Cirevi-bobuljice po tijelu

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Adem
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Sre Mar 01, 2006 6:47 am

Cirevi-bobuljice po tijelu

Post od Adem » Uto Jul 31, 2007 12:14 pm

Ako neko zna lijeka neaka se javi. Naime jedna osoba ima problema sa cirevima po tijelu. Prvo se pojavi svrab, zatim bobuljica pa cir i to tesko prolazi ili nikako. Ostaju vidljivi tragovi od toga. Ja se sjecam da je neko pisao na Forumu da ima problema sa time i da mu je neko odgovorio da se javi na PRIVAT , ali sada to nemogu da nadjem, pa posebno molim tu osobu koja je odgovorila da se taj javi na privat da mi se javi kako bih je mogao kontaktirati, kao i svakog drugog ko znade lijeka od ovoga. Allah vas nagradio.

Qalil
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:02 pm

Post od Qalil » Sre Avg 08, 2007 8:37 pm

Esselamu-alejkum brate, procitala sam ovdje na forumu, ali neznam tacno gdje i ne mogu sada da nadjem, da ustvari kada neko ima cir treba da mu se uci rukja, i da se nauci na vodu,ili maslinovo ulje, pa da to pije i masira se, cak o tome postoji i hadis , ali na zalost neznam ga navesti halali mi.
Nadam se da ce ti neko detaljnije objasniti od ove brace koji uce rukje.
wesselam

zbunjena
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 1:45 pm

Re: Cirevi-bobuljice po tijelu

Post od zbunjena » Pet Avg 10, 2007 7:57 am

Adem napisao:Ako neko zna lijeka neaka se javi. Naime jedna osoba ima problema sa cirevima po tijelu. Prvo se pojavi svrab, zatim bobuljica pa cir i to tesko prolazi ili nikako. Ostaju vidljivi tragovi od toga. Ja se sjecam da je neko pisao na Forumu da ima problema sa time i da mu je neko odgovorio da se javi na PRIVAT , ali sada to nemogu da nadjem, pa posebno molim tu osobu koja je odgovorila da se taj javi na privat da mi se javi kako bih je mogao kontaktirati, kao i svakog drugog ko znade lijeka od ovoga. Allah vas nagradio.
Dragi "Adem-e", mozda su to samo akne. Najveca zabluda je da samo tinejdzeri to u pubertetu dobijaju. Dosta beba i ostalih ljudi svih doba ih imaju. Ima dosta stvari za to, tablete, kreme-najbolja i najefektivnija je ona sto ima u sebi Benzoyl peroxide25mg ili vecu dozu od 50mg, nekoristi obicne sapune nego samo ph-neutralne kao blagi sapuni za bebe i nekoristi necije peskire imaj zasebne, ima mnogo drugih stvari na trzistu. Pitaj svog Dermatologa. Samo izbjegavaj ove tablete za to jer svak kaze da imaju dosta sporednih nepozeljnih efekata :( .
I pogledaj svoju ishranu. Dali jedes previse slatka, pogotovo cokolade, masne hrane, mesnih proizvoda i teske ili paprene hrane. Jer tvoja ko#a kao tvoj najveci organ pokazuje sta se desava unutar tvog tijela. Npr. kad si nervozan ili nenaspavan moze ti se vidjeti na licu?
I sad najvaznije pitanje: Dali pijes dovoljno vode???????????????????
Znas da nasa tjela se sastoje od 65% vode. Trebas piti najmanje 1.8 l ili 2 l vode dnevno da ti : tjelo, metabolizam, mozak, bubrezi i sve ostalo radi kako treba. I kad kazem vode mislim ciste vode ne kao caj ili sok ili najgore stvari kao Coca-Cola.
Nadam se da ti ovo barem malo Inshallah pomogne!!!!!!! :)

Odgovori