Strah, panicni napad

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Zaključana tema
Zlatni
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:31 pm

Strah, panicni napad

Post od Zlatni » Sre Avg 22, 2007 11:20 pm

Selam alejkum svima!
Imam 23 godine, i borim se sa bolescu koju doktori zovu panicni napad vec preko godinu i pol, i to ne bas uspjesno. Simptomi koje sam osjecao su ogromi smrtni strah, vruci hladni valovi po tijelu, tupi bolovi u glavi i prsima, mucnina, lupanje srca (lezim a puls mi skoci na 140-150), osamucenost, osjecaj gubitka kontrole nad tijelom (kao da ne upravljam svojim tijelom vec sam samo pasivni posmatrac), osjecaj propadanja i slicno. Pomoc sam trazio i kod doktora i kod hodza. Simptomi su mi trenutno puno blazi, ali moram naglasiti da pijem tablete za anksioznost, koje valjda djeluju, ali problem je sto vec godinu i pol ja nisam izasao iz kuce fakticki. Gdje god krenem taj me strah tuce. Cak i kod kuce ponekad ne osjecam se ugodno, ali eto tu sam kao najsigurniji.
Isao sam kod puno majki koje strahu salijevaju, sve skoro su mi rekle da imam vrlo veliki strah ali da ce proci, samo sto mi nikada nista nije pomoglo. isao sam i kod hodza, razne zapise dobijao, pio vodu, i opet mi nije pomoglo (mozda mi je pomoglo samo na kratko). Isao sam i kod jednog covjeka koji mi je ucio rukju. Prilikom ucenja rukje, uzeo je samo moje ime, ime majke i godiste, i dok je ucio rukju ja sam drhtao, isao sam mokriti precesto (svake minute) i plakao sam kao malo dijete. nisam se nikako mogao suzdrzati. Rekao mi je da sam nagazio na sihire, ali kao da nisu meni namijenjeni vec nekom drugom... Od tada cesto kad cujem negdje ili da neko uci kuran meni suze idu na oci i sav nekako zadrhtim.
Vidio sam da ima za download audio rukje, ali me je veliki strah to preslusati. ne znam sta da radim... zivot mi je postao ocajan. i meni i citavoj mojoj familiji koja se brine za mene. od aktivnog drustvenog mladica postao sam osoba koja cijele dane sjedi u kuci, uvijek neko od roditelja mora biti sa mnom, strah me izaci vani, strah me smrti, strah me svega...

Savjetujte me molim vas!

P.S. Imam i hamajlije jednu koju mi je hodza napravio i jos dvije kupljene. Procitao sam da to ne valja imati. Sta da radim po pitanju toga...

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Selam

Post od Ernest » Čet Avg 23, 2007 3:14 pm

Selam brate. Hamajlije i zapise obavezno moras zapaliti van kuce. Prije spaljivanja izgovori bismilu i duni u te crnomagijaske gluposti. Redovna molitva Allahu dz.s. je najbolji lijek a narocito jutarnja tj. sabah namaz. Redovnim slusanjem Qur'ana tj. audio rukjom sebi mozes dosta pomoci. Sejtan koji je u tebi ne moze podnositi redovan bol koji ces mu svakodnevno audio rukjom i molitvom priredjivati i morace izaci iz tebe. Mozes otici i kod nekog ucaca rukje koji ti nece uzimati podatke. Onaj koji uzima adrese i podatke nije ispravan ucac rukje. Samo da mi je znat dje pronalazis to toliko smece od ljudi. Opet i nakon sto bi se izlijecio audio rukjom morao bi nastaviti praktikovati namaz ne bi li se sejtan povratio. Osim toga jak lijek je i citanje Qur'ana cistim rukama.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pet Avg 24, 2007 9:29 am

Salam aleykum!

