Sihr, varka, carolija, magija, sta vi mislite???

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Sihr, varka, carolija, magija, sta vi mislite???

Post od Yassin » Sub Jul 14, 2007 6:03 am

Sihr, varka, carolija, magija, sta vi mislite???


Za mene je ovaj saudijac sihrbaz koji uziva popolarnost ljudi, sta vi mislite?


Ovdije vidimo kako je rastavijo golubu glavu, zatim je vratijo nazad kao da nije nista bilo
http://www.youtube.com/watch?v=xIVAraQb ... ed&search=

Casa visi u zrak
http://www.youtube.com/watch?v=Xqt8ZrRT ... ed&search=

zbunjena
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 1:45 pm

Re: Sihr, varka, carolija, magija, sta vi mislite???

Post od zbunjena » Sub Jul 14, 2007 8:10 am

Yassin napisao:Sihr, varka, carolija, magija, sta vi mislite???


Za mene je ovaj saudijac sihrbaz koji uziva popolarnost ljudi, sta vi mislite?


Ovdije vidimo kako je rastavijo golubu glavu, zatim je vratijo nazad kao da nije nista bilo
http://www.youtube.com/watch?v=xIVAraQb ... ed&search=

Casa visi u zrak
http://www.youtube.com/watch?v=Xqt8ZrRT ... ed&search=
Arapska verzija poznatog magicara David Copperfield, imaju verziju "Americkog Idola"(muzicki show) pa kontaju haj' da nabave i to drugo! :D
Sala mala!!!!!! :D

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Sub Jul 14, 2007 8:48 pm

selam alejkum

ja mislim da su to sve samo filmski trikovi i ništa drugo. Allaha mi

selam alejkum

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Sub Jul 14, 2007 9:58 pm

Mirza napisao:selam alejkum

ja mislim da su to sve samo filmski trikovi i ništa drugo. Allaha mi

selam alejkum
Es Selamu Alejkum We Rahmetu Allahi We Berekatuhu

Ok, to ti tako mislis, idemo dalje sad.


Sta mislis o covijeku koji jednostavno leti po zraku?
Montaza, varka, trik, sihr, magija?
Ima video gdje isti covijek hoda po vodi, nisam htijo postirat, jer je to u jednom bazenu gdje se vide ljudi u kupacim

Poznajem jednog sufiju iz afrike, koji kaze da je njegov otac (neki mulla nihov) mogao se naci u bilo kom trenutku u Mekki. Te da su neki iz njihovog mjesta to svijedocili.


http://www.youtube.com/watch?v=bwSH8RIf ... ed&search=



Ili sta mislite o ovom starom sufijji koji jede zeravicu?


http://www.youtube.com/watch?v=tcwNl1M5GEE

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Sub Jul 14, 2007 11:57 pm

Salam aleykum!
To sto se tice sufija i zeravice , to sam i ja vidjela.
Neki iz Afrike,dugo zikre pa poslije toga hodaju po zeravici, kazu da ne osjechaju nista.
Inace vidjela sam u kuchi kod jedne prijateljice slike nekog covjeka iz Senegala za kojeg se prica da je wali i da hoda po vodi.
Kako to?
Citala sam objasnjenje o tome nekog brata daije,
koji kaze da u skupovima gdje se puno zikri se spusti Allahova baraka pa je moguche u takvim stanjima da dozivis takva stanja.
Moguche je i to a , medju tim svijetom mozda ima i svijeta koji petlja s dzinima.
Ima i jednih i drugih.
Allah najbolje zna.

Mirza
Mlađi član
Postovi: 102
Pridružio se: Sub Apr 16, 2005 9:56 am

Post od Mirza » Ned Jul 15, 2007 8:58 am

Selam alejkum

to oko zikra i Allahove bereke. Allah je postavi pravila igre u prirodi ljudi jih zovemo fizički zakoni i nevjerujem da radi zikra, Allah mjenja ( i ako On je sigurnu sa svojom moču u stanju da promjeni a i u historiji je na par mjesta zabilježeno da su zakoni fizike promjenjeni ) svoj zakon. Iz hadisa se vidi da kada čovjek zikri brišu mu se grijesi pa i njegovoj familiji i to je Allahova bereka. Mislim da bi bilo prije moguče da taj wali ili mula zikr, pa bi Allah dao da nestane gladi, siročadi, ratova, ... i takih stvari a ne da on hoda po vodi.

jedne prilike je jedan čovjek poranio na sabah. Na putu se oklizne i padne u blato. Okrene se kuči i pa se presvuče ponovo na sabah. On na istom mjestu padne, pa se ponovo vrati kuči. Lijepo se presvuče i na sabah. Na tom istom mjestu mu ponovo oklizne ali ga sad neko pridrža. Čovjek se okrene lijepo zahvali i upita ko si ti. Ovaj mu kaže ja sam šejtan. Čovjek ga gleda, a znaš kuda sam ja krenuo. Kaže šejtan ovome, znam. Ali onaj prvi put kad si pao pa otišo nazad i presvuko se Allah ti je oprostio prijašnje grijehe. Drugi put je radi tvog djela oprostio prijašnje grijehe tvojoj porodici. Sad treči put sam se pobojo da ne oprosti čitavom dunjaluku, pa propade moj trud.

