Sihirbaz?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Pokorna
Posmatrač
Pridružio se: Sub Avg 06, 2005 12:14 pm

Post od Pokorna » Čet Avg 11, 2005 12:11 am

Kemo napisao:Nedime ako budemo javno prozivali ljude nevjernicima zašto što im svijest nije shvatila da se trebaju pokoriti kur'anu nije naše da ih pljujemo več na lijep način upučujemo, oni su bolesni i njima treba terapija a zna se dobro kako se postupa sa bolesnicima, lijepo i blago pa i nježno.

Slazem se sa tobom brate Kemo.Tako treba postupiti.
Ali se nadam da u ovom slicaju nisi mislio na mene kao bolesnika???
Svako dobro

Kemo
Mlađi član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm

Post od Kemo » Čet Avg 11, 2005 4:28 pm

Nisam pokorna' mislio sam na našu braču koji nisu u Islamu praktično, oni su naša brača jer vjeruju u Allaha dz.š. samo im treba razjasniti ono što im nije jasno ali to če opet biti volja Allaha dz.š.

Nedim
Mlađi član
Pridružio se: Pon Maj 30, 2005 8:38 pm

Post od Nedim » Čet Avg 11, 2005 10:07 pm

Kemo napisao:Nedime ako budemo javno prozivali ljude nevjernicima zašto što im svijest nije shvatila da se trebaju pokoriti kur'anu nije naše da ih pljujemo več na lijep način upučujemo, oni su bolesni i njima treba terapija a zna se dobro kako se postupa sa bolesnicima, lijepo i blago pa i nježno.
Pljuvati? Daj Kemo brate nemoj tako. Vidiš da je dobro shvaćeno ono što sam rekao.

Kemo
Mlađi član
Pridružio se: Ned Maj 08, 2005 12:29 pm

Post od Kemo » Pet Avg 12, 2005 4:24 pm

Halali brate nisi ti to rekao nego mi naumpadoše neki ljudi koji puno kore muslimane koji neidu u dzamiju pa sam pomiješao neke stvari halali.

Bure
Mlađi član
Pridružio se: Sub Jun 18, 2011 10:01 am

Re: Sihirbaz?

Post od Bure » Sre Jul 11, 2012 5:35 am

Selam Alejkum

Evo i ja bi imao jedno pitanje, možda je i pomalo glupo ali svejedno ču pitati. Dali svaki sihirbaz zna da je on sihirbaz i dali je svaki "liječnik" koji ne lječi na izpravan način sa rukijom sihirbaz?

Vjerovatno sam malo zakomplikovao pitanje, ali sada u ovo doba imao ogromno takozvanih liječnika, dali oni svi koji rade na neizpravan način, surađuju sa šejtanima? Dali svi oni to znaju?

Moje mišljenje je, ustvari ja imam taki osječaj da je u ogromni djelovima bosne i hercegovine naša vjera do neke mjere učena naopako, ustvari ljudi nisu bili prije dosta upoznati sa vjerom. Recimo ogromno starih ljudi po selima nažalost nisu bila toliko pismeni pa šta god da su jim hodže rekle o vjeri to je za njiha bilo svijeto. Jer nažalost moje viđenje da je ogroman broj hodžama u mislima samo profit i zarada. Je ogromno starih ljudi isto kažu, da čim ima neki problema sa strane šejtana, nek se ide hodži pa če on napraviti neki zapis i onda če biti sve uredu. Moje razmišljanje je onda da je i ogroman broj hodža sihirbaza, ali je žalostno da se kriju iza vjere za svoje bijedne pokušaje brze zarade. I zašto takve hodže islamska zajednica neizbaciva iz svoje skupnosti i moje mišljenje je da bi jih morali i javno osramotiti.

Sada isto ima ogromno osuđivanja sa strane ljudi koji nemaju pojma o vjeri na račun pravih vjernika kao što su: da su vehabije, da nemaju oni pojma, mene su mene moji roditelji ovako učili, šta vi sada hočete uvesti neku novu vjeru i tako dalje Ali nažalost neznaju, bar takvo je moje mišljenje, da prije nije bilo dostupno ovoliko literature o vjeri kao što je sad pa se nije ni znalo ogromno stvari u vjeri.

Hvala dragom Alahu ja sam ogromno stvari doznao a najviše to da si čovjek sam može najviše pomoči, najviše sa životom po islamskim propisima. Ali dobro i tu ima dosta razlika, jer svako si nekako po svoje tumači propise.

Isto mi je intersantno kako ima ogromno raznih emisija po televiziji, razno razni astrolozi, lijecniki i ostali. Stvarno je težko gledati kako ima veliki broj ljudi koji vjeruju, da če jim neki čovjek pomoči preko telefona, dati jim pare ili jih ozdraviti. Recimo televizija Hayat ima emisiju sa neki gospodinoo hafizom, kojem mu se sada nemogu sjetiit imena, koja mi se čini ok emisija i čovjek kaže dosta pametnih stvari. Al onda mi je nerazumljivo, da imaju isto one emisiji sa astrolozima, koje uspodbuđivanju sasvim nešto drugo. Al eto, to je ona slaba osobina ljudi, koji misle samo na zaradu i lagodan život, naravno ne svih ljudi.

Eto nadam se da če mi, ko odgovoriti na pitanje, pa da možda malo nastavimo tu debatu.

Izvinjavam se i unapred ako je ko slučajno več postavijo slično pitanje, alisam več dosta pročitao na forumu pa nisam zasljedijo nešto ovako.

Hvala

piramida
pisem pomalo
Pridružio se: Pon Jul 16, 2012 4:47 pm

Re: Sihirbaz?

Post od piramida » Ned Jul 22, 2012 10:31 am

selam braco i sestre ,dali mi moze ko dati pravu informaciju ili pomoc citao sam vise puta od nekih osoba i pisale su o nekim cajevima koji su toliko mocni i lijekoviti u vezi recimo ko ima zastarijeli sihr recimo oko 10-12 godina ,malte ne pretvorijo se u neku vrstu bolesti,ono ko sto kaze nas narod zigovi u nogama ,kaze promjena vremena i tako slicno,nije reum nije isijaz svi nalazi od doktora su u redu,pa sam citao neke su osobe pisale o tim cajevima da su djelotvorni toliko ,pa bih zamolijo ako moze ako bude ko znao imena ili neku smjesu nek napise vrijedi pokusati selam

Odgovori