Sihirbaz?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Pokorna
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 12:14 pm

Sihirbaz?

Post od Pokorna » Sub Avg 06, 2005 12:24 pm

Esselamu alejkum drage sestre i braco u Islamu!

Imam pitanje za vas iskusnije,mada sam i sama vec namirisala o cemu se radi...a ja necu u grijeh svjesno!
Prije neku noc sam slusala na radio Naba o nekom poznatom bosanskom travaru,pa kako imamo problem sterilnosti javila sam mu se ,i odmah mi je odrezao cijenu od 500 eura.Ja na zalost nemam toliko novca da sve to platim,i kontam da on to radi u ime Uzvisenog,rekao bi koliko mozete i kolko vam nije zao...ali ne on i ne pita mogu li ja doci do tolikog novca.
Dalje,ja mu spominjem da se po mom utisku krije sihir iza svega toga jer imam jasne simptome sihra,i on me upita na koga sumnjam.rekoh,nebih da se grijesim ali mi je jetrva veoma zla,kaze (subhaaanAllaaah)
Pomokri se izmedju aksama i jacije i ponesi to na njena vrata i pospi.Jos mi navede da se moram abdestiti.
rekla sam na to da Allah ne voli da se zlo zlom vraca na cemu on rece kako je ona tebi mogla mozes i ti njoj.
rekoh brate u Islamu to je vrsta sihra a ja nebih u grijeh da upadam.kaze nije to zlo,vec ce ti ona kleknuti za 4 utorka na koljena i moliti da joj halalis,a ti joj halali.
Rekoh,ja sam joj halalila vec davno,i molim se Allahu za nju da je uputi na pravi put i da ne cini drugima zlo.
kaze da bi me volio upoznati jer su rijetke osobe poput mene.
Recite mi posebno ti brate Enese,sta se u stvari krije iza ovog covjeka,jos mi je spomenuo da je 7 puta bio na Hadzdz i pomenuo da i ja trebam da odem i da poljubim bejtunllah....sta ovo bi???
Mahsuz sellam i Allah vas nagradio za vase odgovore!

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Sub Avg 06, 2005 2:43 pm

stvarno je to čudno kad čovjek sluša ovakve stvari , jednostavno da se zgrozi, ali to je samo dokaz koliko su ljudi u Bosni i Bošnjaci svjesni svoje vjere isto kao da im je Allah dz.š. oduzeo i vid i sluh i pamet.

Ko imalo uči Kur'an i izučava život Muhammeda a.s. znat če da nema drugog kome se molimo i od koga pomoč tražimo osim kod Allaha dz.š. slijedeči ono što je objavljeno u Kur'anu i isunnetu Allahovog poslanika a.s.

Naravno da bi to bio sihr kad bi mokraču posula nekom ispred, i to bi ti bio težak grijeh zbog čega bi ti slijedila kazna na dunjaluku i ahiretu zato klonimo se toga ako neko čini zlo pusti ga Allahu dz.š. jer danas nemamo šerijatski sud da nekog osudimo zato pokorimo se Allahu i oslonimo se na njegovu odredbu ui njegovu milost.

Sihr se skida onako kako je Muhammed a.s. radio ,učenjem Kur'ana nad bolesnikom, zamisli kad šejtan čuje božije riječi kako li se peče od straha zato sestro najbolji lijek prije svega da se ti očistiš od sumnji u Allahovu svemoč i slijediš ono što je propisano svakom muslimanu(namaz,post,zekat itd)

Sihr se neskida sihrom jer time samo sliedimo šejtanove stope.

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Sub Avg 06, 2005 2:52 pm

Kemale brate, halali, ali možda ti bude od koristi.
Ću,ćeš,će,ćemo,ćete,će se piše sa ć.
Ima još par grekica pa ako ti Allah dozvoli uzmi par minuta i pogledaj u pravopis. Uz 2,3 pravila pisati ćep 60% ispravno č i ć.

