spaljeni zapisi

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Odgovori
sestra77
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 6:34 pm

spaljeni zapisi

Post od sestra77 » Čet Jun 14, 2007 7:34 am

Selam svima,

Imala sam u kuci nekih starih i novijih papirnatih zapisa, i sve sam to uzela i spalila, medutim napravila sam gresku i spalila to sve u kuci (u zdjeli) i pepeo prosula u WC.
Nazalost tada nisam znala da je pogresno spaljivati zapise u kuci, koliko je lose sto sam to tako uradila i sta sada da napravim da to nekako popravim?

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Jun 14, 2007 12:02 pm

Selam alejkum.Nema nikakvih problema sestro sto si u kuci spalila,jedino si pepeo mogla izbacit negdje u travu il zakopat u zemlju.Elhamdulillah pa si to spalila,sad ti jos ostaje da zamolis Allaha da ti oprosti sto si ih uopste i pisala,i da se vise nikada ne vracas tom nacinu lijecenja.

sestra77
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 6:34 pm

Post od sestra77 » Čet Jun 14, 2007 4:01 pm

Selam,

Nisam ih ja brate pisala niti bih ikada, da Allah dragi sacuva i zakloni, nego sam ne znajuci isla kod par ljudi da mi pomognu, a svaki mi je samo zapise davao, sve sami sihirbazi niko nista ni da mi prouci! (samo sto ja to nista nisam znala kad sam otisla).

Usput, da li je neko cuo za ef. Muhameda Jasarevica, on je jedan od onih kojim sam isla,da mi Allah oprosti na tome, red je kod njega desetak ljudi ceka odjednom. On pita za ime roditelja, datum rodenja, i onda otvori neku prastaru knjigu, mislim da je Musaf i navodno otvara zvjezdu svakome, meni nije nista pogodio sto mi je rekao, cak mi je sve zvucalo toliko nevjerovatno da sam mu to i rekla. Dao mi je i zapise na vodu i jos neke ali sam sve to spalila.

Nazalost toliko svijeta i dan danas vjeruje da mu sihirbazi mogu pomoci a samo novac jadnim ljudima uzimaju i sebi dzepove pune! A Allah dz. je jedini koga trebamo moliti i dove mu upucivati da nam pomogne!

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Čet Jun 14, 2007 10:46 pm

Selam alejkum sestro,halali na mojoj pogresci,pod pojmom"pisala"htio sam reci,odlazila kod onih koji daju zapise.Allah neka nam oprosti insaALLAH.Sestro,sejtan lanetullahi alejh uljepsa haram,navede na haram tako da ce trazit nacine da harame ucini halalom,kako bi stigao do cilja,a to je odvracanje od Allahovog puta.Hvala Allahu pa si isla iz neznanja,znati a otici snosi posljedice u lijecenju i vremenski i fizicki.Blizi Allahu dalji sejtanu,blizi sejtanu,dalji Allahu.Tewba,iskreno pokajanje brise insaAllah te grijehe uz uslov,nevracanje tom grijehu.I jos nesto sestro,Allah nece staviti Svoje robove na iskusenje,koje Njegovi robovi ne mogu da izdrze,saburaj imas nagradu kod Allaha InsaAllah,a lijek ce insaAllah doc.Molim Allaha Velicanstvenog da te izlijeci i da te sacuva svake vrste zla.Amin

