Ahmed Srabovic ?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

NP_DK
pisem pomalo
Postovi: 20
Pridružio se: Čet Dec 07, 2006 5:50 am

Ahmed Srabovic ?

Post od NP_DK » Ned Jun 10, 2007 11:01 pm

Esselamu Alejkum

Nakon podataka o Bugariju i Cancaru intresuje me da li slicno vazi i za Ahmeda Srabovica
pogledati komentar u prvom postu..

(nadam se da se ovdje nece razvuci diskusija kao kod teme cancar, ali eto mozda neko ima pouzdanih vijesti/informacija o njemu)..

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od Senad » Pon Jun 11, 2007 7:43 pm

NP_DK napisao:Esselamu Alejkum

Nakon podataka o Bugariju i Cancaru intresuje me da li slicno vazi i za Ahmeda Srabovica
pogledati komentar u prvom postu..

(nadam se da se ovdje nece razvuci diskusija kao kod teme cancar, ali eto mozda neko ima pouzdanih vijesti/informacija o njemu)..
Esselamu alejkum!

Možda se osjećam prozvanim jer znam situaciju . Srabović je udaljen od mene 12 km u Gračanici i poznajem njegove metode. Prije nego objasnim u par riječi želio bih da pozovem ako slučajno posjećuje još ovaj forum Dževad Kurtanović mislim da je iz Sandžaka. Dževad bio je u iskušenju da li da posjeti Svrabovića jer je sve obišao i ništa i onda je upućen na Enesa možda mojim sebepom jer sam ukazo o neispravnosti Srabovića . nije hvala :wink: . Poslije mog reagovanja otvorila se žestoka rasprava al to je sada nebitno.

Što se tiče komparacije hafiz Bugari i - parapsiholog Srabović ko god bi to uradio mislim da bi trebao ponovo da izgovori šehadet. što se tiče hafiz Čančara isto tako mislim da ne može biti . Nema potrebe da se razvaljuje nepotrebna diskusija ono što bi bilo interesantno je to da se neko javi ko je išao kod Srabovića na tretman.
Ono što ja znam mislim da je dovoljno i vjerodostojno a to je;

******BIOENERGETIČAR I PARAPSIHOLOG

****kod tretmana koristi se Kur'anom ako je osoba islamske vjerosipovjesti a ako se radi o kršćanima onda koristi bibliju

****koristi se "bioenergijom"

*****nemorate imati abdest tokom tretmana

****kao lijek i zaštita preporučuje piramide mislim u dvije ili tri veličine za jednu znam da košta 70 km i to spravlja njegov brat

****obićno u startu kaže da trebaš dolaziti 17 puta na terapiju

**kada dođete do njega morate odstraniti sve hamajlije koje ste do tada koristili.

uglavnom pred njegovom ordinacijom je gužva nisam čuo da traži određenu sumu novca ali biznis cvjeta.

Što se tiče simptoma , tj reakcije bolesnog po onome što su opisali pa skoro da je isto kao na rukji stim što i on ima problema pa mora da povraća. Od nekih sam čuo da se koristi tom metodom preuzimanja na sebe i onda eliminacija kako se to stručno zove zaboravio sam!

kažu da ga viđaju noću kako nešto povraća kao zelenkasto?! Allah s.w.t. najbolje zna.



Koliko ja poznajem svu ovu problematiku oko transcedentnog svjeta definitivno je to da ima svoje sluge.
Mišljenja sam a Allah s.w.t. najbolje zna da te njegove sluge :evil: :twisted: napadaju određene osobe tj. onoga koga mogu naprave problem čovjeku i onda nastupaju drugi ešaloni koji su angažovani na proslijeđivanju informacija preko ljudi o tome da dotični ima tu moć da izliječi .

Fakat dolaze ljudi iz daleki krajeva sa svih merdijana . U opticaju su nekakvi video materijali kao marketing

Istina je da ima onih koji "se izliječe" kako .....?! Allah s.w.t. najbolje zna.

Kod njega možete dobiti i određene preparate na bazi bilja itd.


Suvišno bi bilo govoriti bilo što više neka svako izvaga pa neka i ode zašto da ne . Sve dok čovjek ne osjeti sam i neproživi džaba je govorit . Hvala Allahu pa ima i oni osoba poput Dževada kojima je dovoljna jedna riječ i shvate suštinu problema.

Neka Allah s.w.t. uputi na pravi put Ahmeda Srabovića , bez namaza nema spasa. :D :wink:



Esselamu alejkum!

