Da li sihr moze prouzrokovati smrt?

Pitanja vezana za oblast lijecenje i neobjanjenog putem savremene nauke

Moderatori: Haris, EMIRgr, Yassin

Muamer07
pisem pomalo
Postovi: 10
Pridružio se: Uto Dec 19, 2006 11:48 am

Da li sihr moze prouzrokovati smrt?

Post od Muamer07 » Sub Maj 26, 2007 8:16 am

Pitanje koje sve nas muslimane tisti je, da li neko moze ubiti nekog pomocu sihra? Da li moze sihr prouzrokovati bolest?

Siguran samm da sihr moze proouzrokkovati psihicku nestabilnost i kod labilnih osoba prouzrokovati samoubistvo.

Ali, moje piitanje se odnosi na bolest, na ubistvo.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sub Maj 26, 2007 9:30 am

Selam alejkum.Desio se jedan slucaj da je pri rukji momak koji je bio opsihren preselio na ahiret.A ima mogucnosti da oni dzinni koji su uz sihr,naprave tumore,koji se kasnije transformisu u kancer.I ovo je jedan nacin ubistva.Onda ima primjer u vrijeme Resulullaha s.a.w.s. Dogadjaj ashaba koji je otisao kuci i nasao zmiju pored svoje zene...Allah najbolje zna

Hafiz
pisem pomalo
Postovi: 37
Pridružio se: Pon Mar 12, 2007 9:32 pm
Lokacija: Toronto

Post od Hafiz » Ned Maj 27, 2007 4:17 am

Es-selamu alejkum!
Ovdje je jako bitno naglasiti da sihir moze djelovati samo onoliko koliko Allah DZ.S. dozvoli ,tako da sihir moze biti uzrokom smrti ,ali uz Allahovo odobrenje!
Ali drugacije je pitanje moze li sihirbaz nauditi u onolikoj mjeri koliko zeli ili koliko preijeti,odgovor je ne moze,jer je Allah taj koji odrzava ravnotezu i ima apsolutnu kontrolu, tako da je Njegovoj volji i moci sve podredzeno!
Da Allah oprosti ako grijesim ,ali ovo pitanje ovako razumijem!

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Selam.

Post od Ernest » Ned Maj 27, 2007 2:41 pm

Selam. Kao sto svi znamo Poslanik s.a.v.s. je rekao da sejtan kola covjekovim krvotokom. Sejtan je samim tim u mogucnosti zacepiti krvne sudove. Potpuno zacepljenje krvnih sudova u blizini srca ili glave izaziva srcani ili mozdani udar. Iscitavanje rukje bolesnom od zacepljenja sigurno ima efekta. Naisao sam na podatak da je krvna grupa bolesnom prilikom iscitavanja rukje drugacija. To je cak i dokazano.

din786
Mlađi član
Postovi: 70
Pridružio se: Sub Jan 07, 2006 8:05 am

Re: Selam.

Post od din786 » Uto Maj 29, 2007 4:41 am

Ernest napisao:Selam. Kao sto svi znamo Poslanik s.a.v.s. je rekao da sejtan kola covjekovim krvotokom. Sejtan je samim tim u mogucnosti zacepiti krvne sudove. Potpuno zacepljenje krvnih sudova u blizini srca ili glave izaziva srcani ili mozdani udar. Iscitavanje rukje bolesnom od zacepljenja sigurno ima efekta. Naisao sam na podatak da je krvna grupa bolesnom prilikom iscitavanja rukje drugacija. To je cak i dokazano.
Es Selamu Alejkum, zanimalo bi me kako si dosao do ovog podatka i izvor istog, dzazakAllah hair, selam alejk

taqwaluk
Mlađi član
Postovi: 66
Pridružio se: Pet Jul 15, 2005 5:03 pm

Post od taqwaluk » Uto Maj 29, 2007 2:50 pm

Mene isto to zanima..

selamun alejkum

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Selam!