Pokorna
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 12:14 pm

Post od Pokorna » Sub Avg 06, 2005 3:24 pm

Kemo napisao:stvarno je to čudno kad čovjek sluša ovakve stvari , jednostavno da se zgrozi, ali to je samo dokaz koliko su ljudi u Bosni i Bošnjaci svjesni svoje vjere isto kao da im je Allah dz.š. oduzeo i vid i sluh i pamet.
Selam brate Kemo!
Ko imalo uči Kur'an i izučava život Muhammeda a.s. znat če da nema drugog kome se molimo i od koga pomoč tražimo osim kod Allaha dz.š. slijedeči ono što je objavljeno u Kur'anu i isunnetu Allahovog poslanika a.s.
cekaj malo,necemo se vrijedjat :)
Allah dz.s je rekao da je za svaku bolest spustio i lijek...znaci na nama je da ga trazimo i da se lijecimo.
Posto je doticni gospodin bio pozvat u radio Naba nisam mogla ni pomisliti da je sihirbaz,nebi ga valjda zvali.Ali je se izgleda svo vrijeme krio iza islama i Kur`ana,hadzija al et sta me nagovaro.

Znam ja kako se skida sihr,mada meni to neko obnavlja,ali nema vise sanse,jer sam ja Allahov rob svim srcem,a takve Allah cuva.

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Sub Avg 06, 2005 5:59 pm

Na Nabi se vrte razne reklame iza kojih stoje ljudi koji ne rade ni malo u prilog islamu. Prefiks islamski ne znači da je islamski jer su ga sami sebi dali.

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Sub Avg 06, 2005 9:22 pm

Esselamu alejkum

Nedime brate halali ja sam od svoje 11 do 19 godine živio u Njemačkoj pa sam pozaboravio gramatiku, nisam baš dobar u gramatici ali moram razbiti lijenost pa obnovim gramatiku.

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Post od Enes » Ned Avg 07, 2005 6:34 am

kao sto vec neko spomenu, mnogi se kriju iza Islama.
99% sihrbaza zna sta su i ko su i da rade stvari koje nisu u redu a moda njih samo 1 % nije svjesno u sto se upusta.
Zalosno je kada se medu sihrbazima nadu i ljudi koji cak imaju titulu hafiza.
Kada procitas u nekim knjigama kako oni saraduju sa dzinnima, ali ko eto ti dzinni su muslimani!
Procitajte knjigu zapisi i hamjalije od ahmeda bosnica i vidjet cete kako sihrbazi pricaju sta i kako rade.

taliba
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Pet Jun 10, 2005 2:11 pm

Post od taliba » Ned Avg 07, 2005 7:05 am

Zbilja, sta se desi sa dzinima koji u toku lijecenja, sebepom ucaca rukje, vrate se u islam?

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Ned Avg 07, 2005 4:01 pm

taliba napisao:Zbilja, sta se desi sa dzinima koji u toku lijecenja, sebepom ucaca rukje, vrate se u islam?
Pa ništa, pređu u Allahove robove i vojsku.

Pokorna
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 12:14 pm

Post od Pokorna » Ned Avg 07, 2005 10:13 pm

Nedim napisao:
taliba napisao:Zbilja, sta se desi sa dzinima koji u toku lijecenja, sebepom ucaca rukje, vrate se u islam?
Pa ništa, pređu u Allahove robove i vojsku.
Sellam,
nebih se s tobom slozila.
Ja mislim da pojedini ne predju na islam.Ima cak dzina muslimana koji zarobe osobu ali su dakako nepobozni.
Ja samo mogu reci onda kad se iskreno svom dusom i srcem okrenes Allahu ,aman,da vidis meraka,pa mu jos uz to makar malo ibadetis,tacno osjetis Njegovu prisutnost.A kad je On prisutan...zar sejtan ima prilaza?
Zato iskren nijet i vjera...ali ona prava vjera i rezultati su tu!

sellam :D

taliba
pisem pomalo
Postovi: 13
Pridružio se: Pet Jun 10, 2005 2:11 pm

Post od taliba » Pon Avg 08, 2005 5:09 am

Mozda i suvise mastovito,al sve se mislim , kad dzin nemusliman postane musliman , on u poletu imana onda osjeti zelju da pomaze drugim muslimanima.Nastranu sto su sad oni druga bica ,al ....eto , kako se mi borimo protiv sihirbaza, kontam da i oni upuceni dzini vode dzihad protiv krivovjerstva.Jos se nesto pitam- kako onda jednima kur'an bude vatra , odnosno , prouzrokuje im bol, a drugima lijek?!