ISLAM_Leptirica
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 1:25 pm

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od ISLAM_Leptirica » Uto Okt 14, 2008 1:48 pm

U ime Allaha,Milostivog,Samilosnog!
Gospodar tvoj mnogo prasta i neizmjerno je milostiv;da ih On za ono što zaslužuju kažnjava,odmah bi ih na muke stavio.Ali,njih čeka određeni čas,od koga neće naći utočišta (Al-Kahf,58)
Ja se uzdam u Allaha,u moga i vašega Gospodara! Nema nijednog živog bića koje nije u vlasti Njegovoj; GOSPODAR MOJ ZAISTA POSTUPA PRAVEDNO (Hud,56)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od Senad » Čet Okt 23, 2008 7:47 pm

Esselamu alejkum.
Nije nikakva reklama samo istine i zablude!
Istine i zablude o bioenergiji. Intervju koji potkrepljuje izjave onih koji su bili kod dotičnog i razočarali se . Kako je počelo, postupci u metode . MOže biti kobno za one koji se odluče da posjete bioenergetičare. IZ OVOG INTERVJU SE MOŽE ZAKLJUČITI DA DOTIČNI SE NE MOŽE I KADA BI ŽELI POVUĆI NAZAD TJ. PRESTATI RADITI TO ŠTO RADI.

Nađoh interesantan intervju za one koji malo bolje poznaju problematiku džinsko šejtanskog djelovanja, a i za one koji žele da spoznaju pravu istinu i koliko može biti kobno odlazak kod osoba koji se bave bioenergijom , čitaj džinskošejtanska ili đavolja/sotonina ili iblisova l.a./luciferova posla . Allah s.w.t. najbolje zna.

Obratiti pažnju na određene označene djelova teksta!!!



“TERAPEUT U KUĆI”
ČASOPIS ZA ZDRAVLJE I EKOLOGIJU


Kako bismo dobili uvid u načine na
koji se vrši egzorcizam unutar terapeutskih krugova van Katoličke crkve razgovarali smo s najuspješnijim I najpoznatijim egzocirstom iz Bosne i Hercegovine dr. Ahmedom Srabovićem.P.E.D.M.

Razgovarala: Lana Sabljarić

Kada ste se počeli baviti egzorcizmom i alternativnom medicinom općenito?

Već se 9 godina bavim alternativnom medicinom, posebno egzorcizmom I
parapsihologijom. Sve je počelo u siječnju 1993. god kada sam imao teške zdravs tvene probleme koji su se, izmedu ostalog, očitovali i kao guljenje koze na vratu, i to dva puta.
Liječnici nisu moqli dati točnu dijagnozu, no prema ostalim simptomima (primjerice, temperatura preko 41°C ), Liječnici su mi prognozirali smrt u iducih tri ili četiri dana. Medutim, sve je stalo u periodu od dva dana koja sam bolovao. Na skupu alternativne medicine u Tuzli, a na Osnovu neuropsihijatrijskih pregleda, stručnjanjaci alternativne medicine ustanovili su da je uzrok poremecaja bio višak bloenergije u mom tljelu koji je morao izaci van. Od tada tu energiju vrlo uspješno prenosim ljudima kojima je potrebno iscjeljenje. Dobitnik sam zlatnog priznanja na svjetskom skupu alternativne medicine u Ljubljani te strucnog priznanja - dr. Ahmed Srabović, P.E.D.M., doktor prirodne, energetske duhovne medicine - kojeg HUPED dodjeljuje za originalni doprinos terapeutskim djelatnostima.

Kako ste se počeli baviti egzorcizmom? Da Ii vas je neko podučio tome?

Niko me nije podučavao, to sam sve stekao svojim znanjima, trudom i radom. Način na koji izvodim egzorcizam je moj orginalni doprinos terapeutskom radu, odnosno u ovome slučaju duhovnoj medicini. Egzorcizmom sam se počeo baviti u vrijeme mog rada s bioenrgijom. Odgajan sam u komunističkoj kući medutim pojam vjera i pojam Bog počeli su me interesirati baš u onom trenutku kada sam obolio. Tada sam počeo proučavati egzorcizam.

Po čemu je vaša metoda egzorcizma specifična?