Sasvim je moguche da se u tvom slucaju radi o sihru.Ukoliko mozes posjeti Enesa u zavidovichima ili nkog drugog ucaca rukje.Pazi da ne odes gataru.
Procitaj malo ovu stranicu i nachi ches korisnih priloga.Procitaj onaj topik "samilijecenje" prilicno detaljno je opisano sta i kako raditi.
Dakle uzmi vodu ,med,maslinovo ulje i nauci na to rukju.Imas je tu negdje , postiranu transkripcija latinicom.I pocni to koristiti.Zatim slusaj rukju ili suru Bekara .Za pocetak slusaj u prisustvu roditelja, ako te strah , kasnije to radi sam.
Ali moras se lijeciti,ne smijes to ostaviti na sebi.

stavljam ti ovdje kako se uzima abdest.Prije ucenja uzmi abdest.iskoristi vrijeme dok si u kuchi i izucavaj vjeru i vjerske propise.Nauci klanjati , citaj prevod kur ana , hadise itd.
http://www.ikre-bismi-rabbike.net/video.php
otvori kasilju gdje pise abdest.Kasnije pregledaj citavu stranicu , poucna je .
Nek bracha i seke dopune.
Zeli da ti Allah swta olaksa i uputi.
salam aleykum we rahmetullahi we berekatuhua.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pet Avg 24, 2007 12:04 pm

Salam!
Zaboravila sam ti rechi da prilikom slusanja rukje, uzmes abdest,legnes na desnu stranu i zatvori oci .Slusaj sa slusalicama jer se tako bolje koncentrises a, moze i bez slusalica.

Procitala sam od Oshoa,kaze kad si usamljen i zatvoren , ti nastoj da mislis da si se povukao od svijeta da bi se usavrsio i tako ti tvoja usamljenost neche izgledati teska.

Zlatni
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:31 pm

Post od Zlatni » Pet Avg 24, 2007 3:53 pm

Selam alejkum!
Hvala vam oboma na javljanju i savjetima, Allah vam pomogao.
Hamajlije sam skinuo sa sebe i odlozio ih u ladicu, posto ih ne mogu zapaliti izvan kuce jer nemam gdje, vidjecu da u ovaj koji dan odem negdje van grada i ucinim i to. Nadam se da nisam pocinio neki grijeh noseci ih...
Hvala na linku za site zara. Upravo skidam video koji si mi preporucila i nadam se da mi pomogne, jer ja stvarno od praktikovanja vjere ne znam nista, ni klanjati ni uzeti abdest, stvarno nista :(
Rukju cu poceti sutra ujutro slusati, jer kako pise u uputama na stranici treba ja slusati i ujutro i navecer a ja to nisam jutros uradio. Volio bih otici kod nekog ucaca rukje, pravog naravno, ali ja zivim u podrucju Bihaca, i ako iko zna za nekog koji je blizu mene neka napise kako bi mogao stupiti u kontakt sa njim. Volio bih da mi i Enes nesto napise, posto vidim na forumu da se on dobro razumije u to. Ne znam vise sta da napisem, uradicu kako ste me savjetovali pa se nadam da mi Allah pomogne.

Ako jos neko ima kakvih preporuka ili savjeta neka slobodno napise...

P.S. Hvala ti zara na savjetu u zadnjem postu... Nekako mi je olaksalo dosta...

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Pet Avg 24, 2007 6:52 pm

selamun alejkum

Da te Allah uputi, olaksa ti i pomogne te u hajru..

na stranici..www.studio-din.com imas video snimke uzimanja abdesta i kako se klanja, mislim da je najbolje da prvo pogledas i tu isto mozes skinuti ostali materijal da naucis potrebne sure itd..

Sto se tice samoce i sjedenja u kuci, ne razmisljaj puno o tome trenutno i ne uzimaj to skroz negativno.Znam da je lakse reci nego uciniti, ali ja sam bukvalno godinama bila izolovana. Provela sam jednom skoro citavu godinu sjedeci u svojoj sobi, nisam ni sa roditeljima, a ni sa sestrom komunicirala puno, da ne govorim vanjskim svijetom. Samo bi sa svojom majkom bila radi straha kojeg sam imala, pa nisam smjela ni spavati skor nikako.Ali nemoj uciniti gresku kao sto sam ja ucinila tad, ti klanjaj i uci Kur'an sto vise, okreni se vjeri, jer u tome je zaista spas, nema pomoci bez iskrenog pokajanja Allahu i praktikovanja propisa.