zbunjena
pisem pomalo
Postovi: 11
Pridružio se: Uto Jul 10, 2007 1:45 pm

Re: spaljeni zapisi

Post od zbunjena » Sre Jul 11, 2007 10:47 am

sestra77 napisao:Selam svima,

Imala sam u kuci nekih starih i novijih papirnatih zapisa, i sve sam to uzela i spalila, medutim napravila sam gresku i spalila to sve u kuci (u zdjeli) i pepeo prosula u WC.
Nazalost tada nisam znala da je pogresno spaljivati zapise u kuci, koliko je lose sto sam to tako uradila i sta sada da napravim da to nekako popravim?
Ovo je tako cudno, ja sam isto to uradila! Nisam znala da se nesmije ,a iz striktne sam muslimanske familije.Sta se desilo kao poslijedica slijedece jutro crni kao crvi navalili u kucu, na vrata vanjska i hoce u kucu.Stotine ih. Ja sam se svakako srecom preseljavala uskoro tada, ali sin mi bio bolestan(stalni kasalj) pa ja ponovo hodzi ,a on meni opet kaze zapis ce tu pomoci. Nije mi pomogao uopste, on jos gore postao da je tu noc kad sam mu ja stavila blizu njega taj zapis da je njegov kasalj tako pogorsao iste minute i otisao slijedece jutro u hitnu i poslije ostao sedmicu dana u bolnici. Nije mu njihov tretmant nikako iz pocetka radio.Poslije svega sto su probali i oksigena samo sto su uspijeli je da dostignu 47% kapaciteta vazduha u plucima. Tek poslije 2 dana sebi dosao.Hvala Bogu.Neznam ja ovo dobro prevesti na bosanski sa engleskog.
Ali sta sam uradila kad sam dosla kuci zapalila taj otrov prokleti koji nikad u kucu nisam smjela ni donijeti, ispred vrata vani i prelila vodom i zalila za mlado drvo.
Sutra opet million mrava na vratima od te strane. Tu se hrana nikad ne drzi u tom dijelu kuce ,a i velike su stepenice i zid do vrata.A i nikad tu prije nijednog mrava nije bilo prije. Ja se prestravila jer ja kucu veoma cisto drzim i nevolim insekte uopste.
Cesto citam ovaj forum, ali kad vidih ovaj tvoj post morala sam ti ovo napisati.
Da znas da nisi jedina sto takve glupe greske pravi.
Ali sto kazu na greskama se uci pa se nadam da smo obadvije nesto ovdje naucile! :)

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Ned Jul 15, 2007 4:56 pm

Es-selamu alejkum!
Sto se tice paljenja zapisa nije greska to uradit ii u kuci ,ali je problem sto ,kada se zapali zapis ,ako je to ustvari bila neka komanda dzinnima napisana od njihovog sefa (hodze) onda ,kada se to zapali ,automatski se kaznjava onaj ko je to pisao,jos ako se uz ti proucu nekoliko kombinacija Kur`anskih tada se taj covjek pravo oprzi i kazni i onda se on sveti i pokusava prepasti ljude sto se u ovom slucaju desilo sa crvima i mravima,ali i to se efikasno rijesava!
Zato je pametnije zapise bilo koje vrste baciti niz tekucu rijeku tada se sihir razbatali bez puno buke i problema!
Ali treba napomenuti dda nije uvijek u pitanju sihir ili nesto tako ne mora da znaci da akoje nesto napisano ,da je to automatski haram i da mora bacati i paliti itd uvijek je dobro to sto se ima u kuci odnijeti kod nekog ko se bavi rukjom da pogleda i kaze sta sa tim uraditi!

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pon Jul 16, 2007 2:04 pm

Selam alejkum.Spaliti,nikako bacati u rijeku.Hafize bar bi ti kao hafiz trebo znat o ajethima koji govore o Musa'u a.s ,fir'aunu i sihirbazima.Spaliti i u pepeo pretvoriti ne bacati u rijeku

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: spaljeni zapisi

Post od Senad » Ned Jan 04, 2009 9:24 am

anna napisao:molila bih sestru77 da mi samo kaze gde se nalazi M.jasarevic kojem je odlazila jer se i ja kanm otici jednom koji se isto tako zove.i kod koga bi mi preporucila da idem,ko je siguran i pouzdan.molila bih te za brzi odgovor....predpostavljem da znas kako je...
Esselamu alejkum

anna nisi dobro razumjela osobu pod nickom sestru77, Ona je tražila pojašnjenje za dotičnog obzirom da isti ,po ovome što je sestra 77 napisala, neispravno radi . To što Jašarević radi kosi se sa islamskim propisima i uglavnom je zabluda . Shodno ovome kako ja razumije preporučio bih i tebi da nekoristiš njegove usluge.

Svako dobro

sestra77
pisem pomalo
Postovi: 23
Pridružio se: Čet Maj 17, 2007 6:34 pm

Re: spaljeni zapisi

Post od sestra77 » Čet Jan 08, 2009 4:17 pm

Eselamu alejkum,

Sestro anna, brat Senad je u pravu, mislim da si pogresno razumjela sta sam napisala o muhamedu jasarevicu. Ja jesam, na moju veliku zalost, bila kod njega, medutim, taj covjek ne lijeci na ispravan nacin, on ustvari nikako i ne lijeci, nego trazi razne licne podatke da bi na osnovu toga kao nesto rekao o tvom stanju. Meni nista nije cak tacno ni rekao i jos mi je dao koliko se sjecam neke zapise, ali ja sam to sve spalila i bacila. On je sihirbaz, a nikako ne covjek koji lijeci na ispravan nacin!

Uz Allahovu dz. volju pomogao mi je brat Enes, i to sam vise puta pisala na ovom Forumu, najtoplije bih ti preporucila da stupis u kontakt s njim i odes kod njega, to je covjek koji mi je najvise pomogao kada sam bila jako lose. Elhamdullillah, sada sam puno, puno bolje.