Vršim grupni egzorcizam na grupama od 40-ak ljudi, na osnovama iz svih vjerskih knjiga - Kurana, te iz katoIičke i pravoslavne Blblije Da bi se egzorcizmom bavili profeslonalno morate poznavati odredene molitve. Nedavno ste bili kod mene u ordinacliji,i I mogll ste vidjeti da medu ljudima koji dodu nisu svi psihijatrijski slucajevi, Ima tu I Visokoobrazovani lijecnika, odvjetnika, dakle Intelektualaca s kojima je naizgled sve u redu Medutim, reakcije koje se dogadaju tokom egzorcizma. koje ste mogli vidjeti, imaju uzrok u demonima i negativnim energijama u ljudima. Njihovi su neuropsihjatrijski nalazi sasvim u redu To vam mogu potvrditi mnogi lijecnici i ljudi koji se nalaze kod mene u Ordinaciji vidjeli ste da poslije egzorcizma odlaze normalni

Kako biste definirali egzorcizam?

Egzorcizam u prijevodu znači istjerivanje, tj. istjerivač. Tako se često
Naziva istjerivanje negativnih energija.ali u narodnom govoru to je istjerivanje zllh sila i davola. Kako prepoznati osobu koja je slučaj za psihijatra i za liječenje klasičnim putem od one koja je opsjednuta?
Postoje velike razlike medu ljudima koji su opsjednuti zlim energijama i onima kojl su za neuropsihijatrijsko lječenje. Ovi potonji se odmah prepoznaju. Svi znamo kako se ponasaju "luđaci* S druge strane, klijenti kojli su opsjednuti, ponasaju se sasvim prirodno, a reakcja se počinje iskazivati tek u onom trenutku kada se počne vršiti molitva.tj.eozorcizarn.Tada osoba pada u trans, sto ste sami mogli vidjeti.

Kako uspjevate na velikom broju ljudi grupno izvršavati egzorcizam. koji se uo izvršava pojedinačno ?

Od samog početka svog djelovanja radim s grupama. Izuzetak su slučajevi kada klijent dode u ured nakon radnog vremena, i tada izvršavam pojedinačni egzorcizam.

Kako se manifestira opsjednutost na jednom čovjeku?

Dolazi do glavobolje, gusenja, depresije, napetostl, nervoze, I si. Medutim, mnogi |judi i ne moraju imati navedene simptome, već doživljavaju nereću kroz kroz posao, ljubav, i život im se mjenja na gore.

Da Ii je svaka bolest posljedica opsjednutostl ili nije?

Svakako da sve bolesti nisu vezane uz opsjednutost, tu je i genetika, itd. Svi moramo umrijeti od nečeg i mnogo faktora utječe na naše zdravlje, odnosno oboljenja. Dokaz opsjednutosti negativnim energijama vidi se po liječničkom nalazu koji je potpuno u redu, ali kada se nad tim osobama izvrši egzorcizam, uočava se promjena na bolje reflektirana na njihov daljni život, koji postaje kvalitetni

.
Kako znate u kojem trenutku treba izgovorltl koju molltvii?

Vodilja je "majka priroda", to ne ovisi o meni
već o energijama koje me vode dok izvršavam egzorcizam Kada govorim o energijama, zelim staknuti da se tu radi o dvije strane. Energija osoba kod kojih vršim egzorcizam je u odnosu na moju energiju suprotna jer je negativna, ali kad spominjem svoju energiju, takoder spominjem i Boziji dar koji me vodi tim putem.

Da li ste u mogućnosti vidjeti ili osjetiti zloduha u čovjeku?



Naravno. To su me pitali i novinari Iz "Globalnog sijela" s HRT-a. Zle sile mogu se uočiti , čak imam i fotografije na kojima se mogu vidjeti negativne energije

Kako znate da su duse izašle nakon Izvršenog egzorcizma?

NAkon toga ponovo izvršavam egzorcizam i energetski pregled tjela, i gledam da li je osoba čista ili nije
Ovdje obratiti pažnju na to koliko je opasno ićikod bioenergetičara
Vrlo je bitno da je osoba zaštićena dok se vrši ergzorcizam, jer nitko nemože kontrolirati nastanak neke druge negativne energije u tjelu koje se čiste.
POstoje negativne energije koje ne dolaze od čovjeka ( kao poslijedica djelovanja crne magije), već čovjek energetski pokupi nešto što nije njegovo, Negativna se energija stvara i na nedozvoljenim mjestima gradnje kuća, primjerice na starim grobiljima. U Sloveniji sam izvršavao egzorcizam u kući u kojoj su noževi letjeli po zraku, o čemu su pisali tamošnji mediji.
.

Tko su ljudi koji bacaju uroke i zašto to čine?

