Tablete za glavobolju

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Madzid
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 4:40 pm

Tablete za glavobolju

Post od Madzid » Pet Okt 12, 2007 6:54 pm

Esselamu alejkum draga braco i sestre

Da li neko zna da li covjek koji ima mess ili sihr smije uzimati tablete za glavobolju .migrenu i koje tablete su dobre . naime ja licno imam jake glavobolje u lijevom dijelu glave koja bol se spusta niz vrat, uradio sam ljekarske pretrage i ništa nije otkriveno pa vjerovatno da je mess ili sihr ali ipak da li neke tablete pomažu uz naravno redovono obavljanje islamskih duznosti.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Pet Okt 12, 2007 7:43 pm

u izvjesnoj mjeri mogu pomoci i to kratko vrijeme.
Uglavnom dok se dzinin ne prilagode.
S druge strane oni koji imaju tih problema mogu bolje reci ima li koristi.
Ovo je moje iskustvo s ljudima.

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Pet Okt 19, 2007 6:19 am

Ja imam intenzivne glavobolje i bolove u vratu od kojih dobijem upale zivaca i to se onda prosiri na cijelo tijelo maltene. Iako se maksimalno trudim da ne koristim tablete, jednostavno moram ih piti. Iako, kao sto Enes rece tablete za glavobolju i inace tablet protiv bolova koriste za jedno vrijeme, slabo sta djeluje na duge staze, najbitnije naci uzrok tih glavobolja.

Kod mene licno, dzini su broj jedan, ali pored toga, imam milion drugih stvari koje uzrokuju glavobolju i bolove u vratu.

Ja sam primjetila da potpuna predanost ibadetu, izbjegavanje stresa, masaze, akupunktura, zdrava ishrana i redovno vjezbanje, znatno utice na smanjivanje glavobolja i intenzivnost bolova uopsteno.

Nisam primjetila da pijenjem tableta pojacava se napad dzina ili neke druge promjene stim, a s dzinima imam problema duze vrijeme. Probala sam u nekoliko navrata trpiti bol i samo slusati Kur'an, ali kod mene je nastao kontra efekat.Sto sam vise trpila bol, ja sam postajala nervoznija i iscrpljenija i stim sam padala vise pod dzinski uticaj, jer sam postajala umornija od bolova.

Od tableta sto se kupe na slobodno, Dolormin pomaze, a Aktren mi je laksi za stomak i nekako brze djeluje od Dolormina.Meni najbolje djeluje kad ga kupim u kapsulama, najacu dozu sto mozes dobiti na slobodno i onda rastvorim kapsule i pijem ih tako, puno brze djeluje i lakse je za stomak nego kad se pije u formi tableta. Kapsule ionako ne koristim jer su pravljene od zelatina. Eukalipstu ulje efektivno je isto, za koristenje i masiranje.

Doduse meni su i doktori zadnji put davali tablete protiv bolova u tekucem stanju, jer brze djeluju a bolje su za stomak.Za konstantne bolove najbolje se posavjetovati sa strucnim licem sta i kako koristiti.

Molim Allaha da te izlijeci, uputi na pravi put i pomogne u hajru, kao i nas sviju i nase roditelje..

selam

Odgovori