Ja sam nazalost tad zapustila namaz, sto je bilo jako lose po moje stanje.

Pokusaj naci nesto sto te opusta, iskoristi sad ovo vrijeme da naucis nesto novo i budi pozitivan. Nije jednostavno, znam, prosla sam kroz to..tvoje stanje ce se popraviti insaAllah.

selam

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Sub Avg 25, 2007 2:11 pm

Salam aleykum!
Poslednja izmena od zara u Sub Avg 25, 2007 10:48 pm, izmenjeno 1 put ukupno.

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Sub Avg 25, 2007 10:46 pm

zara napisao:Salam aleykum!

Sad kad imas vremena nastoj da svaki dan naucis makar jedan ajet.
Pretpostavljam da ne znas arapski pa sam ti evo postavila na transkripciju latinicom -Fatihu, nju mora svaki musliman znati napamet.

1. bísmil-lâhi r-rahmâni r-rahîmi


2. al-hámdu lil-lâhi rábbi l-‘âlamîn

3. ar-rahmâni r-rahîmi

4. máliki jáumi d-dîn

5. ijâka ná‘budu wa ijâka nasta‘in

6. ihdinâ s-sirâta l-mustakîma

7. sirâta l-lazîna án‘amta ‘alehim

gáiri l-magdubi ‘alehim va lâ d-dâllîn


(amin)

ove tri sure zadnje se uce za zastitu ,nauci i njih napamet.
sura Ihlas ili iskrenost-112,vrijedi kao trechina Kurana

bísmil-lâhi r-rahmâni r-rahîmi

1. kul huva llâhu áhad

2. Allâhu s-sámad

3. lam jálid wa lam julad

4. wa lam jákun lahu kúfuan áhad



Sura 113-Falaq

bísmil-lâhi r-rahmâni r-rahîmi

1. kul a‘uzu bi-rábbi l-fálaki

2. min shárri mâ hálaka

3. wa min shárri gâsikin izâ vákab

4. wa min shárri n-naffâzâti fî l-‘úkadi

5. wa min shárri hâsidin izâ hásad


sura 114 -Nas

bísmil-lâhi r-rahmâni r-rahîmi

1. kul a‘uzu bi-rábbi nâs

2. máliki n-nâsi

3. ilâhi n-nâsi

4. min shárri l-vasvâsi l-hannâsi

5. al-lazî juvásvisu fî suduri n-nâsi

6. min al-dzínnati va n-nâs


Kad te naucis onda nauci ovu jer vrijedi kao cetvrtina kurana:

sura 110-Nasr-Pomoch

bísmil-lâhi r-rahmâni r-rahîmi

1. izâ dzâe násru llâhi va l-fáth

2. va ra-áita n-nâsa jadhuluna fî dîni llâhi afvâdzan

3. fa-sábbih bi-hámdi rábbika va stágfirh

innahu; kâna tavâba.


Malo po malo .Kad naucis jednu preslusas je kako zvuci i tako izgovaras.
Imas adresu od audio kran od jucer post.

Osnovne stvari o islamu mozes nachi ovdje:

Ovdje imas osnovno znanje o Islamu
http://bs.wikipedia.org/wiki/Imanski_%C5%A1arti
Vjerovanje-imán ski sharti

Temelji islama-5 stubova
http://bs.wikipedia.org/wiki/Islamski_%C5%A1arti

http://bs.wikipedia.org/wiki/Muhammed
Sira -zívot Poslanika saws.

Ovdje imas prevod Kurana na bosanski :

http://64.233.183.104/search?q=cache:FZ ... cd=3&gl=es
Prijevod kurana -za citanje

http://64.233.183.104/search?q=cache:-C ... cd=8&gl=es
Prijevod kurana za slusanja


Eto pa ti se potrudi.
Salam aleykum!

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pon Avg 27, 2007 10:38 am

Salam !