Post od Ernest » Sub Jun 02, 2007 5:36 pm

Citao sam jedan tekst. Ukucaj u google: razgovor sa dzinom muslimanom. Da je krvna grupa drugacija prilikom iscitavanjem rukje procitao sam u knjizi: LIJECENJE KURANOM od Muharema Stulanovica.

Ernest
Mlađi član
Postovi: 64
Pridružio se: Sub Maj 12, 2007 9:47 am
Lokacija: Podgorica

Selam!

Post od Ernest » Sub Jun 02, 2007 5:55 pm

Selam! Evo upravo citiram knjigu od Muharema Stulanovica: "Mensur Abdul-Kerim Muhammed napisao je knjigu u kojoj je na temelju medicinskih eksperimenata i analiza koje je vrsio dr. Muhammed el-Husejni, magistar medicinskih znanosti, sa svojim saradnicima dosao do frapantnih otkrica. Naime, krvna grupa uzoraka krvi koju je uzimao od osoba sa bolescu sar'a ili sihra u vrijeme ucenja rukje, razlikuje se od njihove krvne grupe kada se ne uci rukja. Krv iste osobe uzeta u momentu ucenja rukje i sa istog mjesta (uboda) kad se rukja ne uci imala je razlicitu krvnu grupu. Crvena krvna zrnca te krvi ne samo da nisu odumirala poslije 12 sahata, nego su se umnozavala." On dalje kaze: "Naravno, nije nam cilj vodjenja polemike oko ovih pitanja, nego ovo navodimo samo kao publikovane primjere, do kojih je lahko doci." Ako vas jos nesto zanima iz ove knjige, ja cu navesti. Selam.

Tazika
pisem pomalo
Postovi: 15
Pridružio se: Ned Dec 30, 2007 8:55 pm
Lokacija: Zagreb

Post od Tazika » Sre Jan 02, 2008 8:06 am

Mi katolici smatramo da demoni/zlodusi ne mogu ubiti čovjeka; Bog je dozvolio da nas muče na svim područjima, ali da nas ubiju - to ne dozvoljava. Zato mnoge ljude tjeraju u depresiju i u napast na samoubojstvo.
Sigurno je da zlodusi uzrokuju mnoge fizičke bolesti. U novije vrijeme ima mnogo potvrda od liječnika koliko molitve pomažu u ozdravljenju, i to česti i trenutačnom. To za krvnu grupu još nisam čula, ali prošli tjedan je bio jedan katolički svećenik iz Bosne u Zagrebu (zaboravih ime), čitav dan je držao mise, iz mnogih ljudi je istjerao razne demone, a pred očima moje kume, kojoj apsolutno vjerujem, je jednoj ženi produžio ruku koja joj je čitav život bila kraća.
Bog je velik, i kada mu se skroz predamo zlodusi nam ništa nemogu.
Jedan svećenik Isusovac, egzorcist, nam je to ovako objasnio: ako ti netko šalje urok/sihir, a ti si sasvim predan Bogu, urok nemože ući u tebe jer niste na istoj "frekvenciji". Zato ti onaj koji ti ga šalje dodijava, vrijeđa te, izaziva, i onaj čas kad mu na mržnju odgovoriš mržnjom, tj. kad padneš na njegovu frekvenciju zla i mržnje, taj čas u tebe ulazi urok kojeg ti on šalje.
Bogobojazan način života, i dobrota, najbolja su zaštita od uroka/sihira!

No demoni/džinni imaju i druga vrata za ulazak, na primjer mnogi zaista dobri ljudi su mučeni od demona, koji su im najčešće ušli kroz neku duševnu ranu i nastanili se u njih (to su oni demoni straha i raznih patnji koje ne reagiraju na lijekove i ne prolaze). Za tu vrstu demona najbolji je lijek: OPROST. Oprosti onome koji ti je nanio bol, i demon će morati izaći. Ali tako potpuno oprostiti neprijatelju čovjek nemože svojim ljudskim snagama, nego samo uz Božju pomoć.
Eto tako mislimo mi katolici, drago mi je ako ja, s ove strane, mogu pomoći da se još više rasvijetli isti problem, koji tolike ljude muči u ovo današnje "moderno" doba.