Iskreno se nadam da ces uspjeti doci do brata Enesa, zelim ti svako dobro

sani
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Ned Mar 20, 2011 7:50 am

Re:

Post od sani » Pon Mar 21, 2011 7:13 pm

sestra77 napisao:Selam,

Nisam ih ja brate pisala niti bih ikada, da Allah dragi sacuva i zakloni, nego sam ne znajuci isla kod par ljudi da mi pomognu, a svaki mi je samo zapise davao, sve sami sihirbazi niko nista ni da mi prouci! (samo sto ja to nista nisam znala kad sam otisla).

Usput, da li je neko cuo za ef. Muhameda Jasarevica, on je jedan od onih kojim sam isla,da mi Allah oprosti na tome, red je kod njega desetak ljudi ceka odjednom. On pita za ime roditelja, datum rodenja, i onda otvori neku prastaru knjigu, mislim da je Musaf i navodno otvara zvjezdu svakome, meni nije nista pogodio sto mi je rekao, cak mi je sve zvucalo toliko nevjerovatno da sam mu to i rekla. Dao mi je i zapise na vodu i jos neke ali sam sve to spalila.

Nazalost toliko svijeta i dan danas vjeruje da mu sihirbazi mogu pomoci a samo novac jadnim ljudima uzimaju i sebi dzepove pune! A Allah dz. je jedini koga trebamo moliti i dove mu upucivati da nam pomogne!
sellam svima,nova na forumu sam..Bila sam kod doticnog gospodina SESTRA 77..Lose iskustvo kao i kod tebe,da bogdo nisam ni otisla niti cula za njega.On je strasan ,strasnog pogleda, i djeluje kao neki vrač a ne efendija.

musliman.v
pisem pomalo
Postovi: 26
Pridružio se: Sre Avg 18, 2010 1:06 am

Re: spaljeni zapisi

Post od musliman.v » Uto Mar 22, 2011 6:41 pm

Ovdje na forumu vam je brat Enes skrenuo paznju da se olahko ne usudujete govoriti da je neko sihirbaz.Ipak ta rijec se odnosi na ljude koji prave sihr drugim ljudima i radije se za neke moze reci da su neispravni ili dzinhodze i sta ja znam.Taj gospodin mozda nije ni jedno ni drugo sa obzirom da ovoj sestri nije nista pogodio iz privatnog zivota jer bi ga dzini obavijestili o tome,a zna se da oni sapuću njima i imaju veliku brzinu kretanja.Mozda je cojk obicna varalica koja je odlucila da na ovaj nacin zaraduje novac.Sto se tice spaljivanja zapisa,u mene je recimo mati dobila od nekog takvog cojka ne znam ni ko je jer je dosao drugoj osobi a ona se zadesila tu i rekla mozel sta za sina da vidi.On joj rekao imam glavobolje i poslao neki zapis da nosam i kada sam pitao sejha Imada i jednog covjeka sta se radi sa ovim oni kazu zapali pusti neka odgori fino i niz potok neka odnese voda.Tako sam i uradio uzevsi abdest i mislim da sam i ucio nesto za zastitu (felek i nas)sure i mislim da je to najbolji nacin kako da se otarasimo tih zapisa,a Allah opet najbolje zna

sanaaa
Posmatrač
Postovi: 1
Pridružio se: Pet Okt 25, 2013 7:02 pm

Re: Re:

Post od sanaaa » Pet Okt 25, 2013 7:22 pm

boze me sacuvaj

EdinM
Mlađi član
Postovi: 164
Pridružio se: Čet Nov 29, 2012 8:33 pm
Lokacija: Sweden

Re: spaljeni zapisi

Post od EdinM » Pet Okt 25, 2013 10:11 pm

Selam. Evo nesto korisno i od mene. Ne zamarajte se previse sihirbazima niti ucacima rukje. Ko je bolestan lijek nek potrazi kod Allaha s.w.t. Jedan od sejhova kod kojeg sam i sam bio je rekao ja te nikad necu izljeciti vec ce Allah da te izljeci. I naravno to je tako, ucac rukje uci Kuran on uci a ne lijeci. Naj veci problem kod ljudi je da za svoje probleme krive dzinne pa nemoj te tako ljudi valja i njima pred Allaha stati i odgovarati. Naj veci problem je taj sto zaboravimo na Allaha pa kad upadnemo u probleme onda trazimo izlaz. Sve probleme spustite na sedzdu i kazite ih Uzivsenom ;) Posvetite se sami sebi a ne drugima. Selam

Odgovori