ZemZem
Posmatrač
Postovi: 8
Pridružio se: Sre Maj 11, 2005 1:36 pm

Post od ZemZem » Pon Avg 08, 2005 2:20 pm

selam alejkumwe rahmetullahi we berekatuhu



taliba
Zbilja, sta se desi sa dzinima koji u toku lijecenja, sebepom ucaca rukje, vrate se u islam?
Osvjeste se i uvide greske koje su do pred prije islama ili u islamu cinili.Te postanu pokorni odredbama i naredjenjima koje im je Allah dao u niihovom svijetu za nas nevidljivom.Vrate se u svoj svijet i tamo postanu da`ije ili vjernici koji se drze svoje vjere,i upucuju druge toj vjeri.

Pokorna-Ima i tacno je da pojedini ne predju na islam,dal zbog prijetnje sihirbaza il od prijetnje Dzinna zapovjednika koji im je dao posao,a sami taj zapovjednik je u partnerstvu ili u posjedu sihirbaza,pa mu je draze izac i ne primit islam pravdajuci se svome zapovjedniku i sihirbazu kako nije mogao istrpjet ucenje Kur`ana.Ima onih koji su odani ovoj dvojici pa ostanu trpjeci Ucenje Kur`ana samo kako ne bi otkazao poslusnost ovoj dvojici,al malo je takvih.Za dzinne muslimane mos dobit odgovor ako pogledas ljude muslimane.Ima muslimana koji nose samo muslimansko ime a rade djela najvecih Kafira,ti muslimani neznaju i nece da znaju za Allaha dz.s za Poslanika a.s za naredbe,zabrane, za dzennet i dzehennem ,njihov je cilj Zivot na Dunjaluku,ne Ahiret.Takav je slucaj i kod dzinna muslimana koji su dzahili vjere,koji su se prepustili svojim strastima,i kada nekim slucajem dodje do rukje probudi se onaj iman kod takve vrste dzinna koji je ostao u srcu te rad Allahovog hatura izadju opameceni i rehabilitovani Kur`anom,Allah je zabranio mijesanje Dzinna i ljudi zato je od jedan od Velikih Rahmeta koje je Allah dao i to da mi ne vidimo njih.Kada se prekrse te granice onda je red poremecen i biva ono sto bude.Zaposjedanje od strane dzinna ili zaposjedanje dzinna od strane ljudi,cesce zaposjedanje dzinna je od strane sihirbaza,jer krsenjem Allahove granice sihirbaz potpomognut sejtanom odabire dzinne koji ce radit za njega i to biva do onda do kad Allah to hoce.Jer sto smo blizi Allahu dalji smo od sejtana,npr zikrom,namazom,postom,redovnim abdestom,ucenjem dova u odredjenim periodima sve je to bliskost Allahu a udaljenost sejtanu,dok je za razliku od Allahu bliske osobe,ona osoba koja ove sifate nema ,pa se tako ta osoba udaljena od Allaha lakse razboli ili bude napadnuta od strane sejtanovih sluga.Sto se tice onih dzinna koji su nemuslimani kod njih su manje sanse da prime islam,jer imaju svoje vjere svoje sejhove svoje bogomolje.Trezveni dzinn bio jevrej ili krscanin ili budista recimo,kod njih se mora gadjat ona slabost u njihovoj vjeri kako bi ga demantovali Kur`anskim ajetima,pa kada dozna ono sto nije do tad znao moze prec na dijalog o primanju islama.Cesci je dijalog sa dzinnima koji nisu poslati putem sihira,jer ako su poslati putem sihira tezi je dijalog jer u njegovoj pozadini stoje sihirbaz i njegov dzinn zapovjednik koji ga hrabre i osnazavaju ,plase kaznom od njih i zastrasuju drugim dzinnima svojom prijetnjom,takva vrsta dzinna teze je prec na islam nego ona vrsta dzinna koja je napala osobu rad neke vrste osvete,ljubomore,zavisti ili u nekim slucajevima rad ljubavi,ova vrsta koja je usla ovim putem lakse se izvodi i lakse je sa takvom vrstom pricat i dogovarat se oko izlaska,oko prelaksa na islam.Ostale vjere nemaju odgovor za dzinne,Lijek je u Kur`anu i odgovorio bih ujedno i sestri Taliba da je stvarno nekima Kur`an muka,jer oni koji ne vjeruju u Allaha ne zele slusati Istinu jer su tom istinom pozvani da prime Islam sto pojedinim dzinnima stvara patnju.Ubjedjenje kod vjernika koji slusaju Kur`an i koji vjeruju da je Kur`an lijek,to uz Allahovu dozvolu i biva.Desavalo se prilikom jedne rukje da sam se prikazao osobi koja je bila pod dejstvom dzinna u Liku Lava kojem je izlazilo is usta vatra koja ga je gorjela po licu,covjek je urlao od bola a ja sam samo ucio Ajet Kursijj,Desavalo se dok sam ucio covjeku koji je bio bolestan od medicinske bolesti,Kunem se Uzvisenim Allahom da je covjek bio bolestan od raka,morfijum mu nijew smirivao bol,ucio sam mu Kur`an prolazila ga je ona bol sve dok nije zaspao.Zakljucak sestro Taliba.Onaj koji je ubjedjen da ga Allahov Govor lijeci,to ubjedjenje je lijek te Allah dozvoli i stvarno bude lijek.Dok oni koji nemaju ubjedjenje Kur`an Allahov Govor njima stvara bol i kaznu i halucinacije koje samo oni mogu vidjet.