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Sre Jan 02, 2008 9:33 am

Bismillah-u Ime Allaha

Tazika ,sta mislis zasto vasi svecenici ponekad imaju uspjesno izvrsavanje lijecenja?u Islamu mi to gledamo na ovaj nacin.Posto je vasa vjera Izmjenjena,dodavali su i oduzimali vijekovima sta su htjeli,tako da nemozes ovu vasu danasnju Vjeru,niti tu danasnju vasu knjigu Nazvati Bozjom,nego Vjera Izmisljotina i lazi.Vasim krscanskim lijecnicima sotona ucrvscava ubjedjenje u vasoj vjeri,time sto ce mu pomognut cudima,kao sto je izlijecenje,pustanje suze u nekom kipu iz katedrala,pojavljivanje kakvih svetih likova iz Biblije,neke svjetlosti koje izlaze iz krizeva,sve to sotona radi kako krscanski svecenik ne bi pomislio na Islam,kako mu ne bi palo na pamet da razmisli o Istini,zato PONEKAD vasi lijecnici imaju (ne)uspjesno lijecenje.Tim lijecenjem,i lijecnik i pacijent se dovode u zabludu sto je cilj sejtana.Lijecnik ubjedjen da ga Bog(sada neznam koji,Bog-Bog,Bog-Isus ili Bog-Sveti Duh)pomaze,a pacijent da je vjera njegovog lijecnika ispravna.Duga je ovo tema Tazika,tema na koju vi nemate odgovora

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Sre Jan 02, 2008 5:18 pm

AbuAmRibnFadL napisao:Selam alejkum.Desio se jedan slucaj da je pri rukji momak koji je bio opsihren preselio na ahiret.A ima mogucnosti da oni dzinni koji su uz sihr,naprave tumore,koji se kasnije transformisu u kancer.I ovo je jedan nacin ubistva.Onda ima primjer u vrijeme Resulullaha s.a.w.s. Dogadjaj ashaba koji je otisao kuci i nasao zmiju pored svoje zene...Allah najbolje zna
Dokaz da dzin moze dati rak??

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Sre Jan 02, 2008 5:22 pm

Tazika napisao:Mi katolici smatramo da demoni/zlodusi ne mogu ubiti čovjeka; Bog je dozvolio da nas muče na svim područjima, ali da nas ubiju - to ne dozvoljava. Zato mnoge ljude tjeraju u depresiju i u napast na samoubojstvo.
Sigurno je da zlodusi uzrokuju mnoge fizičke bolesti. U novije vrijeme ima mnogo potvrda od liječnika koliko molitve pomažu u ozdravljenju, i to česti i trenutačnom. To za krvnu grupu još nisam čula, ali prošli tjedan je bio jedan katolički svećenik iz Bosne u Zagrebu (zaboravih ime), čitav dan je držao mise, iz mnogih ljudi je istjerao razne demone, a pred očima moje kume, kojoj apsolutno vjerujem, je jednoj ženi produžio ruku koja joj je čitav život bila kraća.
Bog je velik, i kada mu se skroz predamo zlodusi nam ništa nemogu.
Jedan svećenik Isusovac, egzorcist, nam je to ovako objasnio: ako ti netko šalje urok/sihir, a ti si sasvim predan Bogu, urok nemože ući u tebe jer niste na istoj "frekvenciji". Zato ti onaj koji ti ga šalje dodijava, vrijeđa te, izaziva, i onaj čas kad mu na mržnju odgovoriš mržnjom, tj. kad padneš na njegovu frekvenciju zla i mržnje, taj čas u tebe ulazi urok kojeg ti on šalje.
Bogobojazan način života, i dobrota, najbolja su zaštita od uroka/sihira!