Prije, kada se još nisam bavio ovim poslom, bio sam na edukaciji kod jednog profesora meditiranja. TAmo sam usavršavao učenje o magiji i ponovno mi se pojavio problem s guljennjem kože. Želim naglasiti da ako se neki duži period nebudem bavio ovim poslom, ponovo može doći do tog oboljenje. Isto tako ljudi koji se bave negativnim nergijama, opsjednuti su ili se bave sotonizmom. Baveiti se sotonizmom a ne širiti ga, nemoguće je, jer negativne sile prljaju svjest i takva”zaražena” osoba dalje širi sile zla.



Koja je razlika između vašeg egzorcizma i egzorcizma kojeg vrši Crkva odnosno katolički svećenici?


U suštini ne postoji razlika. Eventualno u vršenju nekih molitvi, jer nekad su neke molitve iz Biblije neophodne, a nekada nisu. Nekada je potrebno izvršiti jednu molitvu, a nekada njih petnaest.Te se molitve medusobno ne razllkuju jer molitva je jedna i nju ne mozemo mjenjati. Isto tako, egzorcist odnosno sveštenik katoličke crkve, neće raditi egzorcizam kakvog ja ponekad provodim.

Ovdje obratiti pažnjuu na koji način radi i koliko može biti koban odlazak kod bioenergetičara !!!!
Znači dopustiti ulazak negativne energije opsjednute osobe u sebe. Ja tu energiju znam izbaciti, što vam niti jedan svećenik egzorcist neće raditi, niti mislim da može raditi. To radim onda kada vidim da je ugrožen život klijenta i kad aje to jedini način da ga spasim.


Da Ii je osobi koja dode na egzorcizam dovoljan jedan tretman istjerivanja ne
Gativnih energlia iIi osoba mora doći više puta?


Svaki je slučaj individualan, nekome je dovoljno jednom ili dvaput, nekima Vise puta. Ako je klljent nakon jednog posjeta u nemogućnosti ponovno doć na egzorcizam, onda ga vršim telepatski preko slikea klijentovi su simptomi pojačano mokrenje, proljev, znojenje, itd Dakle, ponekad je potrebno vise, a ponekad manje tretmana, sve ovisi koliko je negativne energije u opsjednutom klijentu. Ne reagiraju svi Ijudl jednaka To ovisi o polozaju negativne sile u čovjeku,zaista ima različiti reakcija.

Kada smo bili kod vas u posjetu vidjeli smo zaista razne reakcije: čudne zvukove, krikove,grčenje, bacanje po podu. Zašto se kod egzorcizma odvijaju takve manifestacije?


To se dogada u trenucima kada vršim molitve. Logično je da tada moja energija djeluje na negativnu energiju opsjednutog , tj. Na đavla ili šejtana . Obzirom da jet a negativna energija u čovjeku, tada njegovo fizičko tjelo reagira. Dakle, dok se vrši egzorcizam većina klijenata ne zna što rade, dok je mali dio svjestan iosjeća što se događa. Opsjednuti klijent često zna reći da znaju što rade, ali da se ne mogu kontrolirati. To je dokaz opsjednutosti negativnom energijom.
. logično je da tada moja enetgija djeluje na negativnu energiju opsjednutog. tj. na đavla ili Sejtana. Obzirom da je ta negativna energfya u Covjeku, tada njegovo fizčko tijelo reagira. Dakle, dok se vrši egzorcizam većina klijenata ne zna što rade, dok je mail dio svjestan I osjeća sto se dogada. Opsjednutl klijenti česlo znaju reć da znaju Sto rade, a da se ne mogu kontroliratl. To je dokaz opsjednutostl negativnom energljom.




Esselamu alejkum!

ISLAM_Leptirica
Posmatrač
Postovi: 5
Pridružio se: Uto Okt 14, 2008 1:25 pm

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od ISLAM_Leptirica » Pet Okt 24, 2008 1:44 pm

:arrow: nema snage ni moci mimo Allahove snage i moci...

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od Senad » Pon Mar 09, 2009 7:33 pm