Meni se čini da je za vrijeme šejhul Islama Ibn-Tejmijje, živio jedan čovjek koji je narod tako zavodio da je reko zapalite vatru a ja ču unič i izač iz nje. Čuo je Ibn-Tejmijje za njega i odluči se ibn-Tejmijje njemu otići. Kad ga je vidio, kaže n jemu šejhul Islam, i ja i ti čemo zajedno unići u vatru ali prije ulaska hajde da se okupamo. Ovaj čovjek popusti, zato jer on bi prije ulaska u vatru mazo se svakakvim uljem pa mu ne bi bilo ništa.

Ja mislim da iskren rob Allahov, Allahu zikri i čini ibadet zato da stekne njegovu milost na budučem svijetu a ne zato da može promjenit zakone fizike. Oko onog goluba svi vidite da golub se pokaže na početku i na kraju. Kamerman slabo pokazuje goluba tako da se nezna ako je isti golub na početku i na kraju. Oko one čaše otiđite u bilo koju prodavnicu za vodovodne instalacije i pipe. Tamo čete nači kako pipa z zraku visi i iz nje teče voda. To su stvari koje je moguče uradit.

normalno da uz kontaktiranje džinsko-šejtanskog svijeta je moguče uradit još puno toga, ali kao muslimani ne uzimamo mudrosti i pokue iz tih primjera več drugih

samo moje mišljenje

selam alejkum

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Ned Jul 15, 2007 12:32 pm

Salam!
Tu si u pravu Mirza.
Vech kad se sastaju , pametnije bi bilo da zamole Allah swta. makar za kisu,jer tamo ima puno bijede i sushe.
Valjda zbog proslosti.U Africi imaju jaku tradiciju duhova i magije, pa su zadrzali neke navike i pomjesali s islamom.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Jul 16, 2007 2:17 pm

Selam alejkum.Kaze Resulullah saws.Prethodnica dedzala su 30 dedzalila.Imam Shafija rahimehullah,kaze,Da vidite covjeka da leti pitajte ga dali slijedi sunnet Resulullaha saws..ako ne slijedi znajte da je to sejtan.Yasin brate nista drugo do dzinnska posla

Korisnikov avatar
Yassin
Moderator
Postovi: 984
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 6:41 pm
Kontakt:

Post od Yassin » Uto Jul 31, 2007 5:17 am

Es Selamu Alejkum We Rahmetullahi We Berekatuhu

Sihr, varka, carolija, magija, sta vi mislite???

E’uzu billahi mineš-šejtanirradžim

Slika

zara
Stari član
Postovi: 272
Pridružio se: Pon Apr 18, 2005 7:49 pm

Post od zara » Uto Jul 31, 2007 9:49 pm

Salam!

Meni ovaj nikako ne daje povjerenje.
Mislim to sto kaze brat Abu.
Euzubillahi minesheyta niradzim!

Mirnesa
Posmatrač
Postovi: 3
Pridružio se: Čet Jun 30, 2005 10:37 pm
Lokacija: US

Post od Mirnesa » Sub Avg 18, 2007 3:05 am

Molim vas nemojte te strashe slike da stavljate nisam mogla sinoc da spavam zato sto sam ovo vidjela. Hvala.

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Pon Avg 20, 2007 2:50 pm

Selam!

Ovaj ti je ninja koji pravi salto u zraku i nista drugo! :D Nakarada pa haj!
I internet je velika varka,nikad ne znas ko iza te podmetnute "istine" stoji i skojom namjerom.Da zavada muslimane? Da prikaci nesto sufijama?Ili "vehabijama"?
Pravi sufija se pridrzava serijata i sunneta,i voli sve muslimane,i ne hvali se i ne pokazuje nekim "nadnaravnostima", ako ih i ima skriva ih od ljudi,i Allahu sucura....
A lazni sufija more biti svakakva nakarada ili prikaza!
O tima koji klanjaju sabah ili jaciju u mekki kod kjabe,sam i ja cula i to vjerujem...razlikuju se itekako od "laznih"! I veoma ih je malo.

Selam alejkum!

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Uto Avg 21, 2007 12:54 pm

insan napisao:Selam!
O tima koji klanjaju sabah ili jaciju u mekki kod kjabe,sam i ja cula i to vjerujem...razlikuju se itekako od "laznih"! I veoma ih je malo.