Fe innema emruhu iza erade sej`en en jekulu lehu kun fe je kun
Kada Allah nesto hoce on za to samo kaze Budi i ono Biva

selam alejkum we rahmetullahi we berekatuhu

Nedim
Mlađi član
Postovi: 61
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Uto Avg 09, 2005 8:26 am

Pokorna napisao:
Nedim napisao:
taliba napisao:Zbilja, sta se desi sa dzinima koji u toku lijecenja, sebepom ucaca rukje, vrate se u islam?
Pa ništa, pređu u Allahove robove i vojsku.
Sellam,
nebih se s tobom slozila.
Ja mislim da pojedini ne predju na islam.Ima cak dzina muslimana koji zarobe osobu ali su dakako nepobozni.
Ja samo mogu reci onda kad se iskreno svom dusom i srcem okrenes Allahu ,aman,da vidis meraka,pa mu jos uz to makar malo ibadetis,tacno osjetis Njegovu prisutnost.A kad je On prisutan...zar sejtan ima prilaza?
Zato iskren nijet i vjera...ali ona prava vjera i rezultati su tu!

sellam :D
Izgleda da ti mješaš kao mnogo naroda.
Musliman znači biti čovjek koji poštuje islamske propise i provodi ih.
Mnogi to mješaju sa mu'min. Ali ne, niko ne zna ko je mu'min, to ćemo da otkrijemo tek na sudnjem danu.
Tako čovjek sa muslimanskim imenom on nije musliman, ako ne izvršava islamske propise, jer je izašao iz vjere nekim od načina izlaženja, kao npr. 3 puta izostati neopravdano sa džume.
Ime nije dovoljno. Takve ljude samo možeš zvati Bošnjama ili nacionalnom obilješkom.

Drugo što mješaš, je da je autor gore stavio, šta ako pređe na islam. Nije pitao hoće li preći. Naravno da ih večina neće, ali ima onih i koji pređu. Ako pređu dešava se isto kao i sa ljudima, polahko uči i onda slijedi ovo što je brat napisao.

Nama nekada leksičke pojedinost ne čini se važnima, ali znamo da jesu. Samo da jedna riječ iz Kur'ana ima viška ili manjak harf to bi bila velika šteta. Pregledaj matematičke mudžize Kur'ana i vidjeti ćeš da se taj sklad skroz remeti jednim harfom.

Tako pripazimo kada čitamo, tumačimo samom sebi pa drugom, a pogotovo kada pišemo.