Dina napisao:Selam alejkum svima
Jel ikad iko čuo za dva brata u Gračanici,oni su blizanci,ne možeš ih razlikovati,jedan se zove Ahmed a drugi Muhamed,prezime ne znam.Jedan liječi bionergijom i uči Kur"an.Ja sam išla njima prije jedno 5-6 godina i kod njih su se dešavale jako čudne stvari.Dolazilo im je puno onih koji su trebali pomoć i tako bi nas oni okupili zajedno u jednoj prostoriji,svi smo morali žmiriti i što je čudno,nikom nisu dali da makar i u sebi prouči bismilu i nisu dali da se ruke prekrste.To učenje je strašno djelovalo na nas svihu,tako da su neki povraćali,plakali,vrištali a neke su čak morali i držat jer se nisu mogli obuzdati.Također su prodavali i hamajlije koje je trebalo zalijepiti na vlastitu sliku,sazada i rekli su da se to ni slučajno ne smije odlijepiti jer će se desiti nešto loše.Kod mene je to bilo na slici sve do neki dan.Ovdje na forumu sam čitala da su hamajlije strogo zabranjene i ja sam svoju odlučila skinuti sa svoje slike.Ta hamajlija je bilo dobro ulijepljena a na njoj slika ispružene šake.Kad sam je otvorila,u njoj je pisalo svašta na arapskom i bile su razne slike kao npr. ta šaka,škorpion,zmija,mač,džamija,oko...ja sam to onda dala roditeljima da spale.Još nešto čudno,ja sam do prije 5-6 godina isto bila bolesna ali ne kao sada.Nisam ni tada mogla baš dobro hodati ali sam bila ono dobro.U tih 6 godina,moje zdravlje se pogoršalo za ne povjerovati,pojavile su mi se deformacije po tijelu i razni drugi problemi a do tada je sve bilo dobro.Ja sad stalno mislim da mi se zdravlje zbog tog pogoršalo i jako mi je žao i molim Allaha da mi oprosti što sam tako dugo nosila tu hamajliju s nadom da će mi pomoći a samo mi je odmogla.
Zato vam savjetujem da se okanite nošenja hamajlija i da ne idete nikom osim onim koji liječe propisano,tj. Kur"anom.Ja sam za to platila visoku cijenu,svoje zdravlje...

mesiha
pisem pomalo
Postovi: 33
Pridružio se: Pon Feb 23, 2009 11:15 am

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od mesiha » Uto Mar 10, 2009 8:27 pm

Nakon podataka o Bugariju i Cancaru
i o Bugariju?? :?

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od medina22 » Čet Mar 12, 2009 11:02 am

Bugari nije sihribaz,svasta.To su teske optuzbe

Enes
Site Admin
Postovi: 666
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:17 pm
Lokacija: Zavidovici
Kontakt:

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od Enes » Čet Mar 12, 2009 11:30 am

medina22 napisao:Bugari nije sihribaz,svasta.To su teske optuzbe
ko je rekao da je Bugari sihirbaz????

H@n@
Mlađi član
Postovi: 68
Pridružio se: Čet Nov 13, 2008 9:21 pm

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od H@n@ » Sub Mar 14, 2009 8:53 pm

A meni nije jasno sta to nije uredu sa hafizom Bugarijem??....stalo se nesto spoinje oko njega da nije uredu ali sta...kako se on uopste moze spominjati na istom mjstu kao ovi gore navedeni...hoce li mi neko objasniti?
selam

mirnes
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Sre Jan 18, 2012 12:27 pm

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od mirnes » Čet Jan 19, 2012 11:03 am

Selam..

Imam pitanje za Ahmeda, da li može da dijetu nebo napravi ?

Dijete ima 9 mjeseci, i prilikom rođenja nebo je spalo...Pokušavali smo sve i sad bi volio da znam da li vi možete šta pomoći.
unaprijed hvala.

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od Haris » Čet Jan 19, 2012 9:39 pm

Pojasni, molim te.

mirnes
Posmatrač
Postovi: 2
Pridružio se: Sre Jan 18, 2012 12:27 pm

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od mirnes » Pon Jan 23, 2012 4:07 pm

Kad se možemo čuti telefonom pa da vam tako objasnimo ? :)

Senad
Veteran
Postovi: 1054
Pridružio se: Čet Apr 21, 2005 7:43 am
Lokacija: Doboj Istok
Kontakt:

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od Senad » Pon Jan 23, 2012 4:15 pm

mirnes napisao:Kad se možemo čuti telefonom pa da vam tako objasnimo ? :)
Selam

:) Nisi dobro shvatio brata Harisa ,, nije mislo da se čujete telefonom nego da objasniš ovdje na forum kako bi se i drugi okoristili ,

Ispričaj šta te muči,

Haris
Veteran
Postovi: 1466
Pridružio se: Pet Nov 14, 2008 6:35 pm
Lokacija: Zavidovici, Bosna i Hercegovina
Kontakt:

Re: Ahmed Srabovic ?

Post od Haris » Pon Jan 23, 2012 11:14 pm

Da, nije mi jasan termin "nebo je spalo" :D

Odgovori