Strah me poceti slusati ruk'ju

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Qalil
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:02 pm

Strah me poceti slusati ruk'ju

Post od Qalil » Sre Jul 25, 2007 9:50 am

Essellamu-alejkum w. wb ,zamolila bih neke od vas da mi objasnite sta i kako da radim jer sam u nedoumici velikoj,.Na ovom forumu sam naisla na topic samolijecenje, hvala Allahu dz.s , i bratu koji je to tamo sve lijepo obajsnio, samo mene hvata strah od sledeceg ,nesmijem da zapocnem sa slusanjem rukije, i da se opustim.
Znam da imam ogramu, tako mi je receno, i imam sledece simptome, strah, povucenost, i najbolje se osjecam kada sam sama, imam gusenja kada izadjem vani medju narod, trnjenje lijeve ruke, usana i nosa, od ovoga bolujem evo vec 5 godina,s tim sto mi je neko vrijeme bilo malo bolje , a evo vec 4 put se povraca, bila sam kod nekih sahira jer, kao navodno lijece Kur'anom,a zapravo prave zapise, nisam znala da se ne treba ici kod njih, neka mi Allah dz.s oprosti, medjutim desilo se sledece
Jedne veceri sam naisla na ovu stranicu, i vidjela kako se moze lijeciti sam, i pocela sam slusati ruk'ju, i tada su se moji simptomi pogorsali, od tada se osjecam losije, mada evo vec nekoliko dana kako redovno klanjam i molim se dragom Allahu dz. s, puno mi je bolje, samo nesmijem da se usudim da ponovo pustim ruk'ju, da je slusam.
Svaki dan pustim da uci sura El- Bekara,i sve je dobro dok sam u stanu, samo neizlazi mi se napolje.

Ja sam uradila sve onako kako je objasnjeno, klanjam redovno, svaki vakat hvala neka je Allahu dz. s, naucila sam na vodu i pijem je ,samo eto nesmijem da se usudim da pocnem slusati ruk'ju, jer po citav dan sam sama u stanu, i nema samnom ko da bude, a muz mi ne vjeruje u to, tako da se bas bojim sama.Zivim u Swiss, a za Bosnu planiram tek ako Bog da 13 septembra, pa planiram posjetiti Enesa, ali zelim savjet sta da ucinim do tada
neka je hvala samo Allhu dz. s, i neka je sellam na Muhammeda .a s,s a ws

sestra77
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 6:34 pm

Post od sestra77 » Sre Jul 25, 2007 7:02 pm

Selam sestro,

Evo vidi sta je vec napisano o tvom pitanju -

viewtopic.php?t=1073

Znaci nije neobicno,moze se desiti da se simptomi pogorsaju jer cak i samo slusanje audio rukje utjece na dzinne, nemoj se bojati, ti nemas razloga, oni imaju :wink: pa ako imas sihira, onda te dzinni i sprijecavaju da je slusas jer naravno njima rukja smeta! Moras se spremiti i fizicki i psihicki i nastaviti dalje sa rukjom i lijecenjem a uz Allahovu pomoc ces i uspjeti u svojim nastojanjima. A neka ostala braca i sestre dopune.

Neka ti Allah dz. bude u pomoci.

Qalil
pisem pomalo
Postovi: 29
Pridružio se: Sre Jul 18, 2007 1:02 pm

Post od Qalil » Sre Jul 25, 2007 8:48 pm

Hvala ti sestro, Allah dz.s ti se smilovao,i nagradio te , vec sam sve ove postove ovdje haman po 10 puta pregledala, ma nadam se da ce Allahovom dz. s voljom biti bolje, nekada insan posustane, izgubi snagu i volju, malakse, tako da od svega toga vise ni sama neznam sta da radim, ali nadati se boljem u svakom slucaju, kaze se neznam tacno u kojem hadisu, -Allah dz.s nikada ne napusta svoje iskrene robove-,treba da budem strpljiva.
sellam

AnidaH
pisem pomalo
Postovi: 27
Pridružio se: Sre Okt 01, 2008 9:01 am
Lokacija: Tuzla

Re:

Post od AnidaH » Pon Okt 06, 2008 1:14 pm

Qalil napisao:Hvala ti sestro, Allah dz.s ti se smilovao,i nagradio te , vec sam sve ove postove ovdje haman po 10 puta pregledala, ma nadam se da ce Allahovom dz. s voljom biti bolje, nekada insan posustane, izgubi snagu i volju, malakse, tako da od svega toga vise ni sama neznam sta da radim, ali nadati se boljem u svakom slucaju, kaze se neznam tacno u kojem hadisu, -Allah dz.s nikada ne napusta svoje iskrene robove-,treba da budem strpljiva.
sellam
Alejkumu selam, sestro...Opisala si slične simptome koje i ja imam, i gubitak volje mi je poznat...a sve to je zbog prisustva džina...I ja sam pronašla rukju na ovoj stranici i pustila je do pola samo...Simptomi su bili užasni...Sjedila sam na stolici i stolica je kroz pola sata bila rasklimana od sile koja je iz mene očito izbijala za vrijeme slušanja...Poslije toga sam se prepala i jedva sam ponovno počela sa slušanjem, tek kroz sedam dana čini mi se...Sveukupno sam slušala rukju 3 puta dakle i vjeruj već mi je bolje,vid mi se razbistrio napola a nemam ni plaho panike kad pođem napolje...Zato, pored svega drugog što obavljaš, natjeraj se da slušaš rukju,uzmi abdest, stavi maramu i zamoli nekoga da bude u tvom prisustvu OBAVEZNO...Nadam se da imaš nekog vjernika u blizini koji će shvatiti tvoj problem, ko ti vjeruje i ko može povremeno biti s tobom dok ti rukja uči. Allah ti pomogao!

ISLAM_Leptirica
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 1:25 pm

Re: Strah me poceti slusati ruk'ju

Post od ISLAM_Leptirica » Uto Nov 18, 2008 11:50 pm

es selamu alejkum draga sestro javila sam ti se jer takodjer imam isti problem kao i ti,moje stanje nekada bilo je puno gore zato te savjetujem da slusas sure beqarah jutom poslije sabaha i poslije aksama obavezno,redovno zikri prije spavanja i kad ustajes ujutro,trudi se da si pod abdestom uvijek,da li je tvoje stanje ista bolje sada,svakako nemoj se plasiti i bori se dragi Allah dz.s.je uz nas koji vjerujemo ako moyes javi se na moj mail,bilo bi mi lakse kada pisem s nekim ko to isto prozivljava ali i druge sestre koje vidim da pisu o istom problemu istim tim simptomima,selam za sve vas...

Odgovori