Pokorna
Posmatrač
Postovi: 6
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 12:14 pm

Post od Pokorna » Uto Avg 09, 2005 9:33 pm

Nedim napisao:
Pokorna napisao:
Nedim napisao: Pa ništa, pređu u Allahove robove i vojsku.
Sellam,
nebih se s tobom slozila.
Ja mislim da pojedini ne predju na islam.Ima cak dzina muslimana koji zarobe osobu ali su dakako nepobozni.
Ja samo mogu reci onda kad se iskreno svom dusom i srcem okrenes Allahu ,aman,da vidis meraka,pa mu jos uz to makar malo ibadetis,tacno osjetis Njegovu prisutnost.A kad je On prisutan...zar sejtan ima prilaza?
Zato iskren nijet i vjera...ali ona prava vjera i rezultati su tu!

sellam :D
Izgleda da ti mješaš kao mnogo naroda.
Musliman znači biti čovjek koji poštuje islamske propise i provodi ih.
Mnogi to mješaju sa mu'min. Ali ne, niko ne zna ko je mu'min, to ćemo da otkrijemo tek na sudnjem danu.
Tako čovjek sa muslimanskim imenom on nije musliman, ako ne izvršava islamske propise, jer je izašao iz vjere nekim od načina izlaženja, kao npr. 3 puta izostati neopravdano sa džume.
Ime nije dovoljno. Takve ljude samo možeš zvati Bošnjama ili nacionalnom obilješkom.

Drugo što mješaš, je da je autor gore stavio, šta ako pređe na islam. Nije pitao hoće li preći. Naravno da ih večina neće, ali ima onih i koji pređu. Ako pređu dešava se isto kao i sa ljudima, polahko uči i onda slijedi ovo što je brat napisao.

Nama nekada leksičke pojedinost ne čini se važnima, ali znamo da jesu. Samo da jedna riječ iz Kur'ana ima viška ili manjak harf to bi bila velika šteta. Pregledaj matematičke mudžize Kur'ana i vidjeti ćeš da se taj sklad skroz remeti jednim harfom.

Tako pripazimo kada čitamo, tumačimo samom sebi pa drugom, a pogotovo kada pišemo.

Selam dragi brate.

Ja mislim da si ti ovdje nesto pomijesao,jer ja nisam nista drugo rekla nego ono sto si ti.
Musliman je onaj koji je odan,pokoran Allahu.To je pravo znacenje te rijeci.
Zato sam i navela muslimani nevjernici.E sad ako se dzin zove Dzemal il sta ti ja znam zasigurno neces reci dzin je ortodox il katolik vec nosi muslimansko ime znaci stvoren je u islamu al ga nije slijedio.
To ti je isto s ovim hafizima i hodzama koji spravljaju sihire.To su oni sto ohole i koriste svoj polozaj.
I slazem se sa tobom u vezi ovog.I ne mijesam te pojmove,nema sanse.Jer sam postigla hvala Allahu uzvisenom vece stepene duhovnog uzdizanja.
to je sto se tice prvog,a to se tice drugog ,opet si ti taj koji je nesto pomijesao.

Zbilja, sta se desi sa dzinima koji u toku lijecenja, sebepom ucaca rukje, vrate se u islam?

kolko ja ovdje vidim brat je pitao sta se desava sa dzinnima poslije rukje,kuda idu u Islam ili gdje?A ne sta se desi ako predju na islam
Tako pripazimo kada čitamo, tumačimo samom sebi pa drugom, a pogotovo kada pišemo
A sto se ovog tice uvijek kad nesto cinimo pocnimo najprvo od sebe
svako dobro i selam

Kemo
Mlađi član
Postovi: 183
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm
Lokacija: Bosna

Post od Kemo » Sre Avg 10, 2005 2:48 pm

Nedime ako budemo javno prozivali ljude nevjernicima zašto što im svijest nije shvatila da se trebaju pokoriti kur'anu nije naše da ih pljujemo več na lijep način upučujemo, oni su bolesni i njima treba terapija a zna se dobro kako se postupa sa bolesnicima, lijepo i blago pa i nježno.

Odgovori