Evo jedan brat se ponudio i uradio transkripciju na bosanski jezik,neka ga Allah swta nagradi.
Bitno je nauciti, kakao je lakse pa poslije preslusati i izgovarati kako se cuje, Insha Allah dok se ne nauci sufara-arapsko pismo.

Bismillahi Rahmanir Rahim
Elhamdulillahi rabbil alemin;
er rahmanir rahim; maliki jewmidin;
ijjake na`budu we ijake neste`in;
ihdines siratal mustakim;
siratallezine en amte alejhim
gajril magdubi alejhim we led-dallin. ( Fatiha) 1
.


Sura Ihlas-112

Bismillahi Rahmanir Rahim
Kul hu wallahu ehad;
Allahus-samed;
lem jelid we lem juled;
we lem je kun lehu kufuwen ehad(Ihlas-1-4)



Sura 113-Felek

Bismillahi Rahmanir Rahim
Kul e`uzu bi rabbil feleq;
min šerri ma khaleq;
we min šerri gasikin iza weqab;
we min šerrin-nefasati fil uqad;
we min šerri hasidin iza hased(Feleq-1-5)


Sura 114-Nas

Bismillahi Rahmanir Rahim
Kul e'uzu birabbinnas;
Melikinnas; Ilahinnas;
Min šerrilwesvasil hannas;
Ellezi juweswisu fisudurinnas;
Minel džinneti wennas (Nas 1-6)



Sura 110-Nasr

Bismillahi Rahmanir Rahim
iza dzae nasru llahi ve l-feth ;
ve re-ejten-nasa jedhulune fi dini llahi afvadža;
fe-sebbih bi-hamdi rabbike ve stagfirh
innehu; kane tevvaba.

Zlatni
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:31 pm

Post od Zlatni » Pon Avg 27, 2007 4:14 pm

Selam alejkum
Jos jednom da zahvalim svima koji su odgovorili na moj post, a pogotovo zari zahvaljujem. Sure sam sebi isprintao i citam ih pa cu ih ako Bog da zapamtiti.
Da vas pitam nesto, da li je ispravan ucac rukje koji gleda (ili otvara) nekakvu zvijezdu? ja se ne razumijem u to pa molim da me posavjetujete.
I ako neko zna ispravnog ucaca rujke na podrucju USK neka mi napise, jer bih stvarno volio otici nekome.

Hvala vam svima jos jednom

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Pon Avg 27, 2007 8:22 pm

Zlatni napisao:Selam alejkum
.
Da vas pitam nesto, da li je ispravan ucac rukje koji gleda (ili otvara) nekakvu zvijezdu? ja se ne razumijem u to pa molim da me posavjetujete.
We aleykum salam!

To su gatari,ti sto gledaju u zvijezde,niposto ih nemoj konsultovati.Mogu ti napraviti samo gore i uz to naplatiti.Ne idi im.

Madzid
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 21, 2007 4:40 pm

Post od Madzid » Čet Avg 30, 2007 3:16 pm

Ja vec 8 godina deveram sa problemom sihir,mess...Allaha mi.

Zlatni
Posmatrač
Postovi: 4
Pridružio se: Sre Avg 22, 2007 10:31 pm

Post od Zlatni » Čet Avg 30, 2007 5:02 pm

Madzid napisao:Ja vec 8 godina deveram sa problemom sihir,mess...Allaha mi.
Pa kako se lijecis brate? ima li kakvog napretka?

Tastatura
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Jun 12, 2011 8:07 pm

Re: Strah, panicni napad

Post od Tastatura » Pon Jun 13, 2011 4:09 pm

Selam alejkum braco.

dragi brate nisi sam od panicni i anksiozni poremecaja boljue danas nazalost velik broj stanovnista u svijetu..

moras mi reci ili sam sebi reci jer tad cu ti par savjeta kako da to rijesis . Moras naci uzrok kad je nastala anksioznost kod tebe ?

npr ja svoj uzrok anksizonosti znam, i Allah zna najbolje al mislim da nema nikve veze s sihirima i dzinima i da nas Allah sviju zastiti od toga..

