na Ijudskom srcu, pa ako to covjek zanemari i zaboravi on mu ubacuje zle misli, a ako Allaha spominje on ustukne." Molimo Uzvišenog Allaha da nas sacuva od prokletog šejtana.

Dova koja se prima; Junuzova a.s. dova, kada je zavapio svome Gospodaru iz utrobe kita

Kada god musliman prouči ovu dovu, Allah s.w.t. će mu to što traži omogućiti
LA ILAHE ILLA ENTE SUBHANEKE INNI KUNTU MINEZZALIMIN ( Nema boga , osim Tebe, hvaljen neka Si! A ja sam se zaista ogriješio prema sebi)( El – Enebija, 87) Obratiti pažnju na 88 ajet ; Odazvasmo i tegobe ga spasismo, eto takom Mi spašavamo vjernike.

Esselamu alejkum!

Mido
Mlađi član
Postovi: 58
Pridružio se: Sre Mar 15, 2006 6:44 pm
Lokacija: Germany
Kontakt:

Post od Mido » Pon Nov 19, 2007 6:24 am

Mir i spas Allahov
ovaj tekst o Halidu je jako poucan za one koji pouku primaju.Svako od nas u dosadasnjem zivotu je imo uspona i padova i moze se nekako poistovjetit sa ovim tekstom.
esSellamualejkum

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Ned Nov 25, 2007 7:45 pm

Eselamu alejkum!


«Kad te šejtan napadne preko sumnje i dileme, uzvrati mu ubjeđenjem i savjetom, a kad te napadne preko lijenosti i dosade, uzvrati mu pomišlju na smrt i kijamet, kad te nagovara ili straši, kaži mu da je dunjaluk prolazan»!

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Uto Nov 27, 2007 7:20 pm

Esselamu alejkum!


Lukman je govorio svome sinu:”Sine, moli Allaha i nadaj se, ali nikad ne budi siguran da ti se neće desiti ono što ti nije drago, a boj Ga se, tako da u tom strahu nikad ne izgubiš nadu u Njegovu milost».

Sin ga je na to upitao:»Oče, a kako ću to postići kad imam samo jedno srce»?! Mudri Lukman mu odgovori:»Sinčiću moj, mu'min ima dva srca. Srce kojim se nada i moli i srce kojim se boji»! Lukman je rekao i ovo:»Kad se Allahu nešto povjeri i preda, On to sačuva»:

«Prema Gospodaru budi ponizan kao prema onome kome ništa od tebe nije potrebno, a tebi od Njega sve treba»!

«Djelo ovisi od ubjeđenja, ako je slabo ubjeđenje, slabo je i djelo».

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Post od Senad » Sub Dec 08, 2007 6:36 pm

Esselamu alejkum!


Allah dž.š. je rekao Davudu a.s.: "Ti hoćeš jedno, a Ja drugo i dešava se onako kako Ja hoću. Kad se prepustiš onome što Ja hoću, pružiću ti ono što ti hoćeš. A ako se ne pokoriš Mojoj odredbi, namučit ćeš se sa onim što ti hoćeš, a ipak će biti onako kako Ja hoću."

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: SIHIRI I DŽINSKO-ŠEJTANSKE VESVESE/OBMANA

Post od Senad » Čet Feb 26, 2009 4:29 pm

Esselamu alejkum

Shodno ovoj temi odlučio sam da postavim par slika za one osobe koje imaju osjećaj da im nešto promiče ispred očiju ili da vide nekakve stvari koje mjenjaju oblik. Obično one osobe koje su pod jakim sihirima mogu da vide i čuju neke pojave koje obični zdrav čovjek nemože, a u isto vrijeme zdrav čovjek mogao bi da počne stvarati sebi predrasude da sa njim nije nešto uredu a ustvari se radi samo o, kakoto savremena nauka kaže- OPTIČKA VARKA

Ljudsko oko je složen organ i video krug izražava se u milijardama pixela. Pored toga sa vjerskog aspekta kaže se da vid ima više zastora ili perdi ( negdje sam pročitao a možda i griješim da ljudsko oko ima 60 000 perdi/zastora) da nije tih zastora ili pregrada čovjek bi se mogao nagledati čuda . ČAk se kaže da kada bi Allah s.w.t. skinuo čovjeku perdu/zastor/pregrade sa očiju da bi na mjestu ostao mrtav. Isto tako kaže se da se šejtani-džini nemogu vidjeti u njihovom stvarnom obliku uvjek je to kada se preobraze, a kada bi bili u mogućnosti da ih vidimo u stvarnom obliku , od njihovog ružnog izgleda pali bi na mjestu mrtvu.

Evo malo slika koje nam mogu pomoći da sve pojave koje promiču ispred nas u vidnom polju ne prepisujemo džinima. OPTIČKA VARKA

U ovoj slici nađite koja je tačka crna
Slika

U ovoj slici dobro se zagledaj u crnu tačku i primjetit će te kako kako se sjenka oko crne tačke kreće
Slika

Optička varka -šta primjećuješ na slici
Slika

Pgledaj u strop ove slike pa onda u podnožje -ima li razlike
Slika

Odgovori