Selam alejkum!
De razjasni ovo malo..

insan
Mlađi član
Postovi: 57
Pridružio se: Pon Mar 05, 2007 8:47 pm

Post od insan » Sre Avg 22, 2007 4:53 pm

taqwaluk napisao:
insan napisao:Selam!
O tima koji klanjaju sabah ili jaciju u mekki kod kjabe,sam i ja cula i to vjerujem...razlikuju se itekako od "laznih"! I veoma ih je malo.

Selam alejkum!
De razjasni ovo malo..

Selam

To su oni koje Allah Uzviseni u Kur anu spominje-oni koji su cvrsto ubjedjeni.Znaci na najboljem stupnju vjerovanja,drugim rijecima dostigli su savrsenost koju insan uopste i moze dostici da Ruh(dusa) nosi tijelo.
Seriata se pridrzavaju vise nego iko drugi.Mozes vidjeti u Kur anu pricu o Musau a.s. i jednom takvom Allahovom robu.Kod nas u narodu kazu "dobri"i bilo ih je,a ima ih i danas na nasim prostorima.
Toliko ti mogu reci,rekla bi ti i vise ali neces shvatiti...

"Lazni" uglavnom slijede "iluzije" koje mogu biti i sejtanska posla.Citala sam pricu o jednom takvom koji je svake noci s "nekim ljudima" kao bio na nekom lijepom mjestu,i nakon sto je to ispricao sejhu,ovaj mu rekao da drugi put prouci euzu...i la havle...i kad je to ucinio "iluzija"nestala i vidio je da je negdje na smetljistu.znaci moze biti i opasno..

Prave sufije znaju razlikovati iluzije od stvarnosti...
A kad smo kod stvarnosti ovo sto vidimo je samo jedna,druga je nevidljiva,npr.svijet meleka a.s.....nisu svakome od nas ,ljudi,nevidljivi...
A opet sta je gajb,Ono sto samo Allah zna i niko vise od Njegovih robova...to je druga prica i sufije ne poznaju gajb.

A od sufija sam ja puno naucila,lijepih i korisnih stvari a ono sto mi je nejasno,a njima jasno, ja radije ostavim da sta ne pobrkam i ne volim se ni upustati u takvo sto,sto mi je nejasno.

I ja ih kao Muslimane veoma cijenim,kao i sve druge muslimane

Toliko o temi "nedajboze sufija" :D :wink:

A za temu "vehabija" ne bi o tome ima knjiga "vehabizam sta je to" pa nabavi stvarno je objektivna bez i truni pristranosti. :D :wink:
Ja mogu sa svima normalno razgovarati,razumijem oba ta jezika :D

Najljepsi selam!

EMIRgr
Moderator
Postovi: 307
Pridružio se: Pet Apr 15, 2005 11:24 am
Lokacija: U.S.A. Michigan Grand Rapids
Kontakt:

Post od EMIRgr » Pet Avg 24, 2007 12:07 am

Selam alejkum

Ako je to znanje sto si naucila da vjerujes da oni letaju po zemaljskoj kugli i klanjaju gdje hoce, ja molim Allaha Uzvisenog da sacuva mene i sve muslimane od takvog znanja ili bolje receno ne znanja.
U takvim slucajevima se moze raditi samo o sejtanskim evlijama a ne o Allahovim evlijama. Da nemaju mozda i slovo S na majici i plavi ogrtac poput supermana.
Ako sam dobro shvatio kazes da ima ljudi koji vide meleke, vidjenje meleka od ljudi je stvar gajba i to ne moze niko vidjeti.
Jer takve stvari se kose sa seriatskim i zdravim ljudskim razumom.
Allah spominje svoje evlije u kur`anu i zna se ko su evlije a ne kojekakvi djedovi sa puno maste. Kada spominjes Musa.a.s., pretpostavljam da mislis na Hidra a.s. u lijepoj prici,ukoliko je rijec o toj osobi ta osoba je jos davnih dana umrla, cak sta vise islamski ucenjaci koji su izucavali hadis su slozni da svi hadisi koji govore o Hidru su izmisljeni.
Muhammed s.a.v.s. kaze jednom od ashaba u skracenoj verziji hadisa koji je svima nama poznat.."Da je Musa a.s. ziv morao bih mene slijediti"
Kazes da ne mozes da objasnis sestri jer nece shvatiti, onda se ovde postavlja pitanje kakav je to dio vjere kada neko ne moze shvatili ili je to ono kao sto je tipicno u sufizmu moras slijediti svog sejha i nesmijes mu se protiviti. Poslanik s.a.v.s. navodi u svojim hadisima drugacije stepne najveceg vjerovanja nego sto si spominjes da je to dusa sto nosi tijelo.
Sestro izucavaj malo vise kur`an i sunnet pa ce ti stvari bolje biti jasnije i savjetovao bih ti da procitas knjigu "islam a ne vehabizam" pa onda pocni rasudjivati na dva jezika.
Da Allah nagradi i oprosti grijehe imamu Safija r.a. koje je tacno rekao kada kaze: ko ujutro udje u sufizam do podne nije vise normalan.

Odgovori