moja anksioznost i panic napad su me vratili u islam i priblizili Allahu . znaci moja anksioznost je nastala kada smo u srednoj skoli s drustvom prvi put zapalio Joint i tad sam se prepao da ce mi roditelji saznati i 2-3 dana bio sam u uzansom stanju tj strahu.. znaci isti simptomi ko kod tebe propadanje i sl (za to ti objasnim malo kasnije ispod ) .. Medjutim ja sam znao klanjati i povremeno sam klanjo, ponekad ili skoro nikad.. sabah, al najvise sam klanjo nocne namaza po dva rekata.. mejdutim nisam mogao da trpim taj strah pa sam otisao jednom hodzi koji mi je otvorio neku zvijezdu i rekao da nemam nista , mejudtim ja sam od njega otisao jednom Ucacu Rukje ali ga nije bilo kod kuce, pa je njegova zena koja bila kuci rekla mojoj mami, neka ide kuci ineka pocne klanjati da ima nesto to se primjeti .
ja sam dosao kuci dobio sam od prvog hodze neki zapis koji sam nosio, ali posto sam poceo da klanjam bes vaktova (5 namaza ) i poceo da se druzim s ljudima koji su u vjeri shvatio sam da je to haram i i zvadio sam to nikad vise nisam stavio .. nisam imo simptrome koje imaju osobe koje imaju sihir, dzine ili urok , nego moji simptomi su bili psihicke baze.. uvjervao sam sebe logicki.. ako ja imam nesto tipa dzina ili sihiri pa ja nebih mogao ici na halke, u dzamiju na sabah, prevodi namaz , stalno sam pod abdestom, zikir cinim , tebvu cinim poslije svakog namaza, ajetul kurisju ucim ujutru navece i naravno poslije svakog namaza i svakog izlazka iz kuce .. bio sam opterecen s dzinima i shirima, no jedan moj ahbab mi je reko znam da si u vjeri i sanse da to imas su 1:100000 jel isto ti je to da bacis sjemnku kukuraza u grah .. Koja razlika jel de :D Idem kod pishologa rijesavam svoju anksioznost .. zapamti od panicnog napada ti se nista lose ne moze desiti , lupanjem srca mi treniramo svoje srce da ono lupa, prepusti se simptomima neka odrade svoje..

ukrtako sma ubacio svoju pricu.. Dragi brate neka si stalno pod abdestom , obavljaj namaze , uci felek, ihlas, i nas i ajteul.kurisju pred spavanje i neboj se jer oni se tad tebe boje..

pisholoski apsetk: baci tu agrofobiju , kreci se idi setaj hodaj jer vise nesretni slucajvea se desi u kuci nego van nje .. Sve se biva i desava Allahovom voljom , znaci to sto ti ostanes kuci ne znaci da ti se ne moze desiti ono sto ti je propisano da bude, ono ce biti ili u kuci ili vani ili avionu autu i sl..

znaci abdest namaz i kreci se i idi kod psihologa da rijesavas te probleme s psihotrepijom bez upotrebe lijekova ako nije velik problem..

ja ne znam mozda je porblem kod tebe i s shirima, al znam po sebi ta ista anksioznost i panic napad su me vratili Allahu , nisam iso na rukju , ali namaz imam hvala Allahu i uvjek sam koliko toliko pod abdestom , ajetul-kurisju ucim dnevno po 10 puta ..

zamisli da anksozne osobe vole kisu, smeta im sunce jer se boje mucine i pada u nesvijest, a dzinima i sjetanima oni se boje kise..

znaci opusteno Klanaj, Abdest , Uzadaj se u Allaha i sve ce biti inshAllah dobro ;)

ako bas zelis ici na rukju posto kazes da si iz okolice bihaca a i ja sam ... znam dva ucaca pa ako hoces napisat cu ti brojeve telefona i gdje se nalaze..

Da vas Allah nagradi sviju braco na ovom forumu.. selam

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Strah, panicni napad

Post od Haris » Pon Jun 13, 2011 4:27 pm

Tema zaključana. Razlog: Stara 4 godine.

Zaključana tema