savjet pomoc

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: savjet pomoc

Post od Senad » Čet Avg 04, 2005 5:29 pm

sukejna napisao:selam alejkum
u ime Allaha Milostivog Samilosnog
ja sam u "fazi raspada" ako se mogu tako izraziti,ali dugo mi je trebalo da shvatim da mi je potrebna pomoc i to hitno.napomenut cu da obavljam namaz ali sve teze i teze,jer zdravstveno stanje mi je svakim danom sve gore,ne jedem po 2-3 dana,ne spavam citavu noc vec kad osvane,inace toliku osjecam slabost da ne mogu skoro hodat,a kamo li sta raditi,i onda jos uz sve to ne mogu spavat,a toliki me umor pritisce.Naime raspolozenje mi naglo mjenja se,radim nesto dobro se osjecam i odjednom neke misli mi prodju glavom i pocnem plakati,dolazim do granice ludila da ne znam kuda sa sobom i sta uciniti da budem bolje,inace ovo se desava intenzivno zadnjih mjesec dana a ovih dana jos gore,mislim svakim danom sve gore,ne vidim smisao.Svakim danom se pretvaram u cudoviste.Imam 23 godine i ne znam sta mi s sve to desava.Ucim Kur an a.s.dok me umor totalno ne svlada da jedva izgovaram,i ovih dana kada ucim dobijem osjecaj da izadjem iz svog tijela na nekih 15cm i lebdim u zraku.Bojim se da cu oboljeti na nervnoj bazi od svega,sve me boli i nemam truna snage,svi zubi me bole,a kilaza tijela opada svakodnevno.Uz sve ovo ako uspijem odspavat sanjavam tako grozne stvari da skacem i budim se,trgam se,bojim se toliki me strah hvata cak i u sred dana a kamo li noci.Ne znam zasto namaz ili ucenje Kur ana ne ublazi bar malo ove tegobe,ali ja se raspadam i fizicki i psihicki.ucila sam u kutove sobe u kojoj spavam i stanje se bilo popravilo na 2 dana sa spavanjem,ali ostalo konstantno isto.Svako moje novo jutro je jos jedna mora jos jedna borba,pokusavam uciti dove ali one prestaju vec na samom pocetku.Kako da sebi pomognem,da li je preporucljivo da sama naucm sebi rukju i kako je najbolje da je koristim,jer uvidjem da sve moje sve sto jesam,imam i znam pada u vodu,kao bezvrijedno je ´kada sebi ne mogu pomoci,i da li mogu sama,jer snaga mi je na izmaku,studiram vrlo tezak i naporan studij,pa me i to brine kako cu s tim dalje ovakvog stanja i zdravlja,ne znam kome da se obratim jer imam osjecaj kad god kom recem nesto od ovog da mi ne vjeruje i ne pridaje paznju a savjeta niotkud,molim Allaha Plemenitog Gospodara svjetova da mi pomogne i vas braco i sestre,jer svaki moj novi dan donosi jedan plus na ovaj sav teret,hitno mi je potrebna pomoc,pa koliko mognem borit cu se,
selam alejkum
Ne znam zasto namaz ili ucenje Kur ana ne ublazi bar malo ove tegobe,

Seko tvoje stanje nije nikakva katastrofa to tako i treba sada kada nema izlaza kuda __??????? KOD ALLAHA s.w.t je jedino spas. Zasto namaz i ucenje kurana ne ublazi tegobe dobro pitanje.............. Nije to do namaza i kur*ana to je do tebe.....

Nista strasno trebas otici kod Enesa i rijesi to a sto se tice tvog raspadanja imam recept koji vraca iz mrtvih ako ti bude sudeno da preselis na ahiret to je u Allahovoj moci tu ti nemogu pomoc .

Recept za tvoju fazu raspadanja ogleda se u koristenju pcelinjih proizvoda i to : med, polen ,propolis, maticna mlijec. ovo ti je ujedno i apaurin za dzine.

Uzmi 1 kg meda ( 10 km) , 200 grama polena ( 15 km) koji se treba samljet na mlinu za kafu ali trebao bi neko ko je strucan za rad sa polenom, da se nebi sprzio, 10 grama nerazblazene maticne mlijeci ( 50 km) , 20% propolis kapi 10 mililitara i sve pomjesati , 50 grama meda u sacu po mogucnosti djevicansko sace ili medni poklopcici . Mjesanje mora se izvoditi sa drvenom kasikom kako se nebi unistile vrijednosti meticne mlijeci. Ako nije kristalisani med onda prije svake upotrebe treba dobro pomjesati zbog specificnih tezina sadrzaja koji se mjesa . Koristiti 3X na dan s.k. pod jezik da se istopi prije jela na 1 sahat. Ove kolicine mogu se prilagoditi recimo za o,5 kg meda i ostalo sve polovis.

Drugo,,, koristiti med 5X na dan supenu kasiku u bilo kojoj tecnosti samo da temperatura ne prelazi 40 C ili pod jezik ( dobro bi bilo koristiti med kada god zauci ezan) poslije uzimanja meda moze se nakon pola sahata jesti.


trece..... koristiti polenov prah u zrnu ( osusen) 3x na dan moze pod jezik ili u caju ili toploj vodi razmutiti prije jela na jedan sahat.


cetrvrto.......20% propolis kapi nakapati na kocku secera 3x na dan ili u kasiku meda ili tecnost.

peto............koristiti nerazblazenu maticnu mlijec 1 gram odgovara kap na vrhu cackalice , pod jeziki da se rastopi .


Nemam vremena da nabrajam koje su koristi gore navedenog ali znam da ces me spominjati do kraja zivota.

Preporuciobih ti da maticnu mlijec nabavis kod pouzdanih pcelara, med, propolis , polen mozes kod mene nabaviti :lol: :lol: :lol: :wink: :wink:

Dobro bi bilo sve gore navedeno koristiti vjerujem da ti mnogo pa ti se drzi prvog recepta i obavezno med.

Dobro bi bilo da svaki dan pomjesas 1 kasiku meda, 1 ili 2 kasike sirceta i 2 dec vode i pijes ( sirce mora biti domace)

Obavezno do Enesa skokni drzi se dova , zikrova i nema krize. Pitanja sugestije kritike i ostalo prihvatam dodatna objasnjenja rado cu da iznesem.


Svako dobro , ako odmah krenes faza raspadanja se odmah zaustavlja olaksanje za mjesec dana , Allah s.w.t opet najbolje zna i sve je u njegovoj moci.

Esselamu alejkum!!!!

Odgovori