No demoni/džinni imaju i druga vrata za ulazak, na primjer mnogi zaista dobri ljudi su mučeni od demona, koji su im najčešće ušli kroz neku duševnu ranu i nastanili se u njih (to su oni demoni straha i raznih patnji koje ne reagiraju na lijekove i ne prolaze). Za tu vrstu demona najbolji je lijek: OPROST. Oprosti onome koji ti je nanio bol, i demon će morati izaći. Ali tako potpuno oprostiti neprijatelju čovjek nemože svojim ljudskim snagama, nego samo uz Božju pomoć.
Eto tako mislimo mi katolici, drago mi je ako ja, s ove strane, mogu pomoći da se još više rasvijetli isti problem, koji tolike ljude muči u ovo današnje "moderno" doba.
vecina muslimana ne vjeruje da dzinn moze ubiti covjeka.Da mogu,,to bi radili znatno cesto

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Jan 04, 2008 1:21 pm

Imas dokaz Hadis Resulullaha sallallahu alejhi we sellem o ashabu koji se je vratio kuci svojoj zeni kada je pored nje zatekao zmiju...do kraja hadisa,to ti je jedan od dokaza.jedino ako je ta vecina muslimana ****** ili Ebu Muhammed koja ne vjeruju.

medina22
Mlađi član
Postovi: 110
Pridružio se: Čet Avg 18, 2005 1:29 pm

Post od medina22 » Pet Jan 04, 2008 3:50 pm

zasto spominjes imena ? nisu mi ni na kraj pameti ovdje bili hafiz Ebu muhamed i sejh ******


taj hadis nije dokaz da dzin moze dati bolest unutar tijela

AbuAmRibnFadL
Veteran
Postovi: 897
Pridružio se: Čet Apr 14, 2005 3:20 pm
Kontakt:

Post od AbuAmRibnFadL » Pet Jan 04, 2008 4:10 pm

Taj hadis je dokaz za tvoj tekst ispod,uzmi jos za dokaz da dzinni mogu ubiti covjeka time sto ce ga natjerati na samoubistvo,a cesci je primjer takvih kod ljudi sa psihickim problemima
vecina muslimana ne vjeruje da dzinn moze ubiti covjeka.Da mogu,,to bi radili znatno cesto
Dokaz da dzinni mogu nanijeti i bolest i da konstantno remete tijelo covjeka u kojem zive su cesci slucajevi kod oboljelih.U praksi desavalo mi se vise puta da imam dijalog sa osobama koja su se na neki nacin razboljele kako psihicki tako i fizicki od strane dzinna,uzmimo naprimjer epilepsiju,stomacne bolesti,chireve i tumore.Mislim da sam ranije govorio o slucajevima tumora kod djevojke koji se je Allahovom voljom smanjivao putem rukje,epilepticni napadi nekih osoba su putem rukje prestali.Znamo da sejtan kola ljudskim tijelom preko krvi kao sto je naveo brat Ernest a evo i dokaza za Din786 Allahov Poslanik, s.a.v.s., je, takoder, rekao: “Sejtan kruzi covjekom kao sto krv kruzi krvnim sudovima. Stijesnite mu prolaze postom!” u drugom hadisu kaze resulullah s.a.v.s.:“Sejtan, doista, kola po ljudskom tijelu krvnim sudovima.” Oba hadisa mozete naci kod Buharije,prvi je i kod Muslima i kod Buharije,kod svih ovih osoba koji su imali medinski izvjestaj bolesti ,nalazi i istrage su ukazivale da im to nije urodjeno nego postepeno stvarano.Kada sam ucio rukju osobi koja je imala epilepsiju,progovorio je dzinn iz osobe i rekao da je on urok njegovih epilepticnih napada,pitao sam ga kako to radi;Rekao mi je da stisne neki nerv neke kapilare i vene,te ga tim nacinom baci u besaznanje,terapijom i rukjom Allahovom voljom osoba je bila izlijecena,ima stotine ovakvih primjera al ne bi sada da ih navodim vec mi je bio cilj da kazem da dzinni mogu prouzrokovat bolest a i ubiti.

Odgovori